Отговори
# 75
  • Мнения: 94
Привет ,момичета!
Първо да ви споделя,че  си дадох "поправка"  и след неуспешната десетдневка (втората) почнах наново.Днес ми е втори ден и съм твърдо убедена да изкарам 10.Моите плаващи кила са 3,4 и това никак не ми харесва.Ако  направя статистика - плаващите килограми са според килограмите на които сме,тоест - на 60 кила - 1 кило,на 70 - 2 кила,на 80 - 3 кила..Предполагам зависи и от задръжката на вода.
Относно "почивките " на плодове...Препоръката ми е киви и ябълки основно.Грейпфрут,лимони,портокали - забравете!Гастрита с тях е в кърпа вързан!Чудя се за кокоса - и аз нямам мнение.Банана е с прекалено мног нишесте,затова го включете в последният ден.Кивито за мен е фаворит!
Не спазвам определени часове за хранене и чай,нито количества плод,но средно по 6-7 кивита и една ябълка.Пия както студена,така и топла вода(не е задължително да е чай).Пия по 2 "кафета" от типа 2 в 1 и това никак не пречи.Така задоволявам глада си за сладко.Чаят без мед (за мен)...Безвъглехидратна съм дори с плодовете:)))))))))))))))).
Моите наблючения от последният месец са,че за 10 дни плодове се свалят 7 кг ако си около 80(както все още съм аз).В момента си догонвам линийката,че след 5-цата на плодове ядох цели 4 дни каквото сваря(но само 1 ден шоколад).Сега още съм с 2 кила на +.Но за 3 дни ще се отърва от тях.Първите дни се свалят по около 800 грама ,а след 4-ти , 5-ти ден по 500.Към 8-ми са около 300,а след 9-ти тръгват пак по 500.
Ако предпочетете да почивате на плодове - не се изненадвайте,че след като минете отново на месо ще качите 2 кила(плаващите ви)..Всъщност - това са си вашите кила и вашата вода,която ще задържите(като се слушам какви ги "къдря" скоро ще пропиша книги:))))))))))!

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 12:28 от Elica.

# 76
  • Мнения: 1 817
Ехо!
Аз реших да се включа на кратко, за да отговоря на поста на Елица.  Wink
Първо искам да ви кажа, че колкото по-често се прави плодуването, толкова по-малко кила започвате да сваляте. Освен това не съм съвсем съгласна за плодовете, които Ели препоръчва!  Peace Кивито е прекрасно и действа разхлабващо. Аз също съм му фен. Обаче ябълката обикновенно не засища, а те прави още по-гладен. Що се отнася до цитрусовите...Лимон и аз не хапвам, когато плодувам, защото ми е много кисел и ми действа запичащо. Но пък портокал и грейпфрут можете спокойно да си хапвате. Те не се препоръчват, само ако някой вече има проблеми със стомаха, но ако всичко е наред, няма проблем! А и е много полезно сутрин след ставане първия плод да е грейпфурт. Другото, което се сещам е, че чая трябва да е без мен или с много!  Peace Причините са 2. Първо - някои хора ги боли главата от чая с мед, защото кръвната захар много се вдига. Второ - не е редно да се поема голямо количество концентрирани въглехидрати (като меда), защото за преработката им организмът започва да разгражда своите запаси от въглехидрати, а те са необходими на мозъка!  Peace Освен това можете да хапвате до 1500гр плодове, както и домати, и краставици, защото те се водят ботанически плодове, а и ефектът е абсолютно същия. Гарантирам, защото последните две гладувания ги правих по схема на Гайдурков и хапвах и тези два зеленчука.
Та в този ред на мисли приятен ден от мен!  Grinning

# 77
  • Мнения: 86
момичета аз днес ще се побъркам за сладко,и свеки се опитва да ми играе сечено,защото знае че съм на диета и само се качва горе да ме черпи...мъкне едно кутии със шоколадови бонбони,после донесе чаша с 3в1,преди малко я изгоних защото ми донесе ШОКОЛАДОВА ТОРТИЧКА.Много е гадна.... Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy ...ама си го връща тъпкано...аз преди време така я базиках с едно торти и едни шоколади и тя не можа да издържи и  си хапна!Пукнах я да я бъзикам после.И тя сега си го връща....оххх и накрая не издържах и отидох и си купих 2 литра кола лайт и съм изпила вече половината та сега малко се поуспокоих....дано да устоя Sad

# 78
  • Мнения: 94
Веднага бързам да се намеся:)))))))).За краставиците съм съгласна напълно.за ябълките - не!Аз не ги обичам никак,но на мен ми действат засищащо.
Относно грейпфрута - няма нищо по-вредно според мен от закуската с него.Макар ,че в един момент бе нашумяла диетата с грейпфрут ,после масово оповестиха(да вметна,че аз много го обичам тоя плод),че точно закуската с цитруси и особено с грейпрут могат да ти докарат язва или гастрит.
Аз лично опитах с мерак..И уж се славя със здрав стомах,но на 2-рия ден такива болки имах в стомаха,че повече не помислих за цитруси.
относно свалянето на килограми - не съм съгласна.Моят опит показва(вече съм на 3-то плодуване- 10 - 5 - 10(надявам се)),че свалянето на килограми е с един и същи темп(без спорт).
А - И НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ - НЕ СМЕСВАЙТЕ ПЛОДОВЕТЕ!
Ванче,относно тортата - просто си повтаряй,че ще ядеш колкото си искаш торта след определено време ,а ако толкова ти се вижда вкусна - замрази си едно парче във фризера за почивката(но само 1;)))))))))

# 79
  • Мнения: 86
оооо не не Ели...взех си едно парче и го изхвърлих в тоалетната....аз съм изключително Безволеви човек!Виждам ли нещо...знам ли че го има не мирясвам докато не го изям или изпия!Затова и тортичката се оказа във 00.И...изпих цялата кола...за 1.5 часа 2 литра...поне ми олекна малко!А на етикета й пише че е без захар и с 0 въглехидрати което значи че мога да си пийвам при нужда  newsm44 newsm44

# 80
  • Мнения: 10
Здравейте , момичета !
Как сте днес =) ? Аз мога да се похваля с един що-годе нормален ден ... 5-ти безвъглехидратен ...
Днес за обяд хапнах свински дроб със зелева салата , а за вечеря мисля , че пак ще е същото ...
Ели , имаш доста плаващи килца ... сигурно много те тормозят ... Но знаеш ли , аз наистина искам да ми разясниш какво хапваш докато плодуваш , защото ми се ще и аз да опитам ...  Но ако ядеш по 6-7 кивита и една ябълка - то това си е живо гладуване ... Не знам , това е мое мнение ... ако ядеш по толкова то е ясно , че ще смъкнеш и толкова много килограми ... ама в крайна сметка дали това е целта - да стоиш гладен и после това , което лапнеш да ти се лепи ? Мен от това ме е страх ...
Така или иначе лично аз съм я докарала до това състояние , в което дори и като съм в почивка се чувствам гузна за всеки залък , който съм сложила в устата си ... Аз може да направя еднотипно плодуване - един ден ябълки , един - киви , един - портокали , един - грейпфрут ... ама не , не ... още не мога да реша . За това искам съвет от теб ...
Боби , ти къде се загуби =) Веднага се усеща като липсваш !
Ивана , браво на теб , няма да се даваш на никакви тортички-мортички =))
Зима , аз до някъде съм съгласна с теб , но донякъде - не съм . Но пък и това , което казва Ели си е точно така ... За да избегнем проблеми с язви и т-н е желателно да не приемаме много цитруси ...
Аааааа ... Ели , какво ще рече "не смесвайте плодовете" ? Примерно за обяд да не ям киви и ябълки , а само едното ?
Сега ви оставям , мили мои ... А по-късно може пак да се включа =)

# 81
  • dobrich
  • Мнения: 13
ДОБЪР ВЕЧЕР МОМИЧЕТА! АЗ МОГА ДА СЕ ПОХВАЛЯ С -1кг ОТ ЛУНАТА . МЕГИ ТИ УДЪРЖАЛИ ФРОНТА И КАКЪВ Е РЕЗУЛТАТА.
ЕТИ И ТИ ВЗЕ ДА СЕ СКАТАВЯШ И ДА НЕ ПИШЕШ. ЗНАМ ЧЕ УЧИШ И ТИ КАТО АБИТО АМА ПОНЕ ПО ЕДНО РЕДЧЕ ДРАСВАЙТЕ И ДВЕЧКИТЕ ЩОТО МИ Е МЪЧНО ЗА ВАС newsm45
ИВАНА БРАВО ЧЕ СИ ИЗДЪРЖАЛА НА ИЗКУШЕНИЕТО- АЗ АКО БЯХ ЩЯХ ДА Я ИЗЯМ АМА АЗ ЩОТО СЪМ ГОЛЯМО ГОВЕДО С МНОГО МАЛКО ВОЛЯ ТА ЗАТОВА 10кг ГИ СВАЛЯМ ВЕЧЕ 3-ти МЕСЕЦ.
ЕЛИ ТИ СИ НАПРАВО ГЕРОЙ БЕ МИЛА- ТОЛКОВА ПЛОДОВЕ НАПРАВО ЩЕ СЕ СВЪРШИШ АМА ЮНИ МЕСЕЦ КОЙ ЩЕ ВЗЕМЕ 1000лв АААААААААААААААААААА?
АЙДЕ ЛЕКА НОЩ НА НАЙ-ГОТИНИТЕ СЪФОРУМКИ!

# 82
  • Мнения: 19
здравейте
и аз да се включа накрая
поли издържах луната newsm44 newsm44 newsm44 и съм доволна кантарчето показа 85.400  newsm68 а бях 87 вчера сутринта
гледам обсъждате плодовете на мен много ми харесват резултатите но ми се вижда трудно като изпълнение  и аз си мисля че е голям глад #Crazy newsm78
голям ми е дерт че идват почивни дни и ще има много изкушения  Praynig дано не сглупя като миналата седмица Praynig Praynig Praynig

# 83
  • София
  • Мнения: 6 010
Добър вечер, мацки!
Мен тези дни наистина ме няма много, но все купони, все излизания  Joy Голяма забава пада Simple Smile
Аз искам да кажа, че минах на нисковъглехидратна диета, което ще рече това, което ядете и вие + плодове и мляко. Реших го така, защото напоследък хич нямам воля и е по-добре да съм на нисковъглехидратна, отколкото да отварям хладилника през 5 минути и да се изкушавам...
От понеделник мисля и аз да направя едно плодуване, но + кисело мляко за вечеря примерно, за да не си докарям някой гастрит. А освен кивита и ябълки какво ще препоръчате, понеже аз хич не си падам по кивитата, а пък знам че ябълките много остъргват стомаха и дори да издържа 1-2 дни накрая вече ще съм озверяла от глад и нерви  Joy Ели, май спомена, че и круши може да се ядат?  newsm78
Оствям ви засега милички и хубави почивни дни ви желая  Hug
Веси, благодаря за милите думи  smile3525
лека нощ!

# 84
  • Мнения: 1 817
ОК! Аз не исках да споря, а да споделя опит, мацки!  Hug
На мен цитрусите не ми вредят, но явно е строго индивидуално! Peace
Ели, аз не говоря за първите няколко гладувания, а за по-нататък  Grinning . Все пак аз гладувам от 2002-ра. А от миналата го правя по 4 пъти годишно с лечебна цел, така че моят организъм е свикнал на този режим, а и може би нямам толкова много за сваляне вече. Но определено не свалям така, както в началото!  Wink

# 85
  • Мнения: 52
Здравейте скоро не съм писала защото исках да започна друга диета на Огнян Стоянов но след всичко май реших че не е за мен-по време на работа няма да имам времето да меря.не съм качила много още сам си 75,000 и затова сте се опитам и аз на плодове омръзна ми това меце.Искам да попитам само могат ли да се ядат праскови,сливи,грозде,ягоди,ананас,манго и какви количества,има ли значение по колко пъти на ден кафетата ограничени ли са(аз го пия без захар и мляко)късно вечер може ли да се яде? Май много питам а?  newsm12

# 86
  • Мнения: 1 817
Ето тук е плодовата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=380387.0
Поразгледай какво пише в нея. Може всякакви плодове, по всяко време на деня с ограничение до 1,5кг на ден. Може също домат и краставица. Кафетата е хубаво да ги ограничиш до 2 на ден. И най-важно е след плодуването да се захраниш правилно, за да не си възвърнеш килцата. Успех!  Peace

Аз май трябва да спра да пиша тук, щом не съм режимна, а?  newsm78

# 87
  • Мнения: 19
ехоооо здравейте вчера не успях да направя кафе  хлапето водих на градина и беше един екшан едно бързане но днес ви правя
зима ако ти харесва пиши нищо че вмомента не си на режима.а направо ме разкъндардиса с тези плодове ми то и захранването трудно май по додре на безвъглехидратната
вчера си купих едно панталонче много готино ми стои по крака и по взех да се харесвам

# 88
  • Мнения: 94
Добро утро!Ей ,че много за отговарянееееееее.Такмо гледах "Кой е по-по-най" - едно момиченце там иска да стане КОН!Изкривиха се децата вечееееее Joy Joy Joy!
Дано съм предизвикала по някоя усмивка на лицата ви  bouquet!
И така - снощи писах в скайпа с едно момиче от града ни от плодовете- много надъхана девойка.Оказа се,че е на една моя доста по-възрастна приятелка снаха и почти се познаваме.Смятам да направя детоксикация - 3 дни на плодов сок на 8,9 и 10-ти.После ще захраня до Великден и  след Великден съм пак с вас,че там по празниците ще пътуваме  car003.
Dream*,честно да ти кажа аз съм ужасно лакомо същество.Ако седна да ям с 2-ма мъже - те само могат да ми дишат праха.Изяждала съм като ученичка още по 9 милини и 2 банички наведнъж ,а бях 49 кила...Събрах очите на целия клас.Пък и в предните два етапа безвъглехидратна какво ядене падашеееееее...Всичко се промени с първия етап плодове.6 дни бях стриктна в количествата - до 1.3 - 1.4 кила плод..След това спрях да чувствам глад и сега не се мъча..През почивките между плодовете не мога да изям повече от половин купичка супа на хранене,което ме удовлетворява напълно.И все пак винаги ще съм далеч от анорексията - гастроном съм си и това няма да се промени.
За плодовете - на едно хранене само 1 вид плодове(или краставица ,или домат).Принципа е "или-или".Иначе в деня ям от всичко,което считам ,че не дразни стомаха ми).
Полинкааааа-как ще свърша бе?За да свърша ми трябват поне 34 кила още.Е -тогава наистина ще съм свършила Joy.Ноооооооо парите смятам да ги взема.Да му мисли тоя ,дето се е хващал на бас ,мислейки ,че е невъзможно да се свалят толкова кг. за 6 месеца. Wink
За Иглика - може всичко мила и по всяко време!Ако ти стиска да ползваш диетата на "плодчетата" ZiMa е дала линк.Аз лично не спазвам часове и не слагам мед и не считам ,че съм точно на техния режим,но чета все пак отттам.Кафенца и аз пия по 2(обикн. 2 в 1). ZiMa  е права - за захранването .Изключително важно е!
ZiMa  - ти си пиши ако ти харесва при нас.

Мигленче  - и на мен ми е трудно захранването и си имам свое виждане за него .Честито ти панталонче - да си купиш "още по-слабичко" от него Heart Eyes.
Боби  - ако решиш да правиш плодове започни с 5 дни - крушите са добър избор.Аз лично одобрявам и квитата,а ябълките отдавна не остъргват стомаха ми.Някога и аз си мислех така като теб - сега съм на друго мнение(пък трудно си променям мненията,но това е друг въпрос).Плодове - всичко,което намериш на пазара и ти харесва:))))))))),но разделно)!
Аз вече се научих да си записвам постовете поетапно,че няколко пъти пиша и затривам по необясним начин всичко.
Успешен ден ви желая на всички - моята луна на плодове е - 800 гр..Пожелавам ви много минусчета! Heart Eyes

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 09:23 от Elica.

# 89
  • Някъде там
  • Мнения: 16 046
Здравейте!Днес качих снимка,преди да започна да свалям.Сега вече съм с 4.5кг по малко!Нямам време да пиша,и да ви кажа честно,не ми остава време и за хапване,но все пак,си ям месцето и зеленчука!Успех на всички и аз продължавам напред,щом не се изкуших първите дни,сега вече няма кой да ме спре...нямах време да чета,но се надявам само за минуси да споделяте!
Хубав ден ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт