Захранване в Родилното с Адаптирани млека

  • 1 785
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте, искам да споделя възмущението си от това че в родилното се раздава масово адаптирано мляко. Аз като една съвестна майка, която иска бебетата ми /имам близнаци/ да достигнат тегло за да ни изпишат от родилното отделение, започнах да давам без колебание млякото. Само че масовата практика в Майчин дом беше, адаптираното мляко за през нощта - т.е. в 01.00часа и 4.00 часа сутринта да се раздава в 22.00 часа вечерта, когато за последен път минаваха сестрите. В последствие прочетох в къщи че млякото има срок за консумация след приготвяне в рамките на 1 час. Да не говорим че ми се е случвало да ми дадат двойна доза за двете нощни хранения в едно и също шише, при положение че пише на упътването на млеката - да не се използва повторно остатъците от останало мляко. Подобна поведение според мен застрашава здравето на децата ни.

# 1
  • Мнения: 857
При моето раждане също раздаваха АМ и добре, че го имаше, иначе детето ми нямаше какво да яде - кърмата ми дойде на 6-я ден в къщи. Но ВИНАГИ млякото беше топло - приготвено преди да ни го донесат.
Наскоро гледах по тв научнопопулярен филм. В американски ясли с деца на 8 месеца до 1 година - та както и да е - отвориха хладилник и показаха рафтове пълни с шишета с мляко  newsm78.
Упътването и аз съм го чела. Просто не знам как да коментирам.

# 2
  • Мнения: 2 376
И на нас в родилното ни пробутваха шишета отначало, но аз ходех да ми сменят млякото, ако е престояло. То тя мадам  повече от 60 мл не е изпила за целия ни престой.., но все пак.

# 3
  • Мнения: 3 718
Споделяла съм го и друг път, ама много се ядосвах, че ми носеха бебето нахранено в родилното. Раждах в Шейново.

# 4
  • София
  • Мнения: 212
Мойто бебе не беше при мен известно време и така и не успях да го кърмя. Хранеха го с шишета с такива голями дупки, само като обърнех шишето и млякото течеше. По същия начин беше, дадат млякото за цялата нощ, като има все пак някакъв срок за консумация. Много съм разочарована от отношението. Confused

# 5
  • Мнения: 561
ОХ, и мен много ме е яд. Няколко дена поред бебчо въобще не искаше да суче от мен и давах АМ след няколкочасови опити-съответно след въпросния един час. Но въобще нямах идея-никой не ти казва каквото и да е в тези болници  Close.

# 6
  • Мнения: 1 174
В болницата където раждах, децата са отделно от майките, ходехме да кърмим в определени часове /на 3 часа, без нощем в 3 ч./. Не съм се замисляла за това как приготвят млякото или как ги хранят, но после четох, че в някои болници подпирали шишетата на кошарките и така може да се задави някое бебе  Close  Сега от теб пък разбирам, че не е според упътванията в кутията  #Crazy Не съм учудена ни най - малко, за съжаление. То вече май няма какво да те учуди в тази страна. Слава богу, че това продължава само няколко дена  Confused

# 7
  • Мнения: 134
 Много се ядосах от прочетеното....каква небрежност,какво безочие.Ами ако се случи нещо с бебенцата,тези изроди деца нямат ли?Майката е тази,която да реши дали да кърми или да дава АМ.Добре,че не съм раждала в България. #Cussing out #Cussing out #Cussing out newsm61

# 8
  • Мнения: 693
 #Crazy #Crazy #Crazy


Вие сериозно ли говорите? Rage

Е, мама му стара, няма ли кого да алармираме да спре тази безотговорност!? Извинявам се, направо побеснях  ooooh!

# 9
  • Мнения: 306
на нас винаги ни носеха прясно приготвено АМ (раждах в Стара Загора в Ниамед). на мен кърмата ми тръгна чак като се прибрахме у дома, та добре че дотогава имаше какво да яде бебето. не че щеше да умре от глад де, после четох, че няма проблеми и само глюкоза да му се дава, ама хайде...

а това, което чета е ужасяващо, мисля, че модераторите знаят по- добре от нас къде трябва да се алармира за подобна безотговорност!

# 10
  • Мнения: 543
Нямам против да се дава АМ в болниците, но първо трябва да се научат децата да сучат и майките да кърмят и след това, ако е наложително - в смисъл - майките не искат да кърмят, млякото още не е слязло и ббето НАИСТИНА СЕ нуждае от дохранване - за известен период - нека да не е забранено! Но да се прави и дава така, както е по упътване - до 1 час след приготвяне, в стерилизирани шишета и биберони, топличко... И пак повтарям - Само ако има някаква реална причина, която да пречи на кърменето.

# 11
  • Мнения: 3 718
Готика, ти си оптимист голям. Дано стане така някой ден, но за сега рутинно си хранят бебетата за да им е мирна главата. Хубаво е това да се знае от бъдещите майки и да преценят къде да раждат и какво да изискват от персонала и мед. лица.

# 12
  • Мнения: 543
Готика, ти си оптимист голям. Дано стане така някой ден, но за сега рутинно си хранят бебетата за да им е мирна главата. Хубаво е това да се знае от бъдещите майки и да преценят къде да раждат и какво да изискват от персонала и мед. лица.
Освен да гледам оптимистично, друго не ми остава...или пък да се ядосвам....
Аз също като теб раждах в Шейново и съм категорична, че НЯМА да се върна там! Лекарите са чудесни, акушерките, които им асистират също - но после става страшно. Имаше само една човечна сестра, всичкото друго беше.....не ми стигат думите.

# 13
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
В друга дискусия споделих мнението си относно Шейново и бях нападната. За щастие не раждах там, но пък си водех ЖК. Няма да коментирам. Абсолютно съм срещу даването на АМ в родилното против волята на майката. И все още съм на мнение, че много от неуспешните кърмения се дължат именно от родилния дом.

# 14
  • Мнения: 3 718
Готика, аз съм на мнение, че в Шейново важи поговорката "Царя дава, пъдаря не дава". Добри лекари и акушери, ама низшия персонал е...като за филм са.

Общи условия

Активация на акаунт