Слънцето жарко пече ли, пече, а Януарчето малко расте ли, расте

  • 11 725
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Абе вие деца нямате ли? Аз докато ги изкъпя моите и...мерси на Сиската, че ме е отменила.  Hug
Алоооо мацки, какво става със снимките - има грубо сметнато на двайсетина дечица. Момичета, моля по едничка слагайте, че ми е труден избора и затова съм го оставила във вашите ръце. Та докато ги съберем снимките няма да са актуални вече
Приготвила съм ви още полезни линкове относно видовете храни, захранване и тн...Но в другата тема, че сега ме мързи да влизам в общия профил Rolling Eyes Пък както сме тръгнали до 2 дни ще има нова тема hahaha

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 23:49 от Доника

# 16
  • Мнения: 925
Smiling_Sisi   Аз бях с най-големия корем.  Joy Между другото мъжът ми ти помогна да внесеш един плик, а освен това на него му честитиха за твоя Калоян. Joy
То май затова те помня, де. Hug
Хайде лека!

# 17
  • Мнения: 61
 Имаме, Доника, ама сме ги дресирали да заспиват бързо.  Grinning Какви снимки искаш, че нещо съм я пропуснала тая клюка?

 Уффф тука си аресахме един апартамент, ама той бил ипотекиран. Кимахме и двамата умно и ся се чудим какво значи, че е ипотекиран, и как така го продават? Някой дали знае? Аресахме си и един друг, ама той пък на първия етаж. Че и трети, ама той в старата част на Овча купел. Четвъртия дето ни го предлагат е в Западен парк, което дори не го знам къде се намира. Как да не изпадне в чуденка човек.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 249
Ох...от кога чакам да стане 12, че вече да е 30-ти

Данинце, нали сме от една порода и ти честитя надявам се първа Simple Smile



Грижи и неволи забрави,
празника с усмивка посрещни!
Дните да минават и да не тежат,
годините да се трупат, но да не личат!



Иники, уж колаж с бебешорите да правя Simple Smile

# 19
  • Мнения: 31
Снимката с плувците е уникална! Дали е фотошоп?
Донята, и Рафаел беше точно така, като започна да се държи странно и все да иска да суче преди седмица, а сега да видиш след всяко хапване е пълен памперса! Явно си израстват.

И аз мисля да почна да давам вода редовно. Досега бях в чудинг. Въздържах се и много рядко давах, ама нали се състоим от огромен процент вода-не мисля че може да навреди. Моята приятелка си кърми детето до 1г. и 9м.,  защото се притесняваше да не му предаде тежката им семейна атопична екзема и му въвеждаше минимум храни и никакво друго мляко.  И той като не е научен да пие вода, сега не иска. А на нея й е толкова трудно: точно в момента го отбива - а той юнака се усеща и дори почна нощем да се буди и да иска ам-ам, за да се подсигури, че няма да го прекарат и да го оставят без  bombs . А аз държа Рафаел да се научи да пие вода. И захар не съм слагала във водата-така той си е свикнал да я пие натюр и не й се мръщи. Самата аз като дете не пиех въобще и ми отне много усилия да се науча вече 20 годишна да пия по 1.5 дневно, ама елате сега да ме видите.
Иники, не се съгласявай на първи етаж-живяла съм и тук и в Белгия-ужасно е! А Западен парк-зависи къде точно, има и много приятни части, иначе е зелено, но има много гета наоколо. Иначе имаш парк на близо, кино Арена, има метро. Аз по си харесвам моята част на Света Троица точно до градинката. Понеже съм си "западнячка" Wink-в смисъл, че целия ми живот от дете до студентка е минал в западна София, та да вметна. Само докато съм била бебе сме живели  в Павлово

# 20
  • Мнения: 61
 Аз съм най-навита на Южните квартали, от както съм в София все около бул. Гоце Делчев гравитирам, затова най-ми харесва ипотекирания, ама пусто чудо все забравям да питам когато му е времето.

Доника - на, възхити се моля ти се!


ето ти и една на котката, и на нея да се възхитиш:

сега е малко настинала милата

# 21
  • Мнения: 641
Дани, Честит Рожден Ден! Да си жива и здрава и много обичана!


# 22
  • Мнения: 30
Дани, честит рожден ден! Да си жива и здрава, най-добрата майка с най-послушното дете!

Кога пък успяхте и нова тема, че и 2 страници сте изписали  Shocked...

Иники, по въпроса ти за ипотекираните апартаменти - миналата година майка ми си купиха такъв. Много е важно да имаш хубав предваретелен договор и всичко е ОК. В него се пише, че продавачите са длъжни след като ти им преведеш сумата, да отидат в банката и да си погасят кредита. Ако искаш се разбирате да го направите заедно. След това от банката ти вадят бележка, че апартамента вече няма ипотека и туй то. Но пак ти казвам - един добре написан предварителен договор, за твое спокойствие. Първо обаче искай от собствениците бележка от банката колко още дължат от взетия кредит.
Другата подробност е, че продавачите обикновено искат по-голямо капаро, с което да си покрият ипотеката. Ако ги имаш парите това не би следвало да те притеснява. Ако ли не, се пазарите там нещо. Общо взето всичко е въпрос на договорки. Аз понеже се разправях с тия щуротии миналата година, то затова ми се изясни ситуацията.

# 23
  • Мнения: 19
Данинце, Честит Рожден Ден!!!




Пожелавам ти една ръка, на която да се облегнеш,
едно рамо, на което да стихват тревогите,
една обич, която да носиш в сърцето си,
един път, който да те води към хората,
една цел, която да те води в живота,
за да бъдеш истински щастлива!

# 24
  • Мнения: 7
Честит Рожден Ден на Данинцето! Много любов и щастие, щастие, щастие   bouquet  bouquet

Ей сладурки мили, виждам че често е проблем ашкането на бебоците и т.н колики... Да споделя моя опит, (не претендирам да съм най-опитна, въпреки 3-те ми деца)  Naughty :  в деня в който Дани навърши 1 месец, реших да прилагаме ЕБХ... ама не само да го оставям голичък, а го държа в поза за изчишкване над... мивката... И хоп изненада от, и то приятна - успех от първото помолване  Rolling Eyes Това ме окуражи и ето вече месец го практикуваме и то все по-успешно... Имам предвид че дори да има пропуск, заради несъобразилата/домързялата му майка, и след пълен памп, той пак се пъне като го поканя и все нещичко си аки ... Другото което забелязвам е, че често се уригва и попръцква в тази поза, явно защото му притискам коремчето. Да вметна че сме само на кърма и по принцип си ашка редовно, първия месец на всеки памп, сега 3-4 пъти на ден. Когато е неспокоен първото което проверяваме е дали не иска да бъде изчишкан...  Embarassed
Не го натрапвам на никой,само ако мога да съм от полза на мамчетата с плачливи бебчета,ако това е начин за намаляване на коликите...  Hug

И един въпрос към мамчетата на момченца, забелязах че понякога Дани плаче, по-точно пищи,когато пишка, но не знам дали защото нещо го боли или... имали ли сте такива наблюдения? Четох че се среща понякога при момченцата и отшумява до 6 месечна възраст??????
И накрая да ви се оплача, от 1 седмица се влача с  ужасен гърло-бол, днес вече ще си купя изписания ми АБ, пък ще видим ooooh!
Ех доближихме се с 1 час с вас, другата седмица-с още един  Joy
Хубав и усмихнат ден с много топло пролетно слънчице!  Hug  Hug  Hug

# 25
  • Мнения: 19
Хей ,момичета недейте така,моля ви  Praynig
Уважавайте мнението на другите.Малко ли ни е напрегнат живота,че  и тук да си го усложняваме и да си създаваме излишни главоболия.
Искам да ви кажа да внимавате много добре,когато четете статия или превод на статия ,  кой  е автора .Доверявайте се само на обосновани  и доказани мнения и съвети  Naughty

Мини,не ни напускай,моля те.

Черпя ви всички със "слънчево" кафе и ви пожелавам слънчев ден. Аз не съм   спирала да пия кафе  нито през бременноста, нито  сега и  то  еспресо.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 07:00 от natali81

# 26
  • Варна
  • Мнения: 389
Добро утро!!!

Дани, ЧРД - жива, здрава, щастлива, обичана и т.н. и т.н. Grinning

# 27
  • Мнения: 656
Добро утро!

Данинцее, честит рожден ден!!! Tada baloni
Само поводи за усмивки да имаш!!  Hug   bouquet
   

Иники, нашият апартамент го купихме така. Ние теглихме кредит за него, а ипотеката беше в полза на банка, та двете банки си уредиха нещата сами. Единствено както Сладурчеста каза продавачите трябва да подадат молба за заличаване на ипотеката след като парите пристигнат по сметката им. Това трябва хубаво да е описано в договора ви. Ако искаш мога да ти пратя нашия договор да видиш как сме организирали нещата. Едни мои колеги юристи ми го правиха и от агенцията за недвижимости му се впечатлиха нещо (те ни бяха дали образец, който ние не харесахме). Пиши ако искаш договора  Peace

Моят синковец вчера 8.5 часа спа  Shocked ама като пън  Shocked Бяхме заспали в хола, та го чаках да се събуди за баня, ама тц. После взех, че го преместих и си мислех, че няма как да не се събуди. Да, ама не  Naughty. И в 3.00 аз го събудих, че такива течове имаше от мен, никога не е било  #Crazy Изяде само едната гърда, та трябваше да цедя другата, не го бях правила от 100 години  ooooh! Изцедих 100 мл. и сега се чудя какво да ги правя  Rolling Eyes Той няма да ги яде.. освен аз да си ги изям  Laughing ако някой ги иска да свирка  Wink верно е малко, ама колкото-толкова  Blush


Smiling_Sisi   Аз бях с най-големия корем.  Joy Между другото мъжът ми ти помогна да внесеш един плик, а освен това на него му честитиха за твоя Калоян. Joy
То май затова те помня, де. Hug

Аааа - вие ли бяхтеее  hahaha толкова смешно ми стана Илиева като му каза на мъжа ти "честито"  hahaha А той Митко къде беше отишъл в това време не помня вече  newsm78 Ама верно много смешно се получи  Laughing

# 28
  • Мнения: 61
 Ние ще го плащаме в брой и много ме е страх нещо да не ни излъжат с тия ипотеки. После ще дойда да ви се радвам.

# 29
  • Мнения: 387
siska8607, ама ти започнала ли си захранването със сок или просто така, инцидентно си му дала сок от сини сливи? Питам защото ако инцидентно, само заради акането си дала и то 5-6 лъжички, това е много и е вредно за бебето, дори привържениците на ранно захранване със сок ще ти го кажат...

Стига с тези крайности!!!
Никой не е прекалено тъп, нито прекалено умен...аман вече от подмятания и изказвания разни.
Съжалявам ако на някой изказванията ми не му харесват, но ми дойде до гуша от сарказъм.

казваш било много вредно...еми и аз това съм коментирала относно нещо друго...ама моето мнение се счита за нападателно...

и аз споделям моето мнение...и съм сигурна, че много от вас не го споделят и не го харесват...подминете го, без да го коментирате, щом е незначително и не го намирате за меродавно, понеже не се базира на личен опит, а на прочетено...а това, че на някой му се струва, че е насочено към него и го обиждам явно си е негово мнение...когато искам да кажа нещо на някой го правя...

айде хубав ден на тези, които искат да им е такъв...да не кажете после, че натрапвам мнение...

Общи условия

Активация на акаунт