Положителен тест, но липса на бременност

  • 39 681
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 212
Niki1 , глупост е да се говори без да се чете и знае! Верно на български има малко написано, отделно малко АГта в БГ са запознати ....
Би ли ми казала тогава защо се изследва хормона при мъжете след като не съм чула мъж да е забременял някога?!
........................................
Какво представлява изследването?
Концентрация на Бета – ЧХГ (β-хорионгонадотропин) в кръвта.
Защо се прави изследването? (при какви заболявания)
Използва се при съмнение за извънматочна бременност, като маркер при съмнение за тумори на тестиси, яйчници и плацента. В хода на пременността – за проследяване. Кръвен тест на бета ЧХГ (hCG) следва да се прави на всяка жена с необясними болки в долната част на корема, независимо дали има закъсняващ цикъл или ненормално вагинално кървене.
Прицелни стойности
мъже < 1 U/L жени < 6 U/LСедм. на бременността3-4-та 5 - 500 U/L5-6-та 200 - 32 000 U/L7-8-та 3 600 - 164 000 U/L9-10-та 46 000 - 187 000 U/L11-12-та 27 000 - 211 000 U/L14-15-та 12 000 - 71 000 U/L16-18-та 8 000 - 65 000 U/L след 18-та 5 000 - 65 000 U/L

http://www.puls.bg/diagnostic/laboratory/laboratory_77.html

# 46
  • Мнения: 2 381
Niki1 , глупост е да се говори без да се чете и знае! Верно на български има малко написано, отделно малко АГта в БГ са запознати ....

Абсолютно съм съгласна. Престани да се излагаш.
Аз не чета бг статии. А историята в началото няма НИКАКВА връзка с твоите писания.

# 47
  • Мнения: 212
Абсолютно съм съгласна. Престани да се излагаш.
Аз не чета бг статии. А историята в началото няма НИКАКВА връзка с твоите писания.

това съм написала :
..............................................
double hot , стискам палци всичко да е наред със сестра ти!
Включвам се малко накрая , но искам да те питам болките продължават ли?
Ако продължават трябва да се види дали това не са "ранни контракции" и дали стените на матката са ОК.
Търсете читав лекар, който се занимава с патологична беремнност, а не общо практикуващо АГ. Щом веднъж са били високи нивата на ВЧХГ трябва да се внимава много. Не искам да те плаша а да те накарам да внимавате повече.   и чакам само радостни новини.
..............................................
и ако ми кажеш, че няма връзка ......
не виждам защо злобееш....нямаш по-приятно занимание ли? форума е за споделяне на опит, а не общи приказки. Много е лесно когато имаш 1-2 нормелни бременности. И си ходил на лекар 1 път в живота си!

# 48
  • Мнения: 851
Вили, най-добронамерено ти казвам, че или не си запозната или говориш за съвсем друг случай.
Първо бета ЧХг се , в случай, че трябва да се докаже/провери наличието на бременност, особено когато в хода на лечението е използван препарат от рода на Прегнил, Овитрел.
Аз самата , с помощта на този тест установих бременност след ин витро, която 2 седмици по-късно се ооказа и двуплодна. Да чукам на дърво не съм стигала до извънматочна
Относно известността на българските Аг-те , могат фермани да се напишат.
Моля те не се карай излишно с момичетата ту, особено в случай когато те просто се опитват да помогнат на съфорумка....излишно напрежение се усеща, особено в последните ти няколко поста

# 49
  • Мнения: 2 381
не виждам защо злобееш....нямаш по-приятно занимание ли? форума е за споделяне на опит, а не общи приказки. Много е лесно когато имаш 1-2 нормелни бременности. И си ходил на лекар 1 път в живота си!

Имам достатъчно знания, защото ми се е налагало да ги прочета от различни източници мило момиче. Човек, ходил веднъж на лекар няма стимул да ги прочете. Изумена съм, че лекар може да констатира липса на бременност без да отчете ниво на Бета ЧХГ преди преглед. Още повече да назначи хормонално лечение.

Момичето, чиято сестра е имала главоблъсканицата писа, че има добри новини и за мен това е достатъчно, за да не развивам "тъмни сценарии" какво може и не може да стане, на база предположения и пращане (от теб) на лекар, занимаващ се с патология  Peace

# 50
  • Мнения: 398
Ох, извинявайте, но просто не мога да се стърпя на следното:

[/quote]
не виждам защо злобееш....нямаш по-приятно занимание ли? форума е за споделяне на опит, а не общи приказки. Много е лесно когато имаш 1-2 нормелни бременности. И си ходил на лекар 1 път в живота си!
[/quote]

Вили7, за да упрекваш някого в незнания или да се изказваш неподготвена кой какви бременности има, през какво е минал и как ги е постигнал, е хубаво да познаваш човека! Не е упрек, а просто съвет, за да не изпадаш в подобна нелепа ситуация като тази  Stop
Смятам, че не е редно повече да се продължава в тоя тон и то в тема на момиче, което пита за реална подкрепа и съвети! Нека имаме уважението и към себе си, и към темата на момичето и да даваме инфо, в която сме сигурни!  Naughty

# 51
  • Мнения: 63
Здравейте на всички във тази тема!
Радвам се че има жени като вас, за да си дават мнението и да помагат по какъвто и да е начин.
Аз съм на 22 години и правих второ инвитро.Първото беше отрицателно, но при второто имах положителен резултат.Проблема е там, че трансфера ми беше на 3 Март тази година.Трябваше да си направя теста за бременност на 16.03, но реших да си направя БЧХ и резултата беше 70.02MU/ML,след това реших да го повторя след 48 часа и резултата е 76.37MU/ML.Първо ни притесни факта, че е много нисък за този период.След една седмица отидох на преглед и не се видя нищо.След още една седмица пак и пак не се видя нищо.Започна и леко да ми зацапва.През това време си поставях утрогестан 3 пъти по 2 и за зацапването ми казаха да пия дуфастон 2 по 1.Днес отново отидох на преглед и отново не се видя нищо.Има ли вариант да е много рано, за да се види нещо.Преди вторият преглед моя мъж ми предложи да си направя домашен тест, за да видим дали ще покаже нещо и ето че на петата секунда се показаха две ярки чертички.Може ли някой да ми помогне и да ми каже какво става при мен.Вече не издържам психически.Утре ще пътувам за София и ще отида на още един преглед, но вече започвам да се съмнявам във себе си.
МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!

# 52
  • Мнения: 398
vesi_ss_ss дано не се изказвма като лаик по въпроса ти и дано се лъжа, но на мен това ми намирисва на биохимична бременност, И пак казва, не мога да твърдя това, защото не съм добре запозаната за признаците на биохимичната бременност!
Дано има бременност , а просто да е твърде рано, за да се види нещо! Praynig

Какво стана със сестрата на авторката на темата?  Praynig Надявам се да се развива всичко добре и скоро да ни се похвали с добри новини!  Praynig Hug

# 53
  • Мнения: 2 381
vesi_ss_ss, много съжалявам за това, което преживяваш.
Важни са кръвните тестове. Нивата трябва да се увеличават или намаляват във времето. Ако не се развива добра бременност допълнителното количество прогетерон ще забави малко процеса, но няма да го спре. Не може да се види нищо ако нивата са ти под 1000-1500. Според мен е добре да проследиш нивата на ЧХГ отново и да се консултираш с лекар за продължаване или спиране на лекарствата.

# 54
  • Мнения: 851
Vesi, не искам да бъда лош пророк, но от 16.03 до сега да не се види нищо. По датата на трансфера ти трябва да си вече 7 + гестационна седмица и е много странно да не се вижда нищо. Правила ли си друг кръвен тест?
И на мене ми прилича на биохимична бременност, не знам дали янма опастност от извънматочна - затова питам дали си правила тест, да;ли стойностите продължават да се покачват?!?
Дано не съм права.... Praynig

# 55
  • Мнения: 63
Благодаря ви предварително, че се озовахте на зова ми за помощ!!!
Утре ще пътувам във София и ще ида на окончателен преглед и едновременно ще си пусна отново ЧХГ, за да видим какво става.Забравих да ви спомена че вече ми закъснява със 20 дни.Виждала съм снимка от видеозон на една моя приятелка която е отишла на преглед и са и казали, че е на около 40 ден.Мисълта ми е, че се виждаше наистина много малка точка.
Ако можете да ми обясните какво означава биохимична бременност, ще ви бъда благодарна отново.Единствените ми признаци са, че много ме болят гърдите и са подути, леки спазми ниско долу, усещам всякакви миризми имам апетит за сладко,боли ме кръст и от време на време ми става лошо, но не се налага да посещавам WC.

# 56
  • Мнения: 2 381
Веси, проследи си нивата на хормона и говори обезателно с лекаря си. Признаците са относително нещо. Забрави за биохимична и извънматочна за сега и действай бързо.

# 57
  • Мнения: 851
Vesi,
биохимичната бременност е много ранна бременност, засечена с кръвен тест, която е прекъснала развитието си към някакъв момент. Принципно чхг-то е стойност която пада по-бавно до нулева стойност след неосъществена бременност или миссед.
Пак ти казвам - надявам се да не съм права и всичко да е наред! Желая ти успех и задължително пиши като се върнеш.

# 58
  • Мнения: 63
Здравейте момичета!
Вчера бях във София и си пуснях бета ЧХГ, резултата беше близо 620M/U.Последва преглед в клиниката, но не се видя плодно сакче в матката, а се видя около десния яйчник.Разбра се окончателно,че е извънматочно.Лекарите ми препоръчват да ме поставят на системи с някакво раково лекарство което убивало ембриона.Други ми препоръчват да си премахна оперативно и двете тръби, за да избегнем следващ подобен проблем.Утре сутринта отново трябва да съм в София, за да видим дали се качва ЧХГ то и ще се реши какво ще се прави по нататък.Притеснява ме че започва някакво много тъмно зацапване и се притеснявам за себе си.
Моля ви за помощ!!!

# 59
  • Мнения: 3 010
vesi_ss_ss , щом казваш че се съмняват за извънматочна бременност, тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356819.300 е точно з атеб. Според мен правилно са реагирали лекарите, утре ще стане ясно със сигурност дали е извънматочна, ако нивата на ЧХГ не са се удвоили и отново не видят плоден сак.  Според мен е още рано да се заключи, че бременността не е нормална, защото и при маточна такава и ЧХГ около 600,  сакчето е рано да се види, това става при нива на ЧХГ от 1000-2000ед. А отсносно кръвотечението при извънматочна то е воднисто и кафеникаво на цвят /но най-точното описание е приликата със сок от сливи/ , но при нормална бременноста също се среща зацаване, така че мисли позитивно и  утре вече ще стане ясна ситуацията. Пожелавам ти успех и дано се разсеят лекарските предположения  Praynig Ако ли пък не, бъди силна и всичко ще мине бързо. Аз имам 2 извънматочни, първият път я махнахме с лапароскопия, а вторият слава Богу сама се резорбира.

Общи условия

Активация на акаунт