рецепти за сьомга

  • 8 729
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 800
момичета, давайте спешно рецепти за сьомга, че нямам време да се ровя   Embarassed 

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз я оставям да се размрази,после я поръсвам обилно със Уни сос и готова подправка да риба,оставям да престои около час и пека 30 минути на 200 градуса.Когато приготвям риба,не смесвам вкусовете,искам да усещам рибата и затова така скромно.

# 2
  • Мнения: 1 313
Eто ти от мен две идейки Peace
цък, цък Peace

# 3
  • Мнения: 800
благодаря моми4ета, мойта е огромна рибка- 3кг, ще режа на пар4ета освен и ще пробвам по няколко на4ина.


Макс-мама,  наистина  е хубаво да се усети вкуса, без излишни натрапващи се подправки  Peace

# 4
# 5
# 6
# 7
# 8
  • Мнения: 2 110
Е, не съм яла супа от сьомга ?! Голяма зарибявка ! Със сигурност ще готвя довечера две ястия !

# 9
  • Мнения: 1 526
 Tannita, дали ще стане вкусно ако заменя замразеният грах с такъв от консерва?
Сбъдваща мечти и твоята със сметаната изглежда много лесна и вкусна!

Момичета, много апетитни снимки, сьомгата редовно присъства на нашата маса, така че ще бъдат изпитани  Peace.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
аз правя филе от сьомга само по един начин, става много бързо и според мен, вкусно. Слагам филето върху алуминиево фолио, посолявам, поливам със зехтин, лимонов сок и копър(можеш да сложих и малко бяло вино, ако обичаш). След това завивам фолиото и го увивам още 2-3 в такова, за да не излиза от никъде течността и хем да се пече, хем да се задушава.

# 11
  • Мнения: 12
аз правя филе от сьомга само по един начин, става много бързо и според мен, вкусно. Слагам филето върху алуминиево фолио, посолявам, поливам със зехтин, лимонов сок и копър(можеш да сложих и малко бяло вино, ако обичаш). След това завивам фолиото и го увивам още 2-3 в такова, за да не излиза от никъде течността и хем да се пече, хем да се задушава.
аз съм ял точно така направено.. само копъра е излишен, но аз не ям копър..ням ням .. мнооооого вкусно

# 12
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Шилан, две изпитани от мен, съвсем различни на вкус  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371720.msg10412436#msg10412436
Ако намирането на зелени подправки те затруднява, просто направи картофена салата, "опърлената" сьомга обира овациите  Grinning

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371720.msg10406057#msg10406057 - тази е с фини кори, много интересна и подходяща и за хора, които не премират по риби по принцип  Peace Мисля, че зелената чушка може да се замени с кисела краставичка, но това е въпрос на вкус  Grinning
снимана

# 13
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Аз напоследък правя сьомгата по един начин напоследък:

Правя си марината от 1 супена лъжица мед, 1 супена лъжица горчица, връзка нарязан на ситно магданоз, сол и черен пипер, сока от 1 лайм, всичко добре разбито (консистенцията е на рядка каша). С това нещо заливам филетата сьомга и оставям за час - два в хладилника.

След това в тава, върху хартия за печене и във фурната до готовнист.
Става едно такова леко сладникаво на вкус....ммммм

P.S. Сигурна съм че отнякъде "откраднах" идеята за хартията за печене в тавата, както и за маринатата (въпреки че и моя импровизация има де), но не мога да се сетя откъде   ooooh! Моля ако някой си я познае да не се сърди, не е нарочно  Embarassed

# 14
  • Мнения: 646
Много се равам, че попаднах на тази тема и следващите пъти ще ядем по-различна сьомга, благодаря ви за рецептите  newsm51
Аз до сега я правех по един и същ начин - на скара (само посолена, без никакви подправки и сосове), малко а л'англе вътре. Усеща се само рибата, но е време вече да опитам и нещо ново

# 15
  • Мнения: 800
аз правя филе от сьомга само по един начин, става много бързо и според мен, вкусно. Слагам филето върху алуминиево фолио, посолявам, поливам със зехтин, лимонов сок и копър(можеш да сложих и малко бяло вино, ако обичаш). След това завивам фолиото и го увивам още 2-3 в такова, за да не излиза от никъде течността и хем да се пече, хем да се задушава.


от масата ставаме  Mr. Green  точно по тази рецепта правих- във фолио със зехтин, лимонов сок и копърче. Много хубава стана    bouquet 



Сегабутнах  втора тава да се пече, да имам готово за утре, но не посмях да сложа лимонов сок, че да не се вкисне  Rolling Eyes



# 16
  • София
  • Мнения: 2 658
аз правя филе от сьомга само по един начин, става много бързо и според мен, вкусно. Слагам филето върху алуминиево фолио, посолявам, поливам със зехтин, лимонов сок и копър(можеш да сложих и малко бяло вино, ако обичаш). След това завивам фолиото и го увивам още 2-3 в такова, за да не излиза от никъде течността и хем да се пече, хем да се задушава.


от масата ставаме  Mr. Green  точно по тази рецепта правих- във фолио със зехтин, лимонов сок и копърче. Много хубава стана    bouquet 



Сегабутнах  втора тава да се пече, да имам готово за утре, но не посмях да сложа лимонов сок, че да не се вкисне  Rolling Eyes




радвам се, че ви е харесала  Wink За лимоновия сок, не се притеснявай, няма как де вкисне, нали се е пекло? След като го прибереш в хладилника, сосът ще се жилира. Ние не можем да изядем цяло филе наведнъж и рибата си стои по 3-4 дни в хладилника и нищо и няма.

# 17
  • Мнения: 801
На мен най- много ми харесва на скара, пека я кратко, за да не стане суха (може да се използват и различни маринади, но на мен ми харесва натюр) . Поднасям със сметаново- копърен сос и картофи или картофено пюре.
Харесва ми и запечена във фолио с провансалска подправка (пресни) и резенчета домати.
Яла съм я и със спанак или лазаня, но не е като на скара.
!!!!Редовно са се опитвали да ми пробутват дъгова пъстърва за сьомга!!!

# 18

Общи условия

Активация на акаунт