Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора
Здравейте мами,

аз не съм от най-акривните във форума, но смятам да се "поправя"Smile, след като и дъщеричката ми тръгне на ясли след 3 месеца...

Но имам аз сега едно въпросче към тези от вас, приели чуждо гражданство:

когато трябваше (ако е трябвало, де Smile ) да се откажете първо от Бг гражданството си, за да можете да получите чуждото, към БГ посолството в съответната страна ли се обърнахте? И след това колко време ви отне, докато ви известят, че са ви освободили от Бг гражданство?

Дано само тази тема не става повод за упреци и критики Smile

Предварително Благодаря Smile
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Няма защо да ставаш повод за упреци
В момента се сещам за Мама Веси, която взе наскоро исладнско гражданство, но те там нямат посолство а консулство и тя може да ти даде повече инфо
Има и мами в Англия които са в такава процедура
А аз все още обмислям Thinking
Цитирай
А, за Англия , тя позволява двойно гражданство, ма закво ли му е на човек? Rolling Eyes

А бе аз си го искам моето Бг, макар че доста проблеми с него, наистина има понякога Smile (здравните застаховки-жив пример). Ама в Дания не дават двойно. А е по-добре да го имам датското, след като съм се установила да живея тук.

Особено Дания... Измислят какви ли не неща за да нямат много чужденци.
Цитирай
Няма защо да ставаш повод за упреци
В момента се сещам за Мама Веси, която взе наскоро исладнско гражданство, но те там нямат посолство а консулство и тя може да ти даде повече инфо
Има и мами в Англия които са в такава процедура
А аз все още обмислям Thinking

Да наистина Мама Веси, ама тя можеше май да е с двойно. Не помня.

А за упреците- веднъж бях попитала в един друг форум, отговор на конкретния въпрос не получих, обаче ме критикуваха за това, че искам да си сменя гражданството После стана повод за гореща дискусия, караници и обиди. Тук обаче хората са интелигентни и с разбиране, затова реших,че е по-подходящо място. Smile Smile

А иначе не мисля, че има нещо лошо и странно, най-вече го искам заради децата ми. (Те имат датско де. )
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Питай питай - ние поне не се скубим за косите  Hug
Цитирай
Питай питай - ние поне не се скубим за косите  Hug
Да, наистина, и така трябва да бъде, нали Smile
Цитирай
Не знам за Дания как е, но в Англия ако имаш тази виза за Доживотно пребиваване в
страната имаш всичките (почти) права като на местен. Единствено не можеш да гласуваш и ако не си в ЕС да получиш стипендия.

Да и тук е така, даже можеш и да вземаш стипендия, ама да не вземат да измислят нещо в бъдеще. За по-сигурно..., 4e zne6 li Smile
Цитирай

сред цветята

Не ми стана ясно в коя страна си? Защото все пак, ако си в страна, в която трябва да се откажеш от бълг. гражданство, таzи процедура губи допълнително време. За Германия, където трябва да се откажеш, съм чувала, че трае май някъде от 6 месеца до 1 год. Като май е по бърzо, ако документите zа откаzването си ги подадеш директно в БГ, а не чреz посолството.

Имай търпение с отговорите по темата, zащото доста момичета сега не са тук, а са на почивка в България. Wink
Цитирай
Не ми стана ясно в коя страна си? Защото все пак, ако си в страна, в която трябва да се откажеш от бълг. гражданство, таzи процедура губи допълнително време. За Германия, където трябва да се откажеш, съм чувала, че трае май някъде от 6 месеца до 1 год. Като май е по бърzо, ако документите zа откаzването си ги подадеш директно в БГ, а не чреz посолството.

Имай търпение с отговорите по темата, zащото доста момичета сега не са тук, а са на почивка в България. Wink

Да, аз точно от това се интересувам, от подаването на документите в посолството до крайния отговор.

Благодаря, Rosa Smile, а иначе съм в Дания.  Тук не се позволява двойно гражданство.

Цитирай

Germany

Да, аз точно от това се интересувам, от подаването на документите в посолството до крайния отговор.

Чрез посолството много се удължавало, така съм чувала. Ако си ги подадеш директно в България отнемало около 6 месеца, а иначе можело и повече от година да се проточи.
Това го прочетох тук
Цитирай

Bristol

От много глава не боли Wink
За Англия верно ако си постоянно пребиваващ имаш почти сащите права като британски гражданин обаче нямаш право на работа в Европа както Британците  Rolling Eyes За Америка ако искаш да ходиш ти трябва виза, на британците не. Ако решиш да поживееш няколко год в друга страна и да работиш там губиш правото на постоянно пребиваване  Confused Затова съм привърженик на гражданството. Вземеш ли го веднъж не се губи  Wink
Цитирай

Ето и нещо от мен,сайта на Министерство на Правосьдието,Дирекция "Бьлгарско гражданство",кьдето има инфо за процедурата по отказване от бг гражданство и адреси и телефони за контакти.Може да им звьннеш или по е-мейл да се свьржеш с тях и да ги питаш.
http://www.mjeli.government.bg/structure.aspx?page=16
Цитирай
Ей, ама много ви благодаря. Супер сте!!! Smile

А иначе, да, и затова го искам, за да мога евентуално да изляза от Дания за повече време, а после пак да се върна, ако искам Smile
Цитирай

не си подавайте документите за освобождаване от бг гражданство в бг посолство, нали има 6.месеца срок за дипломати4еската поща, което е 1.година само да ти отидат и да ти се върнат документите  ooooh!
Най добре е вси4ки документи да си завериш и легализираш в посолството но заедно с пълномощно за някой в бг който да те представя пред нужните инстанций, за подаване и полу4аване на документи в връзка с отказване от бг гражданство / ще стане 100 пъти по бързо, а ина4е отделно срока в бг мисля 4е беше 1.година за освобождаване от гражданство
Цитирай
И аз да кажа, докато бях в Б-я какво се чуваше. В момента е внесен проекто закон, чрез който Б-я няма да позволява двойното гражданство. Избираш или българин, или еди какъв си......Половинката ми каза, че хич и няма да се замисли ако го приемат - тъжно до някъде, но факт.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора