нужен ли е обиколника за креватче или просто е модерна глезотийка?

  • 6 862
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 384
нужен ли е обиколника за креватче или просто е модерна глезотийка?
Естествено,когато креватчето е с решетки-да,но когато от трите страни е с плътни табли,има ли наистина нужда от това?

# 1
  • Мнения: 10 758
Ами с дъщеря ми не съм ползвала, но сега със сина да.Защото той постоянно си тряска главата и в решетките и в таблите. А с обиколника поне малко се омекотява удара.
Та на въпроса - да, за мен е нужен.

# 2
  • Мнения: 397
Здравей,

Аз вместо обиколник бях сложила олекотеното юрганче от един от комплектите на по-дългата страна на кошарата. Обиколникът според мен в първите месеци не е чак толкова необходим, защото специално моето бебе не се мърдаше много, но после като порасне почва много да шава и е хубаво да има обиколник. Желая ти хубав и лек ден! Ала

# 3
  • Мнения: 1 722
Ами аз взех 2 броя обиколници /креватчето е с 2 решетки/ и още от раждането му ги сложих - тогава му пазеше завет, а някъде от месец насам сутрин го намирам напреко на леглото с глава в решетките - така че за мен вършат работа!

# 4
  • Мнения: 8 769
Според мен по-скоро омекотява до известна степен ударите на бебето в таблите. Махнах обиколниците с махането на решетката, но доскоро мятах на таблата над главата на дъщеря ми едно одеалце, защото все се тръшка и удре главата в таблата.

# 5
  • Мнения: 35 951
за мен беше ненужен първия път, за сега - ще преценя на място; целият си обиколник го подарих на една от акциите, а имам един съвсем малък само за едната решетка /останалото са табли/, може да го сложа след време, когато порасне беба и започне да се движи в леглото

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз го сложих, за да скрия грозните решетки, оказа се, че спира течения и пр, освен че пази главата на синчето.
Много важно ако се окаже глезотия.  Wink

# 7
  • Мнения: 5 228
Никога не съм ползвала такова чудо.

# 8
  • Мнения: 948
В началото (до 3-4 месец) ми беше само за красота Grinning  Сега моята принцеса си промушва крачето през решетките и обиколника вече ми върши работа.  

Казват, че в един момент бебоците започват да го използват като стъпало за да се катерят нагоре и навън и става опасно.  Така, че реално ще го ползваш само няколко месеца.  

# 9
  • Мнения: 264
Аз също съм взела за малката обиколник и съм го сложила дори, но засега при нас е само като тапицерия на леглото, т.е. декоративно

# 10
  • Мнения: 844
И аз ползвах обиколник сега с второто бебе, но ми пречи да виждам бебето от различни ъгли в стаята и го махнах. Може пак да го сложа, че да не се удря много в решетките - моето креватче е от всички страни с решетки, но той спи само в креватчето, не играе.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз още нямам и се чудех за какво ли ще ми е,но малкия вече много се върти и вече няколко пъти пъха крачета между решетките,та се замислих Thinking
Въпреки,че...ами когато гледах големия нямаше такива екстри и сме си "правили"от одеалца или нещо подобно,та....ами от една страна си е глезотийка  Joy ,но като ги има ,защо не?!

# 12
  • Мнения: 8 459
Нужен е!Миа се върти непрекъснато и си удря главата.Така съм по-спокойна.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825
За мен е нужен. Моето шило още от самото начало го намирам обърнато накъдето си иска и обикновено навряно в решетката опред. Дори и табли да са страните на леглото пак е необходим защото и там си блъскато главиците дечурлигата

# 14
  • Мнения: 3 550
Ами аз взех 2 броя обиколници /креватчето е с 2 решетки/ и още от раждането му ги сложих - тогава му пазеше завет, а някъде от месец насам сутрин го намирам напреко на леглото с глава в решетките - така че за мен вършат работа!
Ха-ха, ние заедно раждахме и заедно се развиват. Нашият юнак прави същото. но леглото му е от сгъваемите на Чиполино, та не ме е страх, че ще се удари лошо. Ако беше с решетки, щях да сложа обиколник.

# 15
  • Мнения: 5 577
Ние не сме използвали обиколници, направо на 7-8 месеца купихме мрежеста кошара (когато бебо се изправяше вече на леглото, и имаше вероятност да падне).

# 16
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
След като започна да се обръща активно си удряше главата постоянно! Ако нямаше обиколници, трябваше да му купувам каска  Wink

# 17
  • Мнения: 3 932
След като започна да се обръща активно си удряше главата постоянно! Ако нямаше обиколници, трябваше да му купувам каска  Wink

Да-а-а-а, обиколникът определено и при нас е по-приемливият вариант на каската.

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 095
аз съм сложила. Насколо видях ползата им по друга причина - синковеца го бях оставила по голо дупе в леглото и той взел че се наакал и с краче размазваше прилежно материала, ако не беше обиколника всичко щеше да иде в стената Twisted Evil
иначе в яслата им леглата са с табли и там няма обиколници.

# 19
  • Мнения: 144
[Аз не мислих да купувам,защото смятах като теб,че е "глезотиика" Wink.Даниел започна да си пъха крачетата в решетката на леглото и не можеше да си ги извади и ревеше.В този момент обиколника стана необходимост.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз нямам обиколник, щото си поръчвах спални комплекти и не включих обиколници в тях. Нямах представа какв се правят тия джуфки. Сега ми се струва, че щеше да има полза от такова нещо, макар, че леглото е с 3 табли, по причина, че бебе си блъска главата тук-там, може от овнешката зодия да е, или провира крака и ръце през решетката. Обаче ми се струв акъсно да купувам такова нещо, тя одъртя бебата.. Ще купя на следващото бебе. чак пък глезотия не мисля че е, става въпрос за 10-15 лв, нали?

# 21
  • Мнения: 1 108
Нашето легло е с три табли и една решетка.Сложих ме обиколника още в началото.Първо , че скрива голите табли , но и бебчо като си е в леглото си гледа картинките и им говори.След време най-вероятно ще омекотява и ударите му.
Според мен е нужен

# 22
  • София
  • Мнения: 2 298
Нашето легло е с три табли и една решетка.Сложих ме обиколника още в началото.Първо , че скрива голите табли , но и бебчо като си е в леглото си гледа картинките и им говори.След време най-вероятно ще омекотява и ударите му.
Според мен е нужен
И при нас според мене изигра роля за развитието на зрението. Бебка като започна да проглежда, непрекъснато се вторачваше в кученцата, които са на обиколника. Сега, като си лежи в леглото ги гали и им говори, Той е на едната дълга страна, която е решетка, и така пази. От предната няма, за да я гледаме, но май скоро ще започне да си пъха краката между решетките и ще трябва и там да сложим. А от таблата към главата онази нощ го махнах - тя спи с рязко опъната назад глава и се измества чак до горната табла, та я намерих с нос и уста, сврени в обиколника, чудя се дори как дишаше. Стори ми се опасно и го махнах, въпреки, че сега ще си удря главата в таблата.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
Обиколника е нужен,когато бебето започне да се върти. Но си вземи плътен/мисля ,че е с нещо като дунапрен/,че нашия  е като хартия и служи май само за декорация...

# 24
и според мен са нужни.моя юнак не спира да се върти и да се мести и непрекъснато се удря.даже вече ги е скъсал,защото много силно ги дърпа и им откъсна почти всичките връзки Whistling
ако бяхме без тях,до сега да си е счупил главата ooooh!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Здравей,

Аз вместо обиколник бях сложила олекотеното юрганче от един от комплектите на по-дългата страна на кошарата. Обиколникът според мен в първите месеци не е чак толкова необходим, защото специално моето бебе не се мърдаше много, но после като порасне почва много да шава и е хубаво да има обиколник. Желая ти хубав и лек ден! Ала

И аз така направих!  Simple Smile
А от по-тесните страни сложих по една шарена пеленка и готово!  Crossing Arms Laughing

# 26
  • Мнения: 781
Според мен е нужен! Сега предпазва от течения, а в последствие от удари на главата.

Общи условия

Активация на акаунт