Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 77

  • 36 905
  • 370
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 329
То е ясно че маршмелоус-а няма да го правя, явно никой не го яде... Mr. Green

Ванче, циците са ти страхотни, сигурно и Краси ги е харесал. Дори и обичка си й сложила на пъпчето на мацката...ей! Мисля че и без зърна си е ок.

silrai  готина черешкова идея!

milisa на снимката добре изглежда положението, незнам за твърдостта. Следващия път опитай с фондан. Аз моя го направих само с масло, глюкоза и пудра захар. Желатин не сложих, точно поради причина да не ми се втвърди тестото и добре се получи.
Желатина с каква цел се слага в покритието, ако някой знае?

# 361
  • Мнения: 1 610
Вчера ви пуснах едни зайци, и понеже не се впечатлихте..днес ви пускам една майка зайка. Направо от 3 дена ходя с паднало чене http://files.homepagemodules.de/b66756/f34t16797p10155126n2.jpg
Ама вие май не се впечатлявате от зайци, а?
Искам да кажа, че ганаша ми стана любим крем. Правих един бананен сладкиш с ганаш от леко горчив шоколад. Още не съм го покрила, че децата не ме оставят. Сега ще открия топлата вода като кажа, че сефте си замазха супер тортата без да цапотя навсякъде. Прекрасна работа. Стяга за секунди направо. Фантазия! Много съм доволна.
снимки довечера като покрия..., ако покрия....

# 362
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
rien даже и идея си нямаш колко се впечатлих от зайците - даже опитах да направя един снощи Simple Smile не че стана толкова изящен ама поне опитах. Тази зайка обаче хич няма и да опитвам да я правя - тотално отчаяна съм от моделирането си.
Ванче супер са рошавите работи - отивам да чета от какво са ако не си писала да напишеш моля ...
silrai супер са черешките чак ми се доядоха... Кажи от какво са вътре и покритието ако не си писала - щото аз още не съм чела ама отивам да преговарям.

# 363
  • Мнения: 310
rien напротив, аз много се впечатлих, даже си ги копнах веднага, просто забравих да коментирам. И те ми харесаха повече от майка-зайка  Laughing Дай да гледаме още  smile3521
Clairette мерси за отговора, въпреки че тази рецепта така и не я намерих  doh
van444eto много хубави цици, как успявате така гладко да покривате не ми е ясно  Rolling Eyes

# 364
  • под тепетата
  • Мнения: 9 272
 Дами, за крем ганаш : 1. само готварска сметана ли може да се ползва ( имам спомени, че някой я беше правил и със сладкарска  newsm78)?
                                      2. може ли с млечен шоколад?


   Бъни, този шоколад дето го беше показала е габровски, на Станчо Колев.Аз лично много го харесвам(както и повечето му шок. изделия), но съм го ползвала за директна консумация, а не за покрития и моделиране. Имаше негови 200гр, не могат да ми се опрат  Embarassed ( повечето му работи са за износ отвъд океана).
 Не съм  van444eto, но ми се струва, че пухчетата са по метода на тревата-със сито.

# 365
  • Мнения: 1 965
Не съм  van444eto, но ми се струва, че пухчетата са по метода на тревата-със сито.
Абсолютно си права. С цедка ги правих пухчетата. Мислех да са белички, но после реших че така ще се открояват повече. Тортата замина по предназначение.
Ванче, циците са ти страхотни, сигурно и Краси ги е харесал.
ъъъъъъъ..... Краси ... е КОЦЕ! Стресна ме бре жено!!!! Шашнах се дали вЕрно не съм написала Краси....  Tired
Ето ви малко снимки СТЪПКА ПО СТЪПКА. А ето и едно видео по БОЯДИСВАНЕ С ГЪБИЧКА И ТЕЧНА БОЯ . Както и предположих не се вижда много добре, но все пак е нещо различно.
Сместта за боядисване е следната:
3-4 лъжици течна червена боя,
1 лъжица водка
1 лъжица глюкоза.
Стапя се МВ без да кипи, разбърква се добре и се маже. Първия пласт е наистина "МАЗАН". Остава си на следи от гъбата. Втория пласт е поставен след 15 минути, вече с гъбичка и потупване. Предварително тестото е оцветено с червена боя, до постигане на максимален цвят. В моя случай до тъмно розово. Самото боди, разточих на нишесте, за да поеме мазнината от самото тесто. Допълнително понапудрих с нишесте, за да хване по-добре боята.  За да се маже спокойно, всичко е облицовано в найлон. На снимките се вижда добре. Преди да положа бодито, постлах найлони като прецених как самото боди да застъпи отвсякъде по 2 см. След боядисването и изчакване около 10 минути, внимателно изтеглих найлоните. Дано да съм обяснила разбрано.

# 366
  • Мнения: 1 173
Следващия път опитай с фондан. Аз моя го направих само с масло, глюкоза и пудра захар. Желатин не сложих, точно поради причина да не ми се втвърди тестото и добре се получи.
Желатина с каква цел се слага в покритието, ако някой знае?
Разлика особена между МММ и Фондан няма . Основните съставки са едни и същи - пудра захар , глюкоза , желатин , само че при ММФ бонбоните са си готови , забъркани от тези съставки и вероятност нещо да се обърка при тестото почти няма . Докато правейки собствен Фондан , винаги може нещо да се обърка. В готовата маса има просто есенция ( ванилия) , която разбира се може и да се сложи и в ММФ , като заместител на водата ( аз съм пробвала даже с "портокал").
 Марципан Варна не съм правила , но там има брашно и масло (олио) - разбира се че ще има друг вкус.
Но на този който  му харесва всичката тази пудра захар като вкус ще си хапне и ГМ и ММФ и Руска мастика . Разликата е просто в добавената"есенция"
 Аз съм го казвала много пъти - на мен ми се разваля вкуса на "тортата "от всичката тази пудра захар. Абсолютно нищо против нямам някой да си го отдели и да не го изяде.
Както казах шоколада си е шоколад , даже и смесено тесто от ММФ с шоколад вече има съвсем друг вкус . Обаче аз ако правя 3 етажна торта , за която ми трябва поне 1,5кг тесто( с ММФ се вмъквам в рамките на 3$) а най евтиния шоколад от 200гр ми е 2$-

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 21:56 от raya_рая

# 367
  • София
  • Мнения: 2 671
Дами, за крем ганаш : 1. само готварска сметана ли може да се ползва ( имам спомени, че някой я беше правил и със сладкарска  newsm78)?
                                      2. може ли с млечен шоколад?


   
1. и 2. Да, никога не съм имала проблем  Peace

# 368
  • под тепетата
  • Мнения: 9 272
 Благодаря, Rumya   bouquet

# 369
# 370
  • Мнения: 458
Останах наистина впе4атлена, тортите са невероятни!!!
Прегледах няколко теми, та 4ак се 4удя в коя да пиша  Embarassed
На мен след седмица ще ми трябва една, наумила съм си да е малко по необи4айна - дупе, но съм вързана в ръцете, та се поогледах в асортимента на сладкарниците (да си призная ми се видя малко ограни4ен).
Та се 4удех какво бихте ме посъветвали и , извинявам се ако прозву4и нахално, но дали някоя от вас , дами, прави торти за продан ? 
Наистина се извинявам ако съм обидила някого и нека още веднъж повторя , тортите ви изглеждат разкошни!!!

Общи условия

Активация на акаунт