Бебета спящи по корем

  • 2 586
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 215
Ами да ви кажа в някои страни слагат бебетата още от новородени да спят по корем, като Германия и Куба например.
Според мен след като бебето иска да спи по корем значи му е удобно така. Емма спи така от месец и половина и нищо не мога да направя. Аз по- точно не съм се и опитвала. Ако наистина й се притиска гръдния кош, убедена съм че щеше да се събуди и да се извърти (както между другото прави доста често). Заварвам я в най различни пози- по корем, по гръб, на една страна и да си кажа чесно това никога не съм го и смятала за проблем.

# 16
  • Мнения: 1 547
Да, Белинда, говорех по принцип и определено имам предвид по-големи момчета. На двумесечните им е рано да спят по корем, въпреки че може да се чувстват удобно. Написах го по повод постинга на Маминка, защото мисля, че едно здраво жизнено бебе на 6-7 месеца 5 минути не стои на едно място и би било много изнервящо непрекъснато да го дебнеш и да го обръщаш. Това е. Иначе ортопедът е прословутия д-р Драганов.  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679

Ок, за възрастта се изяснихме GrinningКажи сега сериозно, какво е казал Драганов за момчетата и спането по корем?Защо е хубаво?Интересува ме, все пак и аз имам момче...Нещо за половите органи ли или Thinking

# 18
  • Мнения: 250
моят бебо е на 6мес. и половина, но от 5 мес. започна да спи по корем. Две нощи не съм спала да го обръщам от страх да не се задуши, но се оказа безмислено. И сега продължава да спи така, мисля че не е проблем щом така му е удобно.

# 19
  • Мнения: 4 629
Въпроса ми е има майчета които да имат опит с подобно спящи бебета и ако има не се ли притесниавате от евентуално задушаване и въобще трябва ли да се опитам да отвикна Вики от спането по корем.
Алекс започна да спи по корем когато беше на около 4 месеца. Няма как да отучиш детето от това. Веднъш след като се е научило да се обръща то си избира позата в която спи.

За възрастта на твтоето бебе има едни възглавнички, които подпират бебето от вдете страни и не му позволяват да се обръща. Ако много се притесняваш купи си от тях.    Ето тък я има:

http://shop.danet.bg/index.php?cPath=22_139

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 603
А мойто синче започна да заспива по коремче на една по-твърда възглавница за кратките спанета преди да навърши един месец. На консултацията тогава педита каза, че ако му харесва, да го поставям така. Той сам си намества крачетата и няма начин да се задуши, тъй като си намества и галвичката. Е, ако си поставиш бебето на пухена завивка е опасно. Сега вече спи по гръб само като сме на разходка с количката и един път само заспа, както си лежеше по гръб.

# 21
  • Мнения: 3 146
И нашата щерка откакто започна да се обръща започна да спи само по корем.така е и до ден денешен(2 месеца преди 2 си рожд.ден).Най-смешното е , че слага всичките си кукли и плюшени играчки също по- корем.Явно си мисли, че това е нормалният и единствен  Party Party Party начин за спане

# 22
  • Мнения: 2 567
Моя приятелка роди преди години в Германия - там от новородени ги слагали да спят по корем на специални възглавнички - някакви с пори, та да може да диша дори през нея.
За първи път чувам, а все пак живея и в Германия. И на подготвителния курс за раждане, и педито, и всички книги са категорично ПРОТИВ спането по корем на новородени!Установено е, че с около 60% е намалял Синдрома на внезапната деткса смърт, откакто не спят по корем мъниците  Wink

# 23
  • Мнения: 1 547
Явно и това е тема, по която има не 2, а 22 мнения  Mr. Green

Special for Belinda: sorry за закъснението. Не аз, а моя приятелка води сина си на  ортопед след като стана на 40 дни. Аз не съм параноичка, най-мразя да ходя по лекари, а и имам перфектен педиатър, с когото броихме гънките на Никола и решихме да спестим ортопеда. Та Драганов казал на приятелката, че е най-добре при момчетата всичко да става максимално късно - седене, изправяне, ходене. Да не се насилва детето да седи например, подпряно с възглавници. Когато детенце е готово, то ще седне само. Също казал, че е много подходяща позата по корем. Било чудно за малките мъже. Укрепвало им нещо си  Embarassed - тя забравила какво, че мозъкът и изтича с кърмата  Flutter и че ако им е удобно да спят така, още по-добре. Правели мускули на врата и гърба по този начин. Казал и също, че ако нейното мъжко бебе го кефи да спи по корем, да го слага така. Изобщо човекът бил много за позата по корем. Без аз да знам тези препоръки, точно по този начин съм практикувала с Никола. Когато беше на 2 месеца му беше много удобно да спи така - не през нощта, а през деня, когато го гледам. После, когато започна да се обръща сам, спи само по корем, рядко настрани. Много му е гот така. И така.

 Hug на Никола - Крали Марко! Вървим ви ние по петите  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт