IKEA в България

  • 22 091
  • 155
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Има ли някой  представа дали ското ще има IKEA някаде в Бг..

# 1
  • Мнения: 930
Скоро няма да има, поне не тази година

# 2
  • Мнения: 12
аз на това се надявах .. виж
"Първият магазин от веригата ИКЕА (IKEA) в България ще отвари врати през 2009 г., пише днес гръцкият вестник “Имерисия”, цитиран от агенция Фокус."
но явно..

# 3
  • София
  • Мнения: 2 845
Зная, че имат набран ръководен персонал, който се обучава в Гърция, което предполага, че няма да е далече момента на откриването.

# 4
  • Мнения: 12
Дано е така.. сега и ако някой каже когаа.... Simple Smile

# 5
  • Мнения: 284
и къде ?

# 6
  • Мнения: 595
За тая ИКЕА чувам, че ще дойде в България от поне 2 години и все не идва.... Сега от достоверен източник знам, че са стигнали до закупуване на терен, но са далеч от отваряне.

# 7
  • Мнения: 12
е аз даже подозирам че там дето гърмя миналатяа година там ще бъде

# 8
  • Мнения: 4 999
Като започнаха да строят Мол на Цариградско шосе в София някъде четох, че ще  е там Rolling Eyes

# 9
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Като започнаха да строят Мол на Цариградско шосе в София някъде четох, че ще  е там Rolling Eyes
Няма. Там е Карфур.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
Ако вземат, че открият магазин в БГ ще ни изненадат яко и известно време няма да им вярваме  Joy Joy

# 11
  • Мнения: 3
Четох, че Ikea в България ще отвори врати началото на 2010. Но вече дълбко се съмнявам. В статията пишеше, че ще се намира в Малинова долинана, която е разположена на Околовръстния път на ъгъла на Бистришко шосе. Вчера минах оттам, исках да видя как върви строежа  Grinning, но нямаше и следа от някакъв строеж, само гола поляна. В друг форум някой беше казал, че персонала вече се обучава в Гърция, няма лошо ама колко време ще се обучава, след като дори не са почнали да строят. Така, че сигурно още няколко годинки ще си почакаме докато Ikea отвори врати в България.  Grinning

# 12
  • Мнения: 423
Аз пък бях чула, че за сега ще отложат построяването на магазин Икеа, заради финансовата криза. Колко е вярно това, незнам.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 029
Икеа щяха да откриват в СФ тази година....после до колкото знам се отказаха нещо заради кризата...та надали ще е сега....

# 14
  • Мнения: 13 512
Зная, че имат набран ръководен персонал, който се обучава в Гърция, което предполага, че няма да е далече момента на откриването.
Проектът беше спрян, екипът- разпуснат, освободен от работа. В близките 3 години няма да има ИКЕА в БГ

# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 44 029
чудесно...все пак ще доживеем Simple Smile))

# 17
  • Мнения: 70
Това е доста далече във времето, чак средата на 2011 newsm78

# 18
  • Мнения: 351
Но дали цените ще са както и в другите държави.... ? Wink
И аз го чакам този магазин,че ние поръчваме от испанския.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 002
   Извинявайте за незнанието - до сега не съм се интересувала от темата  Embarassed, та кой магазин от съседните държави е най-близо до София? И няма ли някой, който редовно пътува и приема поръчки?   bouquet

# 20
  • Мнения: 351
Не съм сигурна,но мисля че има във Румъния и Гърция!

# 21
  • Мнения: 25
Да има и в Солун и в Букурещ. До колкото знам този в Солун е на по-добри цени. Ние сме ходили в този в Солун, но не и в този в Букурещ, за да кажа опит от първа ръка. Но като разстояние от София са горе долу на едно и също.

# 22
  • Мнения: 2
само дето не ми става ясно що всичко трябва да е наблъскано по южната дъга на околовръстното  newsm78  newsm78 newsm78 ?!!?!?!?!?!?
не могат ли да разчистят малко терен и да направят така че и на север да се ходи , цял живот човек се е стремял да излезе от планините и пещерите ние дай та все на там се катерим незнам според мен там и терена е наклонен и околовръстното още не е направено и от там се минава само с  afwitch  .Тоя министър няма ли друг терен който да редложи , ами точно на околовръстното . Колко пустееещи терени има примерно около дружба в посока летището , в посока Илиянци ,  в район Връбница , по улица 202 на кв. Надежда в посока Орланцовци и т.н. и т.н. да не изреждам или пак се опитват да претупат нещата
иначе идеята е мнооооого добра , одобрявам идеята за икеа в София нямам търпение  jump newsm71

# 23
В Малинова долина защото има голям жилищен комплекс и ето малко инфорфация макар и да е старичка

ИКЕА в България

Загадката къде точно ще е първият хипермаркет на шведската мебелна верига IKEA в България има почти сигурен отговор. Адресът ще е на южната дъга на столичното околовръстно шосе до "Симеоновско шосе", в местността "Малинова долина". А датата на откриването ще е в края на 2009 г. или началото на 2010 г. Информацията беше потвърдена от два независими източника. Официалният строител на магазина - гръцката Fourlis, съобщи само, че е харесала терен и има предварителен договор, но не уточни местоположението му.
В самия проект на "Данаос" ще бъдат инвестирани 266.4 млн. лв. за три години. Търговският център ще е на три нива, в които ще се помещават големи универсални магазини, магазини за търговия на дребно, кина, ресторанти и офиси. Молът ще има и открит паркинг с общо 2500 открити места. Застроената площ на комплекса ще е 150 хил. кв.м. Обектите за търговия на дребно ще се разположат на площ 100 хил. кв.м, а офисите - на 50 хил. кв.м.
Строителството ще започне максимално бързо. Оптимистично ИКЕА ще бъде открит в края на 2009 г., песимистично в началото на 2010 г., допълни мениджърът. Fourlis планират да отворят втори магазин в България между Варна и Бургас през 2011-2012 г. След около пет години ще решат дали има смисъл от трети. Той би бил в центъра на страната. От групата са обяснили още пред Investor.bg, че цените на IKEA в България ще бъдат по-ниски от гръцките, защото брутният вътрешен продукт на глава от населението в България е по-нисък от този в Гърция.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 549
В момента тече конкурс (търг) за главен изпълнител, после той ще започне да строи, ще си търси подизпълнители и така поне 1.5 г, а с тази криза можеби и 2 г.

# 25
  • Банкя
  • Мнения: 823
И аз разбрах, че в момента избират строителна фирма за изпълнението. Иначе парцелът май е купен доста отдавна.
Предполагам, че дори и в ситуация на криза, като започнат да строят сега на пролет, могат и за около година да го завършат. Peace

ПС: С нетърпение чакам да го открият, че не ми се ходи чак до Солун... Grinning

# 26
  • Мнения: 2
къде е купен парцела?
знае ли се ?

# 27
# 28
  • Мнения: 551
къде е купен парцела?
знае ли се ?

Понеже минавам оттам всеки ден, ИКЕА се строи на околовръстното шосе след разклона за Бистрица посока Симеоново.
И аз нямам търпение да отвори.

# 29
# 30
  • София
  • Мнения: 44 029
някой знае ли кога точно ще е откриването?

# 31
  • София
  • Мнения: 404
някой знае ли кога точно ще е откриването?

По мои спомени беше планувано за септември,но пък никъде няма реклами или някаква информация за предстоящо откриване,така че може би ще се забавят  Thinking Всъщност ето какво открих
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=993809 Супер!

# 32
  • София
  • Мнения: 44 029
Супер, мерси много и на мен за септември ми се въртеше, но не откривах датата Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 217
Казаха,че от 3 септември ще пускат брошурите,които ще важат 1 година.С нетърпение очаквам магазина,защото ми предстои обзавеждане на нов дом.

# 34
  • Мнения: 804
Информацията, която имам е че откриването ше бъде на 15 Септември. Повече инфо ще има след 1-ви Септември

# 35
  • Мнения: 228
В сайта на Икеа пише, че е на 20.09.2011г.

# 36
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
И аз нямам търпение да я отворят след като вчера се прибрахме от Гърция и на връщане минахме през IKEA.Единственото за което съжалявам е, че апартамента е напълно обзаведен Tired, но все пак има неща които могат да бъдат заменени с други по-добри  Blush

# 37
  • Мнения: 3 609
Не се сдържам да пусна темата, тъй като след дълго чакане, най-накрая ми попадна каталога на ИКЕА, за новооткриващия се магазин в София.  #2gunfire Независимо от факта, че веригата е известна именно с предлагането на не много качествени, но за сметка на това интересни и евтини стоки, както всичко в България и това е изкривено. Цените са меко казано нелепо високи за стандарта на бедната ни държавица и доста по-скъпи от  цените на същите артикули в други държави. Моля, разгледайте и ми кажете, аз ли нещо не съм  в ред...
http://onlinecatalogue.ikea.com/BG/bg/2012/IKEA_Catalogue/  #Cussing out

# 38
  • Мнения: 9 429
Като всяко друго нещо и този магазин е побългарен.
Имала съм възможност да разгледам много от нашите вериги магазини и в чужбина и разликата е огромна във всяко едно отношение.
Например Баумакс в чужбина е едно,тук друго.Адска скъпотия.
ДМ-едни и същи продукти в чужбина и тук,но с различно качество.
Още много разлики мога да пиша,но ще стана банална.Разликите са очевидни.

# 39
# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Кристал какви са разликите?
Аз не съм ходила досега в нито едн магазин на Икеа и ми е интересно са споделите.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 816
http://onlinecatalogue.ikea.com/IT/it/2012/IKEA_Catalogue/  - италиански каталог
http://onlinecatalogue.ikea.com/GR/el/2012/IKEA_Catalogue/   - гръцки каталог

Не виждам много голяма разлика, даже някои неща са по-евтини за България. Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 3 609
Грешка е да обръщате цените от евро в лева..все пак стандарта там е много по-висок. Друг фактор в Икеа например е, че всичко се продава поотделно, например, първото за което се сещам е на стр. 342-343, лампиона 8,само абажура е 25 лв, после 55 за стойката....  #Crazy Абсурдни са цените на леглата, на  матраците, на гардеробите, имайки предвид промоциите, които има в момента по другите мебелни вериги. Не смятам, че качеството, предлагано от Икеа заслужава цената, която е обозначена. Но съм сигурна, че ще има страшно много хора, които ще грабят и взимат..  ooooh! Странен народ сме..

# 43
  • Мнения: X
ИКЕА Българя е все пак гръцки франчайз, така че не може да очакваме чудеса.
Между другото май навсякъде ИКЕА си е символ на ниско качество. Последно си купих разни аксесоари за кухня от Италия, които изглеждаха добре, въпреки че за същите цени и тук може да се купят хубави неща. Еми няма такива боклуци. За първи път имам ножове, които излизат от дръжките, без особени усилия. Още не съм ги изхвърлила и ги държа като аксесоар, защото имат красива поставка и дръжки.  Laughing
Мебели не съм купувала, но нищо добро не съм чувала за качеството. Ще ги видим де.

# 44
  • София
  • Мнения: 10 825
Грешка е да обръщате цените от евро в лева..все пак стандарта там е много по-висок. Друг фактор в Икеа например е, че всичко се продава поотделно, например, първото за което се сещам е на стр. 342-343, лампиона 8,само абажура е 25 лв, после 55 за стойката....  #Crazy Абсурдни са цените на леглата, на  матраците, на гардеробите, имайки предвид промоциите, които има в момента по другите мебелни вериги. Не смятам, че качеството, предлагано от Икеа заслужава цената, която е обозначена. Но съм сигурна, че ще има страшно много хора, които ще грабят и взимат..  ooooh! Странен народ сме..

А твоите очаквания какви са били? Три матрака за 2 лева или какво?Цените, по мои спомени, а и като сравнявам с гръцкия каталог са нормални и не са завишени
И не бери грижата на хората. Всеки си носи глава на раменете и сам си преценява дали да граби или не

# 45
  • Мнения: 3 609
Смятам, че представата ми за цени е повече от нормална, последното което съм очаквала е било 3 матрака за 2 лв, но не намирам и зжа нормално трикилен гардороб с ниско качество за 1800 лв. И не се притеснявам за хората, всеки си знае възможностите, тъпо е просто с какво нетърпение се очакваше откриването на веригата в България,и в крайна сметка.. наистина смятам, че цените са нелепи за нашия стандарт.

# 46
  • загубено
  • Мнения: 6 478
Цените са като в Гръцката ИКЕА.
За качеството всеки сам си решава.
Ако на някой не му харесва да не ходи Peace
За мен лично си е ок магазинът.

ПС.Кога е откриването официално?

# 47
  • Мнения: 3 609
На 20 Септември, от 10ч.

# 48
  • загубено
  • Мнения: 6 478

Благодаря  bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 227
sesses  голямо благодаря за каталога  bouquet

# 50
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Смятам, че представата ми за цени е повече от нормална, последното което съм очаквала е било 3 матрака за 2 лв, но не намирам и зжа нормално трикилен гардороб с ниско качество за 1800 лв.
Интересно, как го прецени, че е с ниско качество, само от каталога ли? Според мен цените са нормални като се има предвид, че този тип вериги предлагат изделията си на 3-4 пъти себестойността им. Това от прима виста, ще го разгледам по-подробно.

# 51
  • Мнения: X
ООо, благодаря за темата! Аз си мислех, че след два дена чак ще мога да видя каталога! Страхотни неща си харесах! Нямам търпение да го посетя!

# 52
  • София
  • Мнения: 1 577
Съвсем приемливи са цените. Родни талашитени боклуци се продават за същите цени и дори по-скъпо -  ами не мисля, че на Икеа ще им е по-ниско качеството.

Икеа също имат по-качествени и скъпи стоки, както и нискокачествени и евтини такива. Не виждам какъв е проблемът.

Ето ти кухненска маса за 87 лв. в тоя каталог. Сигурно не е най-идеалната маса  Laughing ама нали това е идеята - стоки с разнообразно качество на разнообразни цени, за всеки според джоба. Айде чак разочарования...

# 53
  • София
  • Мнения: 44 029
и аз благодарности за линка.

# 54
  • Мнения: X
Смятам, че представата ми за цени е повече от нормална, последното което съм очаквала е било 3 матрака за 2 лв, но не намирам и зжа нормално трикилен гардороб с ниско качество за 1800 лв.
Има трикрилен гардероб и за 199 лв. Naughty

# 55
  • Мнения: 31 120
Чакам откриването с нетърпение за разни набелязани неща.

# 56
  • Мнения: 561
Не е нужно да влизаш така грубо с размахани пистолети.
Иначе си има тема, даже не една вече, в Наш дом, където подробно се обсъжда магазина. Ако искаш, почети първо, ето заповядай!!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=574489.0

# 57
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
... промоциите, които има в момента по другите мебелни вериги. 

Те не случайно го обърнаха на "промоции".  Peace

# 58
  • Мнения: X
Не смятам, че качеството, предлагано от Икеа заслужава цената, която е обозначена. Но съм сигурна, че ще има страшно много хора, които ще грабят и взимат..  ooooh! Странен народ сме..

Ами нека да грабят - защо това те тревожи толкова много?

Цените на пръв поглед се покриват с очакванията ми - сравними (и на места по-ниски) отколкото са в гръцкия каталог. Наивно е да мислим, че съобразно ниския ни стандарт цените ще са в пъти по-ниски отколкото в английската Икеа например. Силно вероятно е дори да са по-високи поради разликата в мащаба - все пак, едно е да организираш реклама, логистика и т.н. за огромен пазар, друго е за пазар с ограничен потенциал, какъвто е нашият.

Купувала съм мебели от Икеа, при това евтини детски мебели с идеята, че ще ги сменяме след няколко години и нямаме нужда от нещо скъпо и трайно. След 2 години употреба нищо им няма, след още 2 ще купим нови, съобразени с нуждите на ползвателя.

# 59
  • Мнения: 326
 Цените общо взето са същите като в немската икея. Някой неща са малко по-скъпи в България, но като цяло не ми прави впечатление да има съществено отклонение в цените, както е случаят с ДМ например.

 п.п. някой неща са наистина по-скъпи в България. Веднага ми се наби на очи едно шкафче, което тук е 19 евро, а в българския каталог е 59 лв  Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 22
Тук имало тема и обсъждат вече Simple Smile Давам линк от началото на дискусията за бг IKEA

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=574489.msg19617141#msg19617141

имат доставка за цялата страна  smile3521

# 61
  • Мнения: 452
ееееееее то 19 евро са си почти 59 лева,не е толкова голяма надценката

# 62
  • Мнения: 326
ееееееее то 19 евро са си почти 59 лева,не е толкова голяма надценката

 19 евро са 40 (дори май 38) лв. Иначе казано е по-скъпо с около 30%  Rolling Eyes

# 63
  • София
  • Мнения: 11 114
Още не е открит магазина и се започна с мрънкането.  ooooh!
Как само по каталога установихте колко са "нискокачествени" нещата ?!

# 64
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Аз искам само да вметна ,че има още поне  2 теми за ИКЕА. Необходимо ли е във всеки подфорум да се обсъжда едно и също?


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=574489.0  - Наш Дом


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384524.0  -На пазар

# 65
  • Мнения: 326

Как само по каталога установихте колко са "нискокачествени" нещата ?!

 Ами знаем си ги нещата какви са. Били сме десетки пъти в икея, даже сме си купували вече мебели оттам.

# 66
  • София
  • Мнения: 11 114

Как само по каталога установихте колко са "нискокачествени" нещата ?!

 Ами знаем си ги нещата какви са. Били сме десетки пъти в икея, даже сме си купували вече мебели оттам.

Щом ги знаете не би трябвало да сте разочаровани...
Или някой си мисли, че за нас ще пуснат висококачествени мебели по 5 лева бройката ? Mr. Green

# 67
  • Мнения: 326
 То е ясно, че евтините мебели няма как да са висококачествени. Проблемът е, че те са наистина евтини, и не е нормално да ги продават скъпо, а някой неща в икея определено са по-скъпи, отколкото си заслужава човек да плати за тях.

# 68
  • София
  • Мнения: 15 452
    Харесах си един уок за 30 лева и разни чаши и чинии.

# 69
  • Мнения: 0
И аз нали съм откривателка видях някои по-евтини неща. Харесва ми, че е нещо по-различно и със сигурност ще е по-качествено от това, което купуваме в др. магазини. Била съм в заведение за хранене на Икеа. Много вкусно, различно и не скъпо за стандарта беше. Дано и тук да е така.  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 11 114
Пазаруването все още не е задължително,
така че който желае да атакува на 20-ти!  Mr. Green

# 71
# 72
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Ние вече си набелязахме диванче от ИКЕА. Преди време гледах по Нешънъл Джиографик филм за ИКЕА (има такива филми и за други заводи - гиганти - Megastructures се нарича поредицата) и като гледах как тестват всичко преди да го пуснат в магазините, мисля, че качеството ще е в пъти по-добро от това на родните мебелни марки( тук много се съмнявам някой да тества възглавниците на диваните дали ще се смачкат от продължително седене на тях или дали материите са пожароустойчиви), а пък цените са като за всеки - има и скъпо, има и евтино

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 23:39 от Гита Ог

# 73
  • София
  • Мнения: 44 029
аз пък от толкова време ги чакам, само заради мечтаните ми  органайзъри за играчки детски...толкова хубаво нещо с тези кутии, просто, прибрано, ефикасно...как пък никой друг у нас не реши да ги прави и продава толкова време не знам. Simple Smile

# 74
  • Мнения: X
аз пък от толкова време ги чакам, само заради мечтаните ми  органайзъри за играчки детски...толкова хубаво нещо с тези кутии, просто, прибрано, ефикасно...как пък никой друг у нас не реши да ги прави и продава толкова време не знам. Simple Smile
Я покажи, какво представляват?

# 75
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
аз пък от толкова време ги чакам, само заради мечтаните ми  органайзъри за играчки детски...толкова хубаво нещо с тези кутии, просто, прибрано, ефикасно...как пък никой друг у нас не реши да ги прави и продава толкова време не знам. Simple Smile
Я покажи, какво представляват?

Предполагам, че става дума за тези на 227 и 228 стр от каталога.

# 76
  • София
  • Мнения: 44 029
да, те по принцип и други имат...или поне преди имаха разни видове подобни.

# 77
  • Мнения: 176
моите впечатления са, че цените са нормални. Малко по-високи от немските и почти колкото гръцките. Не като в ДМ двойно по-високи от Германия

# 78
  • София
  • Мнения: 44 029
то има време да станат, те и ДМ тръгнаха от по-ниски...

# 79
  • Мнения: 22
И аз много харесвам всички "джаджи" за организиране на нещата - за детски играчки, за баня, за кухня ... В самия магазин ще се видят и много други идеи и стоки.

# 80
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
аз пък от толкова време ги чакам, само заради мечтаните ми  органайзъри за играчки детски...толкова хубаво нещо с тези кутии, просто, прибрано, ефикасно...как пък никой друг у нас не реши да ги прави и продава толкова време не знам. Simple Smile

О, имаше подобни и тук. Обаче, цените им бяха поне 3-4 пъти по-високи! Все едно не знаем за какво става дума...

# 81
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
За съжаление, все по-малко неща ми харесват в Икеа - основно предмети за декорация, малка част от текстила, някое и друго рафтче или етажерка, една от спалните, но тя си е класика.
А бях върл фен и дори от Швейцария съм мъкнала до тук доста неща (излизаше ми и по-евтино тогава, сега в момента със скъпия франк вече не е така).
Все пак добре, че отварят и тук, поне стъклария да не нося от 2000 км, тя е хубава също и достатъчно евтина, за да не те боли сърцето, ако строшиш някоя чаша Laughing

# 82
  • Мнения: 195
Харесва ми рекламната им политика. Днес са закачили един каталог на вратата. От това, което видях е същия като онлайн версията, но е приятно да се разлиства наживо.

# 83
  • Мнения: 1 117
от години ги преследвам в австрия, радвам се че вече са тук; колкото до цените- очакваше се, че ще са леко по-високи от там, но все пак нали под гръцката опека ( а икеа в солун е много по-скъпа от австрииските), но все пак за 2-3 джунджуриики за украса няма да се вдигнем да идем до австрия, нали? Simple Smile колкото до мебелите -със сигурност са по-здрави от едни арон , например Peace

# 84
  • Мнения: 3 638
и ние чакаме да отворят икеата
може да си вземем бебешкото легло от там ако ни харесат  Party

# 85
  • Мнения: 6 713
Да ви следя! Hug

Ето линк към каталога http://onlinecatalogue.ikea.com/BG/bg/2012/IKEA_Catalogue/

# 86
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Това с цените явно е според зависи. Реших да видя какви са цените на дивана, който си харесахме, и в другите страни. Ами в Австрия е 499 евра, в Англия 499 лири, в България е 799лв. Както и да го гледам, у нас е най-евтин.
Сега проверих и в Румънския сайт - и там е по-скъп (ако правилно смятам леите)

Последна редакция: нд, 04 сеп 2011, 23:42 от Гита Ог

# 87
  • София
  • Мнения: 6 010
Нямам търпение да отворят врати. Началото на октомври се надявам да няма много навалица и ще отида да разгледам.

# 88
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз се потресох Shocked Загледах един стилаж за килера, нищо особено, два метални пръта и на тях наредени метални пластини с широ4ина, колкото заа 4ифт обувки. Двеста и нещо, та триста и нещо ли беше #Crazy Хелоооу, вие добре ли сте? Не ме интересува колко струва тоя стилаж в Швеция, тука хората работят с дни за тия пари Crossing Arms Никаква ценова политика, адаптирана за бг-пазара. Да си ги държат Stop

# 89
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
А, 100% имат безумни цени на разни неща, ама аз нали си гледам само туй, което ме вълнува - кон с капаци. Пустото диванче е точно такова, каквото искам и другаде не успявах да го видя на под 1000лв, което ми идва в повече.

# 90
  • Мнения: 1 477
аз пък от толкова време ги чакам, само заради мечтаните ми  органайзъри за играчки детски...толкова хубаво нещо с тези кутии, просто, прибрано, ефикасно...как пък никой друг у нас не реши да ги прави и продава толкова време не знам. Simple Smile
Я покажи, какво представляват?

Предполагам, че става дума за тези на 227 и 228 стр от каталога.

Страхотни са,дали има и в други  цветове?

# 91
  • София
  • Мнения: 44 029
би трябвало, аз в годините си ги гледам често, имало и като форми и като размери ицветове и други, предполагам и в магазина няма да са само тези двете, от този тип...

# 92
  • Мнения: 13 512
Наистина не разбирам какво им търсите кусури толкова на ИКЕА.
Ще ме извините,но в кой магазин в България имате 40 дни на разположение да решите дали ви харесва стоката или не, за да я върнете? А откъде сте си купили ел.уреди с 5 г. гаранция? А мебели с по 10 и 15 г. гаранция? Цените при тези условия пък изобщо няма да ги коментирам! И не, не е по-скъпа от румънската ,както тръбят по медиите. За съжаление софийската ми е далече и ще продължа да пазарувам от Букурещ,но се надявам и във Варна да направят. Яд ме е само,че гърци я направиха и че парите ни ще изтичат натам,но...нейсе!

Последна редакция: пт, 09 сеп 2011, 18:55 от АссолИ ВилАр

# 93
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Яд ме е само,че гърци я направиха и че парите ни ще изтичат натам,но...нейсе!
И мен лично най-вече за това ме е яд.

# 94
  • Мнения: 2 249
фен съм-и 4акам откриването....и падането на цените Rolling Eyes-нещо не ми допаднаха на първо четене(

# 95
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Цените са си такива, едва ли ще паднат.
И аз хубаво си правех едни сметки преди 3 години как за 700 лв. общо ще купя спалня + едни скрити изтеглящи се етажерки зад нея, както и тоалетна масичка към тях, само че оттогава валутата на държавата, от която смятах да пазарувам подскочи двойно и хич не ми излиза сметката.
И тук не ми излиза.

# 96
# 97
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
http://www.blitz.bg/news/article/117911
Подигравка.

# 98
  • Мнения: X
Това са тенденциозни извадки от различни каталози. Има много цени, които са по-ниски в българския каталог и други, които там са по-високи. Има регионални промоции, има някаква неясна за нас ценова политика, но преди всичко - има свободен пазар и никой не задължава пазаруването на мебели от ИКЕА. Не разбирам тази драма с цените.

Чак пък подигравка... Давайте го по-спокойно!

# 99
  • София
  • Мнения: 1 577
Това са тенденциозни извадки от различни каталози. Има много цени, които са по-ниски в българския каталог и други, които там са по-високи. Има регионални промоции, има някаква неясна за нас ценова политика, но преди всичко - има свободен пазар и никой не задължава пазаруването на мебели от ИКЕА. Не разбирам тази драма с цените.

Чак пък подигравка... Давайте го по-спокойно!

Абсолютно подкрепям  Peace

# 100
  • Мнения: 3 638
аз им гледах каталога, не знам в другите страни колко са бебешките кошарки, но в каталога им са на по-ниски цени от тези, които гледах тук по другите магазини
така че нямам търпение да отворят  smile3508

# 101
  • Мнения: 4 999
Във фейса преди малко публикуваха че, кухнята в България е с повече компоненти, гардеробът е по-голям и т.н некоректни са сравненията цитирани от БЛИЦ.

# 102
  • Мнения: 538
http://www.webcafe.bg/id_1645328912_IKEA_-_prebroyavane_na_divite_balatsi

Аз прегледах онлайн каталога на UK и Canada повечето цени се припокриват или  са с разлики 5 до 20 лв, истината е че тук доходите са твърде ниски.

# 103
  • Мнения: 228
Цитат
истината е че тук доходите са твърде ниски
да, това е истината и в това е проблема. ИКЕА няма какво да направят по въпроса Simple Smile)

# 104
  • София
  • Мнения: 3 816
На последната страница на каталога пише, че всички цени са максимални и важат до 15.08.2012 г.. Thinking

# 105
# 106
  • София
  • Мнения: 6 010
На последната страница на каталога пише, че всички цени са максимални и важат до 15.08.2012 г.. Thinking

Според мен значи, че може и да има намаления през месеците на определени артикули, но цената няма да надвишава публикуваната поне до 15.08.2012г.

В Драгалевци днес получихме каталог  Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 44 029
да и аз мисля , че това са цените, без никакви промоциии, т.е. максималните...но при разни намаления, могат да станат и по-ниски Simple Smile

# 108
  • София
  • Мнения: 1 708
Момичета, казаха ми, че ИКЕА вече работи, на 20 септември ще е просто официалната част. Знаете ли нещо, може ли наистина да се пазарува вече?

# 109
  • Мнения: 3 638
Момичета, казаха ми, че ИКЕА вече работи, на 20 септември ще е просто официалната част. Знаете ли нещо, може ли наистина да се пазарува вече?
ако може казвайте, че сме на зор с бебешката кошара  Praynig

# 110
  • София
  • Мнения: 8 932
Момичета, казаха ми, че ИКЕА вече работи, на 20 септември ще е просто официалната част. Знаете ли нещо, може ли наистина да се пазарува вече?
Нещо са те излъгали. Peace

# 111
  • Мнения: 4 916
Преди няколко дни е имало пробно пазаруване - пускат хора за няколко часа, след това те трябва да опишат впечатленията си, да отговорят на въпроси, които да дадат насоки за подобряване обслужването. Но магазинът не е отворен.
Откриването остава на обявената дата.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 708
Аха, ок, благодаря.

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 4 004
Аз пък не разбирам каква е тази истерия около ИКЕА, все едно ако не е този магазин няма откъде да си купим мебели...

# 114
  • Мнения: 3 638
Аз пък не разбирам каква е тази истерия около ИКЕА, все едно ако не е този магазин няма откъде да си купим мебели...
да, ама....
от 30 юли си чакам спалнята  Shocked
а в Икеа каквото си харесаш веднага си го вземаш  Rolling Eyes

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 4 004
Аз пък не разбирам каква е тази истерия около ИКЕА, все едно ако не е този магазин няма откъде да си купим мебели...
да, ама....
от 30 юли си чакам спалнята  Shocked
а в Икеа каквото си харесаш веднага си го вземаш  Rolling Eyes

да съгласна съм, че в някой вериги се чака ако се прави поръчка, но ние като търсихме мебели с малко проучване в нет-а открих не толкова популярни магазини по-ниски цени и налични мебели.

# 116
  • Мнения: 3 638
Къде точно е Икеа в София?
На мъжа ми колегите му казали, че е към Младост, а Гугъл мапс ми я вади над бул. България  newsm78

# 117
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Като адрес се води на 'Околовръстен път' 216, малко преди отбивката за Бистрица.
Не си спомням само дали другата отбивка - за лифта беше преди или след магазина.
В случай, че се идва от Младост, се пада от лявата страна.
На 368 стр. на каталога има нещо като карта, поне обща представа се добива.

# 118
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
По-близо е до Младост, отколкото до бул. България

# 119
  • Мнения: 3 638
CTramell благодаря за адреса  Hug

# 120
  • Мнения: 6 441
Да ви следя Peace

# 121
  • Мнения: 0
И ние си получихме каталога. Има много интересни неща. Различно от това, което сме свикнали да виждаме. Явно са се постарали преди 20 всеки да се сдобие с каталог.

