бебе не спи

  • 2 250
  • 33
  •   1
Отговори
Сигурно много от вас са имали този проблем: бебето ми е на почти 4 месеца и всяка нощ се събужда по 7-8 пъти. Кърмя го 3 пъти през нощта,та мисля че не е гладен. Но след всяко хранене заспива за половин час, събужда се, слагам бибата в устата, пак заспива за малко , събужда се и така минават два часа . Не знам какво да правя- оставихме го да плаче известно време няколко поредни вечери, но няма промяна. От един месец не спи в нашата спалня по съвет на педиатъра, но и това не помогна.
   Даите съвет, ако сте имали подобен проблем, ще съм много благодарна.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
От раждането ли е така? Как върви с килограмите, да не би да не ти стига кърмата и да е гладно детето  Rolling Eyes А стомахчето кога си почива. Все пак вече не е съвсем малко бебче, не трябва ли да има няколко часа почивка. Мисля си да не му се товари пък много стомахчето, има ли колики?

# 2
  • Мнения: 85
Дъщеря ми от скоро започна да се събужда през ноща по няколко пъти,нас ни мъчат зъби,може и при вас да е това..Ние сме на 6 месеца.Има го варианта да не е дохранено.Само на кърма ли сте?Да не би да не му стига кърмата.Може да пробваш да изцедиш кърмата за да видиш колко му даваш като грамаж и да разбереш дали от това се буди.На вашата възраст мисля че моята ядеше между 120-150 мл.И спеше до 6 сутринта някъде.

# 3
  • Мнения: 2 015
Пробвай вечер, да му даваш нещо по-засищащо.Да не би да има колики newsm78?Моя син, като стана на 6 месеца започна да спи малко по-нормално.Иначе не съм си и мислила да го отделям, защото в стаята по-бързо го чувах, когато се размърда.Така ставах бързо  и му давах каквото желаеше, а в другата стая се събуждах, когато той отдавна вече се е разсънил от рев ooooh!.
Аз си мисля, че може да са колики.Друго даваш ли му, освен мляко newsm78?

# 4
  • Мнения: 568
Не бързай да дохранваш,ако надава нормално значи му стига.Може да са колики ,а в отделна стая едва ли ще е по-спокоен.

# 5
  • Мнения: 60
Синът ми беше на 4 месеца когато започна да се буди през нощта, та така до преди 2 седмици, вече е на 1год. и 4 месеца. сега се буди само по 1 път. Водих го на доктор- всичко е наред. Всяка вечер правех разместване на стаята му - резултат пак нямаше, и при нас да спи и отделно - все тая. Просто свикнах, че е по - емоционален и че сигурно го болият зъбите, казах си, че това е моят син и аз трябва да си го гледам такъв какъвто е. Всяко дете си е различно. Едни си лягат вечер в 20,00ч и стават сутрин в 8,00ч, а пък други по цяла нощ плачат. Не се ядосвай, просто свикни с тази мисъл, че може би скоро няма да се наспиш...

# 6
  • Мнения: 4 289
Пробвай вечер, да му даваш нещо по-засищащо
Детето е много малко за нещо различно от кърма или АМ. Едва ли се буди от глад, просто много бебета минават през този период. При някои продължава за кратко, при други с месеци. Когато синът ми беше на около половин годинка и вече даже захранен, започна да се буди по няколко пъти през нощта очевидно не от глад. За един месец се видях в чудо, разсипах се от безсъние. С дъщеря ми вече знаех, че най-доброто, което мога да направя и за нея и за мен, е да я взема в нашето легло, вместо да упорствам да спи в кошарата си, както правех с баткото. Моментът отмина много по-леко и за двете ни и тя определено не привикна да спи при нас.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми докато навърши 1 г. се будеше през нощта на всеки половин, един час. Не ме питай как изкарах  ooooh! После спря и сега се буди по 2 пъти на нощ. Причини много - колики, зъбки, топло му е, студено му е, лош сън, много емоции през деня и т.н. Все периоди, които ще отминат от самосебе си. Трябваше да мине доста време, докато осъзная, че всеки плач не означава непременно глад  Peace

# 8
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
За съжаление на недоспалите майки това е нещо напълно нормално. Бебетата се впечатляват лесно. На тази възраст вече стават много любопитни, преживяват видяното през деня...
Ако пълни памперсите значи не е гладен. Стисни зъби и чакай да отмине. След години като не се прибира по цяла нощ пак няма да можеш да спиш  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 521
А през деня как е със съня?Защото моето и през деня спеше само 15-20 мин и след няколко часа пак толкова.Има бебета които не са от сънливите.Едва ли е нужно дохранване NaughtyАко си наддава добре(както беше и моето)просто ще се примириш и ще изчакаш да мине този период.

# 10
  • Мнения: 1 187
Моят син беше така. Не открихме причината. Пробвахме какво ли не.

# 11
  • Мнения: 22 381
А през деня как е със съня?Защото моето и през деня спеше само 15-20 мин и след няколко часа пак толкова.Има бебета които не са от сънливите.Едва ли е нужно дохранване NaughtyАко си наддава добре(както беше и моето)просто ще се примириш и ще изчакаш да мине този период.
Peace А и моя съвет е точно обратния на този на педиатъра: Вземи бебето да спи при вас,а не само в отделна стая.

# 12
  • Мнения: 210
Ние също имаме този проблем от 3 месец - прочетах една статия и се оказа ,че аз преча на бебчо да спи а не той на мен.С прекомерните си грижи да е нахранен и дали не е жаден - в статията пише че е нормално децата да се будят 7 или 8 пъти на нощ ,но е важно да ги научим сами да заспиват отново ,а като ги храним и ги дигаме от креватчето ги разсънваме и им пречим.И при нас така се оказа може да го храня на всеки час и заспива за час но може и да не яде до 5 и сам да си заспива

# 13
  • Мнения: 2 908
Ако не е от колики,зъбки или глад-няма какво да направиш-моята мома си е много емоционална и се будеше както описваш редовно така-сънува кошмар...не знам.Не беше гладна,бяха и спрели коликите след 3-тия месец...така и не сме спали нормално и то до сега-успокоих ли те? Ако бебчето е от емоционалните-не се надявай на спане скоро....

# 14
  • Мнения: 511
Разбирам те мнооого добре.  ooooh!Единственото което мога да направя е да ти пожелая това да е период, който бързо да отмине. При моето дете се оказа един ужасно дъъълъг период, който продължава и до днес, редувайки нощите с n на брой събуждания (сега най-вече заради зъбки) с "щастливите" за мен нощи само с по 1-2 събуждания за кърмене. Май и аз те успокоих Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт