Legend of the Seeker

  • 20 174
  • 549
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 581
Как пък измислиха, че Зед има брат, ама сигурно са планирали доста епизоди да има този сериал. Сега го дават по "Първото правило" , незнам натам - дано да не претупат нещата, че има доста интересни неща

# 61
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
nellyr ,"Първото правило" е първата книга , така ли?И аз се надявам да не претупват нещата Wink.В книгата Зедикус няма ли брат?

# 62
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Привет Hug!

В почивните дни успях да изгледам от 11 до 15 серия, все повече ми харесва сериала, много ми беше интересен и първият истински сблъсък между Ричард и Рал - хубав бой с мечове беше Heart Eyes.Идеята за еликсира, който дава имунитет срещу Изповедник също ми хареса, благородно постъпиха Ричард и Калан, като дадоха последният на Чейз и жена му, ама все си мисля , че някъде ще се намери  еликсир и за тях Praynig.Мъчно ми стана за Майкъл, брата на Ричард - тъкмо го харесах и те взеха, че го убиха Sad.

Останаха ми две серии - 16 и 17, тези дни и тях ще изгледам Wink.

Приятен ден  bouquet!

# 63
  • София
  • Мнения: 5 828
Всъщност решението за Калън и Ричард не е еликсира, ако следват книгата  Grinning
Не знам как ще го измислят в сериала  Thinking

Има хубава новина - ще има втори сезон  newsm44 
Syndicated Legend of the Seeker Feb 05, 2009 Renewed for S02

# 64
  • Мнения: X
Оооо, супер Simple Smile Аз все се опасявах, че не са му много феновете и няма да събере рейтинг за втори сезон Simple Smile Сега ми е спокойно  Grinning

# 65
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Amidala , много ме зарадва с тази новина, благодаря ти    bouquet!

Magrat , и аз имах известни притеснения, но вече не - явно не са му толкова малко почитателите, колкото си мислех Heart Eyes.

Ето линк към първите няколко минути от сериала, за тези, които още се чудят да го гледат или не Wink:

http://vbox7.com/play:6ec26104

# 66
  • София
  • Мнения: 3 581
Оооо, супер Simple Smile Аз все се опасявах, че не са му много феновете и няма да събере рейтинг за втори сезон Simple Smile Сега ми е спокойно  Grinning

Сигурно феновете са само тези, които не са чели книгата  Peace
Аз лично ако продължават с измислиците въобще и не искам да има втори сезон, но пък трябва да радват и хората, които го харесват Peace

# 67
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
nellyr , сериалът според мен не е филм по книгите, по скоро са взели книгите за основа и оттам нататък се вихрят сценаристи и режисьори и творят чудеса newsm53.Разбираемо е, че челите книгите няма да могат да възприемат сериала, аз затова, въпреки че съм фен на фентъзи сагите, ще изчакам с прочитането им , макар че няколко приятели вече ми я похвалиха Crazy.Според мен на книгите и сериала трябва да се гледа поотделно/доколкото това е възможно предвид имената на героите и основната нишка , която предполагам е една и съща и в сериала , и в книгите/, като две самостоятелни начинания- това май е единствения начин да се насладим и на двете Heart Eyes.

# 68
  • Мнения: 27
Това е един от малкото филми по хубави от книгата по която са писани. Някъде към шестата книга ми омръзна да чета колко много Ричард обича Калан и обратното, но тук изпепеляващите им чувства не са толкова натрапчиво повтаряни, а колкото до елексира срещу силата на Майката Изповедник всички знаем че Ричард няма как да я обича повече затова силата и няма как да му повлияе. Единственото което ми липсва от книгата е че към тези серии Ричард трябваше да се дави във собственото си повръщано под агиела на една морещица, ама ще поживеем ще видим!

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 15:01 от Мистър Ди

# 69
  • София
  • Мнения: 5 828
...а колкото до елексира срещу силата на Майката Изповедник всички знаем че Ричард няма как да я обича повече затова силата и няма как да му повлияе...

Не всички знаят, защото не всички са чели книгите, така че ако мога да те помоля да пишеш спойлери в бяло  Praynig


...Единственото което ми липсва от книгата е че към тези серии Ричард трябваше да се дави във собственото си повръщано под агиела на една морещица, ама ще поживеем ще видим!

Имаше такава серия, когато го хвана морещицата Дена  Peace
Е, не се е давил в повръщано, но и нямаше нужда.

# 70
  • Мнения: 27
Ммммм да - Дена! Дълго време беше царица на мокрите ми сънища. Малко е разочароващо да я видя видя на екрана. Съжалявам за спойла няма да се повтори Simple Smile

# 71
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мистър Ди , поста ти беше много изненадващ за мен newsm10.Като прочета  книгите ще видим какво ще мисля пък аз smile3506.Колкото до Дена - във филма е мацка, ама май по-друга си си я представял Joy.

# 72
  • Мнения: 27
Аелис, въоръжи се със здрави нерви, и поне три пакета носни кърпи. Лично аз мисля че Гудкайнд е преписвал от Робърт Джордан, но не е споделял склонността му да се разделя с положителните си герои, което е довело до разкази с предизвестен край, и въпреки че много хора вярват че в последната книга Ричард ще пукне най накрая аз няма да имам нерви да я прочета.

# 73
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мистър Ди , искаш да кажеш, че "Мечът на истината" прилича на "Колелото"?Аз "Колелото" до 6-ти том вкл. много го харесвам, после малко локумчесто ми идва, но ако наистина си приличат, ще взема да чета и Гудкайнд Wink.А като заговори за склонност към разделяне с положителните си герои -  Мартин май няма равен в това отношение Wink.

# 74
  • Мнения: 27
Законите в света на "Меча" са  копирани от "Колелото" върха са сестрите на светлината и Айез Седай. Да не говорим за Пазителя и Тъмния, Пророчествата, месията и т.н. Пътешественика по сънищата беше една свежа идея ( също копирана от Колелото - Тел-аеран-риод мисля беше там), но Гудкайнд бързо я оака и нея. Не знам кой е този Мартин дето се е разделял с главните си герои ама ако ме светнеш ще прочета нещо негово на момента Simple Smile А ако ти се чете стойностно фентъзи мога да ти препоръчам доста, но нека не разводняваме темата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт