Откриха ОТРОВА в наша марка вафли

  • 27 984
  • 419
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 12 554

Колкото до простотиите на медиите да попитам журналистката нан77а, след като  имат потвърждение от РИОКОЗ защо не казват името на производителя? Пуснат пръднята и  замлъкват. Това не ги ли прави съучастници?
 

Лесно е да се сетиш защо, ако помислиш малко, разбира се.

Първо, защото от РИОКОЗ още нямат информация кой точно е производителят. Второ и да имат не го казват. Нали не предлагаш да отида и да пребия шефката на РИОКОЗ, за да ми каже кой е?
Трето - име на производител се обявява СЛЕД като РИОКОЗ са направили изследвания в своята лаборатория. До момента сигналът за вафлите с меламин е постъпил в РИОКОЗ от Асоциацията на производителите, които при техен регулярен мониторинг са открили веществото меламин във вафли, няколко пъти над пределно допустимата концентрация.

И четвърто - като обявиш име на производител без доказателства, после ще ти скъсат задника от дела. Както би трябвало да бъде. Затова просто спри да купуваш вафли и следи така недолюбваните от теб медии да ти кажат кой е производителят. Или пък сама се информирай от РИОКОЗ, ако ти дадат информация.

# 76
  • Мнения: 655
Това видях в Нюз-а сега:

Пуснато на: 04.04.2009, 15:22
Kaзах ви фирмата NESTLE , а вафлите са МУРА! 100% сигурна информация... а дали въпросния слух за меламина е верен, това вече не знам..

http://news.ibox.bg/news/id_2011479459

# 77
  • София
  • Мнения: 4 294
Веществото меламин всъщност няма място в млечната промишленост. В мебелната се използва за производство на смоли. Употребява се в козметиката. Негови производни вещества намират приложение в полимерната промишленост (пластмаси). Има приложение и в производството на пестициди.
По настоящем най-големият производител и износител на този минерал е именно Китай.

Меламинът неетично се използва в производството на хранителни продукти с цел повишаване на измерваната при анализ концентрация на белтъчини.
Меламинът е прахообразен минерал с бял цвят и различна морфология - може да е по-груб, по-ситен, гладък и т.н., което го прави лесен за "скриване" в млечните продукти на прах.

За съжаление най-разпространената версия е доста грозна. Меламинът има много високо азотно съдържание - над 2/3 от масата му и на стандартните тестове за белтъчини, правени на млякото за бебета той симулира отлично съдържание на протеин, което всъщност не е вярно. Така с измама отровното мляко минава при тестовете за висококачествено. Към това следва да добавим и лесната достъпност на минерала и ниската му цена.

# 78
  • Мнения: X
Накрая ще смелят отровните вафли и ще ги вложат я в ''скалички'' я в някакъв друг сладкарски продукт.И пак ще си ги изядем  Rolling Eyes
Може и на боза да ги изпием/нея отдавна я правят от останки от сладкарското производство/........

Много се радвам на хора дето си мислят,че могат да се опазят от вредни храни и казват "аз това или онова не купувам"-в момента няма гаранции какво ядем,дори и вкъщи да си го произвеждаме/че то и домашното производство на отровена земя расте/.
Остава ни само да се надяваме,че сме достатъчно адаптивни и мутирали,че да не са много тежки последствията.

А,вафлите и да ни ги кажат кои са-все тая.....кой ял-ял.И не вярвам да са единствените.Пък и покрай скандала с киселото мляко в едно предаване казаха,че когато се прави проверка за съдържанието на  даден продукт се проверява за наличието на съставките отбелязани на опаковката/за други се проверялаво само ако има сериозни съмнения и доказателства/,така,че ако някой не подаде сигнал-няма как да се разбере дали има меламин и още някъде.

# 79
  • Мнения: 3 521
Въпрос на време бе6е Confused.

# 80
  • Мнения: 1 426
Веществото меламин всъщност няма място в млечната промишленост. В мебелната се използва за производство на смоли. Употребява се в козметиката. Негови производни вещества намират приложение в полимерната промишленост (пластмаси). Има приложение и в производството на пестициди.
По настоящем най-големият производител и износител на този минерал е именно Китай.

Меламинът неетично се използва в производството на хранителни продукти с цел повишаване на измерваната при анализ концентрация на белтъчини.
Меламинът е прахообразен минерал с бял цвят и различна морфология - може да е по-груб, по-ситен, гладък и т.н., което го прави лесен за "скриване" в млечните продукти на прах.

За съжаление най-разпространената версия е доста грозна. Меламинът има много високо азотно съдържание - над 2/3 от масата му и на стандартните тестове за белтъчини, правени на млякото за бебета той симулира отлично съдържание на протеин, което всъщност не е вярно. Така с измама отровното мляко минава при тестовете за висококачествено. Към това следва да добавим и лесната достъпност на минерала и ниската му цена.

гадост #2gunfire
сто процента са Нестле - неим за първи път да се дънят
 g

# 81
  • Мнения: 77
Остава ни само да се надяваме,че сме достатъчно адаптивни и мутирали,че да не са много тежки последствията.

 hahaha Не е смешно, но това изречение ме кефи!

По БНТ казаха: "повече информация в късните новини"  ooooh!

# 82
  • София
  • Мнения: 1 735
Веществото меламин всъщност няма място в млечната промишленост. В мебелната се използва за производство на смоли. Употребява се в козметиката. Негови производни вещества намират приложение в полимерната промишленост (пластмаси). Има приложение и в производството на пестициди.

За съжаление най-разпространената версия е доста грозна. Меламинът има много високо азотно съдържание - над 2/3 от масата му и на стандартните тестове за белтъчини, правени на млякото за бебета той симулира отлично съдържание на протеин, което всъщност не е вярно. Така с измама отровното мляко минава при тестовете за висококачествено. Към това следва да добавим и лесната достъпност на минерала и ниската му цена.

Като чета инфото за меламина се радвам,че в Китай все още се е запазило смъртното наказание.Как може това нещо да се сложи  в бебешко мляко!? #2gunfireВече бях забравила за скандала,но не знаех и мн. подробности за веществото.В БГ обаче производителите нали са все тарикати,как ще изпуснат такава далаверка?
Като и сиренето и кашкавала-фирмите,които лъжеха потребителите трябваше да ги осъдят и с такива глоби да ги одрусат,че ако трябва и да ги затворят.Както казаха от Евросъюза-"Най-голямата измама на потребители!"-Естествено,че ще е в БГ.

# 83
  • Мнения: 2 401

Колкото до простотиите на медиите да попитам журналистката нан77а, след като  имат потвърждение от РИОКОЗ защо не казват името на производителя? Пуснат пръднята и  замлъкват. Това не ги ли прави съучастници?
 

Лесно е да се сетиш защо, ако помислиш малко, разбира се.

Първо, защото от РИОКОЗ още нямат информация кой точно е производителят. Второ и да имат не го казват.

Ти видя ли какво си написала? Как така нямат информация???  Кой е информирал медиите? От РИОКОЗ или от Асоциация някаква си са им казали имаме тука едни отровни вафли, ама нямаме доказателства още.  ooooh! И хоп - ОТРОВНИ ВАФЛИ, във всички медии, бомби на база слухове и догадки? Има ли медия в Бг, която да се чувства поне малко обществено отговорна?
И престани с тези семпли лични нападки, че се излагаш. То не, че има накъде повече, но все пак..

# 84
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Тъкмо пуснах тема, че не намерих тази.

Защо не ги назовават и защо ги пазят???
НИкакви вафли да не купуваме ще е резултата!

Има ли нещо истинско изобщо?
Наистина ми беше хем смешно, хем трагични, но поне беше напредък като видях половината сирена, станали за една нощ "млечни продукти".

# 85
  • Мнения: 4 406
Това видях в Нюз-а сега:

Пуснато на: 04.04.2009, 15:22
Kaзах ви фирмата NESTLE , а вафлите са МУРА! 100% сигурна информация... а дали въпросния слух за меламина е верен, това вече не знам..

http://news.ibox.bg/news/id_2011479459
Мура няма да се купува за известно време. какъв е шансът останалите производители също да са ползвали вредните съставки?  ooooh!  а послеказват- мухите били най - издържливи. дрън- дрън. българинът е това.

# 86
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз четох инфото в днес бг и ясно казали, че има тест, има резултат има име.
Тук съм пуснала тема, преди да видя тази - има линк и текста:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=385900.0;topicseen

Може да не са проверени от РИОКОЗ, обаче да ги изтеглят???
Щото гузен негонен бяга или защото без тест са има казали да ги теглят???
Нещо никак не ми изглежда добре.
Има име, има и защита на това име. Защото им е по-ценно от здравето на нечие дете.
Те на своето няма да дадат. Това не е ли престъпление?
И го пиша като майка на дете, което не яде такива вафли повече от 4 пъти годишно.

Бумеранг, нормално е д ане с екупуват никакви!
Ако искат да не навредят на този бизнес да покажат нарушителя. Иначе вредят на целия бранш

# 87
  • Мнения: 12 662

Колкото до простотиите на медиите да попитам журналистката нан77а, след като  имат потвърждение от РИОКОЗ защо не казват името на производителя? Пуснат пръднята и  замлъкват. Това не ги ли прави съучастници?
 

Лесно е да се сетиш защо, ако помислиш малко, разбира се.

Първо, защото от РИОКОЗ още нямат информация кой точно е производителят. Второ и да имат не го казват. Нали не предлагаш да отида и да пребия шефката на РИОКОЗ, за да ми каже кой е?
Трето - име на производител се обявява СЛЕД като РИОКОЗ са направили изследвания в своята лаборатория. До момента сигналът за вафлите с меламин е постъпил в РИОКОЗ от Асоциацията на производителите, които при техен регулярен мониторинг са открили веществото меламин във вафли, няколко пъти над пределно допустимата концентрация.

И четвърто - като обявиш име на производител без доказателства, после ще ти скъсат задника от дела. Както би трябвало да бъде. Затова просто спри да купуваш вафли и следи така недолюбваните от теб медии да ти кажат кой е производителят. Или пък сама се информирай от РИОКОЗ, ако ти дадат информация.

Благодаря ви, мили журналисти, че се грижите за нас.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 613
отвратително
Вафли по принцип не ядем ама точно днес бяхме на пикник и бебе хапна. Пуу да му се невиди
А по напред в темата се питаше за млеката на Нестле - писна ми вече, пиехме Милумил на Милупа, гръмна преди време нещо за тях, сега пием на Нестле - пак се чува нещо
Писна ми!

# 89
  • Мнения: 1 919
за млеката на Нестле - писна ми вече, пиехме Милумил на Милупа, гръмна преди време нещо за тях, сега пием на Нестле - пак се чува нещо
Писна ми!

 Rolling Eyes  и аз се чудя за млякото и ние сме на Нестле Thinking

Общи условия

Активация на акаунт