А пари за раждането?

  • 4 644
  • 91
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 5 079
Честито и лека бременност!  bouquet

Ако си здравно осигурена, няма нужда да плащаш.
Плаща се само по желание, за избор на здр. заведение/екип.
Аз ще последвам втория пример, защото ме е страх да раждам без уговорка.

# 91
  • Мнения: 1 725
Не плащайте никакви пари, освен ако си избереш конкретен лекар, при който да раждаш и той така практикува - т.е. изрично си постави въпроса, че трябва да му се плати. Иначе, дори недей да питаш за плащане! Аз раждах без уговорка или по-точно в последния момент уговорената акушерка, понеже нямаше възможност да дойде да ме изражда, звъня на своя колежка, която се случи на смяна в този момент. Платих и на тази колежка, и на лекарката, която ме изражда - тя участва активно в целия процес, а дори след това се наложи и да ми вади плацентата под упойка (ревизия се нарича). На акушерката, с която имах първоначална уговорка, слава богу поне не платих! То оставаше и на нея да плащам! Аз съжалявам, че платих на тези изнудвачки. Най-вече на акушерката - тя лично ме изнудваше докато бях все още под упойка и не можех дори да виждам все още ясно, а се налагаше да пращам съобщения по телефона на родата за "условията" и на плащане.  #Cussing out   Лекарката поне мен не притесни, само е надула главата на родата за заслугите си, сякаш съм била сериозен случай в практиката! А после разбрах, че такива ревизии се правят често. Не ме разбирай погрешно, аз съм доволна от работата и, но въпреки заплащането, не дойде да ме види, да попита как съм. Беше на смяна след това, но просто си влезе на визитация формално за минутка, колкото траят нормално в тази болница и всё! Болницата е Бургаската, акушерката е Каприева! Не ги препоръчвам и двете, особено втората  #2gunfire
И да не бях платила - все тая! Само си дадох парите на вятъра! Не бих занапред!
И наистина зависи от нас като пациенти тази практика да се прекрати, още повече, че със сигурност не води до по-добро медицинско обслужване.

Общи условия

Активация на акаунт