бебе не спи

  • 2 247
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Сигурно много от вас са имали този проблем: бебето ми е на почти 4 месеца и всяка нощ се събужда по 7-8 пъти. Кърмя го 3 пъти през нощта,та мисля че не е гладен. Но след всяко хранене заспива за половин час, събужда се, слагам бибата в устата, пак заспива за малко , събужда се и така минават два часа . Не знам какво да правя- оставихме го да плаче известно време няколко поредни вечери, но няма промяна. От един месец не спи в нашата спалня по съвет на педиатъра, но и това не помогна.
   Даите съвет, ако сте имали подобен проблем, ще съм много благодарна.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
От раждането ли е така? Как върви с килограмите, да не би да не ти стига кърмата и да е гладно детето  Rolling Eyes А стомахчето кога си почива. Все пак вече не е съвсем малко бебче, не трябва ли да има няколко часа почивка. Мисля си да не му се товари пък много стомахчето, има ли колики?

# 2
  • Мнения: 85
Дъщеря ми от скоро започна да се събужда през ноща по няколко пъти,нас ни мъчат зъби,може и при вас да е това..Ние сме на 6 месеца.Има го варианта да не е дохранено.Само на кърма ли сте?Да не би да не му стига кърмата.Може да пробваш да изцедиш кърмата за да видиш колко му даваш като грамаж и да разбереш дали от това се буди.На вашата възраст мисля че моята ядеше между 120-150 мл.И спеше до 6 сутринта някъде.

# 3
  • Мнения: 2 015
Пробвай вечер, да му даваш нещо по-засищащо.Да не би да има колики newsm78?Моя син, като стана на 6 месеца започна да спи малко по-нормално.Иначе не съм си и мислила да го отделям, защото в стаята по-бързо го чувах, когато се размърда.Така ставах бързо  и му давах каквото желаеше, а в другата стая се събуждах, когато той отдавна вече се е разсънил от рев ooooh!.
Аз си мисля, че може да са колики.Друго даваш ли му, освен мляко newsm78?

# 4
  • Мнения: 568
Не бързай да дохранваш,ако надава нормално значи му стига.Може да са колики ,а в отделна стая едва ли ще е по-спокоен.

# 5
  • Мнения: 60
Синът ми беше на 4 месеца когато започна да се буди през нощта, та така до преди 2 седмици, вече е на 1год. и 4 месеца. сега се буди само по 1 път. Водих го на доктор- всичко е наред. Всяка вечер правех разместване на стаята му - резултат пак нямаше, и при нас да спи и отделно - все тая. Просто свикнах, че е по - емоционален и че сигурно го болият зъбите, казах си, че това е моят син и аз трябва да си го гледам такъв какъвто е. Всяко дете си е различно. Едни си лягат вечер в 20,00ч и стават сутрин в 8,00ч, а пък други по цяла нощ плачат. Не се ядосвай, просто свикни с тази мисъл, че може би скоро няма да се наспиш...

# 6
  • Мнения: 4 289
Пробвай вечер, да му даваш нещо по-засищащо
Детето е много малко за нещо различно от кърма или АМ. Едва ли се буди от глад, просто много бебета минават през този период. При някои продължава за кратко, при други с месеци. Когато синът ми беше на около половин годинка и вече даже захранен, започна да се буди по няколко пъти през нощта очевидно не от глад. За един месец се видях в чудо, разсипах се от безсъние. С дъщеря ми вече знаех, че най-доброто, което мога да направя и за нея и за мен, е да я взема в нашето легло, вместо да упорствам да спи в кошарата си, както правех с баткото. Моментът отмина много по-леко и за двете ни и тя определено не привикна да спи при нас.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми докато навърши 1 г. се будеше през нощта на всеки половин, един час. Не ме питай как изкарах  ooooh! После спря и сега се буди по 2 пъти на нощ. Причини много - колики, зъбки, топло му е, студено му е, лош сън, много емоции през деня и т.н. Все периоди, които ще отминат от самосебе си. Трябваше да мине доста време, докато осъзная, че всеки плач не означава непременно глад  Peace

# 8
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
За съжаление на недоспалите майки това е нещо напълно нормално. Бебетата се впечатляват лесно. На тази възраст вече стават много любопитни, преживяват видяното през деня...
Ако пълни памперсите значи не е гладен. Стисни зъби и чакай да отмине. След години като не се прибира по цяла нощ пак няма да можеш да спиш  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 521
А през деня как е със съня?Защото моето и през деня спеше само 15-20 мин и след няколко часа пак толкова.Има бебета които не са от сънливите.Едва ли е нужно дохранване NaughtyАко си наддава добре(както беше и моето)просто ще се примириш и ще изчакаш да мине този период.

# 10
  • Мнения: 1 187
Моят син беше така. Не открихме причината. Пробвахме какво ли не.

# 11
  • Мнения: 22 369
А през деня как е със съня?Защото моето и през деня спеше само 15-20 мин и след няколко часа пак толкова.Има бебета които не са от сънливите.Едва ли е нужно дохранване NaughtyАко си наддава добре(както беше и моето)просто ще се примириш и ще изчакаш да мине този период.
Peace А и моя съвет е точно обратния на този на педиатъра: Вземи бебето да спи при вас,а не само в отделна стая.

# 12
  • Мнения: 210
Ние също имаме този проблем от 3 месец - прочетах една статия и се оказа ,че аз преча на бебчо да спи а не той на мен.С прекомерните си грижи да е нахранен и дали не е жаден - в статията пише че е нормално децата да се будят 7 или 8 пъти на нощ ,но е важно да ги научим сами да заспиват отново ,а като ги храним и ги дигаме от креватчето ги разсънваме и им пречим.И при нас така се оказа може да го храня на всеки час и заспива за час но може и да не яде до 5 и сам да си заспива

# 13
  • Мнения: 2 908
Ако не е от колики,зъбки или глад-няма какво да направиш-моята мома си е много емоционална и се будеше както описваш редовно така-сънува кошмар...не знам.Не беше гладна,бяха и спрели коликите след 3-тия месец...така и не сме спали нормално и то до сега-успокоих ли те? Ако бебчето е от емоционалните-не се надявай на спане скоро....

# 14
  • Мнения: 511
Разбирам те мнооого добре.  ooooh!Единственото което мога да направя е да ти пожелая това да е период, който бързо да отмине. При моето дете се оказа един ужасно дъъълъг период, който продължава и до днес, редувайки нощите с n на брой събуждания (сега най-вече заради зъбки) с "щастливите" за мен нощи само с по 1-2 събуждания за кърмене. Май и аз те успокоих Mr. Green

# 15
  • Мнения: 3 092
Бебето е само на кърма , нали - значи приказките за почиващото от кърмата стомахче ги остави настрана .Кърми го всеки път щом показва нужда от това .
Така хем кърмата ти ще е достатъчно , хем детето ти ще заспива по - бързо и няма да се налага да го носиш например из стаята .
Показателя , по който ще разбереш дали кърмата му стига не са броя наакани , а броя хубаво напишкани памперси . Grinning
Аз обратно на педиатъра ти те съветвам да спиш с детето си .
Минала съм през това , така че ти давам съвети ,който могат и вярвам че ще ти помогнат .
Освен това не изключвам вероятността да го мъчат зъби , все пак е на 4месеца , на моето момиченце първите зъби се появиха ма 5месеца и половина , а започна да се буди на всеки час през нощта около 3месечна и така до като стана на година и няколко месеца , вече не помня точно на колко.
Все още спи лошо ,но то е от емоции  Simple Smile
дано периода на постоянно будене да е по кратък при теб .
Слушай сърцето и майчинския си инстинкт .
Остави всякакви предрасъсдъци и се води по детето и си избери онзи вариант , който най - добре ще ти помогне да се понаспиш .

# 16
  • Мнения: 68
 Моето момиче от както се е родило всяка нощ се буди.Вече спря да яде нощем,но за вода се буди.Един единствен път се случи да заспи вечерта и да се събуди в 05часа.Денем не е от най-поспаливите,та да кажеш че се наспива през деня.Просто си е така.

# 17
  • София
  • Мнения: 388
Да не би да му е топло, студено...? Дъщеря ми се буди често, когато е прекалено облечена и завита.

# 18
Благодаря на всички, които ми отговориха и посъветваха.
Смятам ,че кърмата му стига ,защото наддава повече от прилично засега. Температурата в стаята му я поддържам на19-20°( казват, че е идеалната температура за бебетата).
А що се отнася за спането с нас, двуомя се ,но в същото време не ми се ще: първо, защото през първите три месеца спа в нашата стая( но не в нашето легло) и беше същото положение, и второ, защото ще се притеснявам да не го задуша.
Вчера четох в един саит съвета на един педиатър малките бебета да се увиват целите в пелена или чаршавче, защото това гиуспокоявало  .Някои опитвал ли е да си увива бебенцето така и как му се отрази? чудя се дали да не опитам... newsm78

# 19
  • до морето
  • Мнения: 2 244
моят съвет също е да го вземете във вашето легло, ако е достатъчно широко, явно детето те търси и се чувства неспокойно без теб, затова, когато го вземеш се успокоява, а после като установи, че те няма пак плаче.
Аз съм взимала децата си при нас, чела съм и статии на тази тема,това ще е най-добрия вариант и за двама ви, но пак повтарям ако е достатъчно мястото .
Лягала съм 2 пъти върху дъщеря си и направо изтръпвах от ужас, как не се задуши не знам, затова спрях.
Когато се роди синът ми бяхме вече с друго легло и спеше при нас почти непрекъснато, сега е в собственото си легло, измести се с поносими протести. 1crib

# 20
  • София
  • Мнения: 17 591
Звучи ми като да има колики. Ако е така, логично е, че картинката се влошава, вместо да се подобри от многото хранения. Пробвай да го храниш вечер - към 24 - с АМ известно време (да е сигурно, че храната е достатъчно питателна) - може даже с АМ и плазмони безглутенови - и после да не даваш повече храна до сутринта... известно време вероятно ще се буди и ще трябва да го тешиш някак. Или ползвай капките за колики - които му помагат, ти си знаеш - при всяко хранене, а през нощта - малко повече. Болката се появява известно време след храненето... НЕ го вземайте обратно във вашата стая - вместо да решиш един проблем, ще си създадеш допълнително и други.

# 21
  • Мнения: 22 369
Е ,това да се дават бишкоти на 3 м. и да дава АМ,при положение,че майката има достатъчно кърма,а детето наддава повече от добре,не е най-уместния съвет Peace.Моето бебе спеше с нас,проблеми не сме имали.Напротив,така се бяхме стиковали,че се хранехме няколко пъти на нощ,без да ни пречи на съня.По-спокойно бебе от моето не можех и да искам.Нямам търпение да се роди второто,веднага идва в нашето легло.Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 22:08 от ДесиХ2

# 22
  • Мнения: 1 558
Според мен е период,който ще отмине.Можеш да му даваш вечер преди да заспи чай на Хип,имаше някакъв успокояващ Peace

# 23
  • Мнения: 262
дано да премине по бързо този период, а иначе и аз мисля че ще е по-добре ако го вземеш да спи във вашето легло. Поне на нас това много ни помогна

# 24
# 25





Таткото яко го люшка бебето, но изглежда това му деиства добре.
А иначе точно за такова увиване ми ставаше думата по-горе.Е, моя бебо е по- голям ,но все пак ще опитам- може би ще поспим 2-3 часа...  ylinfant

# 26
  • Мнения: 2 401
Ако не стане с повиването може да опиташ и спално чувалче, въпреки че при моето детенце това не е помагало да не се буди когато беше по-малко(и сега), за мен спасението е да се спи с детето, колкото пъти се събуди даваш да суче и продължавате да си спите, само трябва да е по-широчко леглото за да е удобно и да не се притесняваш, че ще притиснеш детето, но ти си знаеш най-добре дали за теб това е удачен вариант!

# 27
  • Мнения: 22 369

Таткото яко го люшка бебето, но изглежда това му деиства добре.
А иначе точно за такова увиване ми ставаше думата по-горе.Е, моя бебо е по- голям ,но все пак ще опитам- може би ще поспим 2-3 часа...  ylinfant
Прочети темата за метода на др.Карп и ще разбереш защо го люшка така.Много е интересно,аз самата сега се запознах с неговите методи,за съжаление,но ще ги прилагам с другото бебе,живот и здраве. Grinning

Да поговорим за коликите и петте правила на д-р Карп!

Много важно било да се спазват точно правилата.

# 28
  • Мнения: 1 725
Много хубави техники са това! Аз имам на хард диска цяло филмче, в което са много добре показани и обяснени тези техники. Жалко, че вече беше късно да ги приложа в действие, но занапред ще зная, ако пак ми се наложи!

# 29
  • Мнения: 922
От раждането и до сега сме така. Още в родилният дом го бяха забелязали и са му правили доста изследвания. Предупредиха ме, че трябва да се заредя с много търпение и помагачи, /но нямам такива/ Снощи например от 00:00 до 06:00 се е събуждал през 15-20 минути  Cry И почти всяка вечер сме така. 

# 30
чета, чета много саитове и форуми, и установих, че много мами си спят с бебето. Аз се двоумя, тъи като с големия никога не се е налагало ( освен ако е болен, не сме в къщи и т. н.), но може би ще опитам тази нощ, да видим дали ще има резултат при нас...

# 31
  • Мнения: 1 174
Аз също спя с бебето си. По принцип заспива вечер в 8 и тогава го слагам в неговото легло, но той се буди после в 12, около 3, после в 5 и т.н. и просто като отида да си лягам и аз, вземам го в нашето легло. Спалнята е широка 160 см. и е достатъчна и за тримата. Нищо не пречи да опиташ, пък ако не ти хареса да си бъде по старому.

# 32
  • Мнения: 3 092
Наистина опитай и после сподели как е минало !
Дано леглото ви е достатъчно широко и нощта ви да бъде достатъчно спокойна  !  Hug

Не мисля че АМ е по питателна храна от кърмата , нито че бишкотите са подходящи .Лично мнение , но този съвет като че ли не е най -добър  newsm78

# 33
  • Мнения: 117
Синът ми в момента навършва 5, след 3-я месец имаме такива периоди, при нас се оказаха зъбите.  Аз му давам хомеопатичен монопрепарат. Ако го мъчат зъби много помага спане заедно, за да не се притесняваш от притискане, лягаш по гръб и го слагаш върху себе си (върху гърдите и корема). С баткото около месец спахме така заедно (пак в този период на никне на първите зъби), не се схващаш и най важното се наспиваш.

Общи условия

Активация на акаунт