Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 356
според някои било нормално.

имах случка лятото на детската площадка. две майки на деца в колички стоят край пясъчника и говорят с трета жена. в пясъчника волно си играе мърлява булонка с нашийник. прикипя ми и почнах да я гоня от пясъка. след десетина минути, жената, която говореше с майките, си затръгва и си повика булонката - дотогава се беше правила на ударена и аз не разбрах, че тя е стопанката. скарах й се че си пуска кучето да пикае в детския пясъчник, а нейният малоумен "аргументиран" отговор беше:

"че какво от това, и аз имам деца!"

другото интересно беше, че майките-количкарки с непроходилите бебета изобщо не се възмутиха и не реагираха на поведението на познатата си. предполагам, че сега са на друг акъл, щото децата им вече ходят и ровят там.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 508
другото интересно беше, че майките-количкарки с непроходилите бебета изобщо не се възмутиха и не реагираха на поведението на познатата си. предполагам, че сега са на друг акъл, щото децата им вече ходят и ровят там.

Може пак да са си на същия акъл, лятото видях една малоумница да свали сандалките на детето и да го пусне босичко в пясъчника, а след това просто си хвърли цигарата в пясъка и даже не я загаси.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 114
На какво станах свидет вчера-разхождам са аз, а пред мен вървят две майки с колички......и изведнъж се появява една жена с  куче,което започва да се върти около количките ooooh!Жената казава:Спокойно,то си играе!"
Питам аз-длъжни ли са децата ни да"играят"с кучета по улиците,защото на любимците това им е желанието в момента?Ние нямаме право на избор,така ли?Щом на кучето му се играе и иска да скача върху нас и нашите деца,ние трябва да се подчиним!

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
напълно съм съгласна с авторката на темата.и аз живея в бс,и моето дете често изравя кучешки фекалии от пясъка,тревата и навсякъде.аз все повтарям"не пипай,мръсно е,опасно е".а толкова по-добре би било просто собствениците на кучета да си носят по една торбичка и да си ги събират.не е толкова трудно или сложно,или скъпо.рови той в пясъка ,пулни си с лопатка кофичката и познайте какво пада вътре...еми много е гадно.за опасностите е цяла отделна тема.
иначе и аз обичам кучета,нямам нищо против тях.
и са прави и майките,които казват,че децата ни не са длъжни да търпят да им скачат отгоре всички кучета,които са решили да си поиграят в този момент.моето дете например много се страхува от кучета,защо трябва да се усилва ужаса в душата му допълнително?
и едно малко отклонение,моля за извинение.детето ми е на 3,5г.няма памперс и често му се припишква навън.случвало  ми се е разни хора да ни гледат накриво затова ,че детето пишка до някое дърво(старая се да не е по средатат на улицата,а на малко по-скрито място,и въпреки това).та в този ред на мисли:нормално ли е кучетата да могат да се изхождат навсякъде,а малко дете трябва да стиска до вкъщи може би?извинете още веднъж за отклонението ама много ме дразни това.

# 64
Дайте да повдигнем този въпрос на по-висока инстанция , наистина трябва да се вземат някакви крайни мерки срещу невъзпитаните собственици на кучета!

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
аз съм "за" Peace
ако някой знае какъв е редът нека да каже.

# 66
  • София
  • Мнения: 137
Аз също съм много против това собствениците да извеждат домашните си любимци на "разходка", разбирайте да си свърши физиологичните нужди на зеленичко в близката градинка или парк. Не става въпрос само за децата, който си играят там и пипат навсякъде, а и за всички останали хора.На никой не му е приятно, когато излиза да се разходи на зеленина и всичко е осеяно с кучешки ...... Sick Кучкарите като искат да гледат кучета, след кучето с торбичка и да почистват, никой не е длъжен да търпи мръсотията на домашните им любимци #2gunfire.Крайно време е за започнат да се налагат глоби. А да се сравнява пишкането на едно детенце с куче, това е недопустимо, както вече писах по-горе, кучетата се извеждат, за да си свършат физиологичните нужди, а никой не си извежда детето с тази цел.

# 67
  • Мнения: 66
Не, не е нормално, то какво нормално има в държавата ни?!
Това , както и много други неща, смятам е редно да бъдат уредени със закон, и да има органи, които да го съблюдават, а не хората да водят саморазправа за всичко около нас, да се озлобяваме един срещу друг и да живеем живот пълен с недоволство и негативизъм.
 Примери много: Почистването на околоблоковите пространства, тупането, миенето през балкона, хвърлянето на боклуци на улицата и през балкона.... Ох, трябва ми отпуск за да изброя всичко.....

Общи условия

Активация на акаунт