Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

София

Здравейте!!!
Дали е  рисково да се ходи на море по това време на бременноста?
Щяхме да ходим на Велинград,бяхме се отказали от морето,но с тези дъждове и свлачища някак си ме е страх...И днес ми хрумна варианта за морето.Вие какво ще кажете?
Цитирай

Бургас

Аз си ходя на плаж.Гледам само до 11:30 часа да съм си тръгнала.Не че не мога и още но се страхувам да не ми стане нещо.
Цитирай

София

Мен и пътя ме притеснява дали не е опасно,не само плажа(защото аз и на Велинград имах намерение да си ходя на басейн)...
Въпроса е че трябва да го решим тук до два дни...
Цитирай

София

Зависи от състоянието ти, а затова можеш да попиташ и наблюдаващия те гинеколог. На мене моя ми беше казал да не ходя на повече от 100 км, може би по-скоро превантивно, защото преди това имах един спонтанен аборт. Но ако си добре и той е на същото мнение, нищо не пречи, е не трябва да се пържиш на плажа за да избегнеш опасността от прегряване .
Цитирай

софия

аз бях на море и може би сбъркахме, че на го изкарахме на планина Very Happy. Уцелихме много горещо време и ужасно ми се подуваха краката. Не пия алкохол, не ходя по нощни заведения -  беше си много готина активна почивка, а морето го приемам повече като място за купонясване, но пък си начесах крастата. Прецени сама как ти се иска най-много.
За басеини и море съм на мнение само до колене Naughty
А пътя какво те притеснява-ти и иначе едва ли само вкъщи седиш, градските улици са май-по-разбити и с колата друса повече.
Цитирай

София

Аз че няма да се пека,няма...И в двата варианта ще кисна под чадър..
Просто се чуда какво да избера,кое е по-малко рисковано..
Относно пътя не ме интересуват толко дупките,факт е че в Сф е много по окаяно положението.;ами това,че е много далече и ако ми стане нещо...бая време ще отнеме да се приберем до тук...
А пък Велинград както дават нови потопи,после може и да не мога да се върна,а другото е че по пътя има свлачища или поне опасност за тях...Sad
Ох,много се дразня така...
А за среден вариант сещате ли се?
Цитирай

Abu Dhabi

исайкова,
1. питай лекаря си за съвет.
2. Прецени как самата ти се чувстваш.
3. Не ходете на забутано място по морето, идете някъде, където ще има телефони и свестен път, пък ако нещо не дай Боже стане, с колата - право в Бургас/Варна. И си имайте подръка полезни телефони на Бърза помощ или Гражданска защита, ако толкова се притесняваш.
4. Притеснението често пъти пречи повече, отколкото самите обстоятелства.
5. За Велнград и аз няма да те посъветвам.
Цитирай

София

Аз че няма да се пека,няма...И в двата варианта ще кисна под чадър..
Просто се чуда какво да избера,кое е по-малко рисковано..
Относно пътя не ме интересуват толко дупките,факт е че в Сф е много по окаяно положението.;ами това,че е много далече и ако ми стане нещо...бая време ще отнеме да се приберем до тук...
А пък Велинград както дават нови потопи,после може и да не мога да се върна,а другото е че по пътя има свлачища или поне опасност за тях...Sad
Ох,много се дразня така...
А за среден вариант сещате ли се?
За Велинград не те съветвам, ние щяхме да ходим за малко с бебето, защото бащата на моя мъж има къща там. Но пътя е затворен (дори миналия петък моя мъж провежда спасителна акция - майка му беше там и като си тръгнала за София, стигнала до Септември и край, та той ходи да я прибира с колата по някакви обиколни пътища, умрях от страх докато се приберат в София). Та и сега се ходи по разни обиколни пътища - 190 км от София до там (по думите на моя свекър, иначе по затворения път е 130 км), които не е ясно колко дупки имат и как ще функционират при ново наводнение, отделни части в града са наводнени, известно време нямаха и телефони.
Средния вариант е някой планински курорт по близо до София, мисля, че има избор.
Цитирай

София- Wien

1. Съгласна съм с тити.
2. Първата ми бременост беше много лека, до края на 0смия месец пътувах дори със самолет, а с автомобил до края. Дори шофирах до последния ден, т.е един ден преди да родя. На море бях в края на седми месец, началото на осми в Египет. Не съм имала никакви проблеми. Най-добре се консултирай с доктора си, но ако се чувстваш добре, мисля че няма проблем. Карайте внимателно и лека почивка!
Цитирай

софия

ако се притесняваш, питай гинеколого дали да не започнеш малко магнезий профилактично. И си носи Но-Шпа за всеки случай и твое спокойствие! Приятна почивка те пожелавам!
Цитирай

София

Миналата седмица пак си смених лекаря,и вече незнам с кой да се консултирам...Аман Crying or Very sad
Иначе съм добре(да чукам на дърво),никакви неразположения нямам,когато ходихме на прегледа всичко беше наред,контракции до момента не съм имала...
Ама знае ли човек...
Но определено и мен за Велинград ме е страх...(лошото е че бяхме направили резервация,та ще го мислим)...
Другото е че,около София дават пак лошо време,а на морето доколкото разбирам временцето е чудесно...
Сега ще званна на мъжа,да го стресирам с идеята,която днес ми дойде;)
Мерси пак за отговорите:)
Цитирай

София

Аз в шести месец ходих до морето за 4 дни. По пътя си почивахме на често и нямаше проблеми, не ходех на плаж, но пък не бях помислила, че мен всяка година ме хваща летния вирус с повръщане и разстройство и тази година не пропусна... Smile
Аз си знаех, че ще се оправя на следващия ден /то така и стана/, ама мъжо е голяма паника и като реши, че умирам и чак линейка викна и ходихме в бургаската болница... Беше много смешен.. Лошото е, че нищо не можеш да пиеш за повръщането, а само смекта за дрисъка. Ако решиш да ходиш на море все пак /мен едно повръщане не би ме спряло/ гледай да се пазиш и да не ядеш нищо съмнително и да не пиеш вода от чешмата.
Аз преди 2 седмици ходих втори път на море... Много го обичам морето Smile
Цитирай

Burgas

Най- добре да попиташ гинеколога си и ако той прецени, че всичко е ОК- няма проблем. Само че гледай да е някъде близо да Бургас или Варна, в зависимост къде ще ходите, хубаво е да има голям болница наблизо, за всеки случай. Другото което е- внимавай с плажа, ходете само в сутрешните часове и късния следобед по за няколко часа дневно, избягвай силното слънце и най- вече прегряването. Повече под чадърчето и гледай да хапваш и да се оводняваш достатъчно. Общо взето трябва да го давате по- кротко, не както обикновено се почива на море. Peace
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Ако наблюдаващия те лекар прецени, че няма риск и ти се чувстваш добре, няма проблем.
Помисли, че те чака все пак дълъг път и смяна на климата.
Цитирай

София

Мерси много момичета:))
Миналата година беше първата с мъжа ми,та си бяхме като пенсионери,спокойствие,нямаше дискотеки,клубове,абе пълна почивка...
Ясно е че ще се пазя.Няма да ходя на плаж по жегите..Мисля до 12 и след 16:30:)
Сега звъннах на мъжа ми,и той вика"сега ще званна на лекаря,а ти оправяй багажа,утре заминаваме"Winkлеле
Проблема е че сега като кажа на нашите и близките-как ще ми се накарат...не е истина..
Относно повръщането..знам си за водата и другите неща..Миналата година се разминах...
Ами май тук за един час склонх везните...Сега остава да видим лекаря какво ще каже...
Сигурно ще има и мами,които ще са много възмутени...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора