Отговори
  • Мнения: 145
Искам да запитам собствениците на кучета - изобщо съобразавате ли се къде се изхождат вашите кучета , не къде ги разхождате ?
Аз живея в Бургас , всеки ден сме със семейството си и синът ми в морската градина , който е на 1 г и 9 м . и все го пазя не стъпвай там ако , не стъпвай тук ако . Ами питам ви аз хубаво ли е това минирано пространство оставено от вашите кучета , как се чувствате ? Днес най - пресния случай , играе си детето в пясъчника ( който е за игра на децата ни ) и си рови с лопатката и кофичката и какво да ви кажа - лайно и не само едно . Айде стига бе направо вече ми писна обожавам кучета , детето им се радва , разхождайте си ги навсякъде - ама то са болести , ами децата барат всичко та това са изпръжнения .
Променете това , събирайте ги в торбички или каквото и да е , ама там където децата си играят е това вече е безобразие .

# 1
  • Мнения: 2 448
Противно е, да, много!  Sick Докато не се въведат и да се спазват строги глоби за собственик на куче, който не му събира изпражненията в торбичка след него, няма да има подобрение на положението. Както и решение по въпроса за уличните кучета. И също така да си има места в градинките, където са с люлки, пързалки и детски съоръжения, където да е забранено за разходки на кучета. В нашия град има една такава градинка само и отделно място за кучетата. Но е твърде малко. В общите градинки и улиците е ужасно!  Tired

# 2
  • Мнения: 2 821
За домашните ОК - обръщаш се към стопаните, а как ще процедираш щото уличните псета да не минират пясъчниците?

# 3
  • Мнения: 145
За домашните ОК - обръщаш се към стопаните, а как ще процедираш щото уличните псета да не минират пясъчниците?

Миналата седмица докато си играехме на въпросния пясъчник , минава покрай нас една жена с куче ( домашно ) и то се изпика и аз и направих забележка и тя ме репликиа , че щом нейното пикае там , значи и друго е пикало и за нея това било нормално . #Cussing out

# 4
  • София
  • Мнения: 2 956
Всяка сутрин като отивам на работа в градинката в между блоковоте пространства много "съвестни" стопани на различни породи кучета доволно си ги "разхождат" без кайшки, а за намормици ...  Thinking о, боже това е табу ooooh! В обедната почивка минавам пак покрай същата градинка-площадка, където много млади майки или баби "разхождат" децата си....  Hug  На тръгване от работа на същото място вече си играят малко по големи деца, а гордите стопани на кучета им подвикват да не дразнят кучето им, за да не ги захапе?! Е кажете ми това нормално ли е?  Crossing Arms
Площадката е, за която говоря е в София в квартал /Лагера - по към пазар красно село/ с много нови жилищни сгради, училище и почти никакжи зелени площи.  

# 5
  • Мнения: 396
Ужасен е проблема! Както и собствениците на домашни кучета се отказват да се
съобразяват , така и държавата с бездомните. Ухапа ме в понеделник един помиар..
е и? Какво трябва да се случи повече, че всички тези псевдозащитници се замислят?

# 6
  • Мнения: 1 195
ох болна тема ми е това
Обичам кучетата уж но на последък не мога да ги трая тях и стопаните им
Писнало мие детето ми да изравя кучешки изпражнения от пясъчника, както и да го водя на сила да играе в градинка която не му е приятна, т.к. любимата му се е превърнала в кучкарник.
Преди месец свеки я нападна цяла глутница във въпросната градинка, има около 8 ухапвания и все дълбоки, миналото лято нападнаха дете на 2г пак същите помияри.
Подавали сме оплаквания в общината и къде ли не. Отговор няма
Излиза че помиарите са по важни от децата ни. То май всичко в скапаната ни държава е по важно от тях  #2gunfire

# 7
  • София
  • Мнения: 175
Всичко е до възпитание и манталитет, за съжаление. Прави сте да се ядосвате, лошото е че няма отделени и обозначени зони за разходка на кучетата, а би било много добре да има.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 130
Прави сте и за глобите и за ниската култура на стопаните,на домашни кучета! По закон има глоби и за непочистени изпражнения на улицата и за разхождане на кучета без намордник и каишка на нерегламентирани за това места, но да сте чули за някой глобен? Ми общинска полиция минава, гледа как кучето си свършва работата в градинката пред общината и... нищо! Преди няколко години бяха изрисували и на асфалта на повечето входове на Морската градина знаци "Забранено за кучета" ама дали някой някога ги е спазвал... За мен проблема с домашните кучета, а и с безстопанствените е, че в България няма институция, която да спазва законите! Жалко, но факт!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 524
Стара тема.........
Аз за моето дете съм решила - никакви пясъчници, но уви не вярвам и това да помогне.

След като не може държавата да се справи с бездомните кучета и със собствениците на кучета, да бъдат така добри да сложат огради с вратички на детските площадки. Това само ми ражда мозъкът в този час.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 114
При нас,за щастие,има площадки,на които е забранено разхождането на домашни любимци,и еднин много дълъг булевард в края на квартала,където има табела-"Разрешено за домашни любимци".Защо обаче никой не спазва указанията-незнам.Разбирам да не могат да четат, но то е нарисувано newsm78Скоро си направихме пясъчник пред входа,събрахме пари,направихме ограда,пейки,люлки...много добре стана.И понеже живея на първия етаж,няма как да пропусна минаващите и изхождащи се кучета,които не са бездомни.Пред входа,до вратата,където преди час са били децата!Незнам това наглост ли е,простотия ли,що ли...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 508
Всяка община има наредба, която категорично забранява разхождането по детски площадки, училища и детски градини. Даже няма нужда от табели, просто е забранено, и собствениците на кучета не трябва да се оправдават, че видите ли, няма табела, че е забранено.

Ако искате, въоръжете се с копие от съответната наредба, и гонете с нея наглите собственици. Ако искате, допълнително запомнете телефона на общината, и ако те откажат да се махнат, обаждайте се смело - нали все някой трябва да натисне общината да действа. В края на краищата, при регистрацията на домашния любимец (ако е направена такава), собственикът подписва декларация, че е запознат със законите и наредбите за отглеждане на животните.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ми не е нормално. За Морската специално  Naughty Има хиляда надписи, че там е забранено за домашни любимци. Не само, че акат дет им падне, ами и детето не можеш да си оставиш да бяга. Ама българска работа. Сигурно трябва пазачи да им, те табелите са за простосмъртни.
На другата страна домашните любимци искат гледане. Част от това е да прибираш акото. Имаме куче и тя на детска площадка, градинка...не ака. Ако го направи нещото се маха.
При нас поне бездомните кучета се броят на пръсти. Така, че проблема идва от стопаните на "домните".

# 13
  • Мнения: 800
 Jarrita, абсолютно права си - ние с няколко майки от квартала даже залепихме част от въпросната наредба на дърво до площадката, на която играят децата ни. Направила съм и разлепихме няколко табели с телефоните на общината, където може да се обади човек за нарушение на въпросната наредба. Имаше ефект за един-два месец, после от дъжда табелите се разкапаха и пак започна да се връща старото положение. Ама аз не се отказвам - вече станахме приятелки с жените от общината, които отговарят за чистотата и за обществения ред (започнахме се с тях заради това, че си бях паркирала колата частично върху тревна площ - имало жалба, написаха ми акт и така разбрах, че ако няма сигнали/жалби - те си стоят в общината и си кютат, ако ги раздвижиш - действат и то ефективно - имаше актове на стойност от по 100-200 лева за собственици на кучета ...) Сега обаче вече не съм по майчинство и нямам време да звъня, а и през деня не сме там с децата, вечер пак виждам че е имало посещения на кучета, ама явно и ние сме мързеливи, т.е.  хората - само се жалваме, не искаме да си мръднем пръста .... Пример от снощи - преди седмица пред блока изрезаха клоните на едни люляци, които пречели на не знам какво, клоните ми стоят пред входа и се хванах с децата (5 г.и 2 г.) да ги съберем на купчина, за да нес а точно пред входа - съседите си минават, казват по някой акъл и никой не остана да помогне ... Така че съзнанието трябва да е у всички, за да стане нормално положениетоо, не може само да се приказва

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
Решила съм да говоря с Бат Бойко за тази работа, сериозно....
Да си призная по тези места серат само домашни кучета, което е още по-фрапиращо....Явно уличните кучета са по-умни от стопаните на домашните - бясна съм на тази тема и постоянно се карам с такива хора, но.....те супер нагли.....

# 15
  • Мнения: 800
Ако наистина ще ходиш при кмета - те подкрепям напълно и бих дошла с теб ...

# 16
  • Мнения: 2 821
Решила съм да говоря с Бат Бойко за тази работа, сериозно....


Успех!

При нас,за щастие,има площадки,на които е забранено разхождането на домашни любимци,и еднин много дълъг булевард в края на квартала,където има табела-"Разрешено за домашни любимци".Защо обаче никой не спазва указанията-незнам.
Причината се нарича манталитет.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
Пред блока преди последните избори направиха детска площадка - оградена. Постоянно ми се налага да обяснявам на собствениците на кучета, че някакси не е редно да си пускат любимците да серат в пясъчника и измежду пързалките. Последната случка е от мин. седмица - дебеловрат галфон /мислех, че тези образи са останали във вицовете от началото на прехода/ разхожда наперена мадамка и две кучета - ротвайлер и питбул. Седнаха си на пейките в оградената детска площадка, а кученцата си върщат работите... Мадамката каза, че щом уличните кучета влизат, не вижда проблем и нейните да го правят - ми то добре,
 ние чистим след уличните, ма и след нейните ли трябва  newsm78...  дебеловратия разбира се се направи на тежък - ".....ква си ти маааа... ".

Да отбележа, че аз също имам куче.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 430
Вчера ми се  наложи да мина по ул.Мизия(успоредна на Иван-Асен),ходейки пеш изведнъж осъзнах,че не ходя,а едва ли не играя на дама.Скок-подскок цялата улица беше осрана с кучешки  изпражнения(моля модераторите да не ме цензурират,но това е живата действителност).
Ужас Sick просто нямате представа как по цялото продължение улицата беше ...................минирана,а съседните отсечки също не и отстъпваха!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 336
Не, не е нормално.Това ми е болна тема.
На няколко метра от нашия блок направиха чисто нова площадка с два пясъчника, пързалки, люлки - еми вече е осрана.Наскоро с една приятелка се разправяхме с един "господин" там.Не само, че си разхождаше кучето на площадката, ами беше и пуснато..

# 20
  • Мнения: 646
Каквито стопаните - такива и кучетата.
На последната моя забележка към жена , чието куче пишкаше вдигнало крак на пейката - отговар беше КАЖЕТЕ МУ ВИЕ. Аз да кажа на нейтого куче къде да пишка...е добре де ама в къщи едва ли го остава да си върши работата където му падне.   #2gunfire
Ужасна липса на елементарна култура. Cry

# 21
  • Мнения: 88
Не е редно, разбира се, НО освен да се ядосваме и коментираме тук, какво друго можем да направим Thinking . Да се бием с хората ли? С ограничени хора трудно се излиза на глава. Всички се сравняват с безстопанствените кучета, обаче аз не съм виждала такова, което да с..е по средата на тротоара, докато при домашните това е редовна гледка. И това пред очите на гордите собственици.  Crossing Arms  Всъщност има ли някаква наредба, която да задължава собствениците да почистват след дом. си любимци?

# 22
  • Мнения: 48
Аз живея в София наскоро в нашият квартал оправиха едни стар парк който до миналата година беше място за разходки само на кучета поради мизерията растителноста и тн - хубаво обаче асфалтираха алеите, окосиха тревата, изчистиха направиха нови пейки люлки пързалки и всичко стана приказно - супер НО хората продължават да си водят там кучетата да се изхождат - писах до общината и тн никой не ми обърна внимание да се вземат някакви мерки след като хората нямат съвест да не водят кучетата да пикаят в пясъчника който е току що направен със страхотна пързалка и в който се ровят 3-4 малки дечица - аз съм живяла в чужбина всички кучета по света се изхождат и не можеш да му кажеш да не пикае или други нужди докато го заведеш до специално пригоден за тези нужди парк или тн, но хората са задължени с много строги закони да събират отпадъците от кучетата си в специални пликчета хората си ходят с четчица лопатка по улиците на места има поставени найлонови пликчета и съответно после това се изхвърля на подходящите места а тук какво като се стопи снега - за Бога Хора не ходете ПЕШ още повече с дете

# 23
  • София
  • Мнения: 2 956
Аз имам чувството, че кучетата без стопани не ми създават такива проблеми... Навремето ме ухапа домашно куче, чиято стопанка го разхождаше в двора на училището, докато съвсем спокойно си вървях по пътечката... и като защитна реакция тръгнах да го ритна, а жената се развика : Ей, дете да не си посмяла да ми ритнеш кучето!  #Crazy Още си нося белезите...

# 24
  • Мнения: 1 844
определено съм против изхождането на кучета в пясъчниците и детските площадки,където играят деца.също така,където и да се изходи кучето/улици,паркове/ стопанинът трябва да му събере "остатъците"в торбичка.
от друга страна,като стопанин на куче,което безумно обичам,защитавам тезата,че трябва да се направят специални полянки,които са позволени за кучета-където можеш да ги пуснеш да тичат без повод и да не се притесняваш ще мине ли оттам разярена майка с малко дете.а такива полянки няма!е какво да не си взимаме кучета ли или да ги държим затворени само вкъщи?
не обвинявайте само стопаните,а и държавата-тя е длъжна да осигури такива места,както е навсякъде по света.
обвинявайте и държавата,затова че бездомните кучета са навсякъде и те са опасните,а не домашните.
моето куче е ваксинирано за всички възможни болести,обезпаразитява се всеки месец вътрешно и външно,лапите му се дезинфекцират всекидневно.то не може да зарази който и да е с каквото и да е,ако ще в устата му да се наврят.НО бездомните кучета нямат ваксини,пълни са с кърлежи и бълхи,агресивни са-те са истинската опасност за децата и хората.
тъй като обаче повечето хора видяха,че колкото и да роптаят срещу бездомните кучета-никой не им обръща внимание,нито организации,нито община и тн. та затова така се надигнаха срещу стопаните на домашни кучета-барем ние обърнем внимание.
аз,като съвестен човек,обръщам внимание и знам,че не е редно кучето ми да сере в пясъчник.жалко,обаче че бездомните кучета са се изходили там сигурно милион пъти.
а това за пишкането в парка..е къде да пишкат,памперс ли да им сложим?!нека не издребняваме,все пак и децата не е редно да ходят да ровят по дърветата-не само заради кучешкото пишкане.

# 25
  • Мнения: 800
"нека не издребняваме,все пак и децата не е редно да ходят да ровят по дърветата-не само заради кучешкото пишкане."

desinkata_85, значи според теб аз да не давам на детето си да ходи при дървото, за да ходи твоето ли нечие друго куче? И защо да не му разрешавам?

Е, сещам се как преди години едно хлапе с куче ми каза да не си водя децата в парка, защото неговото куче им спука топката , с която играеха (бях пуснала и тема за това, защото бях втрещена от наглостта). Всяка обина има определено място за разходки на кучета и това го казвам много отговорно, местата са обозначени на кадастъра на общината и като собственик на куче трябва да ги знаете! Въобще в държавата ни има закони и това, че някой не ги знае не означава че трябва да не ги спазва.
По повод уличните кучета, тук никой май не говори за тях, а за домашните, които обикновено не са излезли сами на разходка, нали?

# 26
  • Мнения: 9 814
Решила съм да говоря с Бат Бойко за тази работа, сериозно....
..........

Сериозно? И той к`вооо?
Съжалявам за тона, но нали не си мислиш, че бат` Бойко не знае за какво иде реч?
Има и разпоредби за това къде да се изхождат домашните кучета, къде да се разхождат и къде не и пр.
Във всеки парк в София има специални "кучешки" алеи, но предвидливи хорица отдавна са разчистили забранителните табели.

НАРЕДБА за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община

Чл. 5, / ал.5. Да почисти мястото след дефекация на животното домашен любимец.

И въобще целият чл. 5 от въпросната Наредба дава указания за това как трябва и как не да бъде извеждано едно куче навън.

НАРЕДБА за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни живо … а Столична община




# 27
  • Мнения: 817
Разбира се, че не редно!
Освен, че не е редно е дори ненормално да си водят кучетата в пясъчниците, където играят деца. Да няма къде да стъпиш от кучешки лай.а.
Но е много важно да ти кажа, че тук, във форума всички, ама без изключение всички стопани на кучета ходят с торбички и събират отпадните им продукти  Mr. Green Направо да се чуди човек от къде толкова ла..а по улиците.

# 28
  • Мнения: 22 277
Вчера излязохме за малко с дъщеря ми да се разходи, нищо че беше кофти времето.
Минаваме с количката покрай една хубава полянка със зелена трева, и на която сигурна съм стъпват и играят деца.
Точно пред нас, една дама на около 40г (демек изобщо не е някоя стара изкукуригала бабичка) с доста голямо черно куче, най-невъзмутимо спря, за да се изака кучето и. И това при положение, че не вижда, че идваме насреща.
Чудя се - толкова ли не можеше да дръпне кучето и да отиде малко по-нататък. То ясно, че е нагла, ама поне да не го прави пред очите ти.
И после защо в БГ никой не си носи торбичка, с която да прибира лайната на кучетата си. Сори за думичката, но щом стопаните на животни са толкова безцеремонни и прости, смятам, че и аз имам право да се изразявам по същият начин.
А какво е по алеите и тревните площи в центъра ни....няма да коментирам.

# 29
  • Мнения: 1 844
"нека не издребняваме,все пак и децата не е редно да ходят да ровят по дърветата-не само заради кучешкото пишкане."

desinkata_85, значи според теб аз да не давам на детето си да ходи при дървото, за да ходи твоето ли нечие друго куче? И защо да не му разрешавам?

Е, сещам се как преди години едно хлапе с куче ми каза да не си водя децата в парка, защото неговото куче им спука топката , с която играеха (бях пуснала и тема за това, защото бях втрещена от наглостта). Всяка обина има определено място за разходки на кучета и това го казвам много отговорно, местата са обозначени на кадастъра на общината и като собственик на куче трябва да ги знаете! Въобще в държавата ни има закони и това, че някой не ги знае не означава че трябва да не ги спазва.
По повод уличните кучета, тук никой май не говори за тях, а за домашните, които обикновено не са излезли сами на разходка, нали?
мила,аз законите смятам,че добре ги знам,не само като стопанин на куче,а и като юрист.
на устройствения план може да е отбелязано всичко,важното е,че реално такива места не съществуват.има алеи и градинки,в които има табела,която посочва,че е разрешено за кучета,НО ВЪПРЕКИ това там е пълно с майки и деца.и какво,редно ли е аз да им посоча табелата и да ги изгоня оттам?!
единствената обособена "кучешка"поляна е на територията на софия или варна-не си спомням точно.направена е със средства на стопани,със разрешението на общината.ние тук в пловдив,а и във всички останали градове,нямаме такива поляни.
колкото до ровенето на децата в пръстта-съвсем отделно от "кучешката тема"искам да изразя огромното си възмущение.
МАЙКИ,не ви ли притеснява това,че децата ви ровят в земята и всичко слагат в устата си?къде е хигиената,къде ви е грижата?
да не говорим,колко често,когато минавам покрай детски площадки и наблюдавам следната ситуация-майките седнали на пейките,лапнали цигарите и обсъждат "забранена любов",а малките им деца щъкат наоколо,взимат пясък и си го слагат в устата.нямам думи просто!
последната проява-седнала съм в кафене,пълно с хора,две майки пият кафенце,а децата им ЛАЗЯТ по пода на кафенето,пищят и се бутат в сервитьорката,която носи табла.нито един от посетителите не можа да си пие кафето на спокойствие,притеснен от шума и втрещен от нехайството на майките.
и същите тези майки имат наглостта след това да роптаят срещу мръсотията по улиците. ooooh!
никого не искам да обидя,нито визирам някого от форума,аз дори не ви познавам.просто наблюдения,и то оффтопик.

# 30
  • Мнения: 9 814
desinkata_85 , аз пък искам да изразя огромното си възмущение от собствениците на кучета.
Преминават през детските площадки с пуснати песове, които пикаят и серат по пясъчниците и душат децата.
Не се съобразяват с това къде разхождат кучетата си, нито пък че са без каишка или наморник. Когато им бъде направена забележка са способни да те набият, за да защитят любимците си.
Та и аз не говоря за всички собственици на кучета, само изказвам наблюдения.  Wink

# 31
  • Мнения: 22 277
desinkata_85, хайде моля ти се - децата пълзели по земята, пищели и никой не можел да си изпие кафето на спокойствие. ))) Че като не ти харесва, ставаш от това кафене и отиваш в друго. Това е обществено място, а децата са си деца.
Но явно нямаш такива, или кучето ти е по-важно.

# 32
  • Мнения: 2 617
Но е много важно да ти кажа, че тук, във форума всички, ама без изключение всички стопани на кучета ходят с торбички и събират отпадните им продукти  Mr. Green Направо да се чуди човек от къде толкова ла..а по улиците.
Тия, дето не ги събират, си мълчат. Wink
Сериозно - събирам си ги. И чужди съм събирала даже - налага се, ако моето куче прояви силен интерес към тях... Sick
Обаче какво ми прави впечатление - други стопани на кучета ме гледат като извънземно. Само дето не го казват на глас. Crazy
И да отговоря на въпроса - не, не е нормално! Не е нормално и да се пускат кучетата сред децата. Полудявам, като чуя собственик на куче да казва: "Ама то е кротко, то не хапе..."  Twisted Evil То може и да не хапе, но ако някой го раздразни без да иска и то го ухапе все пак, какво правим? Всеки стопанин е длъжен да обезопаси кучето си по отношение на околните!
Собствениците на кучета са като всички други хора. Или имаш съвест и чувство за отговорност, или не. Във всяко отношение. Защото, ако не друго, утре твоето дете ще се разхожда сред същите л.....

# 33
  • Мнения: 0
Извинявам се, че се намесвам в разговора ви... обаче той и без това не е конструктивен, защото само мрънкате...
Според мен нещата няма да се оправят... и подобрят най-малкото защото няма заинтересовани да се разреши проблема. Говоря за истински заинтересовани хора.
За мен основата на проблема е в липсата на контрол върху собствениците на кучета - за намордника, повода и акото в торбичка.
В тоя ред на мисли се зачудих... а някоя от вас, виждайки тези нарушения на наредби,
правилници или там каквото е... сизирала ли е съответен орган или нещо такова... И как евентуално тези органи реагират?
Ясно е, че в България нещата стават с побутване...
Ясно е, че самите собственици на кучета са слепи и ужасяващо недалновидни по отношение на кучетата - искат полянки... а не си чистят... е от какъв зор полянка само за кучета... като на 3-ия ден ще се превърне в бунище с ако-та и кой после ще им я чисти... Сигурно общината нали? За кучетата и градския транспорт не ми се коментира просто... както и за кафенетата.
Не знам и не разбирам този проблем наистина. За мен е много болезнен, защото и аз съм собственик на куче, но... във всяко яке имам поне по 2 торбички и кучето ми е научено, че когато кажа "Не" там НЕ СЕ ПИКАЕ. Не ходи без повод бих му купила и намордник, стига да имаше за неговата раса.
Всички тези неща обаче, тази култура на поведение на собственик на домашен любимец съм я придобила в чужбина. Защото тук, ако си оставиш ако-то на улицата и ченгетата ще те глобят. За куче без повод и намордник - също си има хубава глоба. Куче в автобус или трамвай можеш да качиш, но само с повод и намордник.
Може би, ако се шуми повече нещата в действителност биха могли да се пооправят и хората превъзпитат.
Може би единственият начин е да се разпространят тези телефони на съответните служби и при всяко нарушение ... да се звъни... В крайна сметка акотата са там, където играят децата нали?

# 34
  • Мнения: 1 844
вие,хора,май не четете.  Thinking
аз също съм против разхождането на кучета без повод в парковете,също съм против изхождането им в детските площадки.
никога,ама наистина НИКОГА кучето ми не се е изходило без да му събера нещицата в найлонче.знам,че малко хора го правят и затова и толкова разпалено винаги в такива теми съм призовавала да се прави.
и деца нямам все още,надявам се скоро да имам.естествено,че те не само са по-важни от домашните любимци,ами са най-важни от всичко.няма изобщо база за сравнение и би било смешно някой да търси такава.НО извинявам се,ама да ми защитавате майките в случаите,които съм описала,е грозно и наистина нагло.откъде накъде аз ще стана и ще напусна заведението,не е ли редно майката на детето да го спре да прави такива неща-и то не само заради хората,а заради самото него и неговото здраве?

# 35
  • Мнения: 2 617
Всички тези неща обаче, тази култура на поведение на собственик на домашен любимец съм я придобила в чужбина. Защото тук, ако си оставиш ако-то на улицата и ченгетата ще те глобят. За куче без повод и намордник - също си има хубава глоба. Куче в автобус или трамвай можеш да качиш, но само с повод и намордник.
И тук може. Въпрос на осъзнаване на простичкия факт, че по улиците и парковете ходим всички. Не само децата на другите, непознатите хора. За мен този проблем е част от цялостната нагласа "това, което става извън стените на моя дом, не ме засяга".  Crazy Същата нагласа кара хората да си изхвърлят боклука през прозорците и да си мятат фасовете на улицата.

# 36
  • Мнения: 800
Извинявам се, че се намесвам в разговора ви... обаче той и без това не е конструктивен, защото само мрънкате...
Според мен нещата няма да се оправят... и подобрят най-малкото защото няма заинтересовани да се разреши проблема. Говоря за истински заинтересовани хора.
За мен основата на проблема е в липсата на контрол върху собствениците на кучета - за намордника, повода и акото в торбичка.
В тоя ред на мисли се зачудих... а някоя от вас, виждайки тези нарушения на наредби,
правилници или там каквото е... сизирала ли е съответен орган или нещо такова... И как евентуално тези органи реагират?
Ясно е, че в България нещата стават с побутване...
Ясно е, че самите собственици на кучета са слепи и ужасяващо недалновидни по отношение на кучетата - искат полянки... а не си чистят... е от какъв зор полянка само за кучета... като на 3-ия ден ще се превърне в бунище с ако-та и кой после ще им я чисти... Сигурно общината нали? За кучетата и градския транспорт не ми се коментира просто... както и за кафенетата.
Не знам и не разбирам този проблем наистина. За мен е много болезнен, защото и аз съм собственик на куче, но... във всяко яке имам поне по 2 торбички и кучето ми е научено, че когато кажа "Не" там НЕ СЕ ПИКАЕ. Не ходи без повод бих му купила и намордник, стига да имаше за неговата раса.
Всички тези неща обаче, тази култура на поведение на собственик на домашен любимец съм я придобила в чужбина. Защото тук, ако си оставиш ако-то на улицата и ченгетата ще те глобят. За куче без повод и намордник - също си има хубава глоба. Куче в автобус или трамвай можеш да качиш, но само с повод и намордник.
Може би, ако се шуми повече нещата в действителност биха могли да се пооправят и хората превъзпитат.
Може би единственият начин е да се разпространят тези телефони на съответните служби и при всяко нарушение ... да се звъни... В крайна сметка акотата са там, където играят децата нали?
Както писах и преди малко в предишния си пост - не е въпроса да си приказваме, а да направим нещо по въпроса, ама май на майките повече им се приказва по форумите.
Брей, тук във форума всички кучкари си събират Л... на кучатата, всички си събираме боклуците, всички сме мноооого готини, интересно защо като излезем навън там няма съфорумки, май?
desinkata_85, сигурна съм че като се обзаведеш и с деца освен с куче, ще се разберем - тогава ще ти е ясно защо майките пушат докато децата си играят в пясъка и защо си говорят докато си играят в кафето техните деца.... Но темата май беше дали е нормално кучетата да се изхождат там, където децата ни играят. Не къде да играят децата ни и какво е допустимото според теб поведение на майки с деца или на самите деца

# 37
  • София
  • Мнения: 1 508
Брей, тук във форума всички кучкари си събират Л... на кучатата, всички си събираме боклуците, всички сме мноооого готини, интересно защо като излезем навън там няма съфорумки, май?

Защото не си водим кучетата там, където могат да пречат. Мойто куче не само на детска площадка не е стъпвало, даже тревните площи между блоковете за него са табу. Можем да бъдем срещнати в квартала, само ако сме тръгнали на ветеринар, а преди това задължително го извеждам да дълга разходка на безлюдното поле, за да не му се приходи до тоалетна по пътя.

# 38
  • Мнения: 817
Мисля, че предупредих за форумските притежатели на кучета! Mr. Green

# 39
  • Мнения: 2 617
Мисля, че предупредих за форумските притежатели на кучета! Mr. Green
Ти да не би да очакваш във форума да ти отговорят други, нефорумски? Пък и, ако не ме лъжат очите, темата е формулирана като въпрос точно към тях.  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 48
Както писах и преди малко в предишния си пост - не е въпроса да си приказваме, а да направим нещо по въпроса, ама май на майките повече им се приказва по форумите.

аз като изписах една камара е-мейли до община Подуене - конкретизирам че подновиха парк в кв. Х. Димитър който беше преди това кучешка тоалетна но сега всичко в него е ново но няма да е така още дълго - и какво ни звук ни картина ако се звънне по телефона или ме прехвърлят към разни там и седя на телефона и слушам музика или ми казват елате на място и напишете конкретна жалба - срещу кого и срещу какво да напиша жалба обаче и за какво нарушение - никъде в парка няма табела че е забранено разхождането и по точно изхождането на кучета - въпреки че е очевадно по новите люлки пързалки и пясъчник че парка е за деца никъде няма обозначителна табела там да не акат кучета примерно - дори и да има такива и аз видя някой нарушител и реша да се оплача как да стане по точно - да се обадя на полиция и да кажа на въпросният съгражданин я почакай тук с кученцето в пясъчника докато дойдат ченгетата да ти драснат едно актче ... илиии

борила съм се и съм се справила с тормоз от страна на съседи според наредби и правила и съм успяла да вкарам някакъв ред в блока - обаче как да опазим една градинка идея си нямам но подкрепям всички инициативи - може би защото съм живяла в чужбина не мога да не тъгувам за реда и чистотата които се спазват там - извън темата но в щатите полицаи ме вдигнаха от пейка в парк огромен парк аз бях запалила цигара не мина и минута дойдаха двама любезни полицаи които ме помолиха да изгася цигарата и да напусна защото пушенето там било забранено

# 41
  • Мнения: 800
Напиши жалбата, подкрепена с цитати от наредбата, събери колкото можеш повече подписи и отиди и се срещни с кмета. Длъжни са да ти дадат входящ номер и да направят нещо по въпроса. При мен подейства - проблемът е, че за всяка конкретна градинка трябва да се прави поотделно, т.е. в общините само си седят и чакат някой да ги побутне да си свършат работата ... В нашия квартал има много градинки (Хиподрума) и много тревни площи, има отделна градинка, която се води за кучета по план, но там няма кучета, те си ходят навсякъде и собствениците им са си избрали негласно една друга полянка пред Ритуалната зала, където ги пускат да си тичат на воля и да си "играят" по кучешки с играчките на нашите деца... Омръзнало ми е да водя къде цивилизовани, къде не разговори със собствениците, било за спукана топка, било за олигавена играчка, било за съборено дете и т.н. , затова темата ми е болна ... и пак казвам уличните кучета не са тези, за които говорим

# 42
  • Мнения: 48
в нашият квартал понеже явно много мрънкаме в градинките те се събират в училищният двор - вечер е честа гледка група кучкари и 5-6 до 10тина кучета тичат в училищният двор понеже по това време няма деца на училище има и ограда да не би да изтича любимеца на улицата иии никой не мисли че на другият ден там ще излязат децата да тичат в час по физическо например

само да допълня ние обожаваме кучета моето дете умира и никога не съм го дърпала и не съм го плашила просто съм я научила когато види куче което иска да помилва да попита първо стопанине дали може - аз лично нямам нищо против домашните любимци имам против културата, законите ни и безнаказаното поведение на нарушителите

# 43
  • Мнения: 0
Извинявам се, че се намесвам в разговора ви... обаче той и без това не е конструктивен, защото само мрънкате...
Според мен нещата няма да се оправят... и подобрят най-малкото защото няма заинтересовани да се разреши проблема. Говоря за истински заинтересовани хора.
За мен основата на проблема е в липсата на контрол върху собствениците на кучета - за намордника, повода и акото в торбичка.
В тоя ред на мисли се зачудих... а някоя от вас, виждайки тези нарушения на наредби,
правилници или там каквото е... сизирала ли е съответен орган или нещо такова... И как евентуално тези органи реагират?
Ясно е, че в България нещата стават с побутване...
Ясно е, че самите собственици на кучета са слепи и ужасяващо недалновидни по отношение на кучетата - искат полянки... а не си чистят... е от какъв зор полянка само за кучета... като на 3-ия ден ще се превърне в бунище с ако-та и кой после ще им я чисти... Сигурно общината нали? За кучетата и градския транспорт не ми се коментира просто... както и за кафенетата.
Не знам и не разбирам този проблем наистина. За мен е много болезнен, защото и аз съм собственик на куче, но... във всяко яке имам поне по 2 торбички и кучето ми е научено, че когато кажа "Не" там НЕ СЕ ПИКАЕ. Не ходи без повод бих му купила и намордник, стига да имаше за неговата раса.
Всички тези неща обаче, тази култура на поведение на собственик на домашен любимец съм я придобила в чужбина. Защото тук, ако си оставиш ако-то на улицата и ченгетата ще те глобят. За куче без повод и намордник - също си има хубава глоба. Куче в автобус или трамвай можеш да качиш, но само с повод и намордник.
Може би, ако се шуми повече нещата в действителност биха могли да се пооправят и хората превъзпитат.
Може би единственият начин е да се разпространят тези телефони на съответните служби и при всяко нарушение ... да се звъни... В крайна сметка акотата са там, където играят децата нали?
Както писах и преди малко в предишния си пост - не е въпроса да си приказваме, а да направим нещо по въпроса, ама май на майките повече им се приказва по форумите.
Брей, тук във форума всички кучкари си събират Л... на кучатата, всички си събираме боклуците, всички сме мноооого готини, интересно защо като излезем навън там няма съфорумки, май?
desinkata_85, сигурна съм че като се обзаведеш и с деца освен с куче, ще се разберем - тогава ще ти е ясно защо майките пушат докато децата си играят в пясъка и защо си говорят докато си играят в кафето техните деца.... Но темата май беше дали е нормално кучетата да се изхождат там, където децата ни играят. Не къде да играят децата ни и какво е допустимото според теб поведение на майки с деца или на самите деца
Интересна ирония закрепена за моя пост... Както вече казах, аз живея в чужбина... и най-малкото ме грози глоба, ако не го правя... Пък и не ме радва да тъпча по акита... Ще си обясниш ли сега иронията... че днес съм глупава и не схващам?

# 44
  • София
  • Мнения: 175
Съгласна съм с всичко казано дотук, но не мога да не задам и следния въпрос подкрепен с пример: Защо да му се не види майките с малки деца ги разхождат по определените за кучета зони?! Паркът до нас има определено място за нас с домашните любимци и ми омръзна да се разправям с майчета, които мислят че на хлапетата им всичко е позволено. Не стига че се изприщвам дали детето няма да налети на кучето /от любопитство/, а трябва да обяснявам и на родителката му, че това е кучешка алея и няма за какво да мрънка. Е докога? Децата ни са безценни, но светът на всички не се върти около тях.

И да, ревящи и безобразничещи деца дразнят в заведенията. Не е никакво извинение "ми то е дете". Ми то си има майка, да си ходи по нейната глава, не по моята.

# 45
  • Мнения: 800
Извинявай, ако съм те засегнала, raru. не съм прочела къде живееш.
Просто досега не съм видяла веднъж някой собственик на куче да събира след него, прощавайте всички собственички от форуми, просто не съм видяла - затова е иронията ми. Живея в един от най-чистите квартали на София, има много градинки, много тревни площи, много кучета и естествено много деца - досега не видях поне веднъж описаната ситуация - някой събира л.. на кучето си в пликче, ако бях видяла сигурно по друг начин щях да звуча.

