Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 март 2009, 17:08 ч.

Сърбящи пъпки на дете

• 2 585
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте Д-р Слънчева.
Проблема ми е, че на дъщеря ми (2г.) от 2-3 месеца и излизат сърбящи пъпки. Те са най-вече по крачетата и ръчичките. Пъпките са по-скоро големи, червени, а в средата кожата е бяло-жълта и удебелена. В следствие на чесането на мястото на пъпките се появяват рани и струпеи. Дъщеря ми не се чеше непрекъснато, а само от време на време и особено вечер преди лягане.
Заведохме детето на дерматолог, лекаря каза, че е краста и да мажем с Acarol.
След това отидохме на педиатър. Той напълно отхвърли предната диагноза и изписа Фенистил гел, защото според него пъпките били от алергична реакция на някаква химия, най-вероятно прах за пране. От време на време мажем пъпките с ментолов спирт, за да облекчи сърбежа.
Моля ви дайте ми някакво обяснение, каква би могла да е причината за тези пъпки. Така както ви описвам случая на какво ви прилича?
Аз до колкото знам, ако е алергична реакция пъпките са ситни и разпръснати на облаци. А при нас случая не е такъв.
Има ли случаи на алергична реакция, при която пъпките са такива както ги описвам аз?
Може ли пъпките да са от насекоми?

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 17:24 от Kokolin@

# 1
Освен от алергия може да са от насекоми- бълхи, дървеници. В потвърждение е факта, че са на откритите части на тялото. Можете да проследите вечерно време като сватвате лампата. Тези паразити са активни предимно вечер на тъмно.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт