Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 юни 2004, 10:59 ч.

обрив?

• 2 159
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
Мами, моля помогнете!
Момиченцето ми е на 20 дни и от два дни цялото ни челце и бузки се обринаха с малки червени пъпчици, от вчера даже станаха с бели връхчета. Предполагам, че проблема е в един сок който пих(на кърма сме). Може ли да ми кажете мажете ли с нещо бебоците си като се изринат?
А аз след обяд ще звънна на личната лекарка да каже и тя дали трябва да отидем при нея.

# 1
  • London
Цитат на: nad_tab
Мами, моля помогнете!
Момиченцето ми е на 20 дни и от два дни цялото ни челце и бузки се обринаха с малки червени пъпчици, от вчера даже станаха с бели връхчета. Предполагам, че проблема е в един сок който пих(на кърма сме). Може ли да ми кажете мажете ли с нещо бебоците си като се изринат?
А аз след обяд ще звънна на личната лекарка да каже и тя дали трябва да отидем при нея.

Не мажи с нищо преди да я е видял лекар.

# 2
  • Кори Селести
само без паника!:)
май повечето бебета имат един такъв период.....ако е същото, което беше при Елина...ще си мине от самосебе си...не ги мажи с нищо.
Бебето спокойно ли е? нали не се чеше и не е нервно?
значи всичко е ок....

бих ти показала една снимка от "ранния пубертет" на Елина....но ...то не е за показване пред хора това чудо:)

все пак нека ги види педиатър, че от пъпки до пъпки....разлика голяма.

# 3
  • Бургас
С нищо не мажи - не слагай и лайка ако чуеш такъв съвет - лайката е алерген и може да стане по-лошо. Гледай да държиш обрива сух - от влага се влошават. И отидете на лекар.

# 4
  • Turku, Finland
Идете на лекар. Не вярвам да е нещо лошо, просто това са хормони които сте си обеняли допреди 20 дни, а сега му се налага бебето само да се оправя с тях. Не ги стискай или мажи с нещо, просто ги остави на мира и ще видиш скоро ще изчезнат от самосебе си...

Е може и да греша де, за това идете да ви види чичо доктор!  Grinning

# 5
  • София
Гергана вече е на три месеца, но и нас не ми подминаха обривите, мисля че беше точно около 20-тия ден. Имаше хиляди пъпчици по лицето и челцето. Лекарката ни изписа едно кремче да я мажем с него (правят го в аптеката с ланолин, глицерин и още нещо, вече не си спомням), а пък послре тръгна и обрив по телцето, та трябваше да пием и калций ампула, но всичко премина. Лекарката ме предупреди да внимавам с какво се храня аз и да избягвам алергенни храни и в никакъв случай да не мажа лицето със зехтин(в началото мажехме бебка с преварен зехтин) или с нищо друго мазно защото ги подхранва
Задължително се консултирайте с лекаря ви и вие за пъпчиците, но не се притеснявай отиват си толкова бързо, колкото и идват Hands Thumbsup

# 6
  • Добрич
И ние имахме такъв проблем, появи се точно на 21 ден. Нашата грешка беше обаче, че не отидохме веднага на лекар, а се консултирахме само по телефона. Позакъсняхме малко и трябваше да мажем личицето с едно червено лекарство. Да знаеш само на какво заприличахме!
С голямо закъснение отидохме и на кожен лекар и се оказа, че е било някаква -кокова инфекция от болницата. Така че моят съвет е, веднага на лекар и най-добре на дерматолог!

# 7
  • София
Благодаря ви, много,  за отговорите!
В 13.30 сме лекар, та дано да не е инфекция, че вече си имаме една от болницата на окото и още не може да ни мине....

# 8
  • Добрич
Цитат на: nad_tab
Благодаря ви, много,  за отговорите!
В 13.30 сме лекар, та дано да не е инфекция, че вече си имаме една от болницата на окото и още не може да ни мине....

Дано не съм права, но сигурно е инфекция, тръгнала от окото. И при нас случаят беше абсолютно същия. Окото все още има проблеми, а е и със запушено каналче....

# 9
И аз мисля, че няма място за притеснение. И ние минахме през този етап. Паниката си е голяма за родителите, защото гледката не е приятна. Вместо снимки с "хубаво, пухкаво бебе" си имаме снимки с "обринато бебе" Cry .
При нас "дигнозата" беше т.нар. бебешко акне, което се появава, когато мамата кърми. И в някои от случаите изчезва, когато се спре да се кърми, но слава богу при нас поне изчезнаха по-рано. Препоръката на нашият доктор беше къпане в чиста вода, без никаквите му там пяни за бани, шампуани и прочие. И никакво мазане с каквото и да е мазило.
И така си мина и замина. Само лошият спомен остана (на снимките) Wink
Дано всичко е наред и при вас. Пиши какво са ти казали после

# 10
  • София
Цитат на: anuschka
Дано не съм права, но сигурно е инфекция, тръгнала от окото. И при нас случаят беше абсолютно същия. Окото все още има проблеми, а е и със запушено каналче....

Оказа се права Sad стафилококова инфекция е.... и на нас ни сълзеше очето от болницата и слагахме едни капки и почти ни беше минало.... а колко време се лекувахте? и някой може ли да ми каже какво всъщност представлява тази инфекция и доколко е опасна?

# 11
  • гр. София
Това е инфекция, която се предизвиква от стафилококови бактерии. За съжаление бебетата са  заразявани още в болницата след раждането, поради недобрата хигиена там. Но ако се реагира на време няма страшно. Просто трябва да си по-упорита и да си абсолютно сигурна, че инфекцията е отминала, за да спреш медикамените. Също така трябва да спазваш отлична хигиена-по възможност избягвай контакти на бебето с други хора, за да не пренесат инфекцията по други части на тялото му. Глади дрешките и отвътре. Задължително си измивай ръцете преди и след като го преобличаш и пипаш Ако желаеш може да му сложиш и тънки ръкавички, евентуално да не се пипа то. Обикновено минава окночателно за около1 месец, най много 2.  но, ако спазваш хигиена и  си му даваш медикаментите. Една позната му капваше по лекарска перпоръка в очето кърма. Но ти си питай.

# 12
  • София
Специално за кърмата съм чувала, че не трябва да се капва на бебета, защото е добра среда за развитие на микроорганизми.

# 13
  • Добрич
Цитат на: Mila77
Специално за кърмата съм чувала, че не трябва да се капва на бебета, защото е добра среда за развитие на микроорганизми.

Абсолютно  вярно, само че го научих по- късно. Очният ни лекар, който лекува оченцето каза, че сме правили глупости с капването на кърма в окото.
А за нашата инфекция май пак се обостря на този етап и утре ще ходим на лекар. Направо не знам кога ли ще свършат тези проблеми.

# 14
  • Букурещ
Цитат на: anuschka
Цитат на: Mila77

Абсолютно  вярно, само че го научих по- късно. Очният ни лекар, който лекува оченцето каза, че сме правили глупости с капването на кърма в окото.
А за нашата инфекция май пак се обостря на този етап и утре ще ходим на лекар. Направо не знам кога ли ще свършат тези проблеми.

кога ще бъде сондирането, или още не сте решили?

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт