Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

София

Здравейте момичета !

Днес водих голямата ни дъщеря на очен лекар. Има от известно време нещо като ечемик, който третирах първо с кърма и лайка, но реших да не си правя експерименти и почнах капки Макситрол и мехлем Максидекс, предписани ми от личната по телефона. Осъзнавам, че постъпих безотговорно и затова поисках да я заведем на очен лекар, който ме направи на 2 стотинки, че съм слагала кърма и лайка, а не съм почнала навреме адекватно лечение. Сега това нещо се е капсулирало и според нея трябва да се оперира, Въобще не поиска да ми обясни какво представлява самата интервенция. В крайна сметка още 10 дни ще го третираме с мехлем Максидекс  и топли компреси с надеждата да се разсее. Естествено ще я заведем и на друг лекар за второ мнение.
Моля да споделите дали имате някакъв личен опит и знаете ли нещо повече по въпроса.
Цитирай

Какво е това "нещо като ечемик", ечемик ли е или не? Защото ечемика не се оперира, голямата ми дъщеря имаше и го махнахме за няколко дена с капки (още след второто капване се скри).
Цитирай

София

Ами, когато почнах да го третирам с кърма беше "нещо като ечемик". В последствие си стана ясно, че си е ечемик, затова така съм кръстила и темата. Ечемика /просто казано, иначе си има медицински термин за него/ по принцип се оперира, но в много от случаите си се разсейва с конкретно лечение.
Цитирай

в средата на мъглата

Моя съученичка имаше подобно образувание на единият клепач и и направиха операция-не е опасна,възстанови се много бързо-а говорим за преди 15 години.Дано да ви се размине. Praynig
Цитирай

За първи път чувам за операция, при нас се махна толкова лесно... А операцията в какво се състои- не е само пукване на капсулката?
Цитирай

София

Здравейте момичета !

Днес водих голямата ни дъщеря на очен лекар. Има от известно време нещо като ечемик, който третирах първо с кърма и лайка, но реших да не си правя експерименти и почнах капки Макситрол и мехлем Максидекс, предписани ми от личната по телефона. Осъзнавам, че постъпих безотговорно и затова поисках да я заведем на очен лекар, който ме направи на 2 стотинки, че съм слагала кърма и лайка, а не съм почнала навреме адекватно лечение. Сега това нещо се е капсулирало и според нея трябва да се оперира, Въобще не поиска да ми обясни какво представлява самата интервенция. В крайна сметка още 10 дни ще го третираме с мехлем Максидекс  и топли компреси с надеждата да се разсее. Естествено ще я заведем и на друг лекар за второ мнение.
Моля да споделите дали имате някакъв личен опит и знаете ли нещо повече по въпроса.

И при нас имаше една такава случка и преди години искаха да режат окото на детето, че му бяха излезли няколко ечемика и на двата клепача и все капсулирани. Луднах направо. При трима лекари ходихме и двама от тях все за ножа приказваха. Единият път беше в Трета градска, а вторият в МА. Казаха ми, че трябва да спим в болницата и да направим тест за алергия към упойки. Нататък вече не слушах. Третата лекарка (да е жива и здрава) каза да подсилим имунната система (давах на детето бирена мая), слагахме топли компреси в продължение на седмици и  Тобрекс и Тобрадекс. И това спаси положението.  Каза ми, че няма никаква гаранция дори и да се оперира, че няма да излязат пак и само ще мъчим детето. За съжаление не мога да ти дам координати, защото лекарката се пенсионира и й изгубих дирите. За лайката си спомням, че промивах окото като започнаха да се пукат. Но за кърмата съм много подозрителна какъв ефект има.
Опитайте да отидете при друг лекар и бъди по-настоятелна.
Цитирай

София

Аз в детството си имах приятелка, която постоянно беше с ечемици. И то какви... огромни, изкривяваха й се очите. Не знам, от какво излизаха такива, но много се мъчеше. Никакви операции не са й правили. Така си и отшумя този проблем... сега е вече голяма и не съм я виждала с ечемик  Smile.
Не съм лекар и не разбирам, но пък не мисля, че трябва да се оперира заради това окото на детето. Ще й мине... има кремове разни... просто ще й мине.
Цитирай
Мъжа ми имаше ечемик на окото, който не изби. Оперираха го. Операцията не беше тежка, поне при него. Прибра се веднага след нея. Слагах му капки няколко дни след това. И това беше. Каза че не е изпитал болка по време на операцията. Върна се шофирайки.
Цитирай

София

Благодаря ви за получените до сега отговори. Очаквам и всички други, които имат желание да споделят.
Извинявам се, че темата я има два пъти, но първо я бях написала в Нашите деца и докато я пуснах в Здравния форум и помоля модераторите да закрият първата, те вече я баха преместили.
Цитирай

London

Аз също имам едно топченце на клепача,и така вече две години.ту се появява ту намалява.на очен не съм ходила,но личния ми лекар каза ,че е нещо като кистичка.направо се изумих ,незнам там кисти да излизат.мисля обаче да посетя специалист,но ако каже ,че не е задълцително да се оперира,няма да го пипам въобще
Цитирай

Варна

Съпругът ми имаше "вътрешен"ечемик-от вътрешната страна на окото,нямаше връх и приличаше на бобче.В Очна болница по ЗК го цепнаха,води се лека операция,с местна упойка,изчистиха ечемика и всичко е наред.След операцията слагаше капки 10дни и това беше.Не се притеснявай ако се наложи операция,с местна упойка е и всичко ще се нареди.
Цитирай

София

Моля ви, правете разлика между това дали една интервенция се прави на дете или на възрастен! При децата винаги нещата са по-сложни. Това, което разбрах е, че при деца същата тази интервенция се прави под пълна упойка и се остава в болницата няколко дни. Да не говорим, че рискът при децата е по-голям от всяка гледна точка. Много често докторите гледат на тях да им е лесно - прас упойката в болницата, режем, а следоперативният период е грижа на майката. Представете си ка на дено дете му слагат местна упойка и режат от вътрешната страна на долния клепач. Детето ще откачи от ужас.
Темата е за ечемик при дете, а не при възрастен. Децата не са малки възрастни, а почти отделен вид.
Цитирай

До колкото знам ечемика не се оперира ,има лекарства крем и капки с който минава много бързо и безболезнено. Ако ечемика се превърне в кистичка на окото/поради замърсяване, пипане.../, тогава се оперира и за съжаление е неизбежно !
Цитирай

London

а защо да е неизбежно? мойто е киста,но ако ми кажат ,че може и да не се оперира,не мисля да го попам въобще
Цитирай

На очичките на моето дете започнаха да се появяват ечемици малко преди да навърши годинка. Сега е на четири години и половина и продължават да се появяват периодично, забелязала съм, че избиват в моменти, когато има спад в имунната защита на организма - първо се появява ечемика, после идва ред на лека настинка или хрема. Когато се появи първият ечемик, не изчезна от окото му в продължение на 7 месеца, направихме консулт с детски офталмолог и той беше на мнение, че има капсуловане и трябва да се премахне чрез цепване на клепача, аз обаче реших да не избързваме и започнах да слагам на клепача докато детето спи топли компреси с преварена лайка. Ечемика се пукна, изтече много секрет и се изчисти напълно, от този момент до сега са се появявали много ечемици, по препоръка на нашия педиатър направихме няколко пъти изследвания на кръвната захар, посетихме детски офталмолог - направиха му преглед за късогледство, далекогледство и далтонизъм - оказа се, че не там са причините в нашия случай. Няколко пъти съм ползвала капки за очи Офтакуикс, защото ечемика се появява от вътрешната страна на клепача и секрета изтича в окото, вследствие на което се появява зачервяване и парене на окото- тези капки помагаха много. За момента считам, че контролирам нещата без лекарска намеса и още при зачервяване на клепача започвам топлите компреси с лайка, а горещо препоръчвам да пробвате и със сребърна вода, аз самата я открих скоро и мисля, че има невероятен ефект - напоявам тампон с водата и детето го слага върху клепача за около пет минути, ечемика изчезва за един ден. Дано да съм била полезна, все пак един съвет към авторката - опитайте се да разберете дали това е ечемик или халазион - две различни неща са.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора