Докога ще ни наказват, защото живеем в центъра?

  • 8 115
  • 191
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 022
Здравейте.
Доста се чудих как да озаглавя темата си.
Поводът е проблемите с паркирането в центъра на София (а предполагам така е и в другите по-големи градове).
Живея в района на Руски паметник. Всяка вечер се прибираме в къщи с мисълта дали ще си намерим място, или ще трябва пак да обикаляме дълго. Често паркираме по съседните улици, защото на нашата няма място. Имаме малки деца и колата ни трябва на разположение наблизо, т.е. не може да я караме всяка вечер на паркинг или гараж, защото най-близкият е на 15-20 минути път от нас. Проблемът съществува през цялото денонощие, защото денем по улицата паркират колите си хората, които работят в района, а вечер тези, които са излезли на разходка из центъра. Тези хора са щастливци, защото вероятно живеят някъде, където има паркинги и не се притесняват дали ще си намерят място, когато се върнат, независимо кое време е. А ние, живеещите тук, практически сме наказани за това, че родителите ни са си купили жилище тук.

Днес без никакво предупреждение ни вдигнаха колата с паяка, защото щели да поставят "колчета" по тротоара, за да не се паркира върху него. Първо: никой не паркира на този тротоар. Второ: не разбрах какво им пречеше колата на работaтa. Веднага щом вдигнаха нашата, на нейно място се намести друга, която никой не пипна - работниците кротко си копаеха до нея. В колата беше и количката на бебето (при това се виждаше, защото колата е комби) и се наложи аз да тичам с Бебка на ръце да се разправям и да питам къде да си търся колата!
Добре, да речем, че им е пречела колата. Ами не можаха ли да сложат една бележка на стъклото да я преместим! Това го правят всеки път, когато мият улицата или режат дърветата по нея! Сега не го направиха.
И накрая: да, знам, че идват избори и е хубаво тротоарите да бъдат проходими. Това е изключително удобно за възрастните дами, които са основният гласуващ контингент днес. Да, но от моето поколение са не само днешните, а и утрешните избиратели. А ние караме коли. И нямаме никаква друга алтернатива. В центъра непрекъснато се поставят ограничения за паркирането, но НИКОЙ не е помислил да осигури места, на които МОЖЕ да се паркира. Да, новите сгради уж задължително трябвало да имат подземни гаражи. ОК, но те са за живеещите в тях. А за тези, които живеем в по-старите сгради, какво решение има?
Извинете ме за дългия пост - все още съм под влияние на емоциите. Но си мисля, че и други от вас имат същия проблем. Искам по някакъв начин да се опитаме да въздействаме на тези, които вземат такива решения.
Обединихме се за детските градини, за платеното майчинство, за парите за семействата с близнаци - нека се обединим и за това. Тук и татковците ще ни подкрепят.
Аз не съм човек-организатор  Embarassed , но ако някой от вас реши да се заеме с подобен "кръстоносен поход", ще помогна с каквото мога.

# 1
  • Мнения: 24
Ух, как ще те сръфат сегааааа  Mr. Green
Иначе аз си реших проблема кардинално - дадох си апартамента в центъра под наем и се изнесох на чист въздух и спокойствие  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 5 370
Пролетна феичке, преди време пуснах тема точно за този проблем. Обаче го направих анонимно.....нарочно, исках да видя истински мнения, а да не се влияят от ника ми. Пратиха ме да живея в друг квартал, на село, плюха....и така. Решиха, че искам аванта, да, ама не, и двете ни превозни средства са на ПЛАТЕН паркинг и на гараж.
На нас ни се наложи да пренасяме на ръце 5 чанти след пазар на 3 преки от дома, Точно след поставянето на прословутите колчета. Просто ....пак впрегнаха каруцата пред коня.

Обаче едва ли някой особено ще те разбере. Ако желаеш-пиши ми ЛС. Явно сме наблизо.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 392
Искам да ви кажа нещо за района около Руски Паметник.
Стар квартал ми е, та имам сентименти.
Помня, че се говореше, че ще се строи многоетажен паркинг на мястото на Военния музей.
После построиха "чудесната" сграда на военните.
А паркинг няма.
Това е.

# 4
  • Мнения: 60
Фея, не знам дали ти се занимава, но паяците са абсолютно незаконни. Особено за случай като твоя когато колата е била правилно паркирана. Ако ти се занимава, може да потърсиш правата си при адвокат. Делото ще го спечелиш.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
решението къде ще живееш е изцяло твое ...
след като си решила да живееш на пъпа на града, значи си съгласна с това да нямаш осигурено паркомясто .... т.е. няма смисъл да се жалваш.
вземай пример от селтакис.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Пролетна фея,

Проблемът не е само в центъра, а в цяла София. Мен като предимно пешеходец много ме дразни претовареността с коли в София. Всеки тъпанар (не е към теб) се качил на някаква трошка и се прави на голяма работа и паркира където му скефне. Това с колчетата е нещо, което правят не само в центъра. само се чудя колко времеще издържат преди някой да ги отнесе, за да паркира. Да знаеш, скоро проблемът с колите и паркирането и процедирането на Паркинги и гаражи няма да се реши. Peace

# 7
  • Мнения: 577
Паркирам на тротоара и правя поне 2 обиколки докато се освободи място.

# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
след като си решила да живееш на пъпа на града, значи си съгласна с това да нямаш осигурено паркомясто...
А, много се извинявам, но изобщо не е така!
В центъра на Женева (или където и да е другаде в европейски град, че ставам вече пословична с тоя пример) сигурно възрастната швейцарска пенсионерка си носи покупките през 5 преки Whistling
Нови сгради там почти няма (т.е. пак повечето сгради нямат паркинги), градът е с големината на софийски квартал, а потокът от автомобили понякога е доста по-интензивен, отколкото в София; и друг път съм казвала, че нашите задръствания направо пасти ядат пасти пред тези, които се случват там. Само дето не се бият и скубят хората пред сградите кой къде да паркира.
Как ли става newsm78

ПП. Данъците за удоволствието да живееш в центъра на София почти са се изравнили с техните.

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
е, в осака нямаш право да имаш кола ако нямаш паркомясто ... но това са други измерения.

# 10
  • Мнения: 153
Аз не живея в центъра, а в Красна Поляна, но проблема с паркирането ми е много познат.
Вечер и уикендите е претъпкано от живущите в района.
През деня - от работещите и многобройните служебни коли, на офисите точно под моя блок.
За капак, колите на "Дон Вито" си паркират все едно им е бащиния.
Не веднъж са ме затапвали и съм ходила да ги моля да си местят колите, за да излезна.

В Бъкстон има наглеци, които редовно паркират пред гаража на приятеля ми, а е очевадно, че в двора има кола, на която може да и се наложи да излезне нанякъде.

Уличките на Хладилника също са труднопроходими.

Та исках да кажа, че дали живеем в центъра или не, проблема съществува.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 392
А гледам номерата на колите... и си мисля ...ако в София имаше само коли със софийски номера, може би този проблем няма да е толкова тежък.

# 12
  • Мнения: 5 647
В Лозенец положението е същото, а вечер и през почивните дни около CCS е един малък ад.



# 13
  • Мнения: 6
А гледам номерата на колите... и си мисля ...ако в София имаше само коли със софийски номера, може би този проблем няма да е толкова тежък.

Peace

И друго - защо хората в центъра трябва да са наказани и да не могат да паркират колите си пред къщите си защото разбираш ли на някои мърльо му хрумнало че трябва да иде на заведение с колата си?

# 14
  • Мнения: 22 407
А гледам номерата на колите... и си мисля ...ако в София имаше само коли със софийски номера, може би този проблем няма да е толкова тежък.


Хахаха, хайде хората от други градове да не стъпват в София като номера им не е софийски. ))))
Що се излагате така?

Налага ми се да съм поне веднъж в седмицата в София. Спирам колата на паркинг, платен. Случвало се е паркинга да е полупразен, но в околността да е гъчкано с коли наспрени къде ли не, още малко и в блоковете и сградите ще влязат ако имаше как.

Общи условия

Активация на акаунт