Танци/пеене за дете на две години и половина. Къде?

  • 10 862
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 233
Дъщеря ми обожава да танцува и пее. Искам да се занимава сред други дечица с нещо такова под надзора на професионалист. За съжаление не ходи на ясла, а никак не е сигурно, че ще тръгне и на детска градина.
За балет или художествена гимнастика не става - с една глава е по-висока от връстниците си, въпреки че е кльощава.
Народни танци? Хор? Нещо като театрално изкуство, естествено във вариант за мънички дечица?
От София сме.

Във "Врабчетата" свекърва ми е питала, пак била малка. Дори на ски ни препоръчват да я запишем най-рано догодина.
А тя скучае вкъщи.

# 1
  • Мнения: 2 110
Ето работят с деца от 2 годишна възраст !
http://art-nuance.com/

# 2
  • Мнения: 9 814
За всичко това, което искаш е малка. Детето ми беше на 2 г. и 9-10 м., когато пробвах да я запиша къде ли не.
В детските вокални групи искат децата да са навършили поне 3 г., така е и в танцувалните школи и школите по народни танци.
За театрални пък ще трябва да почакате поне да стане на 5.
Хор? Това занимание определено е за по-големите деца.
Навсякъде обяснението беше, че децата на тази възраст трудно задържат вниманието си за повече от 15-на минути.
И наистина е така, когато в І-ва гр. на детската градина я записах на балет  3-4 годишните трудно удържаха повече от 15-20 мин. без да започнат да се разсейват. Сега вече във ІІ-ра гр. нещата са различни.


За балет или художествена гимнастика не става - с една глава е по-висока от връстниците си, въпреки че е кльощава.

.................

Това обаче не го разбрах. Именно високите и слаби деца стават за балет и художествена гимнастика.

Питай в кварталната детска градина, дали може детето ти да посещава уроците по балет, латино или народни танци.

Ето работят с деца от 2 годишна възраст !
http://art-nuance.com/

Мммм обаче не вземат всички две годишни.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 233
Милената♥, благодаря!

Франческа Салиери, това, което казваш е така - трудно се концентрират задълго. Аз затова искам някаква адаптирана група - кратички занимания, след това игри, в играта вмъкнато пак заниманието...
Ще питам в детската градина, обаче се съмнявам, че ще допуснат на територията на групата да влезе друго дете. но от опит глава не боли.  Peace
За балет и художествена гимнастика не стават високи деца. От собствен опит го казвам. Гимнастичките са нисички, абе направо са дребни. Я си представи момиче с физиката на волейболистка да играе с топка или лента.  Party

# 4
  • Мнения: 9 814
бъръльо-бъръльо , нека не спорим за височината, но аз тренирах 7 г. художествена гимнастика.
Започнах на 7, спрях на 14. Висока съм 171 см., винаги съм била най-високата в групата, а след това и в класа.
Престанах да раста на височина веднага след като спрях да тренирам.
Братовчедка ми е професионална балерина- висока е 177 см.

И питай директорката, тренировките не се провеждат с деца само от една група, а са сборни.
При дъщеря ми така идва едно момиченце на балет, която майка му води специално за това с разрешението на директорката.

# 5
  • Мнения: 3 034
на тази възраст не знам дали не е прекалено амбициозно да посещава школа.
но има едни занимания с песнички и танци за бебета. провеждат се всеки петък в Енорияшията на църквата на Руски паметник /нямат никаква религиозна насоченост, даже и една песничка за господ няма, просто ползват базата/. та там малките дечица пляскат, пеят, дрънкат с дрънкалки в ритъм и танцуват. най-хубавото е, че заниманията са с мама/татко/баба/дядо и всъщност детето учства колкото и когати иска. може и просто да седи и слуша или да си играе.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 233
Благодаря ти, ще питам със сигурност.
А пък мен са ме съветвали да се откажа от гимнастиката, защото съм висока и нямам особени шансове да стана добра - в момента към 180. Та така.

на тази възраст не знам дали не е прекалено амбициозно да посещава школа.
но има едни занимания с песнички и танци за бебета. провеждат се всеки петък в Енорияшията на църквата на Руски паметник /нямат никаква религиозна насоченост, даже и една песничка за господ няма, просто ползват базата/. та там малките дечица пляскат, пеят, дрънкат с дрънкалки в ритъм и танцуват. най-хубавото е, че заниманията са с мама/татко/баба/дядо и всъщност детето учства колкото и когати иска. може и просто да седи и слуша или да си играе.
Нещо такова имах предвид. Някакви телефони имаш ли?

# 7
  • Мнения: 3 034
за съжаление, не.
знам само, че вече групите са три - от 9.30, от 10.30 и от 11.30 - таксата е 7 лв. общо за майка с дете.
за водех малката щерка и съм доволна, но сега е на ясла и няма как да ходим.
а когато не е на ясла, то е защото е болна и пак няма как да я заведа.

хубавото е, че се повтаря един богат репертоар от песнички. децата на тази възраст обичат да повтарят едно и също нещо и много им харесват заниманията.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 233
Уф, за съжаление съм на работа тогава. Следобед по- ми отърваше. Ще трябва да преговарям с бабата тя да я води, евентуално, но пък ми се искаше аз да се занимавам с това. През лятото ако работи - там сме.

# 9
  • Мнения: 3 034
доколкото си спомням през лятото също имаше занимания. само че на друго място се провеждаха.

# 10
  • Мнения: 222
Височината не е критерий.Моята племенница тръгна на художествена гимнастика от 3 годишна и винаги е била най високата в групата.Така че и за твоето дете не трябва да е проблем това.За танци и пеене провери как стоят нещата в двореца на децата на "Константин Величков"на една майка от площадката и го взеха там да и го занимават на 2 и 6 месеца.Но си зависи и детето колко е самостоятелно.Но нищо няма да ти стане и да пробваш а там има най различни занимания  като децата са разделени на групи по възраст и заниманията са съобразени с груповата възраст.А за художествената гимнастика ,ако искаш мога да проуча как стоят нещата на Герена и да ти пиша.пиши и ти на лични.

# 11
  • Мнения: 2 885
Явно става дума за групите на Мария Момирова. Ето сайта
Адреса за провеждане на занятията е друг, както iviche е споменала.
Но има мобилен телефон и директно може да попиташ Мария за часовете.
Аз водех Стефан когато бе 9 - месечен и тогава занятията се провеждаха на ул. Загоре 6,
Много съм доволна. Сега с второто бебе пак ще я посещаваме, дори на другият край на града да е.

# 12
  • Мнения: 3 034
немирница, точно за нея става въпрос.
мерси за сайта, не знаех, че има.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 715
За толкова малко дете май това е единственото засега Rolling Eyes И плуване Simple Smile Аз съм много доволна от часовете при Мария. Дъщеря ми ходи от 1г и 2 мес.

# 14
  • Мнения: 470

За работилничката  чух много добри отзиви.Аз съм музикален педагог и мисля , че заниманията в работилничката са напълно достатъчни за дете на тази възраст. Даже мъничко сте големи , но мисля , че ще бъде забавно.

Общи условия

Активация на акаунт