бебе не спи

  • 2 245
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 092
Бебето е само на кърма , нали - значи приказките за почиващото от кърмата стомахче ги остави настрана .Кърми го всеки път щом показва нужда от това .
Така хем кърмата ти ще е достатъчно , хем детето ти ще заспива по - бързо и няма да се налага да го носиш например из стаята .
Показателя , по който ще разбереш дали кърмата му стига не са броя наакани , а броя хубаво напишкани памперси . Grinning
Аз обратно на педиатъра ти те съветвам да спиш с детето си .
Минала съм през това , така че ти давам съвети ,който могат и вярвам че ще ти помогнат .
Освен това не изключвам вероятността да го мъчат зъби , все пак е на 4месеца , на моето момиченце първите зъби се появиха ма 5месеца и половина , а започна да се буди на всеки час през нощта около 3месечна и така до като стана на година и няколко месеца , вече не помня точно на колко.
Все още спи лошо ,но то е от емоции  Simple Smile
дано периода на постоянно будене да е по кратък при теб .
Слушай сърцето и майчинския си инстинкт .
Остави всякакви предрасъсдъци и се води по детето и си избери онзи вариант , който най - добре ще ти помогне да се понаспиш .

# 16
  • Мнения: 68
 Моето момиче от както се е родило всяка нощ се буди.Вече спря да яде нощем,но за вода се буди.Един единствен път се случи да заспи вечерта и да се събуди в 05часа.Денем не е от най-поспаливите,та да кажеш че се наспива през деня.Просто си е така.

# 17
  • София
  • Мнения: 388
Да не би да му е топло, студено...? Дъщеря ми се буди често, когато е прекалено облечена и завита.

# 18
Благодаря на всички, които ми отговориха и посъветваха.
Смятам ,че кърмата му стига ,защото наддава повече от прилично засега. Температурата в стаята му я поддържам на19-20°( казват, че е идеалната температура за бебетата).
А що се отнася за спането с нас, двуомя се ,но в същото време не ми се ще: първо, защото през първите три месеца спа в нашата стая( но не в нашето легло) и беше същото положение, и второ, защото ще се притеснявам да не го задуша.
Вчера четох в един саит съвета на един педиатър малките бебета да се увиват целите в пелена или чаршавче, защото това гиуспокоявало  .Някои опитвал ли е да си увива бебенцето така и как му се отрази? чудя се дали да не опитам... newsm78

# 19
  • до морето
  • Мнения: 2 244
моят съвет също е да го вземете във вашето легло, ако е достатъчно широко, явно детето те търси и се чувства неспокойно без теб, затова, когато го вземеш се успокоява, а после като установи, че те няма пак плаче.
Аз съм взимала децата си при нас, чела съм и статии на тази тема,това ще е най-добрия вариант и за двама ви, но пак повтарям ако е достатъчно мястото .
Лягала съм 2 пъти върху дъщеря си и направо изтръпвах от ужас, как не се задуши не знам, затова спрях.
Когато се роди синът ми бяхме вече с друго легло и спеше при нас почти непрекъснато, сега е в собственото си легло, измести се с поносими протести. 1crib

# 20
  • София
  • Мнения: 17 591
Звучи ми като да има колики. Ако е така, логично е, че картинката се влошава, вместо да се подобри от многото хранения. Пробвай да го храниш вечер - към 24 - с АМ известно време (да е сигурно, че храната е достатъчно питателна) - може даже с АМ и плазмони безглутенови - и после да не даваш повече храна до сутринта... известно време вероятно ще се буди и ще трябва да го тешиш някак. Или ползвай капките за колики - които му помагат, ти си знаеш - при всяко хранене, а през нощта - малко повече. Болката се появява известно време след храненето... НЕ го вземайте обратно във вашата стая - вместо да решиш един проблем, ще си създадеш допълнително и други.

# 21
  • Мнения: 22 369
Е ,това да се дават бишкоти на 3 м. и да дава АМ,при положение,че майката има достатъчно кърма,а детето наддава повече от добре,не е най-уместния съвет Peace.Моето бебе спеше с нас,проблеми не сме имали.Напротив,така се бяхме стиковали,че се хранехме няколко пъти на нощ,без да ни пречи на съня.По-спокойно бебе от моето не можех и да искам.Нямам търпение да се роди второто,веднага идва в нашето легло.Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 22:08 от ДесиХ2

# 22
  • Мнения: 1 558
Според мен е период,който ще отмине.Можеш да му даваш вечер преди да заспи чай на Хип,имаше някакъв успокояващ Peace

# 23
  • Мнения: 262
дано да премине по бързо този период, а иначе и аз мисля че ще е по-добре ако го вземеш да спи във вашето легло. Поне на нас това много ни помогна

# 24
# 25





Таткото яко го люшка бебето, но изглежда това му деиства добре.
А иначе точно за такова увиване ми ставаше думата по-горе.Е, моя бебо е по- голям ,но все пак ще опитам- може би ще поспим 2-3 часа...  ylinfant

# 26
  • Мнения: 2 401
Ако не стане с повиването може да опиташ и спално чувалче, въпреки че при моето детенце това не е помагало да не се буди когато беше по-малко(и сега), за мен спасението е да се спи с детето, колкото пъти се събуди даваш да суче и продължавате да си спите, само трябва да е по-широчко леглото за да е удобно и да не се притесняваш, че ще притиснеш детето, но ти си знаеш най-добре дали за теб това е удачен вариант!

# 27
  • Мнения: 22 369

Таткото яко го люшка бебето, но изглежда това му деиства добре.
А иначе точно за такова увиване ми ставаше думата по-горе.Е, моя бебо е по- голям ,но все пак ще опитам- може би ще поспим 2-3 часа...  ylinfant
Прочети темата за метода на др.Карп и ще разбереш защо го люшка така.Много е интересно,аз самата сега се запознах с неговите методи,за съжаление,но ще ги прилагам с другото бебе,живот и здраве. Grinning

Да поговорим за коликите и петте правила на д-р Карп!

Много важно било да се спазват точно правилата.

# 28
  • Мнения: 1 725
Много хубави техники са това! Аз имам на хард диска цяло филмче, в което са много добре показани и обяснени тези техники. Жалко, че вече беше късно да ги приложа в действие, но занапред ще зная, ако пак ми се наложи!

# 29
  • Мнения: 922
От раждането и до сега сме така. Още в родилният дом го бяха забелязали и са му правили доста изследвания. Предупредиха ме, че трябва да се заредя с много търпение и помагачи, /но нямам такива/ Снощи например от 00:00 до 06:00 се е събуждал през 15-20 минути  Cry И почти всяка вечер сме така. 

Общи условия

Активация на акаунт