Как хранихте бебето през почивката?

  • 797
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Видях, че има подобна тема "кога заведохте бебето на почивка..."Но при мен въпроса не е дали да го водя.  А , като го заведем, как точно ще се храним там. Вече е на 1г.и се храним от ДК. За обед ще папка някакви менюта в бурканчета,които някак си трябва да топля. А за другите хранения, не знам. Млекца, бисквитки, плодове. Това, да. Но за закуска той се обича попарката. И се чудя, как ще минем без нея, също и кашите си папка. В хотела обикновено няма необходимите условия за приготвяне на храна. Вие какво ще ме посъветвате. Благодаря! Hug

# 1
  • Мнения: 589
Защо в хотела да няма условия за приготвяне на храна?Чай със сигурност се прави навсякъде, хладилници вече има във всички стаи,не е като едно време.Запасяваш се със сухар, сиренце в една кутия , взимаш билков чай или само топла вода(ако държиш чая да си е твой) и ето ти я попарката.За обяд- бурканче готова храна-има всякакви, и пилешко,и пуешко,и заешко...Бисквитите си купуваш, в бара на хотела със сигурност има прясно мляко,ако не, с кисело правиш кашата и готово! Не се тюхкай, начин има.Приятна почивка!

# 2
  • Мнения: 10 006
Топленето няма да е проблем със затоплящия уред на Авент.

# 3
  • Мнения: 69
Кана за вряла вода!!!!
И ние ще ходим след месец, тогава ще сме на годинка и така съм го намислила. Една кана за вода не тежи толкова много и не е скъпа. Ще ти помага и за кашичките и за попарката.

# 4
  • Мнения: 3 880
Нашето дете преди годинката ядеше кърма+бурканчета (пюрета), а след годинката караше на обща храна- каквото ядем и ние, като се съобразявахме естествено какво да поръчваме. Обикновено вземахме полупансион и винаги се намираше нещо на блок-масата и за нея за закуска и вечеря, а на обяд хапваше меню от бурканче. При нея проблемът, когато бяхме в чужбина беше, че там обикновено бурканчетата са с по-различен вкус от тези, които тя ядеше и минаваше известно време докато намерим по неин вкус, но общо взето храната не ни е била проблем и не съм се задълбочавала много, и без това тя, дори и сега, като по-голяма, не яде много по почивки, а обича да събира друг вид емоции Simple Smile
Ако пък мислиш, че ще ви е невъзможно да се прехранвате по този начин, вземете си апартамент с кухня...Имам познати с дете на специална, безмлечна диета и те винаги търсят хотел с кухня, за да могат да готвят специална храна и пак си изкарват супер....

Да допълня за затоплянето на бурканчетата- всеки ресторант, бар, кафе и т.н. разполага с микровълнова. Никога не ми е било отказвано да ми затоплят яденето на детето...

# 5
  • Мнения: 21
Слагай една термо кана в багажа и отивай да се забавляваш! Grinning

# 6
  • Мнения: X
Видях, че има подобна тема "кога заведохте бебето на почивка..."Но при мен въпроса не е дали да го водя.  А , като го заведем, как точно ще се храним там. Вече е на 1г.и се храним от ДК. За обед ще папка някакви менюта в бурканчета,които някак си трябва да топля. А за другите хранения, не знам. Млекца, бисквитки, плодове. Това, да. Но за закуска той се обича попарката. И се чудя, как ще минем без нея, също и кашите си папка. В хотела обикновено няма необходимите условия за приготвяне на храна. Вие какво ще ме посъветвате. Благодаря! Hug

Една кана с вода ще ви свърши чудна работа за попарката и кашите. Евтина, лека, затопля за минутка водата. В детската кухня менюто нали включва обичайните неща - супички, манджички и т.н. В менютата на ресторанта също могат да се поръчват такива неща. Не се притеснявай, приятна почивка!

# 7
  • Мнения: 22 407
Ако се притесняваш от водата в хотела, взимаш термо кана и си готова за попарата. Една купичка, бисквити или с каквото там я правиш. Не виждам защо да няма условия за хранене.
Ходили сме доста пъти по почивка с детето (всъщност винаги ходим с нея на почивка) и не е било проблем нито приготвянето на мляко, нито нещо друго. А и винаги можеш да слезеш в ресторанта и да помолиш да ти затоплят пюре, или нещо друго. На мен никога не са ми отказвали.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не виждам за какво се притесняваш Thinking
Във всяка хотелска стая има мини бар, където може да си държиш сиренето.
Топла вода едва ли ще ти откажат в ресторанта, ако те мързи да мъкнеш термокана.

# 9
  • Мнения: 33
Благодаря ви момичета.    bouquet
Нямам такава кана и въобще не ми беше дошла наум тази идея. Ще се получи страхотно! Отивам на пазар Grinning

# 10
  • Мнения: 2 131
А вие къде ще се храните? Вероятно на ресторант? Не би ли могло и детенце да хапва там.
Миналата година като ходихме на почивка, Алекс беше на година и четири месеца. Сутрин, обед и вечер се хранеше заедно с нас в ресторанта. Беше тип шведска маса и винаги се намираше нещо подходящо за него.
А относно бурканчетата... аз давах пюретата директно, без да ги топля, мисля, че не е проблем. Все пак ще е лято.
Иначе вариантът ел кана за вода е добър, да. 

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 14:47 от villiana

# 11
  • Мнения: 15 379
Миналата година на морето (Тео беше точно на годинка), изкара само на бурканчета. Тази година ще видим, но и аз много се чудя...

# 12
  • София
  • Мнения: 1 735
Попарата може да я замениш с каши и йогурти в бурканчета.Те са имено създадени за ползване извън къщи.Иначе на морето ползвах термокана за да мия с вряла вода шишето за млякото,а и за самото АМ.

# 13
  • Мнения: 4 784
За затопляне на пюретата използвах уреда за затопляне на Авент. Попара не сме правили.
Ако все още не сте намерили мястото си за почивка, можете да потърсите подходяща стая с кухненски бокс. Снабдени са с микровълнови, котлони, посуда, които могат да ти вършат добра работа.

# 14
  • Мнения: 391
На седем месеца водихме малката на почивка с нас.

И ние носихме кана за затопляне на водата.
Сутрин беше на адаптирано мляко ,на обяд ядеше зеленчуково или месно пюре от бурканче ,следобяд - бисквити с мляко или  някое от пюретата на Хипп с йогурт или от другите им следобедни закуски ,а вечер ядеше каша или пюре . Изобщо не се е хранила в ресторанта.

Кратък списък на  вещите  и храните,които носих:

малка керамична купа за кашата ,лъжички ,две шишета  за млякото ,термокана ,гъбички и препарат за измиване на шишетата и купата,

две каши ,адаптирано мляко , минерална вода "Девин"-розов етикет,няколко пюрета- повечето ги купих от самото  място,кутия с бисквити.   

След като сте по-големи - може би детето би могло да яде супи в ресторанта.

Общи условия

Активация на акаунт