Какво правят тия келеши от туристическия бранш

  • 8 992
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 241
Мразя също като вляза в някой магазин и ми кажат "Затворено е". Ми как аз да разбера, че е затворено? Сложена ли е табелка, какво трябва да ми подскаже, че е затворено?

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Скоро си говорихме с наши приятели, които имат магазини и са спипали продавачките да отблъскват последните клиенти за деня. Собственниците са влезли и са обслужили клиентката. Точно напъдената клиентка им е направила сметка от 220лева. Продавачката вече не е на работа.

# 92
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Искам само да дам пример от днес: клиенти - семейство с две деца - резервираха 5 нощувки в 4 звезди хотел на о-в Корфу, на база закуска + вечеря. Цената е повече от приемлива около 15 евро на човек. Днес ми звънят от хотела - с ваучера за две двойни стаи искат да се настанят три двойни стаи Shocked Shocked Shocked Shocked Е, кажете това, какво е. Грешката не е в мен, защото по имена сме резервирали стаите...че и обзорна информация -10 страници им разпечатах за острова, къде да ходят, какво да гледат...

# 93
  • Мнения: 4 916
Искам само да дам пример от днес: клиенти - семейство с две деца - резервираха 5 нощувки в 4 звезди хотел на о-в Корфу, на база закуска + вечеря. Цената е повече от приемлива около 15 евро на човек. Днес ми звънят от хотела - с ваучера за две двойни стаи искат да се настанят три двойни стаи Shocked Shocked Shocked Shocked Е, кажете това, какво е. Грешката не е в мен, защото по имена сме резервирали стаите...че и обзорна информация -10 страници им разпечатах за острова, къде да ходят, какво да гледат...

Аз не разбрах - платили са две двойни стаи, а искат да ползват три? Ако е така - много тъпо. Ама пробват хората  Wink

За да съм в темата - в неделя, едно вървежно кафене на Плиска, тотално празно. Влизаме с мъжа ми и целия персонал се прави, че ни няма - то не бяха чалги, усилване на музиката, блъскане на столове и маси... Ми тръгнахме си и няма да се връщаме повече.

# 94
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Точно така, платени са две стаи, а те се пробват 3 да вземат. Искам да видя дали ще имат наглостта да се появят в офиса ми.

# 95
  • Мнения: 5 370
Аз пък прекарах много хубав дълъг уикенд в Арбанаси. В частна къща, специално пригодена за гости и нищо друго.
Обаче, пусто, като не е хотел, как да я пусна в темата за белия списък? Че и конкретно име няма, извадих я от сайта на една тур.агенция.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 692
Присъединявам се към мненията, че не "туристическия бранш", а изобщо обслужването в България не е на ниво- като се почне от лелките на гишето в поща, банка и т.н., продавачките в магазините и едва тогава се стигне до обсужването в ресторантите и хотелите... Колко от вас са попадали на нелюбезен персонал? На мен ми се случва ежедневно. Как очаквате да останем доволни от обслужването в един хотел в България, като направиш ли 2 крачки извън хотела по разбитите улички и тротоари амбулантни търговци те заливат с оферти, а таксиджии ходят по петите ти да ти предлагат "изгоден" превоз? И впечатлението от почивката съвсем не се изчерпва само с впечатлението от хотела. Отивайки в чужбина има какво да се разглежда - забележителности, музеи, насочващи табели, чисти и подредени улици, магазини... Боли ме, но е факт.
И има още нещо - държави като Гърция и Турция подпомагат "туристическия си бранш", предоставят облекчения и стимули, предпиемат мащабни рекламни кампании, а в България всичко е оставено на самотек, кой както иска (може) да се оправя.

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 12:25 от Amica

# 97
  • Мнения: 214
Да си  кажа и  аз. Повече  не  искам   да  чуя за  почивка в България. В Гърция и Турция така  ни глезят че скоро  няма да  се  върнем да  почиваме тук. Ами  то  проста  сметка  като  си  направи  човек се  получава  така: Самолетен  билет в 2  посоки София- Венеция и 3  нощувки  за 2  със закуска  3 звезди= 540 лева. А 5  дни  в  Чифлика  600 лева . Е  ама  къде  Венеция , къде  Чифлика??? Няма  скоро  да  се  върнем да  почиваме тук.

# 98
  • Мнения: 2 241
Аз и мъжо отидохме със самолет в Италия. Спахме 3 вечери в Милано и две във Венеция и един ден прекарахме в Комо. Цялата екскурзия заедно със билетите за влаковете, всичко което сме си купували, яденето там и по ресторанти и т.н., подаръците ни излезе общо 1300 лв. за двамата. Е как ще се получи това тук? Невъзможно!!!

# 99
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Когато става въпрос за частен бизнес, си е до човек - или го може, или не. Познавам такива туроператори, дето звездите ще ти свалят и от пиле мляко ще ти донесат. И си даваш парите с кеф, защото получаваш точно това, което си договорил, че и повече понякога. Даже бих ги определила като "мазни"  Laughing, но клиентите им са доволни и не само, че ги ползват отново, но им водят и други клиенти.
А при по-големите вериги е до политика на самата верига, качествен контрол по всички нива, и адекватни реакции при проблем.

# 100
  • Мнения: 2 401
Каква ирония само! Ето какво се случи на авторката на темата, решила да забегне навън през празниците.

Цитат
Такааа, хотел Порфи бийч Халкидики http://www.porfi.gr/     
При направена преди два месеца и 100% предплатена резервация и то с дете се оказахме без стая. Защото лукавите византийци бяха настанили други хора предния ден, нашата резервация беше от втори, не от първи май. Казаха, че са ни резервирали апартамент в друг хотел недалеч. Ние зяпнахме, но решихме да не вдигаме пара и направо потеглихме натам. Хотела се казваше Metamorfosis bungalows, увериха ни, че това е хотел, не бунгала. И ето къде се озовахме: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=373697&pid=12052297 . Няма да ви казвам как полудях. Все пак видяхме "апартамента" (исках да снимам), такава дупка и смрад не сте виждали, уверявам ви. Значи правят ни долен византийски номер, пращат ни в бунгало и на всичко отгоре  трябваше да доплатим по двайсет и няколко евро за закуска.   Върнахме се на газ при мошениците и заявих, че искам да ми освободят резервираната от мен стая.  Не се получи разбира се, намериха ни друг хотел, който вече беше читав: http://www.bluedolphin.gr/dining.php
Като цяло Халкидики и май Гърция въобще не е моето място, със звездите доста се злоупотребява, плажовете не ми харесват.   Заведенията извън хотелите са долнопробни и много скъпи. 
Все пак синия делфин е едно добро място за семейна почивка на хора без претенции, но с пари   , аниматорите са българи, децата се забавляват много, персонала е ненатрапчиво любезен, градината е приятна, нямат собствен плаж, само басейн  .

Келеши навсякъде, мацки.  Но продължава да ме е яд, че имаме всички предпоставки да бъдем туристически рай, и заради малоумие и непрофесионализъм не сме.  Но ще се  научат шефчетата, като пооредеят покрай кризата..

# 101
  • Мнения: 4 784
Минзухар, направо съм потресена какво ви се е случило! Rolling Eyes
Явно това е някаква гадна практика по гръцко. Наши приятели имаха горе - долу сходен случай, но не на Халкидики, май на Кавала беше.

# 102
  • Мнения: 836
...Масларова заради тях направи тая великденска ваканция, като те са обещали 20-30% отстъпки за нашенци за периода...
Ама, как не? Чии мислиш са тия бетонни грандомански блокове, дето ни ги пробутват за хотели с претенции за висока категория и супер лукс  ooooh!.

Не само бонуси ще раздават на чиновниците да им ги пълнят, ами и нищо чудно някой Закон в тази насока да си спретнат, за да се подсигурят  Mr. Green

Макар, че видно е, не сме им ние българите таргетът на прохождащите бизнесмени. Как да ти дойде българин в хотела, като паркоместата ти са по-малко от 20% от броя на стаите, например.
Ама те и чужбинските баби и дедовци, дето ги тъпчат в чартърите, се оказа, че още не са изкуфели.

Та, почвам да се притеснявам за собствениците на бетонните стени покрай плажните ивици. Е, повечето са "предприемчиви", ще измислят някакъв "спасителен план" заедно с колегите Масларова и Ко.


ПП. Сега като асфалтират и Несебър, и Созопол, за да печелят по 5лв/час от паркинги, можем да затворим страницата на приказката за красивото българско черноморие, а след години ще я разказваме на внуците вместо митове и легенди.

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 08:49 от Силви_

# 103
  • Мнения: X
Живея в центъра на голям град и последното ,което искам ,е да почивам в огромен блок,натъпкан с шумни туристи.
Винаги съм предпочитала малки,тихи селца,с по-безлюдни плажове...понякога и по  тази причина предпочитам да ходим на море през септември,времето е още идеално топло,и няма такъв наплив .
В малък частен хотел,с 5-6 стаи най-много...Мечта ми е да посетя едно село в Коста дел Сол,на испанското крайбрежие...страхотни снимки видях преди години,можеш да наемеш къщичка,тихо,спокойно...
Ако някой е попадал на нещо подобно,моля,нека сподели.

# 104
  • Мнения: 1 144
Каква ирония само! Ето какво се случи на авторката на темата, решила да забегне навън през празниците.

Цитат
Такааа, хотел Порфи бийч Халкидики http://www.porfi.gr/     
При направена преди два месеца и 100% предплатена резервация и то с дете се оказахме без стая. Защото лукавите византийци бяха настанили други хора предния ден, нашата резервация беше от втори, не от първи май. Казаха, че са ни резервирали апартамент в друг хотел недалеч. Ние зяпнахме, но решихме да не вдигаме пара и направо потеглихме натам. Хотела се казваше Metamorfosis bungalows, увериха ни, че това е хотел, не бунгала. И ето къде се озовахме: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=373697&pid=12052297 . Няма да ви казвам как полудях. Все пак видяхме "апартамента" (исках да снимам), такава дупка и смрад не сте виждали, уверявам ви. Значи правят ни долен византийски номер, пращат ни в бунгало и на всичко отгоре  трябваше да доплатим по двайсет и няколко евро за закуска.   Върнахме се на газ при мошениците и заявих, че искам да ми освободят резервираната от мен стая.  Не се получи разбира се, намериха ни друг хотел, който вече беше читав: http://www.bluedolphin.gr/dining.php
Като цяло Халкидики и май Гърция въобще не е моето място, със звездите доста се злоупотребява, плажовете не ми харесват.   Заведенията извън хотелите са долнопробни и много скъпи. 
Все пак синия делфин е едно добро място за семейна почивка на хора без претенции, но с пари   , аниматорите са българи, децата се забавляват много, персонала е ненатрапчиво любезен, градината е приятна, нямат собствен плаж, само басейн  .

Келеши навсякъде, мацки.  Но продължава да ме е яд, че имаме всички предпоставки да бъдем туристически рай, и заради малоумие и непрофесионализъм не сме.  Но ще се  научат шефчетата, като пооредеят покрай кризата..

Ужас! Добре че не сте се оставили да ви разиграват, а сте си търсили правата.

На Халкидики харесвам Сани Ризорт, там знаят как се прави хотелиерски бизнес.

Общи условия

Активация на акаунт