ГЪБИЧКИ ПО НОКТИТЕ

  • 79 310
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 122
anitto,
мерси за пояснението  Embarassed
аз мислех да питам в аптеката първо, защото веднъж като ходих при джи пи -то, я питах за тоя проблем и тя ми каза да си купя разни такива неща за мазане като калция... та затова се мажа
ама ще те послушам и ще прескоча личния лекар и ще отида направо на кожен
дано има ефект  Praynig
 Hug

# 31
  • Мнения: 228
аз ползвам ламизил - разбрах 4е той не е за нокти, а пове4е за кожата на ръцете.

# 32
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен,
Това е първата ми публикация във форумите на БГ мама.
Повдигам отново тази тема с надеждата да получа отговор на въпрос, който ме притеснява напоследък.
Появата на моя бебок предстои съвсем скоро, а свекърва ми страда от гъбички по ноктите от години. Питането ми е дали има проблем за бебето и как можем да се предпазим от евентуално предаване на гъбичките?
Благодаря предварително за всички коментари и съвети! Simple Smile
Хубав ден, мили дами!

# 33
  • Мнения: 20
Здр моят син традаше от гъбички, а за предпазване най-добре отидете на кожен още сега от кой град си ако от Варна или близо отидете при д-р.Томов-кожния мн е добър преглежда в окръжна болница с направление а без е 30лв прегледа заслужава си ако ти е възможно да го посетиш

# 34
  • Мнения: 0
Благодаря ти за отговора! Simple Smile
От София съм и няма да мога да посетя посочения от теб доктор, но със сигурност ще потърся консултация със специалист тук.
Поздрави!!! Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 35
  • Мнения: 3 181
Ежедневни компреси с клеева тинктура на ноктите. Минава доста време, но се изчистват. Дори да останат само малки черни чертички, трябва да продължите. Дръжте компресите поне 30 мин.

# 36
  • Мнения: 8 949
cleo1984 , би ли споделила как се отървахте от гъбичките? Говориш в минало време и си направих извода, че вече сте добре!

Тия дни забелязах, че ноктите на краката на малката ми дъщеря са леко пожълтяли и леко удебелени някои от тях. Притесних се да не са гъбички и ми се иска незабавно да взема някакви мерки. От къде, по дяволите, на бебе на 1,5 години ще му станат гъбички???  Thinking

# 37
  • Мнения: 356
utro77 при нас положението с нокътчетата на дъщеря ми е същато.Леко пожълтели са и 10-те,а на големите пръсти са и втвърдени.Педиатъра преди време каза,че не може да са гъбички,защото някак как да се появат на всички пръсти наведнъж.Само да кажа,че се появиха след като и купихме едни пантофи за вкъщи в които много и се потяха краката.Носи ги по-малко от месец,но за това време се сдобихме с пожълтелите нокти.Започнах да ги мажа със сребърна вода и сега гледам,че отдолу се подава съвсем бял и здрав нокът.Ще продължа и ако все пак има нещо обезпокоително когато отидем на консултация на 1.6 г.ще взема направление за кожен лекар.

# 38
  • Мнения: 20
Здр момичета ,
моя син се роди с такива нокти личната казваше, че неможе да се лекува понеже е малък, но аз отидох на кожен  и се излекува детето. Доктора се учуди как толкова малко дете може да има такива нокти и каза, че е гъбичка някъква, но не се знае от какво точно се появява изследваха част от нокътя и ни изписаха мазила едното е Имазол крем,  а др като се прибера вкъщи ще видя как бяха и ще пиша .
Искам да ви кажа че се излекувахме напълно, а бяхме мн зле Grinning

http://www.framar.bg/%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%BB-%D0%BF … -pid30015280.html



http://www.framar.bg/%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%81%D0%B0%D0%BC-%D0%B7 … -pid30002337.html


http://www.nnstyle.net/archives/34

# 39
  • Мнения: 8 949
cleo1984 , много благодаря за споделената информация!

naiema , крачетата на дъщеря ми също страшно се потят, каквито и пантофи и обувки да ползваме. Надявам се сега лятото да се подобри положението.

# 40
  • Мнения: 1 893
Това което аз мога да кажа за гъби по ноктите. Бащами преди години се зарази от едни чехли на село. Жестока и упорита работа. Нищо не помагаше. Накрая в една аптека ми препоръчаха лак за нокти, специално за упорити гъби по ноктите. И това нещо му спаси ноктите от окапване и няма помен от гъби.

А този лак как се казва? На мен ми предложиха в аптеката Бефунгин /нещо такова май беше името/ и цената беше около 25 лв.

# 41
  • Мнения: 433
Това което аз мога да кажа за гъби по ноктите. Бащами преди години се зарази от едни чехли на село. Жестока и упорита работа. Нищо не помагаше. Накрая в една аптека ми препоръчаха лак за нокти, специално за упорити гъби по ноктите. И това нещо му спаси ноктите от окапване и няма помен от гъби.

А този лак как се казва? На мен ми предложиха в аптеката Бефунгин /нещо такова май беше името/ и цената беше около 25 лв.

Да не е Батрафен? http://www.framar.bg/%D0%B1%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B5% … -pid02001924.html

# 42
  • Мнения: 1 893
Ами..... не съм сигурна, може и така да се казва newsm78 Аз като чух цената, не се и насилих да запомня името WinkПоне ще свърши ли работа?

# 43
  • Мнения: 399
Една позната много го препоръча този лак, на нея лично много и е помогнал в борбата с гъбичките. Аз имам на 4 от ноктите на краката, но се мъча с йод(още не мога да му преглътна цената на този лак). И в двата случая трябва постоянство и упоритост. И йода не личи толкова много, вечер като се намажа, на сутринта след душа все едно нищо не съм си слагала на ноктите. Важна част от процедурата е изпилването на ноката с пиличка и след това нанасянето на лекарството, за да може да достигне до гадните гъби.

Последна редакция: нд, 02 май 2010, 08:39 от sis

# 44
  • Мнения: 1 893
Sis,как точно ползваш йода и има ли ефект при теб? И аз не мога да прежаля толкова пари за лака, просто финансите ми не го позволяват Sad

Общи условия

Активация на акаунт