Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Велинград

Здравейте, Кристин е на 8м и от седмица започна да не иска на обяд зеленчуковите пюрета, започнах да и готвя резултата  smile3514 въобще не иска да опита, но как види буркана с плодовото пюре започва да отваря уста. Иначе сутрин си хапва попара със сирене добре, на следобедното хранене също си изяжда кашата. Дайте някакъв съвет какво да правя с обедното хранене. Часовете между храненията са 4 часа понякога 4,5.
« Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 21:04 от Vivi »
Цитирай

BG

Ами каквото иска това й давай-насила хубост не става ,както са казали.
Цитирай

под някое тепе

А какво количество изяжда на закуска? намали количеството примерно и не давай нищо между закуската и обяда  Peace
готвеното може и да не го харесва, тъй като е все още на 8 м. 
пробвай различни комбинации на зеленчуците.
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

Увеличи интервала между закуската и обяда.Може попарката да го насищо повечко.
Както са те посъветлави -смени пюренцата....опитай различни от готовите и не давай нищо между двете хранения.
Явно детето не е гладно в този момент.
Цитирай

Ами щом неиска готвено,няма как на сила..а и знам че,като свикне на купешко послед трудно привиква към домашно.
Цитирай

Велинград

Благодаря за бързите отговори  bouquet Ако поробвам със зеленчукова каша. Интервала между закуската е доста голям около 4- 4,5 часа мисля че дотогава все ще огладнее. Благодаря ви все пак. Ще видя какво ще правим, страх ме е че ще свали килограми без това сме в долната граница
Цитирай

Здравейте, Кристин е на 8м и от седмица започна да не иска на обяд зеленчуковите пюрета, започнах да и готвя резултата  smile3514 въобще не иска да опита, но как види буркана с плодовото пюре започва да отваря уста. Иначе сутрин си хапва попара със сирене добре, на следобедното хранене също си изяжда кашата. Дайте някакъв съвет какво да правя с обедното хранене. Часовете между храненията са 4 часа понякога 4,5.

Не разбрах, дали детето въобще не иска да опита или оптва и не му харесва.Ами ако пробваш да му сложиш храната в бурканче от плодовото пюре.Не знам , но всяко дете е различно ,пък и минава през различни периоди. Малкият ми син например , по- едно време спря да се храни , докато разбереа, че не иска да яде с бебешката си лъжичка , а иска с голяма като нашите.После пък не искаше да яде с лъжица , а съм го хранила с ръце....абе характер ....направо дяволче Mr. GreenСега пък ика да се храни сам и цапоти всичко.
Също така съм забелязала ,че когато пък закъснея с храненето(пауза от 4 , 4,5 часа ми се струва голяма за тази възраст)отказва да яде и заспива гладен , че спи и по 2-3 часа така и интервала става.......Някои бебета пък докато свикнат със соленя вкус(попарката със захар ли я правиш?) ...
От опита ми с две деца трябва да кажа ,че в никакъв случай не трябва да се насилва детето , че аз баткото от притеснение ,че не се храни и не надддава достатъчно бях се изнервила и той
 въобще отказваше храната ,плачеше.....абе ад.А децата усещат напрежението и им се отразява.Сега ти пожлавам да си по-търпелива и спокойна и да пробваш различни храни, за да видиш какво ще му хареса Peace(ако отказва в началото, му давай мляко за да не му се "свие стомахчето" както казват бабите).Успех!
Цитирай

да не би да хапва нещо между храненията защото малкия и една бисквита да хапне и или яде на половина или отказва.  по едно време му размених обяда със след.закуска  #Crazy и така ядеше повече манжа ;супа  -малко е странно но.....

тя е малка и сиг. спи преди обяд - да жметна  моя син когато отказжахе сут сун понякога бехе толкожа уморен и нержен 4е иска6е само да си легне
« Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 21:05 от Vivi »
Цитирай

в Надежда-та

Ами каквото иска това й давай-насила хубост не става ,както са казали.
така е Peace
Аз не насилвам като не ще, не ще - пропуска едно хранене, ама моя яде мн бисквити, солети, гризини междуяденията ooooh! 
Цитирай

И аз така се ядосвах преди, вече изобщо не се впечатлявам, ако не иска да яде, не я насилвам и това е.  Peace

Ами щом неиска готвено,няма как на сила..а и знам че,като свикне на купешко послед трудно привиква към домашно.

При нас беше точно обратното, почна да яде по много, когато мина на домашна храна. Very Happy
Цитирай
Не можеш да насилваш детето,щом не иска,
по добре изчакай седмица две и пак опитай,
ако пак не иска значи търпение, докато
то само започне да ги яде!
Цитирай

София

Не можеш да насилваш детето,щом не иска,
по добре изчакай седмица две и пак опитай,
ако пак не иска значи търпение, докато
то само започне да ги яде!

Напълно подкрепям.Бебо също от 20 дни ми прави проблеми с обедното хранене.Увеличих и интервала,уж да огладнее хубаво.Явно е период.
Цитирай

Карлово

храни я на 5 часа
Цитирай

София

А в попарката захар слагаш ли? Може да отказва, понеже всичкото останало хранене е сладко.
Цитирай

хм тъкмо почнах да се ровя и попаднах на тази тема - абсолютно същото е и при нас, бебо е на 9 мес досега си е хапвал всичко хубаво наобед, купешки пюрета му давам, от време на време домашни и от кухнята, е от няколко дни бойкот пълен, вероятно е от зъбите щото чакаме горните всеки момент. Днес след като смених три пюрета му дадох коричка хляб хапна си я и тва беше...дано е период само  Praynig
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора