Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Плевен
Направих домат,картоф,морков и ми се наддигнаха капаците.Мога ли да го сложа във фризер за една-две седмици  Rolling Eyes

# 1
   Аз не съм замразявала и не мога да дам съвет. Просто исках да попитам, дали си изварила бурканите? Защото доколкото знам капачките хлътват докато се варят бурканите. В противен случй не знам дали хлътват.

# 2
Май не е много подходящо.Но нека по-компетентни да се изкажат.

# 3
  • Плевен
така-сега се прибрахме от разходка и капаците са се прибрали  Thinking
да-варени са около 30 мин

# 4
  • Анкх-Морпорк
Като свариш бурканите, капаците не се прибират съвсем веднага. Като изстинат ги пробвай с почукване. Ако са се прибрали, и издават звънлив звук при почукване, значи са ОК.
Ако не са се затворили хубаво и от варенето са минали няколко часа, не повече от 4-5 ч, може да се замразяват, но ако е минало повече време и не са хлътнали, по-добре да се яде веднага, и то не от бебето.
Винаги опитвай храната, независимо купена или домашна, особено ак ое затваряна в буркани.

# 5
  • Плевен
Аз май направих голяма глупост...
Както бяха врели ги извадих от водата,отворих ги да им затегна капаците и ги обърнах-чак тогава се прибраха  Sad
С една дума-прецаках ли си цялата работа  hahaha

# 6
  • София
Ами, вече не са херметични, да. Ако съдържанието е читаво, по-добре го замрази.

# 7
  • в страната на чудесата
по-добре го изхвърли щом са отваряни - не са стерилизирани вече!

# 8
Както бяха врели ги извадих от водата,отворих ги да им затегна капаците и ги обърнах-чак тогава се прибраха  Sad

Да, това е грешка! Ти сама си го разбрала ! Според мен ги изхвърли !

# 9
  • BG
по добре не ги даваи на бебчо,не е трябвало да ги отваряш.

# 10
  • Пловдив
Според мен пък не си прецакала работата. Едва ли си ги отворила за повече от 5 секунди. Ако веднага след това си ги затворила, обърнала си ги и капачката е хлътнала, значи са се херметизирали. Това между другото е един от начините за затваряне на буркани - нагряват се на водна баня до завиране, както са без капак, слага се капакът, затваря се хубаво и се обръща.

# 11
  • Плевен
сега разни баби и лели ме посъветваха (понеже са си стари майсторки) ако има специфичен звук при отваряне ,значи са читави!ще хапна едно аз да видим  Thinking

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт