дамски душ

  • 6 141
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Мили мами бях ви споделила 4е имам силни болки в яи4ниците но не добавих 4е се мия с дамски душ което било изклю4ително опасно.Вие използвате ли дамски душ по време на бременноста си?Ако можете също да ми кажете дали е опасно да си боядисам косата?Много ви благодаря за отделеното време .....................

# 1
  • Мнения: 2 013
Не съм използавала дамски душ през бременноста,а и док беше казал да не ползвам,не че иначе щях...  Naughty
А за втория въпрос-боядисвах се и се подстригвах всеки месец.Не съм се съобразявала с бабини дивотии,от сорта на "като се подстригваш му режеш патката" или други подобни абсурди  ooooh!
Моя съвет е да се грижиш за външния си вид,това че една жена е бременна не значи,е трябва да заприлича на плашило!  Peace

# 2
  • Мнения: 636
Дамският душ е тотално, тотално отречен. За косата нямаш грижи!

# 3
  • Мнения: 219
Ами аз не съм използвала дамски душ,докато бях бременна и  не мисля че е оправдано използването му по време на бременност.
Относно боядисването на косата не знам дали е опасно, подстригвах се редовно,но боя не съм слагала  Peace

# 4
  • Мнения: 1 053
Много се извинявам за тьпия вьпрос,смейте се ако искате,но какво е дамски душ????? Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
По принцип не използвам дамски душ, дори като не съм бременна. Не е нужно.

# 6
  • Мнения: 6 365
Много се извинявам за тьпия вьпрос,смейте се ако искате,но какво е дамски душ????? Rolling Eyes

Синоним за Том Круз.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 747
Много се извинявам за тьпия вьпрос,смейте се ако искате,но какво е дамски душ????? Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 645
боядисвала съм се като бременна ,но не съм ползвала дамски душ

# 9
  • Мнения: 2 521
Добре ще е да забравиш за дамския душ не само през бременноста,но и по нататък.Само проблеми можеш да си навлечеш с него.Относно боядисването-много момичета се боядисват през бременноста.Аз не съм,но това е защото така или иначе не се боядисвам.

# 10
  • Мнения: 3 929
Не, не съм използвала по време на бременност. Даже иначе рядко ползвам.
Боядисвах се веднъж, за сватбата, но косата не съм подстригвала.
Не съм информирана относно вредата на дамския душ по време на бременност, но логически стигам до извода, че не е редно да се ползва. За вредата на боята за коса по време на бременност също не знам.

# 11
  • Мнения: 1 484
Никога  не  съм  използвала.

# 12
  • Мнения: 267
Аз по принцип не използвам,по време на бременност пък ми се струва безумие.За боядисването няма проблем  Peace

# 13
  • Мнения: 213
Използвала съм дамски душ два пъти през живота си - за по 3 дни лечение, назначено от гинеколог - за нормализиране на нарушена влагалищна микрофлора с разтвор на Тантун Роза и млечна киселина (последното вече не се произвежда в БГ). Дотогава не бях ползвала и дори не ми бе хрумвало като начин за поддържане на лична хигиена. За това си има средства за външна употреба - или вода, или препоръчан от гинеколога медицински (не козметичен) гел. Всяка влагалищна среда е индивидуална и при някои хора микрофлората по-лесно се нарушава поради прекарани настинки, повишена киселинност в организма и т.н.

Специално за Тантум Роза показанията бяха за употреба при влагалищни възпаления  Peace За периода на бременност и кърмене не бе изрично забранено, доколкото се използва по предназначение. Вероятно ако се наложи, употребата на разтвор в този случай би била външна  Peace

Не съм имала други гинекологични неразположения, които да са противопоказни или да изискват специално използването на вътрешни промивки. А и използването на женски душ профилактично ми се струва недообмислено  Peace

Говори с гинеколога си (или друг, на когото да споделиш всичко). Не знам дали болките в яйчниците са свързани с този дамски душ, дали могат да се повлияят в положителна или отрицателна посока, не спомена за каква цел го използваш и дали се надяваш така да постигнеш добър ефект? Или просто профилактично  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 960
По принцип не използвам дамски душ.През бременността обаче да се ползва ми се струва  напълно недопустимо. Peace

# 15
  • Мнения: 4 335
Попринцип не използвам дамски душ.За боядисването не виждам проблем,аз се изрусявах до края.В началото бях пропуснала няколко месеца,защото много ми се повдигаше от боята.

# 16
  • Мнения: 1 187
По принцип не използвам дамски душ.През бременността обаче да се ползва ми се струва  напълно недопустимо. Peace
 Peace
За косата - направи я както искаш.

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм използвала.
А това за косата Crazy ooooh!

# 18
  • Мнения: 568
Дамски душ не ползвам и когато не съм бременна.Не мисля ,че е проблем да се боядисаш.

# 19
  • Мнения: 1 155
Не съм ползвала никога дамски душ.
Косата си я подстригвах и боядисвах след 3-тия месец  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 159
За косата няма проблеми да си я боядисваш и подстригваш. Но за дамския душ мисля,че не е препоръчително  Naughty

# 21
  • Мнения: 534
 ползвам душ гел и то много рядко,интимен гел НЕ,а докато бях бременна нито едно от двете.За боядисване и подстригване няма проблем,правих го всеки месец,детето ми си има пишка така че споко Hug

# 22
  • Мнения: 144
Извинявай за личния въпрос estestvena ,но имаш ли някакъв проблем/ течение или някакво друго влагалищно нарушение/ за какво точно го използваш дамския душ.А мисля че трябва да се консултираш с гинеколога си.

# 23
  • Мнения: 1 712
Никога  не  съм  използвала.
Peace И не бих използвала.

# 24
  • Мнения: 7 723
Хвърляй душа и си боядисай косата Peace

# 25
  • Мнения: 4 433
Дамски душ не,но косата да Simple Smile

# 26
  • Мнения: 15
Нямала сам проблем профилактично го използвах имам доста познати които го използват като мен без да имат проблем,но започнаха да ме болят страшно яичници и мисля че причината е в него.

# 27
  • Мнения: 2 149
Според моя гинеколог ползването на дамски душ разваляло естествената среда на влагалището.Там си има бактерии,които се грижат за равновесието.Затова и се предлагат дамски гел душове да са с неутрално PH.
Според мен също не би трябвало да използваш този душ,още повече,че имаш и болки.За косата,аз след 3-тия месец си се боядисвах Hug

# 28
  • Мнения: 1 354
Аз не съм ползвала дамски душ и според мен не го използвай,а за косата съм се боядисвала,но ползвам безамонячна боя Peace

# 29
  • Мнения: 3 372
Дамски душ никога не съм ползвала, а за косата - боядисвам се и се подстригвам, не вреди, особено второто Peace

# 30
  • Мнения: 961
Според моя гинеколог ползването на дамски душ разваляло естествената среда на влагалището.Там си има бактерии,които се грижат за равновесието.Затова и се предлагат дамски гел душове да са с неутрално PH.
Моята гинеколожка също ме предупреди да не използвам дамски душ. Не че преди това съм ползвала. При посещенията ми при гинеколог съм питала дали да ползвам и винаги са ми отговаряли, че той нарушава естествената среда на влагалището. Според мен ползването му се отрича и е остаряла практика. Сега пък да не се засегне някой. Аз споделям мнението си.

Конкретно по темата ти - посъветвай се с гинеколога ти. За боядисването не мога да ти кажа нищо - не се боядисвам. Постригвала съм си косата и синът ми си е съвсем наред.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 041
не съм, моята док ми беше казала да не го правя....

# 32
  • Мнения: 3 312
дамски душ никога не съм ползвала , но съм си боядисвала косата и съм я подстригвала и нищо ми няма  Wink

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Дамски душ съм използвала един единствен път. Не бих го направила отново. Относно боядисването - аз не се боядисвам, но мисля, че няма проблем през този период да се боядисваш с безамонячна боя.
П.П. Подстригвах си се редовно през цялата бременност и имам прекрасен син  Wink

# 34
  • Мнения: 521
.Затова и се предлагат дамски гел душове да са с неутрално PH.

Само за това не съм съгласна-иначе казано,влагалищната среда е кисела и не трябва да се използва интимен гел с неутрално ph.За целта се продават продукти в аптеките с млечна киселина която поддържа естествената среда на влагалището.

За боята бих те посъветвала първо да си направиш тест за алергия дори преди да си нямала проблем с преди бременността.Като цяло протичат много промени в организма през този период и фризьор ми обясни че може да получа алергия,от която после няма отърване.Иначе бабините глупости не ги слушай  Peace

# 35
  • Мнения: 1 305
Дамски душ не съм използвала докато бях бременна, но и не бих си и помислила да го ползвам.
За  боядисването и подстригването мисля, че няма никакъв проблем. Аз се подстригвах всеки месец.

# 36
  • Мнения: 251
Дамския душ е ужасно вредно нещо.

# 37
  • Мнения: 753
Дамски душ не съм ползвала през бременност.

# 38
  • Мнения: 1 650
Дамски душ- КАТЕГОРИЧНО НЕ.

# 39
  • Мнения: 651
Здрасти!  Hug
Вече са ти казали,че дамския душ не се препоръчва при бременност.Махни го!
Той не ти и трябва.Прави се само по препоръка на лекар.Само ти вреди,а не ти помага!
Вреди,защото ти нарушава нормалната среда на влагалището - киселинната,която се засилва по време на бременност.Точно това те пази от инфекции.Аз го ползвах преди години и мога да ти кажа от личен опит,че от както съм го махнала се чувствам много по-добре.Ходя само на профилактични прегледи и така....

# 40
Вреди,защото ти нарушава нормалната среда на влагалището - киселинната,която се засилва по време на бременност.Точно това те пази от инфекции.

И аз така знам и никога не съм ползвала. Не възнамерявам и да ползвам. Колкото до продуктите за интимна грижа с млечна киселина, изключително съм доволна от "Лактацид", но подчертавам, че става дума за гелчето за външно измиване!  Peace
За косата - не съм се боядисвала, не мога да кажа. Мисля, че имаше някакви бои на растителна основа, които без проблем можеш да ползваш! А подстригването е задължително - другото са глупости!

# 41
  • Мнения: 210
Дамския душ е опасен повреме на бременоста

# 42
  • Мнения: 2 447
Никога  не  съм  използвала.
И аз така,и честно казоно до много скоро незнаех какво е.
За боядисването мисля че няма проблем

# 43
  • Мнения: 144
Нямала сам проблем профилактично го използвах имам доста познати които го използват като мен без да имат проблем,но започнаха да ме болят страшно яичници и мисля че причината е в него.

Щом нямаш проблем миличка по добре не го използвай поне докато си бременна,а след като родиш профилактично може да си ползваш,но само с чиста вода без  да слагаш интимен гел или каквото и да е!!!!!/И още нещо за след раждането си вземи смрадлика да си правиш отвара с която да се измиваш по добре е от сапуните за интимна хигиена/.

# 44
  • Мнения: 200
Дамски душ - категорично не, боя за коса - да!

# 45
  • Мнения: 65
Не,не ползвам.
Боя за коса-боядисвам си се най-спокойно и се подстригвам даже,щото искам женско  Joy Joy Joy

# 46
  • Мнения: 2 005
Не съм ползвала,знаех,че не бива.Боядисвах се,правя го и сега,докато кърмя  Peace

# 47
  • Мнения: 27 524
Никога не съм си правила дамски душ; тотално вреден и ненужен  Stop
Косата си я боядисвай спокойно  Peace

# 48
  • Мнения: 755
Дамски душ - не!
За косата няма никакъв проблем, можеш д асе разкрасяваш , както намериш за добре.  Peace

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Дамския душ вече ИЗОБЩО не се препоръчва.Не и от добрите лекари.
А за косата-разбира се,че ще се боядисваш!

# 50
  • Мнения: 447
Не съм ползвала дамски душ никога ,струва ми се не много добра идея да се използва по време на бременност.Относно косата подстригвах се и се боядисвах всеки месец .

# 51
  • Мнения: 251
Да допълня:Боядисвай си косата с бои, в които няма амоняк.

# 52
  • Мнения: 493
Дамски душ не,но за косата е препоръчително да се боядисваш с без амонячна боя.

# 53
  • Мнения: 11 003
Дамски душ не съм ползвала и не мисля да ползвам.
Можеш да се боядисваш с каквато боя предпочиташ. От амонячната най-много да ти прилошее заради миризмата, но в никакъв случай няма да навредиш на бебето.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 817
За дамския душ мога да ти кажа, че не е препоръчителен (не защото си бременна а по принцип). Той допринася за нарушаването на нормалната влагалищна флора както и за промяна на РН-то, което може да ти навлече куп неприятности. Веднъж използвах преди много години по препоръка на лекар от който не бях много доволна и след смяната другия лекар каза да не ползвам дамски душ  Naughty Спокойно можеш да се боядисваш  Laughing

# 55
  • Мнения: 4 292
През живота си не съм ползвала дамски душ, какво остава по време на двете ми бременности.
А за боядисването - не съм се въздържала изобщо. Нито от боядисване, нито от пострижки.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 22:00 от Клото

# 56
  • Мнения: 567
До колкото знам не се препоръчва използването на дамски душ по време на бременност. А за боядисването- боядисвай се Peace

# 57
  • Мнения: 6 274
Хвърляй душа и си боядисай косата Peace

Както винаги - кратка, точна и ясна.  Hug
Подкрепям я на 100%.
  Peace

# 58
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
По време на бременност мисля,че е напълно недопустимо.Иначе използвам 1 път месечно след менструация. Peace

# 59
  • Мнения: 233
Не използвам и не съм използвала дамски душ, дано никога не ми се и налага да ползвам той е за лечение не за миене.Дори май се отрича вече

# 60
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Един единствен път една гинеколожка ме убеди, че трябвало да ползвам такова чудо. Бях много млада и глупава. Не повторих. В последствие разбрах, че е рисковано, а по време на бременност - забранено!

# 61
  • Мнения: 2 334
Знам че е много вредно по време на бременност.

# 62
  • Мнения: 2 015
През живота си не съм ползвала дамски душ.

# 63
  • Мнения: 275
Не съм и не бих ползвала дамски душ по време на бременноста си. Ако държиш обаче, по-добре се консултирай с гинеколога си.

# 64
  • Мнения: 251
Мисля, че авторката вече е разбрала за вредата на Дамския Душ. Отдавна не е минавала насам.

# 65
  • Мнения: 6 713
През живота си не съм ползвала дамски душ.

И аз такова чудо не съм ползвала, няма и да ползвам!  Sick Sick То бива хигиена, бива, ама това вече направо е откачено! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт