Детските конкурси за красота

  • 18 277
  • 438
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 301
Точно! Le Soleil  Hug май това е и основната причина за съществуването на тези конкурси - майки проектират неосъществените си амбиций върху децата.

# 31
  • Мнения: 5 940
Преди известно време имаше една много вървежна тема в ДиС - "амбициозни майки ли сте? ". Майки на двегодишни деца обсъждаха бъдещите си снахи  Laughing

# 32
  • Мнения: 7 837
Ама 3-годишните са си направо "стари" за тези конкурси. Пълно е с личен избор на бебета и милите им майчици и татковци се бият за я за пакет памперси, я за близалка.

# 33
  • Мнения: 2 478
Ама 3-годишните са си направо "стари" за тези конкурси. Пълно е с личен избор на бебета и милите им майчици и татковци се бият за я за пакет памперси, я за близалка.

Офф,да,ама поне не ги оценяват голи ,по бански Laughing

# 34
  • Мнения: 4 892
Ама 3-годишните са си направо "стари" за тези конкурси. Пълно е с личен избор на бебета и милите им майчици и татковци се бият за я за пакет памперси, я за близалка.

Офф,да,ама поне не ги оценяват голи ,по бански Laughing

Мноо ясно и логично, след като наградата е памперс се оценяват други неща. Чие е по-зелено и по-голямо.

# 35
  • Мнения: 11 890
Изключително грозни и неприятни са ми тези конкурси.Да изпъкват качествата на самката в едно невинно дете, не, не мога да го приема.
Децата нека да се състезават в детски занимания- рисунки, пеене, спорт/според възрастта им/
Аз съм още по-крайна- не приемам и момичета на 14-15 години в конкурси за красота.Чаровното в тази възраст е младежкото излъчване, а не в....съответното акцентирано от този тип конкурси.
Не съм гледала въпросното предаване, синът ми е на три и половина, вярно, момчетата по-късно осъзнават суетата, но съм щастлива, че е мнооого далече от такава идея за личен избор

# 36
  • София
  • Мнения: 572
katy радвам се,че съм те успокоила,но мнението ми по този въпрос е категорично,да.А смисленият живот какво е?Абстракция?
Или твоя смислен живот трябва да е смислен и за мен?Или има смисъл момиченцето ти да позира по бански и да носи корона "мис едикоя си".Ок,за теб има,за мен освен че няма,ами е пошло.А познавам една такава майка ,която беше окачила на видно място у дома кое колко калории има,за да не забравя дъщеря и,че трябва да стане успешната манекенка.Е,за съжаление,момиченцето вече е болно от анорексия.

Аз също не съм привърженичка на този тип конкурси, но се дразня колко много енергия влагаме да оплюваме другите, вместо да обърнем внимание на себе си. Можем вместо да укоряваме другите майки, да се опитаме ние да сме по-добри. Или например да се научим, че след препинателен знак се поставя интервал.  Peace . Нищо лично. Дори не те познавам.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 17:28 от Katy

# 37
  • Мнения: 2 478
Katy не съм вложила никаква енергия да оплювам когото и да било.А на себе си внимание обръщам и то достатъчно.Но забележката ти относно интервала след препинателния знак не мога да я приема.Защото това в правописният речник не съществува Peace
Лично в този форум се обръщам само към няколко потребителки,към други не.Така че и към теб също.
Само че ми направи впечатление ,че ти лично се засегна от темата.Ами извинявам се,ако съм те обидила с нея.

# 38
  • София
  • Мнения: 8 932
Le Soleil, не се излагай с тези глупости за липсата на правила относно препинателните знаци и интервала (което няма нищо общо с темата, ама е малко дразнещо):
Препинателните знаци (. , ; : ! ?)

Те се поставят непосредствено след думата (преди знака никога не се оставя интервал), но между знака и следващата дума винаги се оставя интервал:

# 39
  • Мнения: 1 517
След като има развъдници за елитни кучета и котки, нормално е да има развъдници и за к**ви.
Случвало ми се е да мярна случайно по ТВ някой конкурс "мини-мис"...е, няма такава извратенящина и педофилия, честно! ... да гледаш 6-7 годишни момиченца по бански как се кълчат и подражават на какичките от "Планета"...да пукна, ако пусна дъщеря си на такъв конкурс!

Точно на такъв конкурс и аз не бих я засилила. Относно красотата: по-склонна съм за някаква реклама...примерно (но не се натискам де). А конкурс...има всякакви: песни, танци, спортни ...това са конкурси за деца.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 182
Моето скромно мнение пък, е че подобни конкурси - с кълчещи се по бански дребосъци - директно трябва да се забранят.
Айде аман вече от извращения!

# 41
  • Мнения: 371
Против тези конкурси съм,но нямам нищо против малки манекенчета.
Някои трябва да показва детските дрешки.
Банските също. Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз съм малко раздвоена за конкурсите за красота за деца. От една страна съм негативно настроена точно заради това, че децата дефилират и по бански и малко ми намирисва на педофилска история. И в допълнение заради наличието на свръхамбициозни майки, които са се вторачили в евентуалната слава на децата си. Но от друга страна такива конкурси ще има, защото някой трябва да представя и детски стоки. При една добра работа не мога да отрека, че за децата може да има и много предимства - да не се страхуват да застанат на сцена, по-добро самочувствие. Зная, че всяко дете е красиво за себе си, но има деца, които са наистина като изписани, толкова са красиви. Не мога да приема никоя от двете крайности - превръщането на ходенето на конкурси за красота като източник на доходи за семейството или идея фикс на майката (най-често), нито напълно отричането им. Децата са като всички хора - суетни и искат да са най-красиви.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 182
Децата са като всички хора - суетни и искат да са най-красиви.
Определено бих предпочела дъщеря ми да иска да стане най-умна!  Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
Много очакваш от едно дете. По-скоро ти искаш да стане най-умна. Но ако я попиташ най-вероятно ще ти отговори, че иска да е красива. Обяснението е просто - външният вид се забелязва веднага, докато за ума е нужно повече време.

Общи условия

Активация на акаунт