Великденско математическо състезание 2009

  • 29 068
  • 188
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Аз дори не мога да копна,зщото при нас резултатите не са качени на сайт,а са на хартиен носител закачени на таблото в училището.

Би ли могла да ми дадеш линк към сайта, за да проверя резултатите на щерките? Благодаря  bouquet

# 166
  • Мнения: 264
И аз да се изкажа по темата  Wink Малкото ми детенце ходи на състезания от около година - резултатите са различни- къде е закъсняло докато са чели регламента, къде още не успяло да го осмисли ( говоря за състезанията, чийто регламент примерно насърчава да не отговориш, ако не си 100% убеден за верния отговор) ....някъде пък не допрочело условието, или пък въпроса..... Wink Случват се такива неща , особено при малките ученици . И на мен не ми беше приятно като ми е казала едно, пък излязло друго -при малките самооценката е много повишена "аз всичко си реших!" , но постепенно нещата си идват по местата.... На последното състезание детенце се е справило отлично.
Случва се , макар и изключително рядко , проверяващите да не са били внимателни - на мен лично ми се е случвало да си пиша мейли с един организатор за точките на един тинейджър - и резултата беше , че провериха и корегираха грешката си . Тогава бях на 100% убедена , че грешката е в тях , а и колкото и да не обичам да се разправям , ми се наложи, тъй като тинейджъра беше страшно разочарован. Confused Тъй че прекрасно разбирам и тази майка, която заради едното разочарование държи да види работата на детето. По-добре това да направи, отколкото  да го спре от състезания!
Пиша това мнение единствено от убеждението, че не бива да се спират децата от състезания, заради едно или друго . Неуредици винаги ще има, ще се случва и понякога да ви ощетят, но и това е част от живота  Wink - човек (детенце) трябва да се бори, да се доказва...и успеха няма да закъснее ! А понякога има и възходи, и падения - не винаги сме във форма  Wink

# 167
  • Мнения: 456
С голямо удоволствие,но ги няма никъде качени.Аз ходих до Драган Манчов да видя списъците

# 168
  • Варна
  • Мнения: 482
Мами, включвам се да кажа че при нас се оказа, че сина ми има по-малко точки тъй като на текстовите задачи е посочил направо отговора без да напише решението - спестил си е труда, сметнал е на ум. Така е получил само по 1т. за отговор. Доволна съм, че си направих труда да проверя и не останаха съмнения.

# 169
  • Мнения: 21 455
Мами, включвам се да кажа че при нас се оказа, че сина ми има по-малко точки тъй като на текстовите задачи е посочил направо отговора без да напише решението - спестил си е труда, сметнал е на ум. Така е получил само по 1т. за отговор. Доволна съм, че си направих труда да проверя и не останаха съмнения.
Аз не видях регламентът да изисква подробно решение или бъркам? Поне за втори клас трябва само да посочиш верния отговор. newsm78

# 170
  • Варна
  • Мнения: 482
На 1 клас задачите не бяха с избираем отговор а,б,в,г. За текстовите задачи беше оставен по един ред, на който е трябвало да бъде написано решението и отговора. Ако беше по тестовата система резултатът на сина ми щеше да бъде друг, защото той е написал верните отговори след пресмятане наум. Специално за задача 14, в която трябва да бъде написан броя на триъгълниците и квадратите не е оставено квадратче за записване и над него символите на триъг.и квадрат, а цифрата е трябвало да се напише в самия триъг./квадрат, което не е правилно според мен, но това се отнася и за текстовите задачи, защото ако след условието беше оставен празен ред с квадрати(в случая беше .......................), синът ми щеше да се досети, че трябва да напише решението.  В първи клас децата се учат да решават задачи на тетрадки с квадрати, а не с редове, нали така. Peace
Аз съм много доволна от представянето на детето си, което е решило вярно 14 задачи(невярната е задача14), независимо от официалния резултат 62 т.   Simple Smile

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 21:35 от Diana_gr

# 171
Моят син също е решил текстовите задачи наум. Наистина в регламента никъде не е записано, че трябва да се решат да се решат подробно. То за първи клас изобщо нямаше записан регламент на листа. Оценяването го видяхме в русенския сайт. Така че оценявам представянето ни като много добро- 1 грешка, въпреки официалния резултат.

# 172
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз видях отговорите на детето си.
 Има една объркана задача- прословутите триъгълници /за която и отнемат 5 точки/,едно равенство /за което и отнемат една точка/ и всичко останало е вярно.  Simple Smile Имаме абсолютно вярна задача,за чието решение е получила 2 точки. Сега чакам обяснението защо?

# 173
  • Мнения: 21 455
Значи все пак стават грешки... Радвам се, че си успяла да видиш работата на детето си. Дано да ти дадат желаното обяснение.  Peace

# 174
  • Мнения: 1 934
   Е, да ви кажа за пореден път съм възмутена от организацията на състезанието-излиза,че само в Пловдив трябва да отидем до самото училище,за да видим разпечатаното класиране, а другите градове класиранията вече отдавна са в нета. Прибраха по цели 10 лв на дете-детето ми излезе без черновите и без листа със задачи-събирали ги  Confused /интересно че други деца от Пловдив излязоха с листи и чернови-7 клас например/ -къде е логиката, явно аз нещо не мога да схвана  Embarassed Исках да купя книжка със задачите-в Пловдив нямаше, в другите градове явно е имало. Не бяха обявили в регламента фактора "време на решаване", ами ... няма нужда от коментар  Rolling Eyes

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Аз видях отговорите на детето си.
 Има една объркана задача- прословутите триъгълници /за която и отнемат 5 точки/,едно равенство /за което и отнемат една точка/ и всичко останало е вярно.  Simple Smile Имаме абсолютно вярна задача,за чието решение е получила 2 точки. Сега чакам обяснението защо?
Ето , това доказва на всички, които обвиняват съмняващите се в параноя , че наистина има неточни оценявания. Фантичка, поздравления   bouquet. Чакам с нетърпение да споделиш обяснението ,което ще ти дадат .

# 176
  • Мнения: 24 467
Фантичка , като провери на място нямаше ли кого да попиташ? Някой от организаторите? Хубаво е да си наясно с мотивите, те винаги са важни.

# 177
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Фантичка , като провери на място нямаше ли кого да попиташ? Някой от организаторите? Хубаво е да си наясно с мотивите, те винаги са важни.

 Изпратиха ми я сканирана по мейла,не съм ходила на място.

# 178
  • Сливен
  • Мнения: 28
Така, искам и аз да изразя свое мнение по въпроса за това състезание. Синът ми- втори клас, тази година участва на няколко състезания за първа година и се представя сравнително добре. Във връзка с великденското му бях показала задачите от предната година и му бях обяснила, че когато пише друг отговор, не само трябва да го огради, но и да запише верния. На тях са им дали за в къщи да си вземат копие със задачите. Вижте обаче как изглежда листа със задачите, който са му дали на самото състезание:
http://media.snimka.bg/2825/011905804.jpg
На тях са им дали за в къщи да си вземат копие със задачите. Никъде не е записано това условие, че трябва да се дава верния отговор, иначе задачата се смята за грешна. Нито пък са посочени точките, които се дават, както в повечето други градове. От трите задачи на които отговорът е "друг отговор", на първите две е записал верния, но на третата попитал госпожата дали трябва да се пише и тя му казала-"Не". И той не написал нищо. Има и една грешна задача. В крайна сметка има 63 точки от 75 възможни. Тоест отнели са му 7 точки за това, че не е записал верния  отговор на въпросната 14 задача, което според мен при условие, че не го пише, не е правилно. Не съм за точките, въпросът е принципен. Според мен в организацията за Сливен има малък проблем, а и никъде в интернет не се публикуват резултатите от състезанията за Сливен, както виждам се прави в много други градове. Моля, ако е възможно, организаторите да направят нещо по въпроса.

# 179
Фантичка, с кого се свърза по имейла да искам и аз да видя нашите задачи

Общи условия

Активация на акаунт