"Ръждив" и оскъден цикъл ?

  • 67 350
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 453
 Преди 3 дни ми "дойде", но такъв цикъл никога не съм имала. Първия ден само ми зацапа леко, без изтичане - само с няколко ръждиви капки по бельото. На втория ден ми прокапаха няколко капки ръждива кръв, малко повече от предния ден, поне личеше, че не си въобразявам, но пак беше само за около час и после спря. Имаше е парчета лигавица, но пак ръждива. До края на деня пак само няколко леки зацавания. На трети ден -  пак няколко пъти по няколко капки - леко. Днес 4-ти ден само при "забърсване" видях че е пак ръждиво, но е било не повече от 1 капка. През цялото време не видях кръв, а само ръждива, кафява "кръв".
 Ужас !  Cry
Какво може да е това чудо ? Мислех си да не е цветна бременност, но теста ми е отрицателен. Според вас, на какво може да се дължи такъв цикъл ? Случвало ли се е на някоя от вас ?
 Благодаря сърдечно на всички, които ще ми отговорят !
п.п: Само да добавя, че преди да ми дойде 2-3 дена много, много силно ме боля корема. Това също беше ново за мен.

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 15:16 от garga

# 1
  • Мнения: 2 110
1. Бременност
2. След диета
3.Полови болести
4.Ако, приемаш противозачатъчни -цикъла-времето и количеството-намаляват
5.Проблеми и стрес

Във всички случай потърси компетентно лекарско мнение !

# 2
  • Мнения: 453
Си-си , за жалост  не съм бременна - правих тест и е категорично отрицателен. Диета последно пазих преди около година, хапчета не бях пила поне 2 месеца преди това, на гинеколог скоро ходих - според него всичко било О.К. ( с изключение на някакви бактерии, които се мъча да излекувам от поне 4-5 месеца, но ми обясниха, че явно се е нарушила нормалната им обитаемост - не било много сериозно) , стрес и проблеми уж не съм имала напоследък - поне не и нещо необичайно.  Наистина ми е странно защо не си потече както си е било преди ... На лекар съм записана чак след месец, но дотогава най-вероятно ще ми дойде още веднъж.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 817
За кафявата кръв - гинеколог ми каза, че било когато има от тези кистички, които се спукват като ти дойде. Имала съм такъв цвят, но така оскъдно ..... не е било. Най добре направи тест след няколко дни, защото просто може да е рано и за това да е отрицателен  Rolling Eyes Тестовете понякога отчитат по късно, нали знаеш. Може да си е една обикновена бременност, нищо страшно

# 4
  • Мнения: 2 802

Преди 3 дни ми "дойде", но такъв цикъл никога не съм имала. Първия ден само ми зацапа леко, без изтичане - само с няколко ръждиви капки по бельото. На втория ден ми прокапаха няколко капки ръждива кръв, малко повече от предния ден, поне личеше, че не си въобразявам, но пак беше само за около час и после спря. Имаше е парчета лигавица, но пак ръждива. До края на деня пак само няколко леки зацавания. На трети ден -  пак няколко пъти по няколко капки - леко. Днес 4-ти ден само при "забърсване" видях че е пак ръждиво, но е било не повече от 1 капка. През цялото време не видях кръв, а само ръждива, кафява "кръв".
 Ужас !  Cry
Какво може да е това чудо ? Мислех си да не е цветна бременност, но теста ми е отрицателен. Според вас, на какво може да се дължи такъв цикъл ? Случвало ли се е на някоя от вас ?
 Благодаря сърдечно на всички, които ще ми отговорят !
п.п: Само да добавя, че преди да ми дойде 2-3 дена много, много силно ме боля корема. Това също беше ново за мен.

И аз  го имам този проблем от време на време, и скоро разбрах, че тава са "шоколадови кисти". Спокойно лекуват се, поне така ми казаха предната седмица на прегледа Peace Естествено при теб може да е друго. Колкото до прегледа, защо чак другия месец.... newsm78

# 5
  • Мнения: 453
Стга бе ... сега пък шоколадови кисти ?!?!?! Хайде дано не е това. А и ако ги имах нямаше ли да се видят на вагиналния ехограф, който ми правиха преди месец ? Силно се надявам да не е нещо лошо, но при всички случаи знам, че не е нормално... Уфф, че се притесних сега ... Прегледа ми е другия месец, защото при докторката става с часове - за месеци напред и колкото и да гледам да се записвам възможно най-рано - все се налага да чакам ...
 Някой няма ли по-различно обяснение ? Дано не е кисти ... уффф

# 6
  • Мнения: 1 650
Просто си запиши час по- рано при друг лекар. Аз примерно при моя си записвам от днеска за утре. newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
...... А и ако ги имах нямаше ли да се видят на вагиналния ехограф, който ми правиха преди месец ? Силно се надявам да не е нещо лошо, но при всички случаи знам, че не е нормално... Уфф, че се притесних сега ... ......

Ама що се притесняваш бе жена (момиче),  незнам това което ти описах и шок. кисти дали е едно и също, но това което аз описах искам да ти кажа, че никак не е притеснително. Те просто си се спукват като ти дойде М. Аз имах такива, не съм ги лекувала с нищо, пък и доктора каза, че изобщо не са притеснителни. Сами се махат. Не е необходимо нито да пиеш лекарства, нито да ти правят други интервенции.

Може предния месец да ги е нямало. Сега са се появили примерно, дори и да отидеш на ехограф, те вече са се сукали и ги няма сигурно.

ПП: Прочетох сега, казват се функционални

Това намерих за теб

    *  Функционалните кисти могат да бъдат фолекуларни и лутеинови. Фолекуларната киста се образува, когато яйчниковият фоликул(там, където се образува яйцеклетката) не отдели яйцеклетката, а продължи да се пълни с бистра течност. Така размерите му нарастват и той се превръща в киста. По принцип тези кисти не са опасни и не изискват лечение, защото след няколко месеца организмът сам ги изхвърля. Има случаи обаче, когато кистата продължи да се уголемява и може да достигне големина на ябълка. Тогава започва да притиска други органи, предизвиква болка и смущение във функциите им. При такива случаи, когато кистата се уголемява и започне да надминава седем сантиметра диаметър трябва да се започне медикаментозно лечение.
    * Лутеиновите кисти се образуват, когато фоликулът се отвори, започнат нормалните процеси в организма ви, но след това той се напълни с кървава течност и пак се затваря. Тези кисти е възможно да предизвикат менструални смущения и болки, както и да се спукат, предизвиквайки болезнени симптоми. Но също като фолекуларните, те най-често изчезват от само себе си и не е задължително да се третират.

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 22:05 от Miss Dior Cherie

# 8
  • Мнения: 2 802
Стга бе ... сега пък шоколадови кисти ?!?!?! Хайде дано не е това. А и ако ги имах нямаше ли да се видят на вагиналния ехограф, който ми правиха преди месец ? Силно се надявам да не е нещо лошо, но при всички случаи знам, че не е нормално... Уфф, че се притесних сега ... Прегледа ми е другия месец, защото при докторката става с часове - за месеци напред и колкото и да гледам да се записвам възможно най-рано - все се налага да чакам ...
 Някой няма ли по-различно обяснение ? Дано не е кисти ... уффф
Мила не исках да те плаша   bouquet, просто казвам при мен как беше Naughty. И мен ме гледаха на вагинален ехограф, но там само се установи, че имам поликистозни яйчници. Това за шоколадовите кисти го установиха след като разбраха, че цикълът ми започва с кафеникафо зацапване и съответно завършва така. Ето малко повече информация.
Ендометриумът е вътрешната обвивка на матката (лигавицата на матката). Ако отделената от яйчниците яйцеклетка бъде оплодена, тя се закрепя именно в ендометриума. Всеки менструален цикъл завършва с изхвърляне на маточната лигавица (ендометриума) – това става по време на менструация. Нормалното разположение на ендометриума естественно е по вътрешността на матката, но има случаи в които тази тъкан се разпространява и в други части на тялото – яйчници. Когато ендометриалната тъкан се развива по яйчниците, се образуват “шоколадови кисти” (ендометриоми). Наричнат се така, защото са пълни с тъмна на цвят кръв.

# 9
  • Мнения: 453
 Да, за жалост прочетох че това ръждиво течение е един от симптомите на ендометриоза, а тя се установявала само с лапароскопия. Ще питам лекар възможно най-скоро. Силно се надявам следващия цикъл да си е нормален, но това няма да ми даде отговор - защо този месец МЦ е такъв ? Оскъден и ръждив.

# 10
  • Мнения: 2 802
Пак казвам, че при теб може да става въпрос за съвсем друго, при условие, че за първи път ти става така.  Thinking Успокой се и просто изчакай следващия МЦ.  Ние просто споделяме на всяка от нас при какви симптоми, какви диагнози са и поставили. А от човек до човек и от доктор до доктор има голяма разлика. При всеки е различно, така че спокойно и успех. Hug Hug Hug

# 11
  • Мнения: 405
Taкa както го описва6 бе6е и при мен в продължение на няколко месеца.
Аз не се бях притеснила, тъй като преди това бях вземала лекарства и гинеколога ми бе6е подготвил да о4аквам нередовен цикъл.
Един прекрасен ден моят мъж ме попита да не съм бременна, стомахът ми бил странен.
Направих тест и бе6е положителен. Цветна бременност. Оказа се, 4е съм в 23 седмица... Crazy

Може би трябва да си направи6 о6те един тест?

# 12
  • Мнения: 284
Една приятелка имаше същите симптоми - ръждиви оскъдни капки в първия ден на цикъла и още по няколко следващите дни. Оказа се хормонален проблем.

# 13
  • Мнения: 453
Благодаря ви за отговорите. За бременност мисля, че не е защото освен, че теста ми е отрицателен и БТ ми спадна (макар че днес много странно се вдигна, но .. това е още една загатка за мен). Чувала съм, че при кисти се получават колебания в температурата. Моята БТ си беше ОК, в смисъл че спадна преди МЦ , обаче след това кафяво зацапване настана лудница, уж спадаше, а сега на 5 ден от цикъла ( ако мога да ги броя правилно, защото що за цикъл е това) БТ ми е 37,05'. Тази вечер се събудих от няколко рязки пробождания като че ли в левия яйчник. Поуплаших се, но съм заспала бързо. В момента пия АБ, но го започнах след началото на т.нар. "Цикъл", за да съм уж сигурна че не съм бременна. Сега предпочитам да не съм, защото АБ е доста силен.  Мисля, че няма как ръждивия цвят да се дължи на АБ, защото го започнах след като уж покапа...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт