Туморно образувание на яйчник

  • 6 233
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте,пускам темата защото още един мой близък го закъса!Накратко моята бивша шефка,една страхотна жена малко над 40 със 19 год.син има тоя проблем,обаче тя неиска да се оперира,биопсията показа злокачествено образувание,боли я ,пие болкоуспокояващи,но не...тя си работи...Аз незнам как да я накарам да се лекува,тя се е предала,казва ми миии саааа каквото е писано,ако случайно видела зор тогава,работата била по-важна,ще патува в чужбина и т.н.Обаче аз не съм съгласна,трябва да се оперира!В ранен стадий рака на яйчници се овладява,аз съм бясна защото моята майка си отиде януари месец от това и незнам как да я накарам да се опомни и да действа,дори незнам защо пускам темата,просто неискам да се примиря,че още един близък човек може да си отиде ей така само защото отказва да вземе мерки навреме....

# 1
  • Мнения: 25 442
Защо се бъркаш в живота на жената? Какво право имаш да настояваш да се оперира?
Представи си, че лекарите са и казали, че няма нужда от операция, че е късно вече? А тя не иска да бие тъпана, за да не я съжаляват околните?
Подобни причини могат да се намерят много... Не е твоя работа да ровиш в живота и болестта и.

ПП Няколко мои много близки хора си отидоха от рак. От техните случаи знам, че почне ли да боли много, стигне ли се до болкоуспокояващи, операциите са излишни...

# 2
  • Мнения: 90
Напротив,лекарите настояват,тя имаше насрочена операция на която не отиде,второ аз не се бъркам ей така,просто я посъветвах,разбира се че крайното решение е нейно...яд ме е ,че тя просто не желае да се лекува...ок майка ми ме остави на 28 год.няма да види децата ми,няма да види мъжа ми...тя едва ли иска да не види сина и завършил и т.н.Недей да си толкова нападателна ooooh!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Не мисля, че е добре да и се бъркаш. Нека сама реши как да живее живота си. Виждала съм доста хора с рак и лечението им. Мога да кажа, че е трудно и почти винаги резултата е отрицателен. Метастази, ужас и след това край. Смела жена бих казала.

# 4
  • Мнения: 90
Точно защото тази отвратителна болест взе брат ми,леля ми и накрая МАЙКА МИ,затова се ядосвам,защото обичам този човек и искам да се бори докато е време,защото още има шанс разбирате ли?Аз не и се бъркам,по скоро я моля да се погрижи за себе си  Sad

# 5
  • Мнения: 25 442
Съжалявам за майка ти. Сигурно е била страхотен човек.
Но разбери - не можеш да спасяваш чужди животи, не и по този начин.
Жената е възрастен човек, има право сама да решава какво да правят с тялото и. И дали има смисъл да рискува с операцията. Ако е избрала да живее по-кратко, но по-качествено, нямаш право да я упрекваш.

# 6
  • Мнения: 90
Просто ми е много мъчно и се чувствам отвратително,момичета апелирам да си правите профилактични прегледи!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 5 074
С цялото си уважение към Кака Сийка  Peace
Момичето е право да се безпокои и да търси мнение, как да повлияе на едно безумно решение.
Безумно, защото много от нас се страхуват от диагнозата РАК.
Никой лекар няма да каже, че е късно за операция.
Никой лекар няма да каже, че е късно за лечение.
Нищо, че някои си мислят , че в БГ лекарите не правят нищо за пациентите.
И за мен работата е много важна, но това не ми пречи да се лекувам- и то вече 17 години.
Моля Ви - не отписвайте преждевременно болните от рак  Praynig

# 8
  • Мнения: 90
С цялото си уважение към Кака Сийка  Peace
Момичето е право да се безпокои и да търси мнение, как да повлияе на едно безумно решение.
Безумно, защото много от нас се страхуват от диагнозата РАК.
Никой лекар няма да каже, че е късно за операция.
Никой лекар няма да каже, че е късно за лечение.
Нищо, че някои си мислят , че в БГ лекарите не правят нищо за пациентите.
И за мен работата е много важна, но това не ми пречи да се лекувам- и то вече 17 години.
Моля Ви - не отписвайте преждевременно болните от рак  Praynig
ето това е  bouquet

# 9
  • Мнения: 25 442
О, никой не ги отписва. Не го приемай лично, моля те.  Peace
Щом се лекуваш толкова време, значи така е трябвало. И най-важното, било е възможно да се лекуваш.
Но ако лекарят ти каже честно в очите, че не ти остава много до края и те изпише с думите: "Сбогом, ще се видим в някой друг живот..."?
Не знам за вас, но ако става въпрос за мен, никак не би ми било приятно друг човек да се бърка в решението ми, особено ако не е член на семейството.
Да, разбирам, че е загрижена, че я боли, уважавам я затова, но не това е начинът да помогне. Не мисля, че един болен човек има нужда от някой, който непрекъснато да му дудне на главата...

# 10
  • Мнения: 90
Майка беше с диагноза ca ovarii t4(последен стадий)с разсейки,претърпя 2 операции,обаче се бореше,живееше и се и последните 2 дни когато вече не можеше да говори пак виждах тая жажда за живот,а тя е много по-добре,много по -рано хваната болестта...разбирате ли ,а тя ми изтърсва днес -амии ако видиш некролог не се чуди #Crazy

# 11
  • Мнения: 25 442
А има хора - здрави, прави, пък се самоубиват.
Не се чудя.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Може би тази жена също се страхува, но се мъчи да не показва страховете си. Аз не бих и досаждала ако усетя, че и е неприятно да се говори по темата.. И все пак всеки сам си решава какво ще прави, как ще се бори и т.н. Дано успееш да въздействаш на жената да се лекува навреме и дано всичко завърши благоприятно. Съжалявам за изгубените от теб близки, дано повече не ти се случват такива преживявания.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 074
Не сте на обратната страна.
И дай боже да не сте  Praynig
Познавах много хора, които си отидоха точно от такова отношение.
"Не трябва да се бъркаме в решението, ние не сме хората, които трябва да кажат мнението си ...."
Ами то "рак" !!!!
Какво решение, бе хора !
Когато чуеш диагнозата не знаеш на кой свят си.
И е напълно нормално да си помислиш, че живота е свършил.
Кой друг, освен близки и приятели може да те накара да повярваш в бъдещето ?
Кой друг може да те накара да вземеш правилното решение ?
Ако всички ние сме наистина приятели и близки...
Нали сте чували за позитивното мислене?
Напоследък е модно да се прилага психотерапия при раково болните.
Не това е панацеята.
За това си имаме приятели, колеги и роднини.
Ако те не те разберат  newsm78 и не помогнат....

# 14
  • София
  • Мнения: 5 074
И пак няма да цитирам кака Сийка.
Лекувам се толкова време, да наистина дълго.
Но имах до себе си семейството, приятелите и колегите, които не ми казаха, че съм обречена.
Те ми даваха сили и надежда.
И се справям с тяхна помощ.

Общи условия

Активация на акаунт