Глоба за изоставена кола на улицата

  • 5 885
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 007
Здравейте, във вестника четох, че глобата за изоставена кола е 500 лв. Въпросът ми е къде мога да подам оплакване/сигнал за един съсед, за да дойдат да го глобят. Омръзна ми да му гледам "паметника", който само заема място.

# 1
  • Мнения: 4 300
В общината по местоживеене или по скоро там, където се намира автомобилът. Първо лепят едни предупредителни лепенки, след това глобяват ( на баща ми му звъннаха на вратата ) и накрая вдигат колата и я карат на паркинг. Ако не си я прибереш в срок, ти се отнема. Поне във Варна действат така.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 007
Мерси Рокси.   bouquet То си е разправия, ама някои хора като не се разбират с добро, ще трябва с лошо.

# 3
  • Мнения: 282
Дано успееш да издействаш някаква глоба поне,
защото на един мой съсед колата стои пред блока като паметник почти 20 години вече  ooooh!,
още е с онези черните номера от соца,
дълго време от общината му лепяха предупредителни бележки да я махне,
но той смята, че е някаква невероятна ценност, само да я палне и "ще литне като пушка"  Mr. Green,
накрая я вдигнаха с паяк ... и... #Cussing out... след няколко дни колата пак цъфна на старото си място пред блока.   
Посъветвал се човека с адвокат, разбрал, че няма законово основание да му я махат, ако си плаща данъка и той си платил данъка,  като непропуснал да насмете чиновничките в общината, платил и на паяка да му я докара обратно... и така  ръждясалата колицата си стои, даже бележки престанаха да му пишат. ooooh!

# 4
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
заринка - ако човек си плаща данъците може да си държи колата колкото дълго си иска на място където паркирането не е забранено.

# 5
  • Мнения: 3 268
И ние имаме такъв проблем,даже по-лош.Пред кооперацията ни от половин година седи катастрофирала кола,оставена на тротоара.Явно собственикът й,който не е наш съсед и изобщо не знаем кой е няма пари за пътна помощ и предпочита да си изостави колата,Рено Шамад,от миналия век.Обадихме се в полицията и там,след като провериха,че колата не е крадена,казаха,че не е тяхна работа.Ходих в общината да попитам каква е процедурата да махнат тази кола.Казаха ми,че трябва да подам молби ли е,какво е точно не знам и да приложа копие от нотариалния акт на апартамента в койта живея.Трябвало да съм собственик,за да мога да се оплаквам. ShockedДобре,аз съм собственик,но как така ще си давам нотариалния акт,просто не мога да разбера каква е тази бюрокрация.Мъжът ми реши да викне пътна помощ и да се изнесе тази кола в крайна сметка,защото загрозавя двора пред блока,направо ни вади очите.Казаха от пътна помощ,че изнасят коли само ако имаш талон,а ние нямаме.И така си седи колата като паметник на безумието.

# 6
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
стефани - я намерете някой по-мургави българи и им кажете за колата. След един месец няма да я има - толкуз железо бате веднага ще отиде на вторични суровини

# 7
  • Мнения: 4 585
Като стана въпрос за нотариален акт, KableTel, за да прекарат кабелна телевизия, искат нотариален акт и копие, копието остава за тях.

# 8
  • Мнения: 93
И ние имаме една такава кола пред блока. Очукана, потрошена, само заема парко мястото.
Ама, това с нотариалния акт ме уби. Има ли някакъв вариант да се оправи тая простотия в БГ? За да си сменя партидата на тока от частно лице на фирма ми искаха съдебно решение и актуално състояние, така и не разбрах от къв зор им трябват.

# 9
  • Мнения: 4 300
За да знаят дали имаш право да се разпореждаш от името и за сметка на фирмата най вероятно. Щото и аз мога да си прехвърля партидата за тока на произволна фирма от търговския регистър Wink

# 10
  • Мнения: 4 300
Да допиша:
Посъветвал се човека с адвокат, разбрал, че няма законово основание да му я махат, ако си плаща данъка и той си платил данъка,  като непропуснал да насмете чиновничките в общината, платил и на паяка да му я докара обратно... и така  ръждясалата колицата си стои, даже бележки престанаха да му пишат. ooooh!
мисля, че плащането на данъка няма отношение, а това дали колата е в движение или не. Значи ако колата е в движение трябва да минаваш ГТП и дължиш данъци. Ако не- трябва да декларираш колата като извън движение и не си слъжен да минаваш прегледи и да плаща данъци. Ако случаят е втория -т.е. съседът ти не е минал ГТП- би трябвало да не му оставят колата на улицата. В случая говоря от опит покрай "бараката" на баща ми, не съм проверявала законите.

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Вие сте добре само с по една такава кола пред блоковете.
Я елате пред нашия да видите какво става.
От около 20-тина места, 6-7 са с такива коли.
И то най-хубавите места.

# 12
  • Мнения: 93
За да знаят дали имаш право да се разпореждаш от името и за сметка на фирмата най вероятно. Щото и аз мога да си прехвърля партидата за тока на произволна фирма от търговския регистър Wink

Е, че нали на каточентето за булстата пише кой е управител, в нотариалния акт също.
А и пак не разбирам защо й е на общината нотариален акт, копието, което остава при тях, за да пуснеш жалба?
И вече съвсем се обърках за какво ни е тази агенция за защита на личните данни като всичко стана обществено?
Извинявам се спам-а, но вече ми писна от тия институции.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 397
Пред нашия блок с лопата  да ги ринеш тези паметници. Не са в движение, изгнили, нямат гуми, но комшиите си ги ползват за склад  ooooh!

Но пък имат претенции за .....

# 14
  • Мнения: 9 990
Навсякъде.Пред прозореца ми има една волга, вътре има детска количка стара , одеяла и ненам си кво...склад.Знам чия е.Има още няколко подобни.Допреди няколко години собственика я припалваше, вече дори това не прави.Имаме и един друг-взе си две еднакви коли и понеже му е хоби-постоянно от двете сглобява една, колкото по-ръчка там нещо, толкова по-шумен става събирателния образ.Малко по-надолу има върволица от катастрофирали по тротоара коли.Те явно се използват за части от близката работилница за коли, т.е.-има някакви Майстори-авто, не ги знам точно ауспуси ли сменят или гуми-все тая-важното е, че склада им за части е на тротоара поод формата на катастрофирали коли.И ей така.Това е в един от най-скъпите столични квартали и не спирам да се дивя и чудя-кой дава толкоз евра на квадрат да живее тук. Tired

Общи условия

Активация на акаунт