На пазар в Лозенград и Одрин - 2

  • 131 257
  • 296
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Здравейте, момичета!

Имам една молба!  Praynig
Трябва ми едно лекарство за моя близка. В България производството му е спряно, но в Турция еквивалентът му се произвежда и продава във всяка аптека.
Моля, който ще ходи скоро в Турция и има желание да помогне, да ми пише ЛС!

Благодаря предварително!   bouquet

# 76
  • Мнения: 700
Благодаря за темата на всички, които пишат. Може ли да потвърдите - паспорти и на възрастните ли се изискват на границата? Благодаря! Приятен ден! Grinning

# 77
  • Мнения: 12
mila6ka да на границата паспортите и зелена карта за колата ако с кола ще ходите. Лек път ви желая.

# 78
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Благодаря за темата на всички, които пишат. Може ли да потвърдите - паспорти и на възрастните ли се изискват на границата? Благодаря! Приятен ден! Grinning

задължително задгранични паспорти за всички - възрастни и деца  Peace

# 79
  • Мнения: 0
Кажете нещо за цените на златото в Одрин. Кой ден да си избера за посещение в Одрин-понеделник,вторник или сряда. ( за съжаление -не мога в петък)

# 80
  • Мнения: 224
Много хубава темичка - ще я следя. Ние сме на една ръка разстояние от Одрин, но сме ходили само 1 път като екскурзия. Сега избягвам заради надебелялото положение. Свекървата и свекъра ходиха на 18 април /събота/. Водили ги на пазара за зеленчуци - накупили 10 кг домати и краставици- доматите не са лоши, но краставицие не изглеждат добре по 1,50 стрували  Peace
Иначе и аз да кажа - според мен е най-добре да не се обменят пари, пълните дебитната карта с левчета и си ги теглите от някой банкомат в лири или още по изгодно плащате в търговските обекти направо с картата, като си спестявате фиксираните такси за теглене. Парите ви излизат почти на фиксинг...в зависимост каква ви е картата Simple Smile

# 81
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
А някой купувал ли е хъджис или слийпи,турските,не слийп енд плей?Интересув а ме имат ли ласти4ни лепки.Ние другата седмица ще ходим до лозенград,та да знам какви памперси да вземем.А къде са тези борси за памперси и прахове?
И струва ли си да се иде в сряда на пазара в Лозенград,свекърва ми казва ,4е тогава бил инстанбулския пазар там,има ли свестни дрехи,или пак боклуци както през другите дни?

# 82
  • Мнения: 12
лелка здравей, когато отидеш на пазара е голяма лудница в началото започва само зеленчуковия пазар после в ляво са кюрдите а в дясно са турците. Има доста неща ако пазариш много от един човек може да се пазариш за отстъпка. Всичко което е тяхно турско производство е евтини, останалото не. Има много китайски стоки най вече при кюрдите, да не се учудиш има и български  Simple Smile.  Аз ползвам само хъджис памперси и няма да казвам колко пакета си купих за да не ми се смеете. Взех и един пакет бебекан турски техни много евтини - добре че беше 1 пакет, ужасни са като хартия и непопиват въоще. За хъджиса мога да кажа че по добри от тях няма, растегателна лентичка на самите лепенки няма а е отзад на гръбчето, което аз го смятам за по добре. Попивателния слой е по широк и по дълък затова идват малко по дебелички от другите но изпускане няма. За сравнения вечер памперс са ми изпускали тези не. Но нямат нищо общо с нашите хъджис който продават тук, един път ми се наложи да взема, пълен боклук бяха. Само който ги е ползвал и двата вида може да каже каква огромна разлика имат турските и българските памперси /който са полски/. В момента не е много изгодно да се пазари там особено на пазаред ден, защото научиха че много копуваме и точно тогава вдигат цените, вечер след пазарен ден или дръг ден може да забележите разликата в цените. Аз лично ти препоръчвам само хъджис да си вземеш да не рискуваш с турските /макар че съм чела че има и доволни от тях/. Лек път ти желая и се надявам после да споделиш как е минало и как са цените там. Всичко хубаво.  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 591
Vale_bs , а би ли споделила памперсите пак от там, от пазара ли ги купуваш? И ако е възможно ориентир някакъв да дадеш    bouquet

# 84
  • Мнения: 12
памперси има където си искаш под път и над път, но има разлика в цените и до 5лв и на горе, ако имате възможност обиколете преди да вземете.  Има и на кипата големия магазин като метро дори някой път има промоций и идват по евтини има и магазин панайре попринцип дрехи и прахове има незнам дали и памперси е вкарал, но там всеки продава памперси явно имат голяма далавера от тях. Има едни пюренца на кипата само плодови по 1 лира бяха непомня каква марка тяхма търска но малкия ги обожоваше, толкова вкусни бяха че съжалявам че не взех повече, само плодови бяха може и местни да имаха но дези бяха супер, ако  имате възможност си вземете. В момента на кипата има промоция на домати по 1,49лв. Има едни като складове но незнам как и къде да ги намериш с питане попринцип, иначе няма как, ние 100 пъти питахме, едни тесни улички къщите им на улицата ако излезе някой от врата може да го блъснеш, облечени като нашите цигани има и костюмари де. Интересното беше с обществената тоалетна попринцип само мъже ходят има и женски но са заключени и струват 0,50лири. Друго незнам какво да ти кажа.  Ако искате нещо пак питайте, че то много нещо беше. Съвет не се овличайте с покупките и пазете фактурите за границата за да нямате проблеми. Лек ден ви желая.

# 85
  • Мнения: 591
Vale_bs , благодаря ти за бързия отговор   bouquet. Ние по-миналата събота бяхме и понеже беше събота и решихме и пазара да разгледаме. Обаче явно е трябвало и встрани от зеленчуковата алея да "кривнем", че да намерим памперси.  ooooh! Питах за тях, понеже единствено в КИПА видях и честно казано хич не ми се видяха евтини.

# 86
  • Мнения: 12
А и може да са ги дигнали, понеже ми казаха една цена и аз като сметнах ми то излизаше по скъпо от колкото тука но аз имам още дори продавах до скоро /поради прекалено много купени Embarassed/. А до колкото си спомням на нас ни парвавиха доста голяма отстъпка понеже всички памперси изкупихме който имаха в наличност  Embarassed. така че ако намерите и смяташ да взимаш повечко пазари се. В момента в кипата няма никаква промоция само глупости градински люлки пейки барбекю което е 9лв /поне то е евтино/, ябълки, зеле, банани, ей такива неща, нищо интересно. А като чи ли напоследък кипата се открой като доста скъп магазин преди небеше така, а другите който ги дават пак евтини като Бим и още кой беше то няма почти нищо там. За няколко пъти ходене всичко ще разберете и ще научите кое. На мен почти всичко за детето ми е от там бях споменала вече кошарата с анатомичен матрак с много дебел обиколник и балдахин до долу на цялата кошара всички дрехи и обувки като бебе, но количките им хич небяха хубави. Отидете пак пообиколете на главната и на ляво долните улички има доста интересни магазини. Кой каквото търси де. Е лека вечер от мен.  Peace

# 87
  • Мнения: 16
Здравейте,искам да попитам не може ли да се плаща в долари?Аз преди месец ходих до истанбул и там плащах само с долари,излиза по изгодно.А за лирите аз си купих на границата и бяха едно към едно с лева.

# 88
  • Най-зеленият остров
  • Мнения: 50
Минавали ли сте границата през нощта? Ще заминаваме в четвъртък и се притеснявам дали няма да ни накарат много време да чакаме. Последния път когато минавахме  хванахме преди обедната им закуска и тихо и чинно изчакахме митничаря да си изяде баничката и тогава да ни удари последния печат.

# 89
  • Мнения: 12
Попринцип вечер е по спокойно защото много малко минават, но ако е по малките часове тогава идва другата крайност защо го безпокойш. Имайте и това на предвид и лек път ти желая.

Общи условия

Активация на акаунт