Деца с увреждания от херпеси

  • 149 205
  • 208
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
Ами и аз не знам за какво точно пиша. Всичко съм прочела, не знам какъв съвет можете да ми дадете.  От малка имам херпеси по устните, но от лятото положението е трагично. Бях бременна, в 5та седмица прокървях след прекаран херпес на устната и въпреки че бебето беше живо, лекаря ме посъветва да направя аборт, защото каза че не се знае какви последици може да има върху плода. Аз не исках да рискувам, защото за съжаление не съм подготвена за детенце с увреждания (то кой ли е, но за съжаление по-голямата ми сестра имаше психични проблеми, причинени незнайно от какво и знам какво и било на майка....) Направих аборт, минаха няколко месеца, отново забременях, херпесите по устните не спират да ми излизат и то с толкова рецидиви, колкото никога през живота ми. За сега с бебето и бременността няма видим проблем, обаче аз постоянно си треперя от страх. Вече съм в 5ти месец, утре съм на фетална морфология, но психичните увреждания няма как да се видят.
Ходих на консултация и с вирусолог, лятото преди за забременея отново, се опитахме да проведем курс за намаляване на рецидивите, но съм алергична към ацикловира и спряхме на втория ден. Пих витамини за 100лв. на месец, взех си по моя инициатива и цитросепт и биогая (като по-безобидни за евентуалната предстояща бременност) за засилване на имунитета. Когато забременях още в началото отново херпес, обадих се на лекаря и на вирусолога, предписаха ми БИОЗИН мама и ми казаха да спра всичко друго, освен фолиевата киселина.
Резултат никакъв - за последните 2 седмици днес ми излезе 5-ти херпес. Излизат ми на устните и на носа. Знам че това е по-безобидната форма, но с тези постоянни прояви.... не знам вече какво да правя. Много ме страх.
Дори и да бях направила отново аборт, каква е гаранцията, че при следваща бременност няма да е пак същото, затова и не съм искала този път, лекаря се съгласи с мен и сега остава само да наблюдаваме бебето.
За тази клеева тинктура, дали е съвсем безопасна за бременни? Това ли да си взема сега. От доста време се каня да отида и на хомеопат. Също имаше и един вирусолог, който се пишеше по форумите от НЦЗПБ, ще потърся и неговия телефон, евентуално и с него да се консултирам за някакви изследвания на бебето след раждането, което така или иначе ще е секцио.
Ами благодаря ви търпението. Дано няма никакви последствия и за вашите бебенца и успешно бременеене!

Последна редакция: нд, 13 мар 2011, 10:41 от marina_vassileva

# 31
  • Мнения: 14
Ако някой е имал множество рецидиви на херпес ( и от кой тип са били) по време на бременността, моля да сподели своя опит и последствията или липсата на такива. Заразяване по време на самата бременност знам, че е рядкост и все пак...

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравей marina_vassileva , моето дете е с увреждания от херпес вирус. Не съм има рецивидиви по време на бременност, само в 8-я месец бях доста настинала и от силната хрема ми излезе херпес на носът това беше. Но ми казаха че уж имам генитален херпес по време на раждането бил безсимптомен ала бала както й да описала всичко в предните постове. По време на бременност не е хубаво да използваш клеева тинктура, защото е на алкохолна основа и би могла да въздейства върху плода. Има едва 5% риск по време на бременност плода да се заради с Херпес вирус вътре утробно и то е ако майката прекалено често е с активна инфекция на херпес или освен активната инфекция е носител и на вируса Хив, тогава инфекцията е по честа (казвам го информативно). Аз бих ти препоръчала да си пуснеш анти тела за активна инфекция на херпес симплекс 1 IgM е изследването и за рецивидивите да видиш колко са високи анти телата IgG. Ако е само второто изследване мисля че няма риск за плода, но ако имаш активна инфекция с първото изследване аз  бих поискала интензивно следене на бременността. Това всичкото си е лично мое мнение, ако искаш се консултирай с наблюдаващия те гинеколог и с някой вирусолог. А затова което пишеш за сестра ти и психичните проблеми повярвай при една херпес инфекция при новородено бебе тези последици са абсолютно нищо в сравнение от това което може да причини херпеса.

# 33
  • Мнения: 14
Здравей, siqna.muk, да прочетох за твоето детенце (ако знаеш колко пъти съм го чела) и искрено съжалявам. Само една майка с проблемно дете знае какво и е, ясно е че не всеки си дава сметка за това как се променя живота ти след такова изпитания. Аз не съм имала до сега генитален херпес, но така или иначе ще раждам и второто си дете със секцио. Имам детенце на 3 години живо и здраво за сега! Докато бях бременна с него имах херпес някъде към 5-6 месец и после накрая точно преди да родя (за което и не можех да си целуна бебенцето). За сега при него не имало никакви прояви, аз го пазя винаги когато херпеса ми е активен не го целувам (той дори знае и сега, когато той самият проявява някакви нежности около лицето ми се спира и пита дали имам херпес, много ми става мъчно, но какво да се прави). Не съм правила изследване, защото какво би показало то - наличие на стара и нова инфекция на 100%. Рецидиви имам много често от лятото още, сега обаче са дори още повече. Бременността я следим, направила съм всички изследвания, които са ми препоръчани, свързани с нея. А теб, като по-опитна, ще попитам какво ще ме посъветваш живот и здраве след самото раждане. Какво представлява и този гамаглобулин, който слагат на новородените. Какво друго мога да направя, освен изследванията за херпесните инфекции? А ако това изследване покаже някакъв положителен резултат на бебето за IgG, това не би ли значило че евентуално съм му предала антитела?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ти така или иначе някога си имала прекарана инфекция и в момента има някакъв дискомфорд организма ти за да излизат толкова много и на често тези херпеси. IgM ще покаже дали в момента имаш активна инфекция, ако имаш трябва много добре да се следи развитието на плода особено развитието на мозъка, но ако няма активна инфекция смятам че няма проблем щом ще раждаш и секцио. Ти така или иначе чрез плацентата вече си предала антитела на бебето, но те не са страшни и към 6-я месец след раждане ще намалеят, те се водят като някаква защита предадена от майката. а гамаглобулина се води нещо като био продукт, той представлява антитела за подсилване имунитета на организма само че чрез венозен път. Аз на моята дъщеря и правя такива вливания на имуностимуланти само че на нея и правим венозен имуновенин. При новородени се прави гамаглобулина ако случайно има предадена инфекция от майката тези антитела да се справят срещу нея и да няма усложнения. А след като родиш като ти излезе херпес ходиш с маска на лицето, никакво целуване на бебето където и да е по лицето и главата, дори да нямаш херпес никакво целуване по устата и постоянна добра хигиена на ръцете това е. Аз имам второ дете родено чрез секцио и да чукна на дърво нищо му няма право здраво дете, въпреки че като родих на дъщеря ми и избиха доста херпеси и то с огромни мехури, но ги разделих в отделни стаи и така. Ако има нещо насреща съм.

# 35
  • Мнения: 14
 IgM ще покаже дали в момента имаш активна инфекция...
След като в момента имам активен херпес не би ли трябвало това изследване да е положително, то не показва ли именно това, че в момента има инфекция, която е така или иначе видима?! Аз поне така го разбирам, или бъркам нещо?
А за следеното на мозъчното развитие - нещо конкретно имаш ли предвид? Някакви специални изследвания?

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Това че постоянно ти излизат не означа че имаш активни IgM, може само даимаш високи IgG и за това да избиват толкова много. А за развитието на плода на ФМ ще се види дали всичко е ОК, аз мисля че ще имаш едно хубаво и здраво бебче Simple Smile.

# 37
  • Мнения: 14
Ох, дано, мерси!!! Освен ФМ, нещо специално за което не знам? Такъв страх бера постоянно още от аборта. За съжаления незнам какво мога да направя и лекарите нищо не конкретно не казват. Аз сега останах само на витамини за бременни. За дисбаланса е ясно, имах и доста нервички лятото, а и сега с тези постоянни рецидиви пак не мога да се успокоя. Иначе, с изключение на херпесите, не боледувам често по принцип.

# 38
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Аз съм писала в предните си постове своята история! Само искам да добавя,че и на мен през бременноста ми излизаха херпеси, слава богу ми се роди живо и здраво детенце  Praynig! По време на самата бременност има голяма вероятност херпесите да се активират, все пак имунитета намалява,а и настъпват драстични промени в организма ти!
Повелавам ти,а и съм сигурна,че ще си родиш живо и здраво бебче  Hug

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ами освен изследванията за антитела, друго няма какво да се направи. Гледай да си по спокойна и да не позволяваш да имаш дискомфорд. А лекарите никога нищо не казват, само вдигат рамене и това е. Помня преди време една жена беше писала в друга тема че в 38г.с. и беше излязал генитален херпес и въпреки всичко роди по нормален механизъм, и мисля че направиха на бебето гамаглобулин или имуноглобулин едно от двете беше и детенцето и е живо, здраво нищо му няма.

# 40
  • Мнения: 104
Аз бях с генитални херпеси в 35, 37 и 39 седмица и затова родих със секцио. Въпреки че вероятността, да се зарази бебето, дори при активна инфекция, при нормално раждане е малка, не си струва риска заради жестоките последствия, които биха могли да възникнат. Преди раждането изчетох всички налични материали и бях доста стресирана, но слава Богу всичко мина успешно.

Пожелавам успех на всички майки със сходни проблеми.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Serein аз не съм съгласна с това което казваш
Цитат
Въпреки че вероятността, да се зарази бебето, дори при активна инфекция, при нормално раждане е малка
точно моето дете е родено по нормален механизъм без никакви индикации за активна херпесна лезия, може би само съм имала активна инфекция или може съм има преди това херпес на гениталите без да съм усетила и само да е имало все още остатък от активен вирус, но факт е че детето ми е със сериозни увреждания и ако тогава съм знаела че съм носител на Херпес симплекс тип 2, нямаше да родя нормално и щях да имам здраво дете.

# 42
  • Мнения: 104
сияна, мисля, че не си противоречим в мненията.

имах предвид, че статистически се посочват много ниски проценти на вероятност, но случаи като твоя са доказателство, че заплахата за детето е реална.  тоест съвсем грубо казано, ако 5 от 100 бебета са заразяват реално, то никой не би искал да попадне в тези 5. ето защо в сащ изследването за херпес е едно от задължителните при бременните жени.

между другото чувала съм за случаи, когато херпесът се появява на шийката на матката, без да има прояви по външните полови органи.

# 43
  • Мнения: 4
Az sashto imah herpesi po ustata i nosa dokato bqh bremenna s 2roto si dete i dosta treperih prez cqloto vreme. Rodih normalno, no 3 sedmici po-rano, zashtoto imah sastarena placenta 3ti stadii. Ot kakvo se e poluchilo tova -nikoi ne se nae da predpolaga-variantite bili mnogo. Deteto se rodi zdravo inikoga ne sme imali problemi s herpesi i s dvete deca-prosto sam dosta predpazliva i postoqnno si miq racete kato mi izleze. Kakto pisah ot 3 godini ne sa mi izlizali i sam sigurna, che e ot tinkturata. V poslednite 2 godini bqh podlojena na neveroqten stres-deteto mi(malkiq) se  okaza s onkologichno zabolqvane-povecheto,moje bi, sa chuvali za Goran(sabirahme sredstva za operaciq v Germaniq), no dori i togava ne mi se poqviha. Pieh postoqnno kleevata tinktura, za da sam zdrava i da ne zarazq deteto sled lechenieto mu s nqkoi virus. Po vreme na bremennost naistina ne trqbva da se pie, trqbvalo e da se vzemat seriozni merki sreshtu tqh predi da zabremeneete, oshte poveche , che taka se e poluchilo s parvata bremennost. Problema naistina e seriozen, a vie ste podhodili dosta neseriozno-ima i vaksini sreshtu herpesi, koito biha mogli da imat efekt pone po vreme na bremenostta. Nadqvam se vsichko da mine blagopoluchno i terzaniqta da sa naprazni.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 272
sofiya ваксини за херпеси отдавна няма, а и не е препоръчително по време на бременност да се бият каквито и да е ваксини, а камо ли за херпес вирус. Клеева тинктура за подтискане на херпес вируса при моето дете не помогна. Като използвам за хрема помага, но за херпеси не.

Общи условия

Активация на акаунт