Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 2

  • 222 632
  • 1 163
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 803
фалко, добре дошъл и на теб! Браво, ти единствен до сега се похвали, че си изчел всички теми  bouquet Добре, че имавсе пак и друг представител от Варна. Я ми кажи къде се намира този Медецински център Кехайови ? И Константинов във Виница ли работи? Защото съм ходила при един Константинов, но в един мед.център зад Икономическия университет.

Момичета, видяхте ли какво стана!?! Момчетата се увеличават ежедневно с геометрична прогресия  #Crazy Че и продуктивни на писане. Супер!

Димо, ти да не чака мъжкото попълнение? Как си ти? Не си се чувал скоро.

# 121
  • Мнения: 661
Благодаря на всички за пожеланията  Hug Днес ще има малко реанимация , но здраве да е  Laughing

Колкото до статистиката в Турция - ами не случайно и невролози , и физиотерапевти ми препоръчват да изчакам с операцията . САмо неврохирурзите викат " ще режем , наложително е " . При хирурзите има една лека пристрастеност към операциите (гледала съм документален филм за това ) и си мислят ,че с отварянето ще решат проблема . Да , но това не е апендицит или камъни в жлъчката - да речем ( такива примери ми идват на ум ) , с премахването им проблема да изчезне . Неврохирургията е много тънка специалност и тъй като става въпрос за структури на нервната система , които са много деликатни и раними , и трудно се възстановяват ( или не се ) .

[фалко/b] , нещо много интересно ми звучиш , но с времето ще разберем за какво става въпрос  Wink

Марчони , доста интересна информация . А и повечето от нас се справят точно без да са оперирани -  с физиотерапия и рехабилитация .


Лек ден на всички  Hug

# 122
фалко, добре дошъл и на теб! Браво, ти единствен до сега се похвали, че си изчел всички теми  bouquet Добре, че имавсе пак и друг представител от Варна. Я ми кажи къде се намира този Медецински център Кехайови ? И Константинов във Виница ли работи? Защото съм ходила при един Константинов, но в един мед.център зад Икономическия университет.




ОК, МЦ Кехайови се намира в т.н. нова полилклиника в Младост на бул.Република горе долу с/у у-ще Гео Милев, там май беше на  втория етаж имат кабинет/малко тесни4ък/ с апаратура , където се карат тея процедури с разните му там ел. джаджи и машинки, така и никога не разбрах коя машинка как се казва и за кво помага, аз наблягах главно на иглотерапията, вендузките и масажите!
Имат отделен просторен кабинет/зала за ле4ебна гимнастика или там както му се вика, а също и отделен приемен кабинет, където Кехайов приема паиентите, и където извършва мануалната терапия , на който си е платил де! Та там съм ходил мисля 4е четири пъти за около 3 годинки!
В интересе на истината(моята Wink ) то4но там през есента на 2005г. успяха да се справят с невероятните болки, които ме бяха налазили от около месец преди това! Бяха много внимателни и поне видимо показваха загриженост, разбира се вси4ко това се заплащаше от моя страна , не съм ползвал  направления! Та така де, на мен поне за момента техните процедури са ми помагали, и за да не зву4и като реклама, ще кажа , 4е на място съм 4увал и доста недоволни от тях пациенти, но съм 4увал и добри отзиви! Знаем, особено при нащо положение, 4е вси4ко е много индивидуално и за тва пак повтарям, не давам съвети, а само споделям мои премеждия!
М/у другото най-много ги плюят, 4е вси4ко ве4е са обърнали на пари..............., но то пък кое ли не е така ве4е в Бг!
В края на миналото лято , когато отново взе да ме дърпа крака, отново ги потърсих, но то4но тогава бяха открили и втори кабинет този път в центъра, под Шишковата градинка, и понеже там ми е по-удобно , та изкарах и там 10-12 процедурки, самото място оба4е е неуютно понеже се пада нещо като сутерен и е малко тъмни4ко и влажни4ко, но пък за момента отново ми помогнаха процедурите им!
А що се отнася до д-р Константинов (www.alfa-ozon.com), кабинета му е в Градска боница(така и не нау4их новите им имена)  , в малката сграда зад самата болница, за него(Константинов) съм 4ел и в тоя форум, но стигнах до него благодарение на други отзиви!
А само въпросната последна процедура я извършва във Виница в Болница Еврохоспитал (www.eurohospitalbg.com) или пък съответно в София!
Тва за сега!
Ама какъв ден навън!  Hug

п.с.
elpida, надявам се и аз с времето да разбера  newsm78

п.п.с.
пак роман стана...........колкото пове4е, толкова пове4е ! Flushed

# 123
  • София
  • Мнения: 9 918
Здравейте отново, доколкото разбрах се резервира няколко месеца за напред в който и да е център (по клинична пътека).

Да попитам как стои въпроса с финансовата част, за какво се доплаща, здравната каса покрива само част от процедурите ли ? Спане , храна!?

Ще ми се да отида този месец, но явно няма да ме огрее, за всички ли санаториуми се чака !?

Какво да правя докато си чакам реда Sad

# 124
  • Мнения: 223
Здравейте отново, доколкото разбрах се резервира няколко месеца за напред в който и да е център (по клинична пътека).

Да попитам как стои въпроса с финансовата част, за какво се доплаща, здравната каса покрива само част от процедурите ли ? Спане , храна!?

Ще ми се да отида този месец, но явно няма да ме огрее, за всички ли санаториуми се чака !?

Какво да правя докато си чакам реда Sad

   За резервация, когато няма свободни места в определен санаториум за момента.Самата резервация може да се направи освен на специлизираните агенции на ПРО по градове (Където по правило се чака с месеци, или са нужни връзки), също и на място, по телефона, или по интернет. За различните санаториуми е различно. Някъде искат пощенски запис за платена резервация.Със сигурност има места, където не всички места са заети и могат да те приемат веднага. Просто трябва да се провери.
   По клинична пътека процедурите са по- малко,храната и условията са по-спартански. Но излиза доста евтино, защото се доплаща незначителна сума на ден.
   Другия вариант е по НОИ. Освен медицинските документи, трябва бележка от работодателя, че си осигурен и резервация.Доплащането на ден е 10-20 лв.Ако работиш и си осигурен, това е по-добрият вариант. Влез в сайта на НОИ и ще намериш подробности.
   

# 125
  • София
  • Мнения: 9 918
Привет, днес се опитах да се свържа по телефона с няколко санаториума, ще ви напиша  с кои не успях, поради "технически проблеми" , "Несъществуващ номер.." и т.н.
 

Велинград 1 :
Велинград 2: "Клептуза" ....

За Павел Баня , доколкото знам са 2 компекса , държавен и частен (Милениум) , къде последно препоръчвате да се ходи от двата , Гечев в кой лекува, за да се пазя ?
 По здравна каса?

ПП: За в/около София има ли добри санаториуми ?

ПП2: В басейн с минерална вода, доколко може да ме отпусне болката около проблемните дискове (мисля в Овча Купел да отида няколко пъти ,че е наблизо)

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 23:08 от hakama

# 126
vasheff,
izvinyavai za nevejestvoto mi,no bi li mi opisal uprajneniyata 3,4,5,6 za men sa ednakvi na snimkata,a (ip) na 2 i 3 kompleks i na 4 i 5 pak mi izglejdat edni i sashti.
Blagodarya ti !

# 127
  • София
  • Мнения: 9 918
 Успях да се свържа с Баня и Момин Проход, правя опити и с Кюстендил, Велинград  bowuu
Как е телефонът на санаториума в Павел Баня, който работи с касата?
Идеята е да отида другата седмица да кажем.

Баня - Зелено направление N119   newsm78, 21.50лв ,което включва храна, спане и процедури (не питах за стаите какви са). Има места за другата седмица.
Някой има ли впечатления от този санаториум ,че засега натам съм се ориентирал  Party

 Преди малко звънях в Момин проход,питах условията по клинична пътека казаха ми че трябвало да имам ЕМГ, което не разбрах какво е, аказах й че имам скенер,но даже и не чу ?! Направление N7 , за 10дни 94лв( най-ниската класа) ,(+170лв  за най-висок клас стая за момента са такива свободните) - направлението ми покрива до 5 процедури на ден.

Други идеи ?

Понеже имам две неотшумели травми :в коляното и рамото от преди 2-3години и искам и тях да лекувам, та доколкото разбрах , (в Момин проход) ми каза че само един проблем п окасата може да се лекува  #Cussing out - та ще трявба да си доплащам - някой да има понятие колко ще ми струва?!

Колко пътеки има по здравната каса (сега виждам че има две) , какво е ЕМГ и защо ми го искат?

  ПП: Вие разбрахте ли се къде ще правите сбирката...(Габрово ) ?  Ако имам път може да отскоча да ви видя animal037



# 128
  • Мнения: 661
hakama , много си напорист , братко  Hug Времето се стопли и ние , дискохерниманиаците , сме плъпнали навън  LaughingМОдераторите много ще ни се зарадват , че не вдигаме наздравици по десет на вечер  Laughing Сега на въпросите ти :

Павел Баня - там се разпореждат двама ГЕчеви и не знам какъв съвет да ти дам . Прочети мнението на Димо ( dzupo ) , той беше там миналата година и е дал подробно опосание на ситуацията .

Велинград - лично на мен водата ми повлия добре , макар че бях не на санаториум и  само за 4 дена . Но Павел Баня , Поморие и Баня Карловско са си " класика " за лечение на нашия проблем . ПОне повечето лекари са на това мнение .

ПО-  евтино ще ти е по здравна каса , но не знам доколко цената ще съотвества на качеството - условия , храна ... Като искаш за ходиш по Здр. каса , отиваш в НОи и там ти предлагат да ти направят  резервация за период  и санаториум  , които те устройват . Не навсякъде имат връзка с всички санаториуми , които са показани за лечение на нашето заболяване . При нас например ми казаха ,че не могат да ми направят резервация за ПОморие .

Засега толкова ,че трябва да ставам  Hug ПОсле пак .

# 129
  • Мнения: 669
ЕМГ е изследване на нервите.Не знам защо го искат newsm78.По нои не трябва.Мисля,че за седмица едва ли ще се уредиш.Освен на свободни цени.Условията по здр каса са трагични.По не това което съм виждал аз.Има и за" бели хора" разбира се,но там...На Баня Карловско правиха ремонт,но незнам какво са направили.Преди беше като болница.5,6 човека в стая без тоалетна и тераса.Килотите висяха по прозорците.Това съм видяла аз,ако някой е бил при добри условия....

# 130
  • Димитровград
  • Мнения: 397
hakamа,писах ти на лични обаче ми изписа че ти е запълнена входящата кутия и неможе да се изпрати съобщението.

# 131
  • Мнения: 62
Хоп да се обознача и в тази тема Wink

И да дам малко допълнителна информация от моя страна по отношение на санаториумите.

Такааа.. миналата година ходих в Павел Баня в часния санаториум Милениум. Резервацията направих месец и малко предварително. Не са ми искали капаро или нещо подобно. Стоях 7 дни и всичко ми излезе към 300 лв до колкото си спомням. Леглото в двойна стая беше 25 лв., минаваш еднократно преглед при лекар в деня на пристигане - 12 лв. Задължително ти дават купони за храна по 8 лв. на ден (стигат за нормален обяд и вечеря). Отделно се заплащат процедурите и вече зависи от състоянието по колко поцедури на ден ще имаш и колко ще струват (цените варираха от 3 лв. до10лв. на поцедура или средно на ден 25 лв.).

Отношението на персонала беше много добро много внимателни, тихо, спокойно.... нямам забележки.


В същото време в санаториума по НОИ беше фрашкано с народ до пръсване. На аркираните от пред коли може да завиди и най-луксозния авто парк..... все болни и страдащи хора .....просто нямам думи.

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 21:03 от pisanche77

# 132
  • Мнения: 223


     Наздраве, дружина (напук на всички модератори и всеки, който има нещо против)  Misc Baby Bottle
 
     Опа, сбърках напитките  newsm24 cheers А бе, защо няма ракийка в тия емотикони...Както и да е, аз вече употребих от вълшебната течност и май ми личи...

     Наистина, както казва Елпи, разщъкахме се насам-натам, подведени от хубавото време и не ни остава много време да прегледаме темата.Hakama, ще ти пиша на лични.

     Ей, Софи, ти не трябваше ли днес да се върнеш от Кюстендил?

     Колеги, какво става с конгреса, мислите ли по въпроса?

     Ще прощавате, доста съм разпилян, ама това е от огнената вода  Embarassed и от пролетното настроение.




     

# 133
  • Мнения: 803
     Наздраве, дружина (напук на всички модератори и всеки, който има нещо против)  Misc Baby Bottle
      Опа, сбърках напитките  newsm24 cheers А бе, защо няма ракийка в тия емотикони...Както и да е, аз вече употребих от вълшебната течност и май ми личи...
          Ей, Софи, ти не трябваше ли днес да се върнеш от Кюстендил?
     

Текс, не си само ти. На мен ракийката ми беше малко, че допълних с едно малко шотланско. То пък си е готино като цапнеш  две "вътрешни шамарчета". Поне по-розов ти се струва света и е весело.
Днес и аз се сетих за Софи. Дано пише тези дни, че  аз ще липсвам следващата седмица и ми е интересно как е изкарала.
Относно конгреса никой не споменава нищо, но тя анкетата говори. Кога обаче ще се събереме? Това е големия въпрос.

# 134
  • София
  • Мнения: 2 020
Здравейте всички!  Hug

Ето ме и мен след балнеолечението!

Добре дошли на всички нови в темата! Като гледам как нарастваме прогресивно, достигам до извода, че от нашето заболяване страда всеки 3-4 човек едва ли не.  Rolling Eyes

Да си споделя цялостните впечатления от Кюстендил - доволна съм, дори днес преди да си тръгнем с моята приятелка си направихме резервации за края на август по НОИ този път. От балнеосанаториумите, в които съм ходила, това е водата, която най-много ми помага, а в комбинация с торфа, смятам, че е наистина уникална. Въпреки че е строго индивидуално, препоръчвам на тези, на които Кюстендил им е близо, да се пробват. А и не е задължително да ви е близо - имаше хора от Силистра, от Добрич и т.н.

Лили,  апаратът, на който ми правеха нагревките, се нарича "Интелект". Някакъв съвременен апарат, провежда обезболяващи токови импулси, при мен работеше в режим хронична болка, тоест повлияване на хроничната болка. Та, понеже в картона пишат просто Интелект и сестрите разказват как възрастни хора, прочитайки го често питали "Сестро, на мен има ли ми нещо на интелекта, че са ми изписали Интелект?!"  Joy

С нашето заболяване можем да ходим по две клинични пътеки 241 и 244 в заведенията, които приемат по клинични пътеки.
ЕМГ-то го искат по клин. пътека 241, самото изследване има валидност 4 месеца.
По клин. пътека 244 може само със скенер, който няма давност.
Смятам, че е добър вариант, ако човек иска да се възползва да иде няколко пъти в годината на балнеолечение, особено като можеш да си доплатиш за по-добри условия.
В Кюстендил доплащането по НОИ е 15.60лв. на ден за храна /по принцип навсякъде се доплаща само за храна, но цената е различна/ и има 20лв. такса за резервация.
По клин. пътека, ако не искате да си доплащате за стая с удобства, престоят ще ви струва само 54лв. Аз си доплатих и цената стана 179лв.
По клинична пътека престоят е 10 дни, могат да ви издадат и болничен, ако искате. По НОИ можете да си резервирате от 10 до 15 дни, не се полага болничен.

Пак да кажа, че санаториумът е в центъра на града, а Кюстендил отново ме изненада със своята чистота и приветливи хора.

Малко съм уморена, не се сещам какво друго да пиша в момента.
Някой ако има конкретни въпроси, ще отговарям.  Hug

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 21:27 от sophsan

Общи условия

Активация на акаунт