Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 март 2009, 09:24 ч.

Петна по тъмни дрехи

• 593
  • 9
  •   1
Отговори
От известно време всички тъмни дрехи излизат от пералнята на петна, според мен са петна от прах. Т.е все едно са неизплакнати. Не стига петната ами са и здраво налепани с власинки. Сменях праха, чистих отделението за прах и зад него, но няма оправия.

Ще съм благодарна на някакви идеи по темата, преди да мина на вариант нова пералня  Mr. Green

# 1
  • София
Вероятно слагаш повечко прах и не успява да се изплакне и с всяко пране се наслагва. Пробвай да пуснеш пералнята на 90 градуса без дрехи.

# 2
Мдам това е идея   bouquet, ще я пусна довечера на празен ход. Не знам дали ще тръгне празна обаче, ама защо да не, тя е поне 5 годишна, няма някакви механизми за теглене на прането.

# 3
Когато переш цветни дрехи не пълни пералнята плътно с дрехи, между тях трябва да има достатъчно място. Напълни я на 2/3 и пробвай така. Може това да е причината. На мен също ми се получава това с белите петна прах, когато я препълня с цветни дрехи.

# 4
  • София
И на мен ми се е случвало, но моята пералня има програма "допълнително плакнене" - връткам прането още 1-2 пъти и всичко пада.
А власинки съм забелязала, че се отделят най-много от хавлиени кърпи. Имам една червена, която пера с тъмните дрехи и вече ми прецака няколко. После пощих часове наред /добре, че си имам една четчица за власинки, ама е много дребна и голямо ресане пада/.

# 5
казабланка, да - много дрехи тъпча ... аз дреха втори път не обличам и винаги има бол пране...

А чувала съм, че слагат в прането някакви антистатични ленти. Има ли такова чудо или става въпрос за ленти за обиране на власинките след това? baibibi тая четка някаква особена или е или е специално за товаа?

# 6
  • София
f(x), да, моята четка е специална за власинки. Прилича на много остър плюш /ако можеш да си го представиш/ и косъмчетата са наклонени на една страна. Сега видях в Пикадили една четка, която е с лепяща лента и също е за обиране на власинки и косми. Ще я пробвам и нея.

# 7
  • Бургас-Созопол
въпросната четка от Пикадили е супер .въртяща е и само с едно движение по дрехата всичко полепва по нея,после само се премахва горният пласт и пак е готова за употреба

# 8
  • София
F(x), какво стана, успя ли да си изчистиш пералнята от праха?

# 9
F(x), какво стана, успя ли да си изчистиш пералнята от праха?

Май стана работата  Simple Smile. Преди малко обследвах второто пране , след като изпълних вашите съвети.
Ефект има, определено, тия тениски които преди вадих целите в петна, сега са си прилично изпрани.
Пурво пуснах една празна пералня на 90 градуса, Пена /пералнята/ я пълня вече на около 2/3  Laughing.
Черните ми ризи все още излизат с налепани власинки, но петната прах ги няма тук вече ще търся да купя някоя от тия антистатични четки  newsm78

Страшни сте, благодаря   bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт