Отговори
  • Мнения: 145
Искам да запитам собствениците на кучета - изобщо съобразавате ли се къде се изхождат вашите кучета , не къде ги разхождате ?
Аз живея в Бургас , всеки ден сме със семейството си и синът ми в морската градина , който е на 1 г и 9 м . и все го пазя не стъпвай там ако , не стъпвай тук ако . Ами питам ви аз хубаво ли е това минирано пространство оставено от вашите кучета , как се чувствате ? Днес най - пресния случай , играе си детето в пясъчника ( който е за игра на децата ни ) и си рови с лопатката и кофичката и какво да ви кажа - лайно и не само едно . Айде стига бе направо вече ми писна обожавам кучета , детето им се радва , разхождайте си ги навсякъде - ама то са болести , ами децата барат всичко та това са изпръжнения .
Променете това , събирайте ги в торбички или каквото и да е , ама там където децата си играят е това вече е безобразие .

# 1
  • Мнения: 2 448
Противно е, да, много!  Sick Докато не се въведат и да се спазват строги глоби за собственик на куче, който не му събира изпражненията в торбичка след него, няма да има подобрение на положението. Както и решение по въпроса за уличните кучета. И също така да си има места в градинките, където са с люлки, пързалки и детски съоръжения, където да е забранено за разходки на кучета. В нашия град има една такава градинка само и отделно място за кучетата. Но е твърде малко. В общите градинки и улиците е ужасно!  Tired

# 2
  • Мнения: 2 821
За домашните ОК - обръщаш се към стопаните, а как ще процедираш щото уличните псета да не минират пясъчниците?

# 3
  • Мнения: 145
За домашните ОК - обръщаш се към стопаните, а как ще процедираш щото уличните псета да не минират пясъчниците?

Миналата седмица докато си играехме на въпросния пясъчник , минава покрай нас една жена с куче ( домашно ) и то се изпика и аз и направих забележка и тя ме репликиа , че щом нейното пикае там , значи и друго е пикало и за нея това било нормално . #Cussing out

# 4
  • София
  • Мнения: 2 956
Всяка сутрин като отивам на работа в градинката в между блоковоте пространства много "съвестни" стопани на различни породи кучета доволно си ги "разхождат" без кайшки, а за намормици ...  Thinking о, боже това е табу ooooh! В обедната почивка минавам пак покрай същата градинка-площадка, където много млади майки или баби "разхождат" децата си....  Hug  На тръгване от работа на същото място вече си играят малко по големи деца, а гордите стопани на кучета им подвикват да не дразнят кучето им, за да не ги захапе?! Е кажете ми това нормално ли е?  Crossing Arms
Площадката е, за която говоря е в София в квартал /Лагера - по към пазар красно село/ с много нови жилищни сгради, училище и почти никакжи зелени площи.  

# 5
  • Мнения: 396
Ужасен е проблема! Както и собствениците на домашни кучета се отказват да се
съобразяват , така и държавата с бездомните. Ухапа ме в понеделник един помиар..
е и? Какво трябва да се случи повече, че всички тези псевдозащитници се замислят?

# 6
  • Мнения: 1 195
ох болна тема ми е това
Обичам кучетата уж но на последък не мога да ги трая тях и стопаните им
Писнало мие детето ми да изравя кучешки изпражнения от пясъчника, както и да го водя на сила да играе в градинка която не му е приятна, т.к. любимата му се е превърнала в кучкарник.
Преди месец свеки я нападна цяла глутница във въпросната градинка, има около 8 ухапвания и все дълбоки, миналото лято нападнаха дете на 2г пак същите помияри.
Подавали сме оплаквания в общината и къде ли не. Отговор няма
Излиза че помиарите са по важни от децата ни. То май всичко в скапаната ни държава е по важно от тях  #2gunfire

# 7
  • София
  • Мнения: 175
Всичко е до възпитание и манталитет, за съжаление. Прави сте да се ядосвате, лошото е че няма отделени и обозначени зони за разходка на кучетата, а би било много добре да има.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 130
Прави сте и за глобите и за ниската култура на стопаните,на домашни кучета! По закон има глоби и за непочистени изпражнения на улицата и за разхождане на кучета без намордник и каишка на нерегламентирани за това места, но да сте чули за някой глобен? Ми общинска полиция минава, гледа как кучето си свършва работата в градинката пред общината и... нищо! Преди няколко години бяха изрисували и на асфалта на повечето входове на Морската градина знаци "Забранено за кучета" ама дали някой някога ги е спазвал... За мен проблема с домашните кучета, а и с безстопанствените е, че в България няма институция, която да спазва законите! Жалко, но факт!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 524
Стара тема.........
Аз за моето дете съм решила - никакви пясъчници, но уви не вярвам и това да помогне.

След като не може държавата да се справи с бездомните кучета и със собствениците на кучета, да бъдат така добри да сложат огради с вратички на детските площадки. Това само ми ражда мозъкът в този час.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 114
При нас,за щастие,има площадки,на които е забранено разхождането на домашни любимци,и еднин много дълъг булевард в края на квартала,където има табела-"Разрешено за домашни любимци".Защо обаче никой не спазва указанията-незнам.Разбирам да не могат да четат, но то е нарисувано newsm78Скоро си направихме пясъчник пред входа,събрахме пари,направихме ограда,пейки,люлки...много добре стана.И понеже живея на първия етаж,няма как да пропусна минаващите и изхождащи се кучета,които не са бездомни.Пред входа,до вратата,където преди час са били децата!Незнам това наглост ли е,простотия ли,що ли...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 508
Всяка община има наредба, която категорично забранява разхождането по детски площадки, училища и детски градини. Даже няма нужда от табели, просто е забранено, и собствениците на кучета не трябва да се оправдават, че видите ли, няма табела, че е забранено.

Ако искате, въоръжете се с копие от съответната наредба, и гонете с нея наглите собственици. Ако искате, допълнително запомнете телефона на общината, и ако те откажат да се махнат, обаждайте се смело - нали все някой трябва да натисне общината да действа. В края на краищата, при регистрацията на домашния любимец (ако е направена такава), собственикът подписва декларация, че е запознат със законите и наредбите за отглеждане на животните.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ми не е нормално. За Морската специално  Naughty Има хиляда надписи, че там е забранено за домашни любимци. Не само, че акат дет им падне, ами и детето не можеш да си оставиш да бяга. Ама българска работа. Сигурно трябва пазачи да им, те табелите са за простосмъртни.
На другата страна домашните любимци искат гледане. Част от това е да прибираш акото. Имаме куче и тя на детска площадка, градинка...не ака. Ако го направи нещото се маха.
При нас поне бездомните кучета се броят на пръсти. Така, че проблема идва от стопаните на "домните".

# 13
  • Мнения: 800
 Jarrita, абсолютно права си - ние с няколко майки от квартала даже залепихме част от въпросната наредба на дърво до площадката, на която играят децата ни. Направила съм и разлепихме няколко табели с телефоните на общината, където може да се обади човек за нарушение на въпросната наредба. Имаше ефект за един-два месец, после от дъжда табелите се разкапаха и пак започна да се връща старото положение. Ама аз не се отказвам - вече станахме приятелки с жените от общината, които отговарят за чистотата и за обществения ред (започнахме се с тях заради това, че си бях паркирала колата частично върху тревна площ - имало жалба, написаха ми акт и така разбрах, че ако няма сигнали/жалби - те си стоят в общината и си кютат, ако ги раздвижиш - действат и то ефективно - имаше актове на стойност от по 100-200 лева за собственици на кучета ...) Сега обаче вече не съм по майчинство и нямам време да звъня, а и през деня не сме там с децата, вечер пак виждам че е имало посещения на кучета, ама явно и ние сме мързеливи, т.е.  хората - само се жалваме, не искаме да си мръднем пръста .... Пример от снощи - преди седмица пред блока изрезаха клоните на едни люляци, които пречели на не знам какво, клоните ми стоят пред входа и се хванах с децата (5 г.и 2 г.) да ги съберем на купчина, за да нес а точно пред входа - съседите си минават, казват по някой акъл и никой не остана да помогне ... Така че съзнанието трябва да е у всички, за да стане нормално положениетоо, не може само да се приказва

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
Решила съм да говоря с Бат Бойко за тази работа, сериозно....
Да си призная по тези места серат само домашни кучета, което е още по-фрапиращо....Явно уличните кучета са по-умни от стопаните на домашните - бясна съм на тази тема и постоянно се карам с такива хора, но.....те супер нагли.....

Общи условия

Активация на акаунт