Бременност и контактни лещи???

  • 2 339
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 282
Здравейте!
Може да ви се стори малко глупав въпроса, но вредно ли е да се носят контактни лещи по време на бременността? Една позната ми каза, че е чела статии по въпроса и било противопоказно. Аз не мога да си обясня защо, но ще ми е полезно да чуя вашето мнение. newsm78

# 1
  • Мнения: 7 186
Глупости! Каква е логиката?
Аз си нося моите най- редовно.

# 2
  • Мнения: 9 899
ми твоята позната да ти даде статиите или да ти обясни кое му е противопоказното.
И аз си нося лещите.

# 3
  • Мнения: 282
И на мен не ми стана ясно каква е логиката,ама нали знаете-в това сустояние всичко се поставя под съмнение.
Аз даже с лещите се чувствам по- добре, отколкото с очилата,но...Не че имам намерение да спра да ги нося.

# 4
  • Мнения: 7 186
Абе ако слушаш някои хора- всичко е вредно! Simple Smile
Наслаждавай се на бременността и не си тормози главата с глупости. Peace

# 5
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз си носих лещите през цялата бременност. Родих си едно прекрасно момченце. Не мисля че има нещо противопоказно.
Спокойно и лека бременност

# 6
  • Мнения: 3 550
Аз също си ги носих и не виждам нищо лошо в това, но ще ми е интересно да науча. Твоята позната какво ти обясни?

# 7
  • Мнения: 282
Аз също си ги носих и не виждам нищо лошо в това, но ще ми е интересно да науча. Твоята позната какво ти обясни?
Не ми каза нищо конкретно-само,че е чела някакви статии, в които се изказвали отрицателно по този въпрос.Аз веднага изразих съмнение и тя ми каза,че не се сеща за подробности.Но аз ще и се обадя утре да я питам и да си припомни,че ми събуди интереса.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И аз си носих лещите-свалих ги като почнах да раждам.Тогава си сложих очилата...Иначе раждах секцио, защото се оказа, че имам отлепени ретини, но това е друга тема Laughing. Не съм чувала, че лещите пречат по време на бременността, а изчетох доста по въпроса за очите....

# 9
  • Мнения: 3 216
Здравейте!
Може да ви се стори малко глупав въпроса, но вредно ли е да се носят контактни лещи по време на бременността? Една позната ми каза, че е чела статии по въпроса и било противопоказно. Аз не мога да си обясня защо, но ще ми е полезно да чуя вашето мнение. newsm78

Малииии,тази твоята позната направо ме разби. Banghead  Я хич не дей да й се вьрзваш.Ами то компа бил вреден,мобилните телефони,микровьлновите,кафето и какво ли още не.Ами хайде тогава всички да се затворим някаде и да ни лепнат на вратата бележка-БРЕМЕННИ-НЕ ВЛИЗАЙ,ЧЕ Е ОПАСНО.няма лошо от малко предпазливост ама чак пьк толкова.Аз сьм с 8,5 диоптьр и лекарят ми нищо не ми каза.

# 10
  • Мнения: 4 578
аз си слагам лещите сутрин като стана и ги свалям вечер като си легна
знам обаче че очите е възможно да претърпят промяна затова не е добре да се правят изследвания за смяна на дьоптър  просто няма смисъл , а чак след като се спре кърменето

# 11
  • Мнения: 489
АМИ АЗ ПЪК ДА ВИ ПИТАМ КАК ЛИ ЩЕ ТРЯБВА ДА РАЖДАМ КАТО ИМАМ 4,75 КЪСОГЛЕДСТВО??? ДАЛИ ТРЯБВА ДА Е С ОПЕРАЦИЯ!? newsm78

# 12
  • Мнения: 9 899
мама79, земи прочети по-нагоре, пусни и търсачката, операцията не зависи от диоптрите, а от състоението на очните дъна и ретината.

# 13
  • Мнения: 1 800
И аз през бременността носих лещи-никакъв проблем Naughty

# 14
  • Мнения: 489
ясно ТИТИ не знаех за търсачката ако забелязваш имах 2 публикации и от вторник вечерта разбрах за това че съм бременна и тези форуми са ми новост а отделно че имам хиляди въпроси иии така ОК smile3529
и питам ли питам
21 дни от началото .... Embarassed

# 15
  • Мнения: 9 899
нямаш проблем бе, мама79 Simple Smile тук има отговори на всичките ти въпроси Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
Цяла бременност изкарах с лещи и нито на мен ми стана нещо, нито на бебето!
ОСвен дето е един такъв ококорен и всичко му е инртересно, сигурно е щото виждах много добре с лещите докато си бременеех Joy

# 17
  • Мнения: 844
И аз си изкрах с лещите цяла бременност. Даже и по време на раждането си останах с тях, ако бяха разбрали акушерките и лекарката сигурно щяха да ме набият. Исках всичко да видя този път, то аз с каката бях като слепец. За щастие всичко мина безпроблемно. Sunglasses

# 18
  • Мнения: 7 640
идеята е, че по време на бременност поради увеличения прогестерон, тъканите, в това число и роговицата, стават по-оточни. Отокът на роговицата предразполага чисто механичното й увреждане от конт.лещи и появата на ерозийки. Confused-затова се препоръчва който може да не ги носи. Който няма проблеми, да се носи лещите, с тях е 100х по-комфортно. Именно заради този оток може временно да ке увеличи късогледството. Сле връщане на цикъла, най-често и диоптърът се въстановява, така че не бързайте със смяна на очилата.

# 19
  • Мнения: 396
Няма такова нещо!
Носи си ги спокойно!

# 20
  • Мнения: 2 028
аз съм с контактни лещи, за пръв път чувам, че е противопоказно  newsm78 носи си ги спокойно!!!!

просто преди раждане, ако си с висок диоптър трябва да си провериш налягането на очните дъна и ретината

# 21
  • Мнения: 920
И аз цяла бременност си носех лещите - дзверчето си е нормално. Някак не виждам връзката лещи-плод. Виж за раждането - освен прегледа не е лошо да помислиш с лещите ли ще си или с очила.

# 22
  • Мнения: 2 534
При някои бременни жени (вина имат хормоните) и при жени приемащи противозачатъчни , се наблюдава непоносимост към лещата , дразнене , парене .
Слава богу , че това са много редки случаи , и не е опасно за плода , а прсто лек дискомфорт за майката .

# 23
  • Мнения: 105
И аз мисля че можеш да си носиш спокойно и не се впечатлявай ако диоптъра ти се увеличи, после ще се оправи. Даже и по време на операцията не ги свалих.

Обаче хич не съм съгласна че прегледа на очните дъна е толкова важен. Ако имаш над 5 диоптъра, много е вероятно да имаш някакво изтъняване на ретината, висок риск от отлепяне и затова се препоръчва секцио.

Аз съм с 6 диоптъра и много послушно се вързах на някакъв млад очен лекар ентусиаст дето капа капки, слага ми упойки на очите, мери налягане и какво ли още не, само за да докаже че се налага секцио. Беше гадно, в последния месец и ходя като слепец половин ден. А мойта си лекарка ме беше предупредила преди години да забравя за нормалното раждане. Та затова ако си с висок диоптър бих те посъветвала да пропуснеш прегледа на очните дъна.

# 24
  • Мнения: 464
Аз също си носих лещите без проблем през бременността и даже си родих с тях #Crazy Беба се роди нормална и жива и здрава...

# 25
  • Мнения: 7 640
Обаче хич не съм съгласна че прегледа на очните дъна е толкова важен.
  Та затова ако си с висок диоптър бих те посъветвала да пропуснеш прегледа на очните дъна.
newsm11 newsm12
не мисля, че е редно да се говори така.

# 26
  • Мнения: 105
Обаче хич не съм съгласна че прегледа на очните дъна е толкова важен.
  Та затова ако си с висок диоптър бих те посъветвала да пропуснеш прегледа на очните дъна.
newsm11 newsm12
не мисля, че е редно да се говори така.

Аз си казвам мнението и мисля че това е идеята на форума. За мен прегледа беше неприятен и абсолютно ненужен. Тя може да си реши какво да прави на база на всички мнения и съвети от лекари.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 173
Като ходих на очен преди раждането, за да ми видят очните дъна, доктора ми каза, че лещите по принцип могат да доведат до ерозийки разни на роговицата и ако са по-сериозни раничките + висок диоптер това може да е причина за секцио.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 603
Мама79, аз съм с 6.60 и 7 диоптъра късогледство, носих лещите през цялата бременност, но раждах с очилата, понеже стана изведнъж. Иначе имам операция и на двете очи /с лазер залепиха разлепените части на ретините/ и това наложи да родя секцио. По принцип високият диоптър не е пречка да родиш нормално, твоя е преценката в зависимост от състоянието на очите ти. Мама е с такива диоптри, а е родила нас с брат ми нормално. Успех!

# 29
  • София
  • Мнения: 15 215
Носих си лещите през цялата бременност, по време на раждането (първо-опит за нормално, после-секцио по спешност).
Естествено, преди раждането си направих преглед на очните дъна, за да не се окаже, че има някакви противопоказания за нормално раждане. Нямаше нищо неприятно или необикновено в самия преглед, така че майките с по-висок диоптър наистина е препоръчително да го направят.

# 30
  • Мнения: 1 108
Това са пълни глупости
Аз през цялата бременност си ги носих без никакъв проблем

Общи условия

Активация на акаунт