Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 март 2009, 16:05 ч.

за спиралата

• 2 271
  • 24
  •   1
Отговори
  • ВАРНА
имам запитване боли ли когато се маха спиралата?защото при поставяне боли... и по всяко време ли може да се махне?и последно после веднага ли може да се забременява или трябва да се изчака определено време?

# 1
  • Somewhere in space
на първите два въпроса не мога да отговоря, защото нямам личен опит.Но знам от гинеколог, че е хубаво да се изчака едни цикъл без спирала, и тогава да се пристъпва към бебеправене Grinning

# 2
  • Сливен
Не мисля че боли .... ако си отпусната няма да има проблем  зависи от лекаря който ти я маха но по принцип е добре да се махне последните дни на цикала а за забременяването пак лекарят ще ти каже но по принцип дават некаф възтановителен период от 3-4 месеца на матката Simple Smile

# 3
Тук при поставяне и сваляне на спирала непременно се използва гел за обезболяване. Защо ( по дяволите!) продължава тази гадна практика да се травмират пациентките, като за целта хората са измислили лека анестезия?! Говори с лекаря си. Може да ти предложи такъв вариант.

# 4
Не би трябвало да те боли, но ако те боли има както казва Anelia11 ,лека анестезия.
Моята гинеколожка ми е казвала ,че след спирала няма причина да не забременееш веднага .

# 5
  • ВАРНА
благодаря ве много! аэ имам спирала от 1год и половина но съм решила да я махна и за това питах! Simple Smile

# 6
Ами да ти кажа честно не беше безболезнено усещането поне за мен.
Но пък не е и чак толкова голяма болка. Лично аз усетих едно придърпване.

# 7
  • На Края На Вселената
Не би трябвало да те боли, но ако те боли има както казва Anelia11 ,лека анестезия.
Моята гинеколожка ми е казвала ,че след спирала няма причина да не забременееш веднага .

Peace
Аз бих настоявала за обезболяване!   bouquet

# 8
Имала съм 3 спирали и не ме е боляло нито при слагане, нито при махане. Важно е наистина да си отпусната и да не мислиш за процедурата. Има придърпване, но не мога да го нарека болка.

Успех!

# 9
  • Utopia
Предстои ми поставянето на спирала.
Моля, кажете ми къде в София го правят с въпросния гел за обезболяване? Координати на доктор?

# 10
  • София
Махнах я преди месец - не болеше изобщо, чак се учудих, че нищо не усетих.  Mr. Green Аз бях с Мирена, хормонална, която изтънява лигавицата и лекарката ми препоръча да изчакаме един месец с опитите за забременяване. При обикновените спирали обаче не мисля, че е нужно.

# 11
малко неконфортно и странно е но 4ак болка не мозе да се казе. newsm78  ина4е аз като я махнах -преди да забременея за второ- гонеколога ми препора4а да из4акам 5-6мес- така и напражих , да минат няколко цикала.

# 12
  • СОФИЯ-СТАРА ЗАГОРА
Цитат
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ, АЗ СЪщО МНОГО ИСКАМ ДА СИ СЛОЖА СПИРАЛА  ,ОСОБЕННО СЕГА ВЕчЕ СЛЕД ВТОРОТО РАЖДАНЕ,НО НЕЗНАМ ДАЛИ  100%  ОСИГОРРЯВА БЕЗОПАСНОСТ ПО ВРЕМЕ НА ПОЛОВ АКТ.   ПРЕДИ ВРЕМЕ САМ ЯЛА ПОПАРАТА НА ЕДНИ ПРОТИВОЗАчАТЪцХНи И СЕГА СЕ СТРАХУВАМ СЪС СПИРАЛАТА ДА НЕ СЕ СТИГНЕ ПАК ДО ТАМ....  ИМА ЛИ ЗНАчЕНИЕ  КАКВА щЕ Е СПИРАЛАТА ,И СПОРЕД ЦЕНАТА -КАчЕСТВОТО-БЕЗОПАСНОСТТА? МОЛЯ, ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ КАКВА ДА СИ КУПИЯ.
ZDRAVEITE MAMI, AZ SA6TO MNOGO ISKAM DA SI SLOJA SPIRALA  ,OSOBENNO SEGA VE4E SLED VTOROTO RAJDANE,NO NEZNAM DALI  100%  OSIGORRIAVA BEZOPASNOST PO VREME NA POLOV AKT.   PREDI VREME SAM IALA POPARATA NA EDNI PROTIVOZA4ATA4NI I SEGA SE STRAHUVAM SAS SPIRALATA DA NE SE STIGNE PAK DO TAM....  Thinking IMA LI ZNA4ENIE  KAKVA 6TE E SPIRALATA ,I SPORED CENATA -KA4ESTVOTO-BEZOPASNOSTTA? MOLIA, POSAVETVAITE ME KAKVA DA SI KUPIIA.

Пишете на кирилица. Проверявайте дали случайно не е натиснат бутона Caps Lock.

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 23:31 от AnMary

# 13
  • Целият свят прави път на този,който знае къде отива
И аз нямам личен опит,но съм разпитвала и казват ,че зависи от лекаря който я поставя и маха.
julieta81 единствения 100% метод е да стискаш кълките Simple Smile
Естествено риска с предпазни мерки е значително по-малък ,но съществува Peace

# 14
  • СОФИЯ-СТАРА ЗАГОРА
Ами да ,права си това е наи-сигурния начин ,  Laughing но все пак си е предпазно средство и спиралата ,порових се тук -там и почити навсякаде пише че  е на сто процента сигурна но и консултацията с гинеколог е важна. Също така е важно и мъжа да отвикне  със деветмесечните си навици Naughty Laughing,тепарва ще се оттренира ,защото са минали само два месеца от раждането. Whistling Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт