Бъдещи майки АВГУСТ 2009-Тема 27!

  • 12 127
  • 303
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 398
Шайни, честити розови гащи!   stork-girl Сигурна съм,че ще изберете най-подходяшото име за бебка...
Аз още от ученичка си бях харесала едно име за момиче и си мисля, ако е мома, така да я кръстим. Но ако е момченце и идея си нямам.
Аз преди няколко дена се ядосах малко на майка ми, когато ми вика- ако е момиче, да я кръстите на свекърва си, че има хубаво име  Stop Е как ли пък не..., ние такъв зор и през толкова перипетии сме минали с мъжо, докато имаме заветната бременност, че някой ще ми казва на кого да си кръщавам детето..., още повече ,че за всички тия скъпи процедури, стимулации и хапове/инжекции никой с един лев не ни е помогнал, а свеки ,ако се сети да се обади- от празник, на празник.  Naughty
Така че кръщавам, както си зная, в родилния майката питат, мъжо ще се съгласи, де ще иде, я  Laughing Само да ни е живо и здраво.

Денди, аз също вече се тревожа, че не усещам нищо, ама нищичко.   Sad Допреди няколко дена поне усещах като пеперуди в корема си, а сега и това го няма, е така съм се притеснила... newsm78

Момичета, много хубави коремчета си имате...  Party Аз направо се срамувам да си призная, че като кажа за бременността си, всеки учудено и невярващо ме поглежда..., абе мился си, да не би бебето да се е разположило пък в малки ми таз, то дупето ми отзад, е по-голямо от коремчето ми  hahaha - търся си панталони, широки отзад, а не отпред...  ooooh!

# 46
  • Мнения: 9 973
здравейте.Вече се стопли и сме все навън.Компа не го и пускам,а и докато ми е малък корема се учим на без памперс.Вчера сутринта в 8ч. се напишка 2 пъти и толкова,но ще видим зор с акането...Не знам дали ще успея да се включма скоро,камо ли да изчета темите.

# 47
  • Мнения: 1 240
Добро утро!  Hug

Да успокоя всички момичета, които се притесняват, че не усещат бебо. И аз съм така, а това ми е втора бременност. С предната усетих подбутване доста по-рано. Сега от 2-3 дни усещам някакво мърдане, но е далече от ритници. Около 20-та седмица би трябвало вече да се усеща по-добре и по-често.

За името - мнението ми е същото като на Захира - това е най-съкровеното право на майката и таткото. Единствено и само те имат право да избират име на рожбата си. Ние с първото ни детенце не успяхме да се спрем на едно име. Имахме няколко любими имена. В момента, в който я видяхме бяхме единодушни как ще се казва, просто на лицето И като че ли беше изписано нейното име!

И по този повод искам да споделя, че темите за избор на име във форума за мен са абсурдни!  Shocked Не мога да разбера как бъдещи родители се допитват до хиляди непознати хора кое име им харесва повече или как да си кръстят собственото дете!

Пожелавам ви лек и слънчев ден!

# 48
  • Мнения: 735
Добро утро и от мен!Днес мая първокласник е до 10.30 на училище и започва ваканцията.Simple Smile
 
Лек ден на всички! Hug

# 49
  • Мнения: 132
Добро утро!
Днес тук времето пак е прекрасно,детето е вкъщи и най-вероятно цял ден ще сме навън! Party
Лек ден на всички!

# 50
  • Мнения: 285
Здравейте, момичета,
Ние се разбрахме как ще се казва бебчето. За момче името го бяхме решили още преди да забременея, сега измислихме и за момиче.
Аз откакто пия магнезия определено се чувствам по-добре, с по-малко контракции, но имам чувството, че откакто се поуспокоих и ми намаляха контракциите, сякаш и бебето ми се успокои и вече е по-лекичко помръдването. Някои каза, че още е рано за силни ритници, но аз още в 16та седмица, един ден както си седях и четях, бяхте писали, че вашите бебоци вече мърдат, си помислих-"Моето бебе защо вече не го усещам  newsm78" и в този момент усетих един доста силен и отчетлив ритник. И това беше сякаш бебето ми каза да не се притеснявам, че и то вече мърда.След този ритник на следващия ден започнаха пеперудите и оттогава почти всеки ден го усещам, дори сега ми помръдва в коремчето. LaughingВинаги се ухилвам до уши, когато го усетя.

# 51
  • Мнения: 2 374
здравейте.Вече се стопли и сме все навън.Компа не го и пускам,а и докато ми е малък корема се учим на без памперс.Вчера сутринта в 8ч. се напишка 2 пъти и толкова,но ще видим зор с акането...Не знам дали ще успея да се включма скоро,камо ли да изчета темите.
Ние пък сме обратното казва ми като и се ака,ама с пишкането не става все още,ама аз и не съм и махала памперса още де. Hug

# 52
  • Мнения: 510
Здравейте момичета и аз отдавна не съм писала.Дъщеря ми е кръстена на свекърва ми Мария.Аз нямах намерение да я кращавам така мислих нещо като Мая, Мира пък и допоследно незнаехме пола.Почнахме да се преносваме въпреки че през цялото време бяхме с контракции.Към края на седмицата в която преносвах сънувах че ще имам живо и здраво момиченце и че ще се казва Мария.Когато след едно трудно раждане наистина се роди живо и зраво момиченце сърце не ми даде да я кръстя по друг начин.Сега плановете са други но божа работа всичко да мине поживо поздраво пък ще му мислим накрая.Аз чувствам бебка слабо само отвреме навреме посилни ритничета и то само можеби един път на ден .Пък искам по честичко за да знам че е там .Не съм установила да реагира на по силен звук и се притеснявам .Не помня как е било с дъщеря ми беше отдавна и съм забравила.Днес нашата кака има тържество в училище и ще ходим да си я гледаме. Пък после десет дена мама да му мисли каква лудница ще е.

# 53
  • Мнения: 46
Здравейте и днес ще сме навън Laughing Аз да ви споделя един ден усешам бебчо но на другия не, Някъде четох че зависи от чуствителността на матката, затова не се притеснявам първото бебче също не го усещах много, но тя си беше кротка Grinning до рождането

# 54
  • Мнения: 3 010
Добро Утро, днес съм ранодобудна, че една позната иска да се видим сутринта и я чакам да звънне.
Шайн честита ти момаааа  Hug
denniva още като писа в другата тема, че док се колебаят за пола и си казах сигурно са ти предположили момиченце  Sad Относно корема забележи как някои моми4ета в твоите седмици бяха  с плоско корем4е, ама после до към 21г.с дръпнаха здраво.
При мен май кг са +5, ама не само на корем ами и ханш и бедра, че то иначе къде ще се събере бебка ако е само корем, аз трябва да го влача  Joy
Както ви се оплаквах за застоя на моята принцеса, снощи бяхме на р.д в една кръчма и това малкото не се спря, то не бяха пепреруди, не беше вятър и потупвания. Викам брееех тая чалгия скивай кво прави  Mr. Green Тъй че пробвайте да стимулирате по тоя начин може и у вас  hahaha
При нас името си дойде с пола /или обратното се казва  Mr. Green/ , много се колебаехме с мъжа ми и все не удобрявахме имена, докато един ден просто едно от женските имена ми пресече ума и започнах да го мисля и да си го повтарям как звучи /а за момче не ми идваше нищо/ .... като си казах нека първо пола да разберем и тогава ще го решим.. и бебка се оказа моми4енце, ве4е толкова свикнах и ми харесва името, че даже си я нари4аме галено и за сега знам че то ще е. Само дано успеем да го упазим в тайна от близките, че поне това да е изненада. Добре, че в това отношение ни разбират и няма да се сърдят като не си чуят букви4ката или пр.
 

# 55
  • Мнения: 1
Здравеите,мами.Да ви се похваля днес времето е по-хубаво,и ние с тумбачето ще излезнем на ван,пак току виж сме се прибрали с някоя нова дрешка.Аз сащо не го усещам моя бебо много често,но все пак го усещам

# 56
  • София
  • Мнения: 791
Добро утро,как сме днес? На мен пак не ми се работи,ама съм в офиса Sad
Нашето човече расте,по крачетата се усеща,вечер като говорим с тати по скайпа и от тембъра ли от буфера на компа ли и то поритва,значи вече чуват ушичките.Zahira наистина бебока се мести и се усеща в различни части,ляво ,дясно от пъпа, а снощи крачетата бяха доста ниско.
didi 168ти хубаво си го замислила,но като сте от различни религии направете компромис с името и таткото да направи компромис, вижда се ти търсиш решение.Да не стане някаква смешна ситуация,една приятелка първо пусна смс за Михаил,пък после почерпи за Мартин Laughing
A S Y 77за какви генетични изследвания иде реч,предполагам не е БХС?
Ice Queen  ти си готова с името,щом и таткото не ти се опъва
Sandra 1984 идеята списък с имена е много практична, особено като е твое дело,малка хитринка.Винаги се стремя да съм демократична,но по някога идеите на мъжа ми са налудничеви,така че подобна лека манипулация е добре дошло за мен.
Да Ви питам спортувате ли под някаква форма? Аз вечер ползвам степа,но още ме е шубе и само 15-тина мин,крайно недостатъчно!!!
Ние още не знаем пола на бебка, но аз си мисля че ще е девойче.В Хипо само по роклички се заглеждам,пък и като гледам колко много момченца са, девойките ще имат избор на кавалери Laughing

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 09:59 от giuli

# 57
  • Мнения: 60
Добро утро Simple Smile днес и аз ще съм навън,но не разходка ще ходя да си взимам изследванията от БХС стискайте ми палци  Praynig

# 58
# 59

Общи условия

Активация на акаунт