как да позная от какво е обривът?

  • 799
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
моето котенце се обрина  Cry и не мога да разбера от какво е, защото в 2 последователни дни го мазах - първо с Нивеа Бейби Ойл, а на другия ден с преварен зехтин

и сега не знам кое му причини пъпчиците Confused

как мислите, след колко време би се проявила кожната реакция към дадена субстанция?

# 1
  • Мнения: 5 299
Да не би да е от жегите?Какво представлява обрива?

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Може да се прояви и веднага.Аз лично съм се обриваа от продуктите на Нивея(кожата ми е много чувствителна).От зехтина е по-малко вероятно да се обрине.За детето използвам само Бюбхен и не сме имали проблеми.

# 3
  • Мнения: 5 577
Идете на лекар, е моя съвет, да ви види и да ви успокой.

Наи-вероятно и аз мисля, че може да е от жегите, но все пак...

# 4
  • Мнения: 2 807
Обривите не са за подценяване.
Може и от жегите да е, но за твое собствено успокоение - консултация.

Малко вероятно е да е от зехтина.

Аз за Дани бях купила всички бебешки продукти на Nivea още преди да се роди (нямало е кой да ме съветва тогава), но се оказа, че са фалшименто и ги раздадох на мамите, които и без това използваха на същата марка.

За него, а и после за Беба, всичко на Bubchen - никакви проблеми  Wink

# 5
  • Мнения: 1 655
Не е задължително обрива да е от козметичен продукт. Спомни си дали не е яло нещо ново.

# 6
  • Мнения: 1 107
Идете на лекар. Ние като имахме обрив /от мокрите кърпи се оказа, че е/ педито каза, че обривите не се мажат с олио, крем, нито с каквото и да е друго, което не е специално изписано за третиране на пъпчиците.

# 7
  • Мнения: 1 038
Аз ще повторя мамите по-горе,но най добре се консултирайте с педито,да се успокоиш малко,така и да гадаеш само се притесняваш повече,обривът може да се появи от много работи,но не съм специалист и в такива случаи просто отиваме на лекар. Wink

# 8
  • Мнения: 3 663
ray, при такова мъничко бебе пъпките може да са буквално от какво ли не
като се почне от претопляне, от козметика, физиологични пъпки, реакция към храната (ако не е кърма), прах, прах за пране, от материята на дрешките и се стигне до стафилококова или друга инфекция (което не е за подценяване)
какъв точно е обривът може да прецени само вещо око на педиатър, който е виждал доволно много обриви в практиката си
обади се педиатъра ви най-добре и идете да види бебчето
има пъпки, които доста неприятно сърбят и бебетата стават нервни и раздразнителни
по принцип е малко вероятно да е от зехтина
успех!

Общи условия

Активация на акаунт