«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

’ранене с млека за кърмачета, захранване
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

ћнени€: 7
«дравейте мами,

ќпитах се да прочета почти всичко във форумапо тази тема, но определено се обърках.
—ина ми е на 6 месеца (без н€колко дни)  и пред повече от месец ни поставиха диагнозата јЅ ћ, като получи обрив почти по ц€боно т€ло. ѕреди обрива,  беше на кърма и добавка јћ при последното хранене за ден€. ћина на ‘ризопеп и спр€х кърменето, вече ни се изчисти обрива и сега предстои захранване.

ћного ще съм благодарна, ако н€ко€ от вас ми напише схемата на захранване на бебе с јЅ ћ.

ѕредварително благодар€!

÷итирай

—офи€

ћнени€: 15 573
ѕогледни в закованите теми, има много информаци€.
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 153
«дравей, малката ми дъщер€ също е с такава диагноза. √астроентероложката ни каза да започнем захранване на 5 навършени месеца. “€ €де 5 пъти на ден през около 3.5 часа. ѕърво ще започнем с оризова каша или ориз и царевица без мл€ко и без глутен в 10 и 30 часа, с н€колко лъжички и постепенно за десетина дена заместваме това хранене с каша. —лед това ще давам зеленчуково пюре на об€д, следващото хранене, и пак за около десетина дни го замествам, ще давам първоначално двукомпонентни пюрета (така ни каза) - ориз и тиква, ориз и картоф и т.н. —ледващото заместено хранене ще е следоб€д, ще давам кисел с плодово пюре, не суров плод. “ова е като начало.
¬сичко правиш с ‘ризо пеп  Wink
”спех ти жела€ и дано бързо се преборите с алерги€та  Hug
÷итирай

Sofia, Bulgaria

ћнени€: 50
здравейте и от мен , дъщеричката ми и т€ е с алерги€ към белтъка , аз € захраних на 6 навършени месеца с морков и както написа по-горе другата мама, постепенно въведох и другите храни, ние сме на почти 9 месеца и се храним все още 5 пъти , като имам 3 млечни , едно пюре и каша , преди н€колко дни € пробвах с попара но т€ не € иска, а и как да иска като то е вода и хл€б, казаха ми да е заводски б€л ƒобруджа, искам да попитам предната мама как прави кисел, защото имам стати€та на доц.ћаринова - т€ там казва че може да се дава плодов кисел но цитирам: — –ј«–≈Ў≈Ќ»“≈ ѕЋќƒќ¬≈ - ама не казва кои са?
÷итирай

Ѕургас

ќще не го прав€ кисела, но съм записала, че тр€бва да е 150 мл мл€ко, 3 с.л. царевично нишесте и 30 мл плодово пюре.
ќбаче т€ ще е към кра€ на шести€ месец като започна да го приготв€м и н€ма да съм въвела пресни плодове. –азрешени плодове може би са тези, които не са алергени - без €годи, цитруси  newsm78
ј попарата защо не € правиш с мл€ко и малко захар? Ќа гол€мата дъщер€ съм € правила с мл€ко, е, в€рно, че си имаше и сиренце, ама...може по да и се хареса на дребосъчката  Hug Ќе мисл€, че ще е проблем да € правиш със сухар - по-вкусно става, но ако лекар ти е казал с б€л хл€б действай с него  Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 556
ћо€та дъщер€ е с такава алерги€. ƒо годинката усп€х да въведа следните храни:
—ини сливи (пюре)
ќриз
÷аревица
 артоф
“иква
≈лда
 айсии
ябълка
 арфиол
Ѕроколи
ѕащърнак
јлабаш
ќвесени €дки
ѕшенични €дки
» това е. ќпитах и с морков, но той се оказа много силен алерген и на кръвни€ тест показа много силна реакци€ към него, три пъти по-висока, отколкото към мл€кото.“ака че го отложихме за много напред в бъдещето. ѕробвах и с пуешко, но и от него имаше обриви, така че и то се отложи. »махме неуспешен опит за въвеждане на спанак, а през л€тото и дадох половин пюре от боровинки и имаше обриви ц€л месец.
”спех и дано да се оправи детето по-бързо.
÷итирай

Ѕургас

≈скарина, не ти е било лесно.
Ќад€вам се алерги€та на мо€та дребна да не е към толкова много неща, но сега тепърва ще захранвам и ще видим  Praynig
”спех на всички майчета в борбата  Hug
÷итирай

—офи€

≈скарина, не ти е било лесно.
јми то още не е свършило  Rolling Eyes ћного сме далече от захранване с краве мл€ко. ѕреди два месеца се опитах да въведа ‘ризопеп и не стана. Ћ€тото ще пробвам пак, че сега е по-важно да се разнообрази менюто малко.
÷итирай

ћнени€: 3 435
дъщер€ ми не е с јЅ ћ но със съмнение за нещо подобно и изчетох доста неща по въпроса.
схема на захранване не мога да ти дам, това е най-добре да направи лекар алерголог.
при въвеждането на храните проблемни са белтъчните храни - месо и €йца, като жълтъка е добре да се даде след 8 месец най-рано, а белтъка със сигурност след навършване на 1 година. от месата се започва с пуешко и заешко, пилешкото също може да даде реакци€, телешкото не по-рано от 11-12 месеца.

јЅ ћ може да е в различна степен при различните деца, за това е много индивидуално, като гледам например ≈скарина до 1 г. не е въвела никакви белтъчни храни Thinking
≈скарина, а какво мл€ко пие детето ти, след като си се опитвала да въвеждаш ‘ризопеп?
÷итирай

Ѕургас

≈скарина, а какво мл€ко пие детето ти, след като си се опитвала да въвеждаш ‘ризопеп?

≈скарина, и аз това щ€х да те питам.
÷итирай

—офи€

ѕрегомин, соев хидролизат. √абриел, дай ми идеи за белтъчни храни?
÷итирай

в какъв смисъл белтъчни храни?
÷итирай

—офи€

като гледам например ≈скарина до 1 г. не е въвела никакви белтъчни храни Thinking
“и го каза и аз затова попитах какво имаш предвид.
÷итирай

като гледам например ≈скарина до 1 г. не е въвела никакви белтъчни храни Thinking
“и го каза и аз затова попитах какво имаш предвид.

ми нито жълтък нито какъвто и да било вид месо си усп€ла да въведеш
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 526
«ахраних сина ми на 4 месеца. —ъщо е с јЅ ћ. ѕочнах отначало с морков, тиква, картоф.ѕосле броколи, царевица и всичко за над 4 и 5 месечни. ѕосле плодови- круша, сини сливи, €бълки, кайсии,праскови,шипка. ¬ече €дем месни пюрета-заек, пуйка,пиле,агнешко.  аша €дем царевица с ориз на ‘ризокрем. Ќе е давал реакции от храните въведени до сега. ¬сички изброени пюрета и каши са купувани ако на етикетите пише че не съдържат глутен и млечен протеин.
÷итирай
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора