С какъв уред пасирате?

  • 3 877
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 8 460
Препоръчайте ми някакъв уред,който смила добре плодовете и зеленчуците! Simple Smile
С така наречения пасатор/с ножчето/ не става.Понякога остават парченца и беба се дави,а днес ябълката направо я повърна,защото се задави от едно парченце. Cry
Искам нещо,което да ги прави на кашичка,явно още не е готова за по-едри парчета. newsm78

# 1
  • Мнения: 3 550
Ние имаме пасатор на Горение. Пасирала съм сварени грах, тиквички, кайсии, боровинки, за да ги замразя за зимата. Доволна съм. Е, тук-таме останаха по-едри частички, но на цяла тенджера продукти, става. Ако пасираш в по-малки количества, ще имаш по-голям контрол. За по-твърди неща като ябълка не съм го ползвала още.

# 2
  • Мнения: 3 200
С пасатор Браун.

# 3
  • Мнения: 8 460
А този блендер,дето го рекламират по WS-Teleshop дали става за нещо. newsm78
Аз хич не съм им фен на тях,но ако някой каже добра дума за него,ще си помисля... bowuu

# 4
  • София
  • Мнения: 747
Аз пасирам в кухненския робот и правим запаси за зимата. Според мен е доста фино, но бебо не си е казал още думата. Grinning

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз в робота - става колкото фино искаш.Но за малки порцийки - като за едно хранене - не е удобно да мацаш цялата купчина части Sad
С пасатора също става,но трябва да има много течност,за да може да смила фино,иначе все нещо залепва.Аз ябълката я стържа на средно ренде и давам така - директно настъргана и понамачкана с вилицата след това.

# 6
  • Мнения: 7 106
Блендер пасира бебешки пюрета по-добре от пасатор, според мен. Аз имам комбинирания уред на Мулинекс от 2 части така наречения 1-2-3 - едната е за рязане на зеленчуци, месо и т.н., а другата е шейкър кана в която пасирах всичко - плодове, зеленчуци и месо, както и овесени ядки, елда на зърна и каквото се сетите. Но цаката наистина е да има повече вода - така всичко става много гладко пасирано.

# 7
  • Мнения: 8 460
Добре че сте вие,да ми кажете,какво се прави с робота  bouquet.Моят така си стои в шкафа,много сложно ми се вижда сглобяването,а и за малки порции-не знам. newsm78Но ще взема да пробвам! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8 460
Блендер пасира бебешки пюрета по-добре от пасатор, според мен. Аз имам комбинирания уред на Мулинекс от 2 части така наречения 1-2-3 - едната е за рязане на зеленчуци, месо и т.н., а другата е шейкър кана в която пасирах всичко - плодове, зеленчуци и месо, както и овесени ядки, елда на зърна и каквото се сетите. Но цаката наистина е да има повече вода - така всичко става много гладко пасирано.
Зори,имаш предвид блендера към робота Мулинекс ли?Питам,защото и моят робот е такъв и това е ценна информация!

# 9
  • Мнения: 39
Препоръчвам Chicco Papa- приготвя плодове, зеленчуци, месо, риба, на пара, а след това ги пасира или реже. Разбира се може да се използва и само ножа. доста пари хвърлих за наи различни неща, някой от които признавам-безсмислени, но по оценка на приятели и на маика ми-това засега е най добрата ми инвестиция. Първо, парата запазва витамините, второ, готвят се малки порции, машинката си върви с три бурканчета с херметически капачки, лесно се мие, сама си върши всичко. Супер е! Струва около 70- лв (струваше). А, има и книжка с рецепти.

# 10
  • Мнения: X
Аз използвам кухненски робот на Мулинекс - страшно съм доволна. Моя има и мини-мелачка, която пасира гладко и съвсем малки количества храна , което е доста удобно за бебешки пюрета.
Като дойдохме за лятото при майка ми в БГ се наложи да взема и пасатор за тук. Взехме някакъв модел на Елит - пасатор, мелачка и миксер в едно . Струваше 29 лева. Работи добре, смила и кълца всичко, върши ми страхотна работа, въпреки че като го взимахме бях доста скептична. Моя син още се дави на малки парченца, така че тоя пасатор ми е първия помощник.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
С кухненски робот.

# 12
  • Мнения: 2 807
пасатор на Moulinex

# 13
  • Мнения: 3 379
Аз имам Витал центъра на ВС Телешоп, ако за него питаш, и само в него пасирам. Сега вече почти нищо не пасирам де, но иначе ми се развали пасатора и само Витал центъра съм ползвала оттогава. Според мен си струва 60-те лв.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 133
С блендера на к. робот (май е Мулинекс), който е за шейкове. А ябълката я пасирах смесена с банан, иначе не ставаше. Но заедно с банана става много гладко пюре. Обаче към 7-8 месец - само настъргана

# 15
  • Мнения: 4 242
Аз съм с комбиниран уред на Елит и от пасатора съм много доволна. До сега не са оставали дребни части, знам, защото и Ива се дави и плюе ако има нещо. Дори пилешко месо съм и пасирала на каша.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 765
Браун , комбиниран . С него си правя дори кайма . newsm10

# 17
  • Мнения: 7 106
Зори,имаш предвид блендера към робота Мулинекс ли?Питам,защото и моят робот е такъв и това е ценна информация!

Ето за този уред говоря аз :
http://appliances.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=1001679&ca … 81&shop_id=18
Само че към моя има и кана(блендер), която е абсолютно същата като на робота Мулинекс (имам и такъв, но незнам кой модел е точно, че е още в кашона неразопакован). Самият уред е от две части, като с тази на снимката която е, си режа моите неща в кухнята, а в блендера тези за Ева. То си е нещо като миниробот.

# 18
  • Мнения: 8 460
Благодаря на всички за отговорите!  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Варна
  • Мнения: 632
С пасатор на Мулинекс,който има и кана+уред за разбиване на яйца и шейкове и резачка за кълцане на дребно.Преди два дни си го купих точно за тази цел,струва 80лв. и прави страхотно пюре,което всъщност може да е от течността(кърма или бульона от задушените зеленчуци).

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 375
А този блендер,дето го рекламират по WS-Teleshop дали става за нещо. newsm78
Аз хич не съм им фен на тях,но ако някой каже добра дума за него,ще си помисля... bowuu

Аз бях пуснала такава тема преди време. Ако искаш потърси я, но изводът ми беше, че е ужасно шумен и реших да не купувам.

Общи условия

Активация на акаунт