как си приспивате децата?

  • 12 350
  • 313
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 236
Никога не съм го разнасяла, намирам го за глупаво, безсмислено и вредно - за всички участници, преки и косвени.

Сигурно защото не си имала дете, което не заспива по друг начин освен в ръцете на някой.

Моята дъщеря откакто се е родила никога не е заспала сама в леглото. Пробвала съм какво ли не. Оставяла съм я, песни съм й пяла, друсала съм я в кошарата - не. Не усети ли някой да я гушне не заспива и даже още по-лошо - ядосва се изапочва да реве истерично. Смятам че това й е темперамента и колкото и глупава да изглеждам не виждам как по друг начин да си приспя детето.

Да, много добре те разбирам. И моята дъщеря е от тези дечица с по-особен темперамент, и аз не помня някога да е заспала сама откакто се е родила. Още в родилното като ми я носеха след тоалет, казваха, че е най-ревящото бебе в отделението. Просто си се роди така и до сега си е същата. И тук не става въпрос дали съм я разглезила като я нося, то няма друг начин. Така че наистина мамите, които имат кротки дечица не могат да разберат какво е, но и не мисля, че имат основание да казват, че го намират за глупаво и т.н. Да и аз съм си мислела преди да родя, че няма да разнасям, че ще я оставя, ще загася лампата и ... готово - е да, ама не. Не искам да плаша авторката, но аз вече съм се примирила, че детенце си е така и така ще бъде още доста време Peace

# 46
  • Мнения: 9 814
Когато беше на възрастта на твоето бебе дъщеря ми заспиваше, докато я кърмех.

# 47
  • Мнения: 236
С люшкане в шезлонг и пеене през деня. Вечер сам си заспива.

# 48
  • Мнения: 2 376
С кърмене, до ден днешен така заспива. Случва се и в количката като я возя да заспи. Гушкай си детето, сега ти е паднало.

# 49
  • Мнения: 2 110
Докато кърмех дъщеря си , когато се нахранеше заспиваше . Сега просто я гушвам ,изпявам и песничка и тя е заспала. Много ми е приятен този ритуал и не ми тежи по никакъв начин.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 036
От известно време трудно се приспиваме  Wink До 5-ия месец нямахме никакви проблеми. Малката си заспиваше сама, без чужда намеса. Сега почти винаги заспива като преди това пие мляко, с повече люлеене и пеене - почти цяла развлекателна програма  Mr. Green

# 51
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Слагам го в спалния чувал и после в леглото му, гася лампата и излизам.До около 20 мин е заспал.Ако не е заспал му пускам тиха музика и тогава със сигурност заспива до 10 минути.

# 52
  • Мнения: 547
И при нас същото къпане,хранене в чувалите гасим и излизаме сами заспиват нито веднъж не са ревали не може да се каже същото  за през деня.

# 53
  • Мнения: 822
Ние в началото имахме голям проблем със заспиването. Сега от известно време сме влезнали в правият път Mr. Green: къпане, хранене в чувалчето, светвам нощна лампа, излизам и тя си заспива сама.

# 54
  • Мнения: 961
Заспива, докато се кърми - вечер. През деня - лягам с него на спалнята и той заспива. Няма ли ме - рев.

# 55
  • Мнения: 46 436
Детето самО ще ти покаже кое е неговият начин. Моето например ревеше като го вдигнеш на ръце  Crazy

Моето до 2 г. заспиваше така - слагам в кошарата, гася и излизам. Ако остана в стаята или не съм изгасила лампата, няма да заспи.

След 2 г. (като махнахме решетките), просто става и идва - няма рев, няма никаква реакция, става и идва, каквото и да й говорим, все едно й минава покрай ушите. Така че вече спи при нас, един от двамата ляга с нея, разказва приказка и като заспи- излиза.

# 56
  • Мнения: 57
Моят бебчо в началото заспиваше на гърда. После имаше период когато коликите му бяха по-силни и заспиваше на ръце с биберон залъгалка, много гушкане, пеене, шшшшшш -ткане. Според мен в първите месеци ако гушкаш бебето няма да се разглези, а и това е най-добрият начин да го успокоиш. Сега моят бебчо пак заспива на гърда или ако случайно не заспи докато го кърмя го слагам в креватчето и той сам си заспива. 

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 857
До първата си годинка заспиваше само в ръцете ми, после изведнъж сам се отказа, започна да се дърпа и плаче, когато го взимах на ръце за приспиване. Сега си заспива сам в леглото, но момента кога това да се случи си го избра той  Peace

# 58
  • Мнения: 11 607
Всяко бебе си заспива така както е научено от новородено......

Първи номер - спеше без проблеми навсякъде и при всякакви условия. Спал е и върху детски самосвал, едни жълти ако ги помните.

Втори номер - спеше само на ръце или на крака(сядах с изпънати крака, слагах на краката си възглавница, люлях с краката си наляво и дясно и заспиваше). Като усетеше леглото и се ококорваше все едно никога не е заспивал.

Трети номер - няма тън-мън. Спи си на леглото, от време на време, по изключение на ръце и това е!

Определено не обичам да нося на ръце, да приспивам, да гоня дете с храна...Но определено(без храната)ми се е случвало особено с втори номер да приспивам по този начин. Има си и 1%,че си зависи и от детето.

# 59
  • Мнения: 46 436
Всяко бебе си заспива така както е научено от новородено......

При нас за съжаление стана точно обратното  Tired

Общи условия

Активация на акаунт