Налеп по езика и небцето

  • 1 711
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Здравейте, на 01.08.05 родих момченце със секцио и от 4 август го кърмя. Не давам друго, той не иска дри вода. Иам обаче доста обилен бял налеп по езика и по-малко по небцето. Прочетох темата на Бу за млечницата и ми се струва , че не е това. Педито ми каза да обтривам с марля с преварена вода, но той повръща след това Sad. Не мога да преценя дали да го оставя така или да пробвам да давам вода след кърмене за "изплакване"
Извинявам се ако темата е вече обсъждана, но нямам много време да чета сега. Ще съм благодарна и на линк.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А педиатъра спомена ли дали е млечница или не?И на бебе пречи ли му налепа?
Ако искаш,можеш да даваш неподсладена преварена вода с лъжичка след кърмене - по 1-2 лъжички,но обтриванията (особено ако са без нужда) ми се струват голяма гадост,пък и понякога бебетата отказват да сучат след инвазивни неприятни процедури в устата...

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
моето беше също така и питахме педиатърката, тя каза, че е нормално, да не се притеснявам и щяло да изчезне само. И наистина така и стана.

# 3
  • Мнения: 35 892
и аз имах подозрения за млечница след прибирането от родилното и я водих на 2 различни педита, но просто езикът се оказа по-обложен /има стафилококи, може да е от това/, а небцето си имало естестван "седефен" вид; не я мия с нищо в устата и сега, когато й давам хомеопатия за коките, тя не умее да пие с шише, а от лъжичка не гълта - голям зор! освен това често "връща" - не мога да я мия през 15 минути Sunglasses

# 4
  • Мнения: 191
А педиатъра спомена ли дали е млечница или не?И на бебе пречи ли му налепа?
Докато бяхме на първия преглед той малко върна малко и тя остана с впечатление че това е от храната
Така е bubanka мъка е при нас точно в същото положение съм

# 5
  • Мнения: 4 242
Дъщеря ми до края на втория месец беше с обложено езиче. Няколко пъти ходихме на лекар за това тъй като имах съмнение за млечица, но тя пък си сучеше безпроблемно Rolling Eyes. Казваха ми че е нормално, налепи от кърмата и ще мине, мина наистина от самосебе си. Когато изплаквах с вода повръщаше.

# 6
  • Мнения: 590
Ако бебенцето суче нормално, според мен няма повод за безспокойство. Водичка не е необходимо да се дава.
И на мен ми се струваше че Ели има млечница  през втория месец, но се оказа че не е. А и сучеше без проблеми. Някоко пъти съм давала по1-2 лъжички вода, но тя почти винаги заспиваше на гърдата и се отказах.

...й давам хомеопатия за коките, ...

Елица също имаше много упорити стафилококи, които изчистихме с хомеопатия. Малко бавно стана, но резултата е налице. Просто имай търпение.

Последна редакция: пт, 12 авг 2005, 08:43 от niika

Общи условия

Активация на акаунт