# 122
  • София
  • Мнения: 44 029
при нас пък още няма каталози....
а каталога е същото, което виждаме, като PDF ли или има някакви разлики?

# 123
  • Мнения: 3 638
и при нас в Х. Димитър няма каталози, въпреки че преди 1 седмица, когато мъжа ми ходи до пощата чул пощаджийките да говорят за камион с каталози на Икеа, които щели да почнат да раздават същия следобед
у нас обаче няма каталог - може да са ни пропуснали  Sad

# 124
  • София
  • Мнения: 44 029
да и при нас уж разнасяха, бях в пощата по друг повод, та подметнах, че при нас още няма...а те казаха, че разнасяли по улици и райони и явно не били стигнали още до нашата част...ама това беше преди седмица...подозирам, че няма и да стигнат Simple Smile

# 125
  • Мнения: 7 987
Хм.... дали път наистина не работи вече магазина?

# 126
  • Мнения: 0
Сега успявам пак да седна да пиша. Сверих каталога с този на PDF за България. Същият е. За магазина - не вярвам да работи вече без откриване. 

# 127
  • Мнения: 16
И  ние не сме го получили все още! Whistling

# 128
  • София
  • Мнения: 6 249
и при нас в Х. Димитър няма каталози, въпреки че преди 1 седмица, когато мъжа ми ходи до пощата чул пощаджийките да говорят за камион с каталози на Икеа, които щели да почнат да раздават същия следобед
у нас обаче няма каталог - може да са ни пропуснали  Sad
при нас (пак Х. Димитър) още на 5-6-ти септември имахме каталог.

# 129
  • Мнения: 63
и ние получихме каталог, има доста интересни неща, но и не са евтини  #Crazy

# 130
  • Мнения: 7 947
при нас пък още няма каталози....
а каталога е същото, което виждаме, като PDF ли или има някакви разлики?

Аз го получих, едно към едно е. 
Не, не са евтини. Доколкото чувам са качествени обаче.

# 131
  • София
  • Мнения: 44 029
мерси, значи няма какво да съжалявам, че са ни пропуснали, едно нещо по-малко   в къщи  "да хваща прах"... има и евтини неща, има и не толкова...

# 132
  • Мнения: 7 947
Значи...има спални по 200-300лв, маси има евтини - трапезната за 87, холната малката за 10лв, разни ей такива дребни неща. Но аз много харесвам канапетата им, нищо, че преди два месеца се обзаведохме и не дочаках. Икейските са си супер, цената е 600-700 от вида, дето ми ха ресва с възглавките, но това не е евтино. Не е и скъпо особено де, като в другите мебелни почти.
Има обаче доста интересни идеи за пространството иразпределението. Откъм декорация - трябва да ида да видя, съботата ще е.  Laughing

# 133
  • София
  • Мнения: 44 029
ами според мен си е евтино... като се има предвид тук за тези пари какво може да си вземеш.
Но да организиращите им неща според мен са супер, някои и много евтини...сега това детското, което по-напред писах, че заради тях чакам икея..ами то е 160 лв ли беше цялото...като се има предвид че тук 30-40 лв е само една кутия такава...а за тази цена те са 6 кутии и  рафтовата част...за мен си е супер цена.

# 134
  • Мнения: 7 947
Кое е това детското, не съм изчела темата  Embarassed
Ние нямаме детска стая още. Стои си празна като склад.
И то не само заради предстоящо обзавеждане и средства, ами защото синът ми тотално отказва да има своя стая. Та си мисля да направя направо ученическа догодина...Знам ли и аз.
На мен много ми харесаха леглата с преградка за падане, но мисля, вече е голям, пък и момче. Но предполагам, че ще има доста повече детски неща от каталога, поне така ми казаха.

# 135
  • София
  • Мнения: 44 029
227-228 стр на каталога  органайзърите с кутиите за детски играчки(всъщност то не е казано, че трябва да са баш за играчки, в целият дом може да се ползват такива)

# 136
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не само детски, най-различни неща има, които няма как да се видят в каталога, а други пък може и да не ги забележи човек на първо четене.
Трябва си посещение, да се разгледат всички композиции, после вече може и през сайта да се следи. Българският явно не е готов още, аз си гледам тук Wink - http://www.ikea.com/ch/fr/
Забелязвам, че в Швейцария вече започнаха намаленията.

# 137
  • Мнения: 46
Някой знае ли от колко часа отварят? Дали ще е от порядък на Комо и Айко или се води по-висок клас? И като цени има ли някой наблюдения дали са по-високи от Комо и Айко например?

# 138
  • София
  • Мнения: 11 114
От 10.00ч.

Някой завърнал се няма ли, да разкаже ?

# 139
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Завърнали се най-рано привечер Laughing
Ако магазинът е с мащабите на тези, които съм посещавала си трябват едно 3-4, че и повече часа спокоен ход, за да може да се разгледа всичко.

# 140
  • Мнения: 3 638
Завърнали се най-рано привечер Laughing
Ако магазинът е с мащабите на тези, които съм посещавала си трябват едно 3-4, че и повече часа спокоен ход, за да може да се разгледа всичко.

аз само един съм посещавала (в Солун) и се загубих вътре
та може да трябват няколко часа и да намериш изхода  hahaha
освен ако не пробваш да излезеш през аварийния и да им задействаш охранителната система (като мен)  Joy Joy Joy

# 141
  • Мнения: 2 558
и аз ще чакам отзиви от първите посетили БГ ИКЕА  Peace

# 142
  • Мнения: 4 916
В подфорум Нашият дом също има тема за Икеа, има и няколко отзива от днешни клиенти.

# 143
  • Мнения: 684
освен ако не пробваш да излезеш през аварийния и да им задействаш охранителната система (като мен)  Joy Joy Joy
Хаха, и аз така, и точно в Солун - на финала след 3 часа обикаляне, бързах да изляза за цигарка и...  МЯУ, МЯУ, МЯУ... Laughing
Много съм доволна и от тукашната Икеа! Имаше си доста народ, но организацията беше екстра - нямаше блъсканица и задръстване, разпределители на паркинга те насочват накъде е свободно, откъде е изходът. И вътре персоналът също много мил и отзивчив. Екстра е!

# 144
  • Мнения: 2 558
а, ако предоставят скоро и възможност за онлайн поръчки ще е повече от супер  Whistling Grinning

# 145
  • Мнения: 13 512
а, ако предоставят скоро и възможност за онлайн поръчки ще е повече от супер  Whistling Grinning
не мисля

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 647
От 10.00ч.

Някой завърнал се няма ли, да разкаже ?
Хубав е магазина, цените на дреболиите- като цяло са като в другите Икеи, възможно е да има някои разлики, за мебелите- не знам.Каталога на български работи поне от 3 седмици-ето линк
http://onlinecatalogue.ikea.com/BG/bg/2012/IKEA_Catalogue/
разликата м/у ИКЕА и Айко например е, че мебелите на ИКЕА се изпитват - има  си специални симулатори, което ги прави по-надеждни.Но пак са си масово производство за масовия потребител, т.е. не са за дизайнерски мебели, въпреки че напоследък се опитват да вкарват такива серии.

# 147
  • Мнения: 2 558
а, ако предоставят скоро и възможност за онлайн поръчки ще е повече от супер  Whistling Grinning
не мисля
защо не, доста от другите им магазини предоставят такава възможност, а и си имат обявени цени за транспорт до всяка точка на България  Grinning

# 148
  • Мнения: 7 987
За тези, които не знаят и няма да прочетат назад - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=609299.0

# 149
  • Мнения: 4
Здравейте, искам да попитам тези, които вече ходиха в ИКЕА (ако някой е обърнал внимание)
 дали го има това влакче?

http://bgbiznes.com/poppup.php?pic=3624358987.jpg&w=500&h=500

Мисля, че се произвежда в тук, в България, специално за ИКЕА

# 150
  • Мнения: 2 298
blusko, ако въпросът ти е дали се предлага в БГ, да!
Ако пък питаш дали го има наличен в момента, тук можеш да проследиш! Добавяш в списъка и виждаш складовата наличност!  Peace

# 151
  • Мнения: 4
Благодаря ти shrekie за линка, точно това исках да видя наличност и цени.

# 152
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Да, има го. Цената не помня, не обърнах внимание. Има я в каталога, вчера късно го разглеждах и я мернах.
 Аз вчера ходих в ИКЕА, страхотна организация, нямаше блъсканица. Очаквах да е по зле положението. Цените са им добре. Аз лично съм ходила само в Италия в този магазин , и цените са си същите. Поне на нещата, които съм купила от там. Учудих се на учтивия персонал. В Италия не можеш да видиш никой наоколо, освен клиентите.
Оставих децата в детския кът, 2 часа безплатно. Дават ти  и нещо подобно на малка радиостанция, и си в постоянна връзка с детето ако желаеш. Т.е. звъниш на момичетата, то може да ти позвъни с тяхна помощ. Или просто да попиташ. Чудесен вариант ми беше да разгледам на спокойствие.
Въпреки, че после като ги взех беше купон и вътре. Навсякъде можеш да седнеш, пробваш легло, стол и "починеш".  WinkИма много повече неща от каталога. А и там можеш да се сетиш за хиляди неща, които ще са удобни и нужни.
 Има примерни жилища от 22кв.м, 55квм. И други размери май имаше...не обърнах внимание. много компактно и практично е подредено. не можеш да повярваш как може в толкова малко пространство да се съберете..
Има много готини малки хотдог - чета на изхода. 1 хот дог и два сладоледа - 1.50лв. Един хот-дог и сладолед - 1лв. Промоция някаква. На децата им харесаха, а и сладоледа си го сипваш сам на машина.  Вътре пък малката яде 10 мини кюфтенца с порция пърж.картофи и хляб \като в Италия ....с водичка към 5лв и нещо ми струваше.
 

# 153
  • Мнения: 2 558
Момичета, нека пишем в една тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=609299.645;topicseen  Hug

# 154
  • Мнения: 6 441
Здравейте, искам да попитам тези, които вече ходиха в ИКЕА (ако някой е обърнал внимание)
 дали го има това влакче?

http://bgbiznes.com/poppup.php?pic=3624358987.jpg&w=500&h=500

Мисля, че се произвежда в тук, в България, специално за ИКЕА
Има го  Peace
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=13396

# 155
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Аз вчера бях-нямаше блъсканица... Peace

Общи условия

Активация на акаунт