# 46
  • Мнения: 0
Ясно. Разбрахме се... D.Stoyanova  Grinning
Според мен проблема няма да се разреши, ако не се мрънка непрекъснато... Абе подлудете ги тези органи, които трябва да се грижат за глобите. Правете нон стоп забележка звъннете. Като им звъннат 20 майки всеки ден по един и същи проблем, е колкото и дебелоглави да са... няма начин да не се усетят... и да не предприемат нещо. Иначе просто няма да стане. Невъзпитани и недисциплинирани сме българите по природа... и заради това ще си умрем затънали в кучешко ако...
 

# 47
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Не, не е нормално.

Не  е нормално да го правят също и на места, където не играят деца.
Не че е ненормално, забранено е. Не намирам и за много правилно акото да се хвърля в боклука, увито в найлонче.
Имам тъжни наблюдения от едно футболно игрище, едно от последните тревни такива, което обитателите на съседните къщи осират (не лично, но чрез кучетата си) с упоение и радост. В нормален разговор е невъзможно да ме разберат, може би би помогнала сурова глоба, но и в това не вярвам. Не мога да отлича тези хора от циганите, изгарящи в печката дограмата на апартамента си.
Страхувам се, че всички сме такива, макар и да не правим всички точно това. Но аз например отчайващо често паркирам в зелени площи (не че са зелени), и никога не съм мерил вредността на газовете на колата си.

Ако някой не е такъв, да ме извини и да прави деца.
Другите: да тормозят общините. Санкционирането на нарушителите е тяхна работа.

# 48
  • Мнения: 473
Тази тема скоро коментирахме с майка ми потресени от факта, че в парка до блока, където живеем има огромна табела "Забранено за кучета"  и въпреки всичко вечер си разхождат кучетата в този парк. Детето ми играейки си настъпи без да иска едно кучешко произведение и се овъртя горкия целия. Полудях, направо ми идваше да крещя! Нямам нищо против кучетата, а против идиотите, които ги отглеждат. Крайно време е в нашата скапана държава някой да се замисли върху културата на българина, и след като я няма да бъде въведена със строги санкции и парични глоби. Защото повечето от българите са склонни да спазват някакви правила, само когато ги грози финансова загуба. Което всъщност е много жалко и тъжно! Това говори, че нямаме никакво самосъзнание и морал!

# 49
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Песимист съм за глобите. И изобщо, за забраните наложени по силата на писана норма.
Тези неща се внушават в ранна възраст, на почти подсъзнателно ниво, така, както ни е вътрешно неприемливо да спиш с майка си, например.
Не се ли случи по такъв модел - забравете. Осъдени сме да газим в акото - и в пряк , и в преносен смисъл.


# 50
  • Мнения: 625
           Не е нормално ,разбира се! NaughtyНе съм чела мненията на другите, защото едва ли ще променя моето по въпроса,дори и след като изчета цялата тема! Crossing Arms

# 51
  • Мнения: X
Работила съм една година в зоомагазин. Доста хора минаваха на ден през него, за храна, играчки, витамини и какви ли не други необходими за домашни любимци неща. През цялото това време един-единствен клиент (момиченце на 11 години) си купи лопатка за почистване на изпражнения. Даже се наложи да изчака няколко дни да ни я доставят от един склад, защото я нямахме в наличност- просто такова нещо не се купува.

Зная, че за почистване на изпражненията може и без лопатка, само с с найлонова торбичка. Но честно казано, досега не познавам човек, който да го прави, освен това момиченце.

# 52
  • Мнения: X
Вчера ми се  наложи да мина по ул.Мизия(успоредна на Иван-Асен),ходейки пеш изведнъж осъзнах,че не ходя,а едва ли не играя на дама.Скок-подскок цялата улица беше осрана с кучешки  изпражнения(моля модераторите да не ме цензурират,но това е живата действителност).
Ужас Sick просто нямате представа как по цялото продължение улицата беше ...................минирана,а съседните отсечки също не и отстъпваха!
Да, тези улици наистина са нещо ужасно в това отношение.  Sick

# 53
  • София
  • Мнения: 1 508
Зная, че за почистване на изпражненията може и без лопатка, само с с найлонова торбичка. Но честно казано, досега не познавам човек, който да го прави, освен това момиченце.

А къде ще я измия тази лопатка, докато сме на разходка? Или да си я прибера мръсна в чантата при пликчетата, документите и намордника, да ми осмърди всичко? Само пликчета са достатъчни. Наистина съм си мислела за подобна покупка, би ми било по-приятно да не докосвам лайната даже през найлон, но ме спира това, че не искам да я разнасям мръсна със себе си.

# 54
  • Мнения: X
 Whistling Тя е така направена, че не се цапа. В зоомагазините я има на снимка в каталог, ако някой се интересува от нея му я показват. Но нали това казвам, че досега само един клиент се е поинтересувал.
Има прикрепена торбичка, а самата лопатка се отваря като щипка и после се отстранява само затворената торбичка. Не знам как да обясня, съжалявам.
  bouquet

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 14:30 от Анонимен

# 55
  • София
  • Мнения: 1 508
Имаш предвид онези приспособления, дето сами затварят изпражненията в пликче и не ти се налага да пипаш нищо? Гледах ги по сайтовете, но не видях посочени размери, не знам, дали се събира в чантичката ми (абсурд да го нося в ръка, трябват ми и двете, за да удържам кучето).

# 56
# 57
  • Мнения: 87
Е естественно, че не е нормално, а аз ще ви разкажа нещо още по-ненормално. Зад нашият блока направиха дестка площадка (имаше хиляди недоволни, че там ще има детска площадка но това е друга тема). В тази площадка направиха и пясъчник. Всяка сутритн гледам една жена преспокойно се води кучето там да си върши нуждите,  без естественно да почиства след него (почистваме ние майките преди децата да ни влезнат в пясъчника да играят). Та тази въпросна жена е акушеро гинеколог.  Shocked

# 58
  • Мнения: 69
Ако се позамислите , сами ще си отговорите... Всичко опира до морал и самосъзнание , нищо друго , защото каквито и глоби да има , не може към всеки да бъде прикрепен инспектор. Мога да кажа , че съм единственната в нашия район , която си събира след кучетата и не спирам да се карам с тези, които не го правят. Чак един ми каза , че , коя съм била аз , той на тая земя бил роден,- ми ти в къщи в хола ли си се..ш?!А какво ще кажете  за тия дето се храчат и секнат по улиците, за тия дето си оставят боклука в асансьора или до кофата , или го мятат от далече , от колата например, за тия дето си мятат фасовете от колите.... и още и още . Кое , глобата ли ще ти спре , не мисля. Аз съм виждала майка , на която детенцето й си играеше с мойто на детската площадка и извенъж явно на горкото му се приака и то свали гащи и ... Мойто гледаше втрещено , майката не го почисти след това , въпреки , че я помолих а детето не беше много малко -на около 5 год. Нормално е да се случи , дете е , но тя нали уж трябва да даде пример , поне да го беше изчистила , а трябваше аз да тичам с някакви салфетки , да го събирам , щот все пак деца играят там. Айде стига , докато ние не се променим , нищо няма да излезе.

# 59
  • плевен
  • Мнения: 645
           Не е нормално ,разбира се! NaughtyНе съм чела мненията на другите, защото едва ли ще променя моето по въпроса,дори и след като изчета цялата тема! Crossing Arms

 Peace Peace Peace

# 60
  • София
  • Мнения: 6 356
според някои било нормално.

имах случка лятото на детската площадка. две майки на деца в колички стоят край пясъчника и говорят с трета жена. в пясъчника волно си играе мърлява булонка с нашийник. прикипя ми и почнах да я гоня от пясъка. след десетина минути, жената, която говореше с майките, си затръгва и си повика булонката - дотогава се беше правила на ударена и аз не разбрах, че тя е стопанката. скарах й се че си пуска кучето да пикае в детския пясъчник, а нейният малоумен "аргументиран" отговор беше:

"че какво от това, и аз имам деца!"

другото интересно беше, че майките-количкарки с непроходилите бебета изобщо не се възмутиха и не реагираха на поведението на познатата си. предполагам, че сега са на друг акъл, щото децата им вече ходят и ровят там.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 508
другото интересно беше, че майките-количкарки с непроходилите бебета изобщо не се възмутиха и не реагираха на поведението на познатата си. предполагам, че сега са на друг акъл, щото децата им вече ходят и ровят там.

Може пак да са си на същия акъл, лятото видях една малоумница да свали сандалките на детето и да го пусне босичко в пясъчника, а след това просто си хвърли цигарата в пясъка и даже не я загаси.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 114
На какво станах свидет вчера-разхождам са аз, а пред мен вървят две майки с колички......и изведнъж се появява една жена с  куче,което започва да се върти около количките ooooh!Жената казава:Спокойно,то си играе!"
Питам аз-длъжни ли са децата ни да"играят"с кучета по улиците,защото на любимците това им е желанието в момента?Ние нямаме право на избор,така ли?Щом на кучето му се играе и иска да скача върху нас и нашите деца,ние трябва да се подчиним!

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
напълно съм съгласна с авторката на темата.и аз живея в бс,и моето дете често изравя кучешки фекалии от пясъка,тревата и навсякъде.аз все повтарям"не пипай,мръсно е,опасно е".а толкова по-добре би било просто собствениците на кучета да си носят по една торбичка и да си ги събират.не е толкова трудно или сложно,или скъпо.рови той в пясъка ,пулни си с лопатка кофичката и познайте какво пада вътре...еми много е гадно.за опасностите е цяла отделна тема.
иначе и аз обичам кучета,нямам нищо против тях.
и са прави и майките,които казват,че децата ни не са длъжни да търпят да им скачат отгоре всички кучета,които са решили да си поиграят в този момент.моето дете например много се страхува от кучета,защо трябва да се усилва ужаса в душата му допълнително?
и едно малко отклонение,моля за извинение.детето ми е на 3,5г.няма памперс и често му се припишква навън.случвало  ми се е разни хора да ни гледат накриво затова ,че детето пишка до някое дърво(старая се да не е по средатат на улицата,а на малко по-скрито място,и въпреки това).та в този ред на мисли:нормално ли е кучетата да могат да се изхождат навсякъде,а малко дете трябва да стиска до вкъщи може би?извинете още веднъж за отклонението ама много ме дразни това.

# 64
Дайте да повдигнем този въпрос на по-висока инстанция , наистина трябва да се вземат някакви крайни мерки срещу невъзпитаните собственици на кучета!

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
аз съм "за" Peace
ако някой знае какъв е редът нека да каже.

# 66
  • София
  • Мнения: 137
Аз също съм много против това собствениците да извеждат домашните си любимци на "разходка", разбирайте да си свърши физиологичните нужди на зеленичко в близката градинка или парк. Не става въпрос само за децата, който си играят там и пипат навсякъде, а и за всички останали хора.На никой не му е приятно, когато излиза да се разходи на зеленина и всичко е осеяно с кучешки ...... Sick Кучкарите като искат да гледат кучета, след кучето с торбичка и да почистват, никой не е длъжен да търпи мръсотията на домашните им любимци #2gunfire.Крайно време е за започнат да се налагат глоби. А да се сравнява пишкането на едно детенце с куче, това е недопустимо, както вече писах по-горе, кучетата се извеждат, за да си свършат физиологичните нужди, а никой не си извежда детето с тази цел.

# 67
  • Мнения: 66
Не, не е нормално, то какво нормално има в държавата ни?!
Това , както и много други неща, смятам е редно да бъдат уредени със закон, и да има органи, които да го съблюдават, а не хората да водят саморазправа за всичко около нас, да се озлобяваме един срещу друг и да живеем живот пълен с недоволство и негативизъм.
 Примери много: Почистването на околоблоковите пространства, тупането, миенето през балкона, хвърлянето на боклуци на улицата и през балкона.... Ох, трябва ми отпуск за да изброя всичко.....

Общи условия

Активация на акаунт