Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Имам колежка, 55- годишна госпожица  ooooh! Колегата винаги натъртва на Госпожице, Ж... Crazy

# 31
  • Мнения: 2 438
Препоръчителното обръщение е "уважаема". Представяте ли си как шефа казва "Уважаема Петрова, марш да ми донесеш кафе" Rolling Eyes Laughing

# 32
  • Мнения: 1 212
Зя мен лично е приемливо да се приеме за масово обръщението "девойче" .  Sunglasses
Така или иначе , такива над 15 няма .

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Препоръчителното обръщение е "уважаема". Представяте ли си как шефа казва "Уважаема Петрова, марш да ми донесеш кафе" Rolling Eyes Laughing

Баш. В опит да бъда любезна в разговор по телефона с абсолютно непозната жена, за която не знам ни възраст, ни нищо, я нарекох "госпожица". Тя се обиди, скастри ме и ми каза да й викам "уважаема".

Бях озадачена. В крайна сметка какво значение има, нали не съм й казала "бабичко"?

А в Москва още си викат 'девушка' и 'женщина' Grinning

# 34
  • Мнения: X
А мен питате ли ме как съм се чувствала когато в отговор на служебен e-mail  получих отговор започващ със:
"Уважаема г-жо Стара Загора,"
Всъщност, попиках се от смях.

П.П.: Отделно за обидното в госпожица и гъзжа, мисля,че е залегнало от татово време още, когато се използваше в подигравателен смисъл. Борка, като гледам цял том с теми посветени на така долюбваните от теб "стари моми" можеш да издадеш, даже подозирам, че работиш върху някакъв нАучен труд, но няма лошо, всъщност темата е любопитна.

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 21:33 от Анонимен

# 35
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Гледай го ти! Crossing Arms
На мен още ми викат госпожица и девойче (а хем съм дърта, хем съм два пъти женена).  Laughing Най-много ми става драго, когато го чуя от устата на човек, който очевидно е на моите години. Mr. Green
Дано да съм закачила генът на дядо. На него му казваха "момче" дори по-младите от него жени.  Flutter
П.П. Днес ми е ден за фукане.  Blush

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Момиченце не обичам да ми викат. Но и леличко не обичам да ми казват. Crossing Arms

Мисля и към мен с "уважаема" да се обръщате занапред. Crossing Arms

# 37
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
От 17 март тази година, съгласно Директива на Европейската комисия, се забраняват обръщенията "господин", "госпожа" и "госпожица".

http://news.ibox.bg/news/id_1992478529

http://eu.actualno.com/news_226992.html


# 38
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И сега форумът как те поздравява, Бу? "Здравей, Уважаема Бу". За какво уважение говорим? Mr. Green

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
И сега форумът как те поздравява, Бу? "Здравей, Уважаема Бу". За какво уважение говорим? Mr. Green
Да, ДеВ, никаква любезност няма Crossing Arms
Ще се оплача в Хага.

# 40
  • Мнения: 4 892

Стефан Савов, Бог да го прости, употребяваше звучните "гусин" и гожа"  Laughing

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
От 17 март тази година, съгласно Директива на Европейската комисия, се забраняват обръщенията "господин", "госпожа" и "госпожица".
http://news.ibox.bg/news/id_1992478529
http://eu.actualno.com/news_226992.html
Аз ще си ползвам обръщения, пък няма да пращам документация в ЕС, видно е. С тази политическа коректност съвсем изкукуригаха.

# 42
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Как, примерно, ще изглежда едно запитване?

До: Фирма "АЗ и ТИ"
София

На вниманието на Уважаемия Иван Иванов

Уважаеми Иванов,
Необходима ни е информация за.....
Предварително благодаря за Вашия бърз и компетентен отговор:

Уважаемата Де Ваня

Ами смешно е!

# 43
  • София
  • Мнения: 3 405
До възрастта, в която девойката е на видима възраст различна от детска.
Това е в най-строгия етикет.
На всяка непозната дама е редно обръщението "госпожо", без значение дали е омъжена или не.
"Госпожица" е неподходящо, снизходително и в определени случаи- обидно.

Аз, обаче не разбрах какво общо имат обноските със старите моми?

И между другото, мен пък страшно ме дразнят всякакви селски вариации на обръщения, като започнем от какичка, леличка... и аз ако не съм в настроение и отсека с меча, как предпочитам да ме наричат, отсреща започват едни коментари "Ама, ГОСПОЖО, ние така, по народному, свикнали сме", ами като сте свикнали така, все 20 години не стигат ли да отвикнете? Не мие приятно да ме какосват и лельосват и това е.

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 22:18 от Azzy

# 44
  • Мнения: 1 817
Разведените жени също ли са Госпожици? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт