споделете ако сте били на Китен или Приморско

  • 6 713
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте Мамичета! newsm51

Тази година  с мъжъми и малката ми дъщеричка която е на 11 месеца сме решили да ходим на море в края на август! Предполагам че вече повечето то вас са се върнали  от там.За това искам да се обърна към тези които са били това лято на море в Китен или Приморско.Моля Ви споделете как  са цените, плажовете ,и дали е подходящо зо толкова малки деца на тези курорти.
Ако на някои му е харесало много в квартирата в която е бил нека да даде телефон за връзка.
Предварително Ви благодаря!!!!!!!!!!!!!!


  love001

# 1
  • Мнения: 505
Веднага споделям едно мое старо мнение
За Китен мога да препоръчам хотел Камея. Малко хотелче, което хем е близо до центъра, хем е встрани от шума и нощния живот. Стаите са хубави, със самостоятелен сан. възел, телевизор, тераси, има и климатизирани стаи. Ние бяхме там миналата седмица, беше пълно с деца от 2-5 години. Прекарахме си райски! Към хотела има малко ресторантче с много богато меню, храната е чудесна, цените са съвсем поносими. Китен определено не е курорт тип Синеморец, има нощен живот, много заведения, луна парк за децата , хубав плаж с водна пързалка (вярно старичка е, но е бавна и децата са във възторг).
PS ние нощувахме на цена 30.00 лева, но зная, че при тях върховия сезон започва от 15.07 и може би вдигат цените, за това най-добре е да се говори лично със собственичката - Катя 

В момента не мога да ти дам телефона на Катя, но спокойно можеш да потърсиш инфо в нета.

Освен това ти препоръчвам да пуснеш в търсачката "китен" и "приморско". Ще излезе много актуална информация, повечето вече сме писали по тези теми  Simple Smile

По въпроса дали е подходящо за толкова малко дете - ти си знаеш най-добре детето, адаптивно ли е, как е с храната, със спането ... Потърси тук имаше тема със списък с най-важните неща за морето, лично аз ти препоръчвам да вземете басейн за малката.

# 2
През юни бяхме в Китен за 10 дни с дъщеря ми, която тогава беше на 9 месеца. Отседнахме в хотел Кати, на ул. Странджа 16 А за 20 лв. двойна стая. Хотела е в центъра, точно срещу лунапарка. Вече трета поредна година ходим в същия хотел и сме много доволни от условията. За съжаление сега цените са двойни, но ако искате за началото или средата на септември може да се споразумеете. Ако искате телефон ми пишете на имейла.

Сега знам, че в Китен е голяма лудница. Има много чехи, словаци, руснаци и т.н.

Най-хубавото на Китен е, че ако искате може да ползвате детската кухня, която е безплатна. Намира се в центъра до детската градина. Трябва да вземете бележка от кметството на града, за да може да ползвате услугата, а храната е направо стрхотна  Wink

Относно басейна - наистина си заслужава да вземете и ако може поне един метър в диаметър.

# 3
  • там някъде
  • Мнения: 234
Здравейте!
Аз съм нов член в голямото семейство на bg-mamma. Прочетох, че сте решили да ходите на почивка в Китен или Приморско.
Аз, моят съпруг и детето ни (Наско на 2г.7мес.) ходихме в Китен от 7 до 12 август. И искам да ви предупредя за квартирата , в която бяхме отседнали.И така..
Издирих тел. номер на къщата за гости от интернет. Едва ли не чудесни условия: телевизор, хладилник, 30лв. за двойна стая/вечер, на 150м от морето. Отиваме всички ние, разбира се с предварителна уговорка по тел. 1) квартирата на търговска улуца т.е. пълен кошмар. Денонощно преминаване на шумни компании и коли в добавка. Може и да ти се стори смешно, но първата вечер спях с памук в ушите(беше безуспешно)!! 2) отиваме ние в квартирата и наемодатеката ни казва: цената ще бъде не 30, а 35лв/вечер. И аз се паникьосах; с това малко дете къде ще тръгна да търся нова квартира, така че си платихме като попове. 3) хладилника общ на първия етаж. 4) нямаш нито кухничка, нито дори един котлон и  вода не можеш да си стоплиш даже!!! Това беше най-отвратителната ни "почивка". А сега ще ти кажа къде да не ходите:
квартирата се намираше на ул."Атлиман"1
А иначе като цяло Китен е чудесно местенце.
Пожелавам ви приятно изкарване на морето и много слънчеви дни!!! Laughing
Павлина от Хасково

# 4
MNOGO BLAGODARQ NA VSI4KI VI!!!!!!!!!! Joy


Va6ite mnenia bqha mnogo zenni za men.Nie s semeistvoto mi mai se orienyirahme da hodim na Chernomorec.tam mai se okazva 4e e po spokoino i outno ot kiten.A Pavlin4e mnogo ti blagodarq za predoprejdenieto ti za tazi ku6ta za6toto i az mai se bqx sprqla na neq kazva se ku6ta MIMOZA
Sega ako nqkoi ima otzivi za Chernomorez neka mi pi6e

PREDVARITELNO VI BLAGODARQ Laughing

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преди малко  се върнахме от почивка в Приморско. Обиколихме и почти цялото Южно Черноморие. Честно казано никъде не ми хареса, навсякъде се носи миризма на кебапчета и чалга-ритми, което хич не ми е по вкуса. Хотелът ни (Фиорд) беше доста добър и на тънки цени, но като се има впредвид, че е точно срещу Плантацията, няма да стъпя повече там. Иначе бебета и дечурлига има много, а цените са като в София.

# 6
  • Мнения: 3 042
Тая "Плантация" да не е една дискотека? Малиии, ако е тя, още ли съществува? В Китен ходихме от училище на летен лагер едно време(бая отдавна беше Rolling Eyes), та като прочетох "Плантация"-та едни спомени забушуваха в мен Flutter

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тая "Плантация" да не е една дискотека? Малиии, ако е тя, още ли съществува? В Китен ходихме от училище на летен лагер едно време(бая отдавна беше Rolling Eyes), та като прочетох "Плантация"-та едни спомени забушуваха в мен Flutter
Може да е била дискотека, не знам. Сега е кръчма със сръбска скара и всяка вечер пее някоя от "звездите" на Пайнер.

# 8
  • Мнения: 3 042
Уф, то май аз съм в грешка ooooh!, оная дискотека май се казваше "Тръстиките", все таквиз работни заглавия hahaha. Определено не беше скара-бира с чалги (то тогаз нямаше чалги още и без друго).

# 9
  • София
  • Мнения: 3 046
Леле, не ме плашете с тази чалга по морето! И ние сме решили да ходим на море в Приморско, препоръчаха ни хотел Рила, ето сайт:

http://www.geocities.com/rila_primorsko/

Дано няма наблизо някоя от онези "кръчми" със "звезди", че май набързо ще се приберем в къщи - не че детенце няма да спи, а мама няма да издържи!

# 10
  • Мнения: 857
Приморско е едно стархотоно място.Чисто,подредено,плажа е хубав.Бях на лагер там миналата година-супер е! Sunglasses

# 11
  • Мнения: 399
Ние бяхме на море в Приморско края на юни.Бяхме отседнали в х-л Белица.Хотела беше много хубав и на тихо място.
Аз не бях ходила в Приморско от 10г. и заминах за там с огромно недоверие, но останах много приятно изненадана. Ходихме на плаж на Перла и там беше страхотно-особенно за децата.
Другото лято отново плануваме да отидеме на Китен или Приморско Laughing Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 7 640
Аз не разбрах- как така детската кухня в Китен е безплатна? newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Минахме от там. Пълна лудница и народ, народ. Поне аз не бих почивала там Wink

Общи условия

Активация на акаунт